dostępne w wersji mobilnej muratordom.pl na Facebooku muratordom.pl na Google+
Pokaż wyniki od 1 do 12 z 12
  1. #1

    Domyślnie Otwór wentylacyjny - co można zrobić?

    Cześć,

    sytuacja u mnie jest taka: Kliknij obrazek, aby uzyskać większą wersję

Nazwa:	wneka_lodowka.jpg
Wyświetleń:	110
Rozmiar:	71,1 KB
ID:	335311
    Otwór po lewej będzie dla okapu. Otwór we wnęce do wentylacji kuchni. We wnęce będzie stała lodówka i zastanawiam się nad zabudową nad nią. Mam trzy opcje:
    1) Zrobić nad lodówką półki. Będzie swobodny dostęp powietrza do kratki.
    2) Zabudować po sufit szafkami, a w górnej szafce poprowadzić rurę spiro i wyprowadzić otwór na tej ściance widocznej po prawej stronie. Z tym, że tam to już u mnie salon się będzie zaczynał, więc kratka byłaby tak trochę poza kuchnią i dochodzą jeszcze względy estetyczne.
    3) Zabudować od góry wnękę płytą gk i wyprowadzić otwór rurą spiro (Zmiana kierunku po łuku o 90 stopni) w stronę aneksu kuchennego, tak jak jest skierowany ten lewy otwór.

    Najbardziej interesuje mnie opcja nr 3.
    W każdym razie, można robić takie manipulacje? Czy w jakiś sposób pogarszam wentylację i np. testy kominiarza mogłyby nie przejść?

  2. #2

    Domyślnie

    rozumiem, że nie masz wentylacji mechanicznej? co do kominiarza, jak będzie "cug" to nie ma problemu z twoimi manewrami.
    W każdym domu można zrobić wiele by praktycznie za wszystko (ogrzewanie, cwu, prąd, woda etc.) płacić znacznie mniej. Ważne jest poznanie technologi, chęć do eksperymentów i nauka na własnych błędach. Potem i innym można pomóc. W tym celu testowane słabo izolowane 100 m2. Wszystko na prąd (pompa p-p Panasonic + grzejniki+podłogówka, bojler 200 L, rekuperacja Airpack Home 200 Prototype). Pozdrawiam, Grzegorz

  3. #3

    Domyślnie

    Nie, wentylacja grawitacyjna. Mechanicznie to tylko jak okap będzie pacował
    A w kwestii tego cugu to właśnie zastanawiam się czy go za bardzo nie ograniczę dodając taką wygiętą rurę spiro.

  4. #4
    ELITA FORUM (min. 1000)
    rustin

    Zarejestrowany
    Jul 2013
    Skąd
    Usa
    Posty
    1.803
    Wpisy w Dziennikach Budowy
    2

    Domyślnie

    Przy wentylacji grawitacyjnej , podłączanie okapu do wentylacji nie jest dobrym pomysłem,

  5. #5

    Domyślnie

    Nawet jak mam komin z dwoma osobnymi ciągami?

  6. #6

    Domyślnie

    Kolega myślał że do jednego kanału chcesz podłączyć okap. Spokojnie możesz tak zrobić jak piszesz w każdej z tych opcji. masz normalny komin wentylacyjny czy kominki?

  7. #7

    Domyślnie

    Ok, dzięki. To jest mieszkanie w nowym bloku, więc chyba normalny komin.
    Teraz mam kłopot bo nie wiem jak włożyć rurę spiro o średnicy 15cm do otworu o takiej samej średnicy. Pewnie jakiegoś elementu mi brakuje, żeby to połączyć, ale nie za bardzo wiem czego.

  8. #8

  9. #9

    Domyślnie

    Tak mi się też wydaje. Pytanie czy przy średnicy 15cm wlezie w ten otwór czy będzie tak jak ze spiro.

  10. #10

    Domyślnie

    Ale to chyba właśnie służy do łączenia rur spiro - czyli rura spiro ma średnicę150 mm wewnątrz a nypel 150mm na zewnątrz - niech mnie ktoś poprawi jeśli się mylę
    Ostatnio edytowane przez mileski ; 02-11-2015 o 09:37

  11. #11

    Domyślnie

    Ok, zgadza się, rura spiro weszła. Tylko w komin wejść nie chciało, otwór nie ma dokładnie 15cm, jest ciut mniejszy no i pojawiają się takie problemy. No nic, nypel wchodzi 2 cm w tynk, jakąś szpachlą obrobię dookoła i może będzie ok.

  12. #12
    ELITA FORUM (min. 1000)
    rustin

    Zarejestrowany
    Jul 2013
    Skąd
    Usa
    Posty
    1.803
    Wpisy w Dziennikach Budowy
    2

    Domyślnie

    Nie nie myślałem ze do jednego. Przy wentylacji grawitacyjnej nie robi się okapu podlaczonego do wentylacji, no chyba ze chce się oddychać grzybami itd jak powstanie ciąg wsteczny. poczytaj i zdecyduj
    m.ladnydom.pl/budowa/1,143738,11774433,Okap_kuchenny_kontra_kratka_went ylacyjna.html
    u mnie będzie okap jako pochłaniacz, dużo osób tak ma i chwali

Tagi dla tego tematu

Zwiń / Rozwiń Uprawnienia

  • Nie możesz zakładać nowych tematów
  • Nie możesz pisać wiadomości
  • Nie możesz dodawać załączników
  • Nie możesz edytować swoich postów
  •  
  • BB Code jest aktywny(e)
  • Emotikonyaktywny(e)
  • [IMG] kod jest aktywny(e)
  • [VIDEO] code is aktywny(e)
  • HTML kod jest wyłączony