dostępne w wersji mobilnej muratordom.pl na Facebooku muratordom.pl na Google+
Strona 1 z 2
Pokaż wyniki od 1 do 20 z 29
  1. #1

    Domyślnie Kuchnia IKEA METOD - zmywarka do zabudowy kupiona nie w IKEA

    Witam,

    Jakiś czas temu IKEA zmieniła swoją ofertę i wprowadziła nową linię - Kuchnie METOD.
    Wraz z tą zmianą niestety nie przewidziano, że kupujący mógłby nie chcieć ich zmywarki (w rzeczywistości mają do wyboru 3 modele o szerokości - 60cm - żaden z nich mi nie odpowiada). Kupując szafkę na zmywarkę - system montowania frontu / drzwiczek jest tak skonstruowany, że będzie działał tylko z ich zmywarkami.
    Mam pytanie - czy ktoś z Was próbował już sobie z tym problemem poradzić?
    Czy jeżeli kupię tylko zwykły front do tej szafki to fachowcy będą w stanie zamontować mi inną zmywarkę?
    Będę bardzo wdzięczna za odpowiedź - bo na prawdę nie chciałabym kupować tam zmywarki

    pozdrawiam,
    Julia

  2. #2

    Domyślnie

    Do niedawna Ikea sprzedawała rozwiązanie pod nazwą Behjälplig. Mam, używam. Teraz podobno już tego nie ma.
    Trzeba by jakiegoś "złotą rączkę", żeby to odtworzył.
    Z8 z pracowni Z500. Mieszkamy od października 2014. Ściany: Ytong+20cm TO 032. Podłoga: 15cm TO grafit. Strop: 17-33cm regranulatu styropianu + 20cm wełny. 100% podłogówka. Kocioł: Immergass Victrix 24kW dwufunkcyjny z wbudowanym zasobnikiem 45l. Wentylacja: PE na skrzynkach + Luna.
    Dziennik budowy: www.budowa-domu.info

  3. #3
    ELITA FORUM (min. 1000)
    dzabij

    Zarejestrowany
    Jun 2004
    Skąd
    Henryków Urocze gm. Piaseczno
    Posty
    2.194

    Domyślnie

    A możesz opisać na czym polega ten system montażu że będzie działał tylko z ich zmywarką ? Z materiałów internetowych ikea jakoś za specjalnie nic nie widać.

    Zasadniczo to zmywarki nie montuje się w szafkę, jest to urządzenie wolno stojące. Co do frontu, to pasuje każdy od szafki szerokości 60cm\45cm, nie musi to być front dedykowany do zmywarki. Każdy producent zmywarki do zabudowy dokłada zestaw elementów montażowych dedykowanych do jego urządzenia. Także moim zdaniem nie jesteś skazana na ich produkt.

  4. #4

    Domyślnie

    dzabij, tak wygląda zmywarka Whirpool z frontem z Ikei:



    Zdjęcie pobrane z:
    http://wybieramprojekt.pl/blog-dom-t...lpool,i-4e9d0/

    Przy zalecanym przez Whirlpool montażu na sztywno (dzwoniłem do ich serwisu) dół frontu z Ikei zawadza przy otwieraniu o zmywarkę. Do niedawna dostępne rozwiązanie ikeowe to niezależne zawiasy na dole (front nie zamocowany do zmywarki), a na górze uchwyty na drzwiach zmywarki i szyny na froncie.

    Teraz mają jeszcze taki zawias:
    http://www.ikea.com/pl/pl/catalog/products/00250664/

    Może to rozwiąże problem?
    Z8 z pracowni Z500. Mieszkamy od października 2014. Ściany: Ytong+20cm TO 032. Podłoga: 15cm TO grafit. Strop: 17-33cm regranulatu styropianu + 20cm wełny. 100% podłogówka. Kocioł: Immergass Victrix 24kW dwufunkcyjny z wbudowanym zasobnikiem 45l. Wentylacja: PE na skrzynkach + Luna.
    Dziennik budowy: www.budowa-domu.info

  5. #5
    ELITA FORUM (min. 1000)
    dzabij

    Zarejestrowany
    Jun 2004
    Skąd
    Henryków Urocze gm. Piaseczno
    Posty
    2.194

    Domyślnie

    OK, już rozumiem - fronty i korpusy IKEA nie są "standardowe" 72cm tylko 80cm. Faktycznie w tym przypadku front od zmywarki będzie się opierał o dół urządzenia uniemożliwiając pełne otwarcie.
    Przed chwilą sprawdzałem moją standardową zmywarkę i miejsca jest na styk przy froncie 72cm.

    Opcje moim zdaniem są 3 lub 4 :

    - tak jak w ktoś zasugerował w linku powyżej, zamontować zmywarkę w najniższym możliwym położeniu, tak aby dolna krawędź frontu umożliwiała pełne otwarcie. Minus taki że front będzie górą wystawał poza obrys drzwiczek zmywarki. Druga sprawa że powstanie kilku centymetrowa szpara pomiędzy blatem a urządzeniem, choć to da się zabudować jakąś blendą, a przy zamkniętej zmywarce w ogóle nie będzie tego widać (np. https://www.youtube.com/watch?v=KRIJwsf2YXA)
    - zastosowanie frontu łamanego i tego specjalnego zawiasu co sugeruje Gorbag. Minus taki że jak reszta frontów będzie jedną płaszczyzną a tu na zmywarce jeden dzielony, to będzie to wyglądać co najmniej słabo.
    - kupić zmywarkę Ikea i jakoś przełknąć tego kaca moralnego że decyzja zakupowa była nie do końca niezależna.
    - być może zrobić przegląd rynku i znaleźć zmywarkę która ma głębokie wcięcie na dole przedniej ścianki; ale nie wiem czy takie występują.

    Ten zestaw montażowy Behjälplig podobno miał być na out-of-stocku do października (http://singletrackworld.com/forum/to...ated-dishwaher), mamy listopad, na stronie cisza ...

    Tak swoją drogą sprytny pomysł na rozwijanie sprzedaży ....

  6. #6

    Domyślnie

    Nie wiem, czy fronty METOD się czymś różnią od FAKTUM, ale my mamy zmywarkę Boscha, kuchnię faktum i trzeba było jedynie wyciąć niewielki otwór w cokole. Teraz to w ogóle zrobili fronty 45cm, my musieliśmy kombinować z frontem 50 do zmywarki 45. Nie wiem czy to właśnie nie jest tak, że tylko niektórych firm zmywarki pasują do frontów Ikei, w tym właśnie Boscha. Odnośnie zdjęcia wklejonego przez przez gorbag - wydaje mi się, że właśnie zmywarki Boscha mają głębiej nóżki i dlatego to nie koliduje z frontem.

  7. #7

    Domyślnie

    Jednak tak patrze, że fronty faktum miały 70cm, więc chyba nie pomogłam...

  8. #8
    FORUMOWICZ to brzmi dumnie (min. 100)
    piotri

    Zarejestrowany
    Aug 2007
    Skąd
    Wielkopolska
    Posty
    144

    Domyślnie

    Temat wałkowany w wątku o meblach IKEA.
    Podesłałem m.in. zdjęcie jak wygląda zastępcze rozwiązanie ikei na chwile obecną.
    Projekt Ciepły z pracowni Domek. 115m2 pow użytkowej. Sciany styropian: 17cm 031, dach: 15+18 wełny( 035+038 ). podłoga 13cm EPS100 038. Okna trzyszybowe. Rekuperator Brink Excellent. Gaz GZ50: Junkers Cerasmart ZSB16-1A z pogodówką. Całość podłogówka.

  9. #9
    WITAJ, czytaj i pytaj... :)
    elQtas

    Zarejestrowany
    Jan 2016
    Skąd
    Bormoszyce
    Posty
    1

    Domyślnie

    Witam,

    Ja mam taki sam problem. Pan projektant powiedział mi, ze będę musiał przeprosić się z ich absurdalnie droga zmywarka MEDELSTOR 45cm (802.993.60) http://www.ikea.com/pl/pl/catalog/products/80299360/

    Czy ktoś może (z powodzeniem) zamontował do ich szafki zmywarkę innej firmy?

  10. #10
    REKORDZISTA FORUM (10 tysięcy postów!) NAJLEPSZY DORADCA NA TYM FORUM!!!FORUMOWICZ WIELKI SERCEM
    Elfir

    Zarejestrowany
    Dec 2007
    Skąd
    Kórnik
    Posty
    50.146
    Wpisy w Dziennikach Budowy
    54

    Domyślnie

    ja mam kuchnię na wymiar ale o wysokości szafek i frontów 80cm, czyli jak w ikea i nie było żadnego problemu z montażem zmywarki.
    Zmywarka jest niższa niż reszta mebli, za to zamocowany front wysokości mebli a nie zmywarki. Między blatem a górną ścianką zmywarki jest szczelina ok. 7 cm, ale przy zamkniętej zmywarce jest niewidoczna, bo zamaskowana drzwiczkami.

    Ostatnio edytowane przez Elfir ; 11-01-2016 o 17:30

  11. #11
    WITAJ, czytaj i pytaj... :)
    IwonaKK

    Zarejestrowany
    Jan 2016
    Skąd
    Świdnica
    Kod pocztowy
    58-100
    Posty
    1

    Domyślnie

    W Ikea pan powiedział,że w okolicach kwietnia zostaną wprowadzone
    nowe zawiasy w miejsce tych wycofanych.Musimy cierpliwie poczekać .

  12. #12
    SYMPATYK FORUM (min. 10)
    DamianB

    Zarejestrowany
    Dec 2015
    Skąd
    Katowice
    Kod pocztowy
    40-219
    Posty
    36

    Domyślnie

    Cytat Napisał Elfir Zobacz post
    ja mam kuchnię na wymiar ale o wysokości szafek i frontów 80cm, czyli jak w ikea i nie było żadnego problemu z montażem zmywarki.
    Zmywarka jest niższa niż reszta mebli, za to zamocowany front wysokości mebli a nie zmywarki. Między blatem a górną ścianką zmywarki jest szczelina ok. 7 cm, ale przy zamkniętej zmywarce jest niewidoczna, bo zamaskowana drzwiczkami.

    Pytałem o to pracownika IKEA i na ekspozycji właśnie mieli jedną zmywarkę zamontowaną w ten sam sposób, czyli front na stałe, bez tych ślizgaczy, zmywarka obniżona maksymalnie na nóżkach i ta szpara pod blatem, niewidoczna przy zamkniętym froncie. Działało normalnie (w sensie nic nie tarło)

  13. #13

    Domyślnie

    Cytat Napisał Elfir Zobacz post
    ja mam kuchnię na wymiar ale o wysokości szafek i frontów 80cm, czyli jak w ikea i nie było żadnego problemu z montażem zmywarki.
    Zmywarka jest niższa niż reszta mebli, za to zamocowany front wysokości mebli a nie zmywarki. Między blatem a górną ścianką zmywarki jest szczelina ok. 7 cm, ale przy zamkniętej zmywarce jest niewidoczna, bo zamaskowana drzwiczkami.

    Jaką masz wysokość cokołu? 8 cm jak w Ikei? Trudno znaleźć zmywarkę, którą można tak obniżyć...

  14. #14
    REKORDZISTA FORUM (10 tysięcy postów!) NAJLEPSZY DORADCA NA TYM FORUM!!!FORUMOWICZ WIELKI SERCEM
    Elfir

    Zarejestrowany
    Dec 2007
    Skąd
    Kórnik
    Posty
    50.146
    Wpisy w Dziennikach Budowy
    54

    Domyślnie

    cokół ma 10 cm (+ 80 cm szafka - aby blat był na 90 cm) . Ale przecież to nie ma żadnego znaczenia, bo nóżki są regulowane.
    Mam najzwyklejsza zmywarkę, nawet nie sprawdzałam jakie ma nóżki.

  15. #15

    Domyślnie

    Cytat Napisał Elfir Zobacz post
    cokół ma 10 cm (+ 80 cm szafka - aby blat był na 90 cm) . Ale przecież to nie ma żadnego znaczenia, bo nóżki są regulowane.
    Mam najzwyklejsza zmywarkę, nawet nie sprawdzałam jakie ma nóżki.
    Widocznie masz dalej cofnięty cokół. Zauważ, że drzwi od zmywarki + front są dużo grubsze, niż na Twoim rysunku. Cokół w meblach z Ikei jest niewiele odsunięty wgłąb i montując front w ten sposób, będzie on zahaczał o cokół.

    Teraz Ikea ma system specjalnych szyn do zamontowania frontu na zmywarce. I piszę to z perspektywy posiadacza kuchni Ikea i starego typu (cokoły były wyższe, wtedy podcięliśmy cokół od góry), i nowego typu (montaż frontu na szynach). W obu przypadkach zmywarka Bosch. Wszystko działa jak należy, ale bez tych szyn nie da rady, aczkolwiek my nie mieliśmy z tym problemu, po prostu pracownik dorzucił nam te szyny do zestawienia, były one normalnie dostępne w sklepie.

  16. #16
    REKORDZISTA FORUM (10 tysięcy postów!) NAJLEPSZY DORADCA NA TYM FORUM!!!FORUMOWICZ WIELKI SERCEM
    Elfir

    Zarejestrowany
    Dec 2007
    Skąd
    Kórnik
    Posty
    50.146
    Wpisy w Dziennikach Budowy
    54

    Domyślnie

    mam faktycznie cofnięty - 8,5 cm od przedniej ścianki drzwiczek. Inaczej niewygodnie by się stało przy szafkach, bo nie byłoby miejsca na nogi

  17. #17

    Domyślnie

    Cześć,

    piszę bo kiedyś miałem podobny problem - został mi jeden zestaw do montażu frontu zmywarki - Behjälplig.
    Wrzuciłem go na allegro - jakby ktoś potrzebował - zapraszam.

    http://allegro.pl/behjalplig-mocowan...024884044.html

    pozdrawiam

  18. #18
    SYMPATYK FORUM (min. 10) Avatar Arthizmoo
    Zarejestrowany
    Jan 2013
    Skąd
    M.M.
    Dzielnica
    Bidula.
    Posty
    59

    Domyślnie

    Witam, mam pewien prosty sposób a nawet dwa jak rozwiązać tę niezgodność. Sam stanąłem przed tym problemem, niebawem przystąpię do montażu niżej opisanego pomysłu.

    Pomysł nr 1. Ślizgi, prowadnice od frontów lodówki do zabudowy
    Pomysł nr 2. Prowadnice szuflady, płaskie kulkowe

    Planuję wykorzystać pomysł nr 2. Prowadnice kosztują grosze, są metalowe więc będą wytrzymalsze.
    Front zamierzam przykręcić do drzwiczek zmywarki za pomocą tych prowadnic. W efekcie po ich otwarciu i ,,zaparciu'' o dolną krawędź zmywarki, front wysunie się do góry. Aby zapobiec wysuwaniu się frontu jak szuflady po położeniu drzwiczek do poziomu, od spodu do frontu przykręcę dwa ,,stopery'' które pozwolą się wysunąć frontowi tylko tyle na ile będzie to potrzebne. Jako stopery można wykorzystać trójkątne plastiki wykorzystywane jako podpory półek w regałach.

    Wszystko w/w dostępne w Castoramie za nieduże pieniądze.

    Powyższe to teoria, mam nadzieję, że się uda. Wykorzystując któryś z pomysłów trzeba pamiętać, że zmywarkę będzie trzeba wsunąć pod blat głębiej na grubość prowadnic, tak aby front zlicował się z innymi. W moim przypadku, wsunięcie o około 1-2 cm. nie stanowi problemu.

    Pozdrawiam,
    Tomasz

  19. #19

    Domyślnie

    Arthizmoo udało Ci się rozwiązać problem drzwiczek wg proponowanych rozwiązań?
    Sam jestem teraz na etapie wyboru czy kupować zawiasy BEHJALPLIG czy zamontować zmywarkę niżej i front założyć wyższy niż zmywarka.

  20. #20
    WITAJ, czytaj i pytaj... :)
    andrzejpawlowski

    Zarejestrowany
    Jan 2018
    Skąd
    Grodzisk Mazowiecki
    Kod pocztowy
    05-825
    Posty
    1

    Domyślnie

    Ja mocowałem drzwiczki bezpośrednio do zmywarki wg tych uwag https://homestack.pl/18/jak-zamontow...o-mebli-z-ikea Myślałem nad zawiasami, ale faktycznie jak wyczytałem nie miał bym z tyłu miejsca na kable

Strona 1 z 2

Tagi dla tego tematu

Zwiń / Rozwiń Uprawnienia

  • Nie możesz zakładać nowych tematów
  • Nie możesz pisać wiadomości
  • Nie możesz dodawać załączników
  • Nie możesz edytować swoich postów
  •  
  • BB Code jest aktywny(e)
  • Emotikonyaktywny(e)
  • [IMG] kod jest aktywny(e)
  • [VIDEO] code is aktywny(e)
  • HTML kod jest wyłączony