dostępne w wersji mobilnej muratordom.pl na Facebooku muratordom.pl na Google+
Strona 2 z 2
Pokaż wyniki od 21 do 29 z 29
  1. #21

    Domyślnie

    Jako, że też stoję teraz przed problemem zamocowania frontu Ikea w zmywarce Bosch, mogę podzielić się tym, co sam znalazłem.

    Pomysł, którym podzielił się tutaj kolega Arthizmoo z zawiasami/prowadnicami od szuflad można obejrzeć np. tutaj, jest tam nawet filmik obrazujący działanie:
    https://www.drive2.ru/b/2892838/

    Ja ze wszystkich opcji, jakie spotkałem akurat byłbym za tym, by maksymalnie obniżyć zmywarkę i przymocować front na stałe, tym bardziej, że mój to pojedyncze drzwi, więc aż się prosi. Niestety nie ułatwiłem sobie zadania, kupując zmywarkę podwyższoną (86,5cm). Zostało mi zatem 1,5cm do blatu, gdy zmywarka jest w najniższym punkcie i ten pomysł niestety odpada.

    Najchętniej kupiłbym adapt-r, nawet już godząc się z dość wysoką ceną, jednak napisałem pytanie i do dziś nie otrzymałem odpowiedzi. Opcji płatności za pobraniem nie ma, a więc mam wątpliwości co do takiego zakupu.

    Powoli zacząłem godzić się z zakupem tego felernego zawiasu Ikea BEHJALPLIG, który ma niezbyt przychylne opinie, dlatego też mocno mnie zniechęca ten zakup. Zauważylem jeszcze coś ciekawego, co może się przydać (a może ktoś ma już z tym doświadczenie)?

    Jest sklep, który oferuje część, która rzekomo wyłamuje się w tym zawiasie - wzmocnona wersja wydrukowana na drukarce 3D.
    https://www.shapeways.com/product/HK...ionId=63177348

    Czy ktoś może potwierdzić, że to faktycznie jest jedyna problematyczna część tego zawiasu? Czy ktoś podmienił ją już na jakąś inną alternatywną?

  2. #22

    Domyślnie

    Jest jeszcze jedno rozwiązanie. Oczywiście, że opuszczenie zmywarki może dać pożądany efekt ale dołożenie drugiego blatu i cofnięcie zmywarki o jego grubość da na bank możliwość otwierania drzwi do końca . Myślę , że cokół nie powinien przeszkadzać . Pozdrawiam

  3. #23

    Domyślnie

    poszukuje informacji dotyczącej elementu montażowego zmywarki Ikea.
    chodzi o ten element co jest mocowany od góry do zmywarki. jakiej jest on wysokości?Kliknij obrazek, aby uzyskać większą wersję

Nazwa:	element zmywarka.jpg
Wyświetleń:	590
Rozmiar:	83,4 KB
ID:	437512
    to mozna zmierzyc w zamontowanej zmywarce otwierajac drzwi, jest on pomiedzy zmywarką a blatem
    Ostatnio edytowane przez Slawko123 ; 25-11-2019 o 21:12


  4. #24

    Domyślnie

    Podzielę się prostą metodą jaką zamontowałem zwykła zmywarkę Boscha w kuchni Ikea metod.

    Po prostu stawiany zmywarkę na podłodze. Oczywiście leciutko ja ja nosimy by ją wypoziowac na przednich nóżkach i tylnym podnośniku.
    Obliczamy sobie wysokość frontu od blatu do dolnych standardowych haczyków, którymi mocujemy dolna dolna frontu i zmywarkę. Sprawdzamy czy równo z drzwiami sąsiednimi układa się front i następnie skręcamy na stałe wkrętami zamiennymi drzwi zmywarki z frontem. Ja mam podstawowego Boscha, front się ładnie chowa przy otwieraniu. Nad zmywarka mamy z 10cm przerwę która można zaślepki jakąś blenda. 15 min roboty.

    Zmywarkę w drugiej kuchni mocowałem już za pomocą szyn dostępnych w Ikea. Tam mam zmywarkę na końcu kuchni przez co musiałem podnieść ja jako podparcie blatu.

    Kliknij obrazek, aby uzyskać większą wersję

Nazwa:	IMG_20200411_194010.jpg
Wyświetleń:	1541
Rozmiar:	79,7 KB
ID:	442854Kliknij obrazek, aby uzyskać większą wersję

Nazwa:	IMG_20200411_194016.jpg
Wyświetleń:	1347
Rozmiar:	79,3 KB
ID:	442855Kliknij obrazek, aby uzyskać większą wersję

Nazwa:	IMG_20200411_194020_1.jpg
Wyświetleń:	1290
Rozmiar:	86,5 KB
ID:	442856

  5. #25
    REKORDZISTA FORUM (10 tysięcy postów!) NAJLEPSZY DORADCA NA TYM FORUM!!! Avatar Kaizen
    Zarejestrowany
    Jun 2014
    Kod pocztowy
    05-540
    Posty
    24.156
    Wpisy w Dziennikach Budowy
    155

    Domyślnie

    Cytat Napisał pandzik Zobacz post
    Po prostu stawiany zmywarkę na podłodze. Oczywiście leciutko ja ja nosimy by ją wypoziowac na przednich nóżkach i tylnym podnośniku.
    Nie przewraca się jak wysuniesz kosz z naczyniami? Mi leciała jak nie była dociśnięta do blatu.

  6. #26

    Domyślnie

    Nie. Chwyciłem ją z boków do szafek wkrętami. Zmywarka ma miejsca na wkręty. Po dwa z każdej strony obudowy. Coś za coś.wolę to od szyn. Przynajmniej nie ma szpary pomiędzy frontem a drzwiami zmywarki.
    Musze tylko znaleźć maskownice plastikową zawiasu, bo mam nieciekawą dziurę. miałem zbędna po montażu kosza ale durny wywaliłem.

  7. #27

    Domyślnie

    Cytat Napisał pandzik Zobacz post
    Nie. Chwyciłem ją z boków do szafek wkrętami. Zmywarka ma miejsca na wkręty. Po dwa z każdej strony obudowy. Coś za coś.wolę to od szyn. Przynajmniej nie ma szpary pomiędzy frontem a drzwiami zmywarki.
    Musze tylko znaleźć maskownice plastikową zawiasu, bo mam nieciekawą dziurę. miałem zbędna po montażu kosza ale durny wywaliłem.
    Myślę nad tym samym rozwiązaniem, ale widze jeden problem u mnie.
    Bosh leżąc praktycznie na glebie, front zaczyna się na wysokości ok 10 cm od podłogi. W kuchni ikea do której chcę przenieć fronty zaczynają się na wys 8 cm od podłogi. Z tego vo sprawdzałem na oko i paluchem, to 2cm w dół nie uda mi się wyprowadzić frontu poniżej obecnego by się otwierało w pełni. Więc fronty nie będą się kończyć na tej samej wysokosci od ziemii, a żona będzie marudzić. (Front do zmywatki i tak muszę dorobić)
    Ostatnio edytowane przez kolend ; 20-05-2020 o 09:03

  8. #28

    Domyślnie

    Jestem na etapie projektowania kuchni i szukam zmywarki pasującej do Ikea Metod ale nie chce kupować w Ikei. Czy ktoś się orientuje jak jest z montażem zmywarki XXL np. takiej https://www.bosch-home.pl/lista-prod...box=944117459/
    do szafek w systemie Ikea Metod? Znalazłam informację, że te zmywarki się nadaja - wystarczy, że sa w pelni zintegrowane i maja wymiar drzwiczek 80 cm , czyli taki sam jak drzwiczki-fronty Ikea Metod. Wymagany wymiar do montażu pod blat to 86,5 cm czyli idealnie bo Metod ma 80 cm plus 8 cm nóżki/cokół.
    Ostatnio edytowane przez samsa ; 17-10-2020 o 13:13

  9. #29
    WITAJ, czytaj i pytaj... :)
    koolaas

    Zarejestrowany
    Mar 2022
    Skąd
    Lubliniec
    Kod pocztowy
    42-700
    Posty
    1

    Domyślnie

    https://youtu.be/FJe_1NEQD4k
    Łapcie filmik jak sobie poradzić z tym problemem. Nie interesowałem sie czy wszystkie zmywarki mogą się podnieść na tyle co mowa w filmiku, ale co za problem postawić zmywarkę na dodatkowych podkładkach.

Strona 2 z 2

Tagi dla tego tematu

Zwiń / Rozwiń Uprawnienia

  • Nie możesz zakładać nowych tematów
  • Nie możesz pisać wiadomości
  • Nie możesz dodawać załączników
  • Nie możesz edytować swoich postów
  •  
  • BB Code jest aktywny(e)
  • Emotikonyaktywny(e)
  • [IMG] kod jest aktywny(e)
  • [VIDEO] code is aktywny(e)
  • HTML kod jest wyłączony