dostępne w wersji mobilnej muratordom.pl na Facebooku muratordom.pl na Google+
Strona 2 z 2
Pokaż wyniki od 21 do 33 z 33
  1. #21
    WITAJ, czytaj i pytaj... :)
    For_umowicz

    Zarejestrowany
    Mar 2016
    Skąd
    Swarzędz
    Kod pocztowy
    62-020
    Posty
    3

    Domyślnie

    Kupując opał z marketu zawsze musimy liczyć się z tym, że nie do końca będzie to to, czego się spodziewamy. Sam czasami kupuję z marketów ale tylko jak się zgapię i za późno zamówię. W większości do marketów trafiają mieszanki różnych ekogroszków. O sprawdzonego dostawcę trudno, w lokalnych składach też nie zawsze dostaniemy to co chcemy. W internecie też jest sporo ciekawych ofert. Jak kolega wyżej pisał też odradzam Tani Opał. Zawartość kamienia i wody w ostatniej dostawie była dużo ponad tolerancję. Teraz sprawdzam dyskont-weglowy i jak na razie wszystko jest ok (z 50 worków spaliłem 15 i na razie spełnia moje oczekiwania).

  2. #22

    Domyślnie

    I poleciał raport z spam-reklamę.

  3. #23

    Domyślnie

    A ja słyszałem od teścia że dziadostwo, mokry i słaby...tak dla kontrastu

  4. #24
    SYMPATYK FORUM (min. 10)
    _papa_

    Zarejestrowany
    Jan 2014
    Skąd
    Sierpc
    Kod pocztowy
    09-200
    Posty
    50

    Domyślnie

    Cytat Napisał dębowy Zobacz post
    A ja słyszałem od teścia że dziadostwo, mokry i słaby...tak dla kontrastu
    Tak? Ciekawe. Palę miałem z Energo w kotle Skam-p Plus i nie mam zastrzeżeń.

  5. #25
    WITAJ, czytaj i pytaj... :)
    Sienka

    Zarejestrowany
    Apr 2016
    Skąd
    Warszawa
    Kod pocztowy
    00-403
    Posty
    5

    Domyślnie

    W tym roku kupiłam węgiel – orzech z sovillo. Przetestowałam już i zamówiłam więcej, bo bardzo dobrze się pali.

  6. #26
    WITAJ, czytaj i pytaj... :)
    zbych321

    Zarejestrowany
    Jun 2018
    Skąd
    Poznań
    Kod pocztowy
    61-805
    Posty
    1

    Domyślnie

    Cytat Napisał wayne2mike Zobacz post
    Do tego Defro komfort eko PZ możesz nasypać mieszanki miału i eko, dobrej jakosci miał to i eko mozesz mieć słabszy. Tylko nie eko z Tani Opał, ceny maja masakryczne w porównaniu z innymi punktami. Trza było na próbe kupić w casto 2 lub 3 worki. Z tani opał to jedynie miał Ryś 25-27MJ za 660zł chociaż cena i tak na moje jest wygórowana. Ja także jestem w fazie testów więc nie chcę się za dużo wymądrzać. Z miału jest troszeczke więcej popiołu. Obecnie testuje w/w miał z eko 25MJ MIAMI z OBI za 750zł. Za parę dni bedę testował miał z lokalnego składu 25MJ za 490zł luzem.
    Skoro nie masz jeszcze przetestowanego opału to polecam ekogroszek Dakota. wysokoenergetyczny o naprawdę niskiej zawartości siarki. Mega fajny bo zostawia małą ilość popiołu, więc nie trzeba często czyścić pieca. w sklepie internetowym ewegiel24 mają teraz na niego promocję

  7. #27
    OLIMP FORUM - oświecona góra rankingu...
    kulibob

    Zarejestrowany
    May 2015
    Skąd
    ble ble ble
    Posty
    6.355

    Domyślnie

    Fajna reklama. Cena kosmiczna jak za 24mj
    Ok 150m2 ogrzewanej powierzchni(116 użytkowej ogrzewanej)+ nieogrzewany garaż45m2 + stryszek
    Temperatura 22,5-24*C
    U skosy i strop=0.14;U stryszek skosy =0,26 ściany=0.17; podłoga=0.23.
    CO Podłogówka 3KW DIY + 2x PC PP kaisai 2,6/2,9kW
    CWU 300l+ 2x1,5kW + Kolektor słoneczny 7,8m2 absorbera+wymiennik basenowy.
    1,88kWp + Solar Boster 3000 do CWU i CO
    4,55kWp qcells G8 + Fronius 3.7kW
    Koza 2-6kW,
    Reku+GGWC

    4,3kW 29 W/m2 wg ciepłowłaściwie.pl

  8. #28

    Domyślnie

    Czeski ekogroszek, czy to prawda, że to węgiel brunatny a nie kamienny? Co z ustawą antysmogową w takim przypaku? Taki chyba nie trzyma paramatrów. Ale cena jest dobra Najchętniej przetestowałbym ze 2 worki czeskiego ekogroszku i podobnie workowany rosyjski. Nie chce kupować nie sprawzonego węgla w ocelowej ilości

  9. #29
    Banned
    kryzys

    Zarejestrowany
    Oct 2018
    Skąd
    K-K
    Kod pocztowy
    47-253
    Dzielnica
    Wieś
    Posty
    1.757

    Domyślnie

    Dziwne treści tu czytam , mamy około 6 kopalń które wydobywają węgiel typu 31,1 oraz 32,1 natomiast ekogroszków jest na rynku chyba ze dwieście sortów , nie uważacie że to naciągane bzdury? wystarczy wejść na strony kopalń i tam macie podane parametry np Piast-Ziemowit ma spiekalność taką a taką i moc np 24-25Mj ,kopalnia Chwałowice 26Mj i tak dalej i dalej , najsłabsze węgle są w kopalniach tauronu Piłsudski-Sobieski , Janina , ja ja czytam o niedźwiedziu stabku,goldzie,annmaku to mnie krew zalewa .

  10. #30
    OLIMP FORUM - oświecona góra rankingu...
    kulibob

    Zarejestrowany
    May 2015
    Skąd
    ble ble ble
    Posty
    6.355

    Domyślnie

    dlaczego zalewa?
    niedźwiedzi to Czech a stabki itp to ruski

    Cytat Napisał wojteknow Zobacz post
    Czeski ekogroszek, czy to prawda, że to węgiel brunatny a nie kamienny? Co z ustawą antysmogową w takim przypaku? Taki chyba nie trzyma paramatrów. Ale cena jest dobra Najchętniej przetestowałbym ze 2 worki czeskiego ekogroszku i podobnie workowany rosyjski. Nie chce kupować nie sprawzonego węgla w ocelowej ilości

    Szkoda kotła i komina na Czecha zawiera dużo wody wewnętrznej i siarki przez co kocioł i komin dostają po dupie pozatym spaliny wybitnie śmierdzą
    Ok 150m2 ogrzewanej powierzchni(116 użytkowej ogrzewanej)+ nieogrzewany garaż45m2 + stryszek
    Temperatura 22,5-24*C
    U skosy i strop=0.14;U stryszek skosy =0,26 ściany=0.17; podłoga=0.23.
    CO Podłogówka 3KW DIY + 2x PC PP kaisai 2,6/2,9kW
    CWU 300l+ 2x1,5kW + Kolektor słoneczny 7,8m2 absorbera+wymiennik basenowy.
    1,88kWp + Solar Boster 3000 do CWU i CO
    4,55kWp qcells G8 + Fronius 3.7kW
    Koza 2-6kW,
    Reku+GGWC

    4,3kW 29 W/m2 wg ciepłowłaściwie.pl

  11. #31
    WITAJ, czytaj i pytaj... :)
    Stanislaw_W

    Zarejestrowany
    Feb 2019
    Skąd
    Ostrów Wielkopolski
    Kod pocztowy
    63-400
    Posty
    1

    Domyślnie

    Cytat Napisał wojteknow Zobacz post
    Czeski ekogroszek, czy to prawda, że to węgiel brunatny a nie kamienny? Co z ustawą antysmogową w takim przypaku? Taki chyba nie trzyma paramatrów. Ale cena jest dobra Najchętniej przetestowałbym ze 2 worki czeskiego ekogroszku i podobnie workowany rosyjski. Nie chce kupować nie sprawzonego węgla w ocelowej ilości
    Na tyle ile się znam, odpowiadając w temacie postu, Tani czy Dobry?: Odpowiem Sprawdzony!!! Słusznie, że chcesz sprawdzić. Może zamiast czeskiego ekogroszku lub ruskiego sprawdziłbyś Polski. Być może masz po drodze stację Orlen, tam możesz znaleźć węgiel Patriot, sam oceń. Dla mnie najlepszy ekogroszek to sprawdzony: dobrze się spala w moim piecu i mało go zużywam. Powodzenia!

  12. #32

    Domyślnie

    Patriot plus za 1399 zl. Dziękuję postoję.

  13. #33
    Banned
    Wiktor626

    Zarejestrowany
    Sep 2019
    Skąd
    Radom
    Kod pocztowy
    26-610
    Posty
    49

    Domyślnie

    Ekogroszek - Tani czy dobry?
    Ja również długo szukałem - najlepszy ekogroszek to " SKARBEK ".

Strona 2 z 2

Tagi dla tego tematu

Zwiń / Rozwiń Uprawnienia

  • Nie możesz zakładać nowych tematów
  • Nie możesz pisać wiadomości
  • Nie możesz dodawać załączników
  • Nie możesz edytować swoich postów
  •  
  • BB Code jest aktywny(e)
  • Emotikonyaktywny(e)
  • [IMG] kod jest aktywny(e)
  • [VIDEO] code is aktywny(e)
  • HTML kod jest wyłączony