dostępne w wersji mobilnej muratordom.pl na Facebooku muratordom.pl na Google+
Strona 3 z 9
Pokaż wyniki od 41 do 60 z 172
  1. #41

    Domyślnie

    http://mr1-4.exs.pl/sd/3/5/35.mp4?se...=55&p=1&pass=0
    pojawia się na tej stronie - poświęć 5 minut i obejrzyj
    Lektor mówi prawdziwe rzeczy o Inwestorach, wykonawcach i pokazują to i owo - obejrzyj i przemyśl tekst i obraz

  2. #42
    Lider FORUM (min. 2800) Avatar firewall
    Zarejestrowany
    Jun 2010
    Skąd
    Górny Śląsk
    Kod pocztowy
    41-400
    Posty
    4.749

    Domyślnie

    Po napastliwym, pełnym pretensji tonie wypowiedzi rufusa, odnoszę wrażenie że sam te okna wstawiał i teraz obrażony jest za krytykę tak spier..lonego montażu.

  3. #43

    Domyślnie

    Cytat Napisał firewall Zobacz post
    Po napastliwym, pełnym pretensji tonie wypowiedzi rufusa, odnoszę wrażenie że sam te okna wstawiał i teraz obrażony jest za krytykę tak spier..lonego montażu.
    Oj ale to przecież okno jest spierdzielone a nie montaż

  4. #44
    SYMPATYK FORUM (min. 10)
    rufus111

    Zarejestrowany
    Sep 2012
    Skąd
    Łódź
    Kod pocztowy
    92-413
    Posty
    83

    Domyślnie

    Hehe tak i cały dach też sam robiłem a tam gdzie mi cieknie to podstawiam miski bo mi tak na forum poradzili. Linku nie mogę otworzyć bo wyskakuje mi błąd 403.
    Teraz mam jeszcze do was pytanie. Czy według was wszystko musi być robione na materiale Fakro ?
    Bo jeśli dobrze się przyjrzycie na zdjęcia które wam wysłałem to widać że kołnierz mam zrobiony z papy. Mam wciśniętą pianę od zewnątrz pod łaty i kontrłaty a od wewnątrz w szczelinę jaka została miedzy ramą okna i deskami. Co do fachowca jest wzięty ze składu gdzie zamawiałem pokrycie dachowe, oknami itp.
    Myśle że papa nie jest gorsza od filii a pianka w pistolecie od pianki przywiezionej w kawałku, która nigdy tak dobrze nie będzie przylegała do nierówności.
    A okno było założone zgodnie z projektem ( wczoraj jeszcze raz sprawdzałem ) wysokość i rozmiar okna zgodny z projektem, to wygląda że projektant także nie przewidział że okno jest za duże i chowa się za ścianą. Bo a nie mam pomysłu jak dolną wnękę można inaczej wykończyć.
    Ostatnio edytowane przez rufus111 ; 08-11-2015 o 14:39

  5. #45

    Domyślnie

    Cytat Napisał rufus111 Zobacz post
    Witam wszystkich, wiem że już wielokrotnie był poruszany temat odnośnie parujących i zamarzających okien dachowych.
    Zastanawia mnie tylko jedna rzecz, czemu fachowcy cały czas podczas parowania okien upierają się że wina leży po stronie wilgotności pomieszczenia.
    To proszę mi powiedzieć czemu w 10 pozostałych oknach w domu zamontowanych w ścianie nie występuje takie samo zjawisko.
    Od razu powiem że mam w całym domu ogrzewanie podłogowe.
    Co najśmieszniejsze w tym samym pomieszczeniu co mam okna dachowe mam założone luksfery, chyba każdy wie jaki mają fatalny współczynnik przenikania a i tak nie występuje parowanie. Nie mogę dogrzać pomieszczeń tam gdzie mam zamontowane okna dachowe FAKRO ( pokój dziecka i pralnia ). Postanowiłem zmierzyć temperaturę samych okien, przy temp. na zewnątrz ok. 0 i w domu ponad 22 stopnie. Okazało się że po środku mierząc szybę okna dachowego FAKRO termometr wskazał 17 stopni natomiast przy krawędzi 12 stopni. Zmierzyłem również temprature luksferów, ku mojemu zdziwieniu miały lesrze wyniki. To znaczy mierząc po środku luksfera termometr wskazał 18 stopni natomiast mierząc na fudze
    ( gdzie nie ma izolacji ) otrzymałem wynik 15 stopni. Przyznacie że ciekawe doświadczenie.
    Poszedłem za ciosem i poszedłem do okna zamontowanego w ścianie i wykonałem ten sam pomiar, po środku 21 stopni a przy krawędzi ponad 19 stopni. To ciekawe skąt bierze się ten wspaniały współczynnik przenikania 1,1 szyb FAKRO. I niech mnie nie rozśmieszają wypowiedziami typu, proszę założyć osuszacz w pokoju czy elektryczny kaloryfer, bo to już porażka to co wypisują pseudo fachowcy. Bo jak w samochodzie puszczę ciepły nawiew na POJEDYNCZĄ SZYBĘ ( bo nie mam kaloryfera ) to też odparuje. A też mamy różnice temperatur czasem i 40 stopni.
    Okna były założone w tamtym roku w okresie wakacyjnym. W okresie zimowym przyszedł do nas Pan serwisant firmy FAKRO, który stwierdził że jest źle ocieplone wokół okna.
    Poinformowałem o tym fakcie dekarza który przyjechał zdjął blachę i wykonaliśmy dokumentacje foto na potwierdzenie że tak nie jest. Żona musiała zabrać łóżko z pod okna dachowego ponieważ stwierdziła że z nich wieje. Zakupiłem dodatkowe uszczelki, które w niczym nie pomogły. Tak naprawdę to nie wieje tylko czuć chłód zimnej szyby. Co prawda ponownie jesteśmy umówieni z serwisantem ale jestem ciekawy co myślicie na temat:
    - czemu szyba w oknach FAKRO jest zimniejsza niż inne okna a nawet od luksferów.
    - czemu w oknie dachowym z ciepłą ramką zamontowanym w łazience gdzie jest znacznie większa wilgotność parowanie szyby jest dużo mniejsze.
    - czemu w pomieszczeniach z zamontowanymi oknami dachowymi FAKRO jest znacznie chłodniej niż w pozostałych pomieszczeniach.
    - jaką przenikalność cieplną muszą mieć okna w których w rogach szyby pojawia się lód.

    Budujmy jeszcze bardziej szczelne domy! (będzie jeszcze gorzej)

  6. #46
    ELITA FORUM (min. 1000)
    MMichal

    Zarejestrowany
    Mar 2012
    Skąd
    Bydgoszcz
    Kod pocztowy
    86-005
    Posty
    2.623

    Domyślnie

    Witam

    Cytat Napisał wg39070 Zobacz post
    Budujmy jeszcze bardziej szczelne domy! (będzie jeszcze gorzej)
    I tak będzie - budownictwo o maksymalnej szczelności to przyszłość a wymiana powietrza ma następować w sposób kontrolowany a nie tak jak obecnie.
    Oczywiście wg niektórych lepiej aby wiatr hulał jak chce bo "szyby nie będą parowały"

    Pozdrawiam

  7. #47

    Domyślnie

    Cytat Napisał MMichal Zobacz post
    Witam



    I tak będzie - budownictwo o maksymalnej szczelności to przyszłość a wymiana powietrza ma następować w sposób kontrolowany a nie tak jak obecnie.
    Oczywiście wg niektórych lepiej aby wiatr hulał jak chce bo "szyby nie będą parowały"

    Pozdrawiam
    Grawitacja służy ludziom od zarania dziejów. Wentylacja z rekuperatorem za kilkanaście tysięcy złotych to pozorna oszczędność, która prawdopodobnie nigdy się nie zwróci. Do tego jeszcze rekuperator cały czas pobiera prąd, za który trzeba zapłacić. Pewnie ktoś powie, że niewiele zużywa prądu. Może i tak ale chwilowo. Mnożąc przez liczbę dni w roku trochę się tego nazbiera. Ale fachowcy od marketingu nie śpią. Firmy produkujące rekuperatory zatrudniają sztab fachowców oraz psychologów handlu, po to aby ludzie kupowali produkty tak na prawdę do niczego im nie potrzebne! Z wentylacją mechaniczną jest jak z fotowoltaiką. Gdy zbliża się okres, po którym ma się zwrócić to trzeba kupić akumulatory bo stare padły. I co? Cała oszczędność poszła w kanał.
    Dobrze zrobiona wentylacja mechaniczna to gwarancja suchych okien i braku zagrzybienia i to wszystko za darmo. Ot taki prezent od natury. Pozdrawiam.

  8. #48
    ELITA FORUM (min. 1000) Avatar panfotograf
    Zarejestrowany
    Oct 2008
    Skąd
    ZDUŃSKA nieWOLA
    Posty
    2.084

    Domyślnie

    Cytat Napisał wg39070 Zobacz post
    1. Grawitacja służy ludziom od zarania dziejów. 2.Wentylacja z rekuperatorem za kilkanaście tysięcy złotych to pozorna oszczędność, która prawdopodobnie nigdy się nie zwróci. 3. Do tego jeszcze rekuperator cały czas pobiera prąd, za który trzeba zapłacić. Pewnie ktoś powie, że niewiele zużywa prądu. Może i tak ale chwilowo. Mnożąc przez liczbę dni w roku trochę się tego nazbiera. Ale fachowcy od marketingu nie śpią. Firmy produkujące rekuperatory zatrudniają sztab fachowców oraz psychologów handlu, 4. po to aby ludzie kupowali produkty tak na prawdę do niczego im nie potrzebne! Z wentylacją mechaniczną jest jak z fotowoltaiką. Gdy zbliża się okres, po którym ma się zwrócić to trzeba kupić akumulatory bo stare padły. I co? Cała oszczędność poszła w kanał.
    5. Dobrze zrobiona wentylacja mechaniczna to gwarancja suchych okien i braku zagrzybienia i to wszystko za darmo. Ot taki prezent od natury. Pozdrawiam.
    1. Ale ludzie już nie mieszkają w jaskiniach
    2. Wentylacja mechaniczna nie musi mieć rekuperatora. Sam rekuperator można kupić za 1-2 tys. Kilkanaście to kosztuje wypasiona kompletna instalacja z rekuperatorem, kanałami, centralą i montażem pod klucz.
    3. Rekuperator nie pobiera prądu
    4. Poczytaj sobie wątki typu GRZYB W ŁAZIENCE/KUCHNI/SALONIE - RATUNKU CO ROBIĆ (pełno takich pytań na FM)
    5. Dobrze zrobiona wentylacja mechaniczna to gwarancja suchych okien i braku zagrzybienia - i tu się zgadzam.
    Znam z własnego doświadczenia wentylację grawitacyjną i mechaniczną i nie jestem sprzedawcą, ani monterem. Wentylacja grawitacyjna jest dobra jak piec kaflowy. Tylko że technologia poszła znacznie do przodu i we współczesnych szczelnych domach nie chce działać.
    Ostatnio edytowane przez panfotograf ; 13-11-2015 o 18:46
    Już się zbudowałem ... i już mieszkam

  9. #49
    SYMPATYK FORUM (min. 10)
    rufus111

    Zarejestrowany
    Sep 2012
    Skąd
    Łódź
    Kod pocztowy
    92-413
    Posty
    83

    Domyślnie

    Rekuperacja nie pobiera prądu ? to na jakiej zasadzie działa ?
    A może należy zastanowić się nad sensem ocieplania budynków styropianem ? i w tedy wystarczy wentylacja grawitacyjna.
    Nie przypominam sobie plagi grzybka na ścianie w blokach, do póki ktoś nie wpadł na wspaniały pomysł ocieplania bloków właśnie styropianem.

  10. #50
    ELITA FORUM (min. 1000) Avatar panfotograf
    Zarejestrowany
    Oct 2008
    Skąd
    ZDUŃSKA nieWOLA
    Posty
    2.084

    Domyślnie

    Cytat Napisał rufus111 Zobacz post
    1. Rekuperacja nie pobiera prądu ? to na jakiej zasadzie działa ?
    2. A może należy zastanowić się nad sensem ocieplania budynków styropianem ?
    3. i w tedy wystarczy wentylacja grawitacyjna.
    4. Nie przypominam sobie plagi grzybka na ścianie w blokach, do póki ktoś nie wpadł na wspaniały pomysł ocieplania bloków właśnie styropianem.
    1. Wypowiadasz się w kwestiach o których niewiele wiesz. Poczytaj wątki o wentylacji mechanicznej to się dowiesz cokolwiek. Pomieszkaj w domach z wentylacją mechaniczną i grawitacyjną - będziesz miał porównanie.
    2. Jeśli chcesz rozważać sens ocieplania budynków styropianem - mieszkaj w budynku nieocieplonym i płać 3x więcej za ogrzewanie.
    3. wentylacja grawitacyjna nie działa latem, a zimą działa za mocno. Do tego często zależnie od kierunku wiatru.
    4. Jak były drewniane okna produkowane za czasów radzieckiego komunizmu, to miały tyle dziur że służyły za wentylację.

    Kolejny problem z łazienką
    Ostatnio edytowane przez panfotograf ; 14-11-2015 o 08:29
    Już się zbudowałem ... i już mieszkam

  11. #51

    Domyślnie

    doprawdy mozna sie zalamac. Totalna niewiedza w kazdym temacie. Moze sznowny autorze watku znasz odpowiedz na pytanie- co ma piernik do wiatraka ?
    Bo juz takie kocopoly tu wypisujesz ze zalamac sie mozna.
    Klopoty z grzybem zaczeli miec ci co im ocieplono domy i stytopianem i oddychajac welna czy suprema. Ale pojawily sie one tylko tak gdzie zostaly wymienione okna na szczelne, szczelne jakimi nigdy nie byly poprzednie gwarantujace wymiane powietrza przez wentylacje.
    Poprzednik zasade dzialania wentylacji w skrocie Cie wyjasnil.
    Moze jednak warto poswiecic czas na douczenie sie w sprawach podstawowych zagadnien z fizyki i nie tylko zamiast siac niewiedze wsrod innych czytajacych ?
    Izolacyjnosc scian jak i szczelnosc zamontowania okien, jak i szczelne wykonanie calego domu nie ma ZADNEGO znaczenia dla wykraplania sie pary wodnej gdzy nie ma zagwarantowanej wymiany powietrza we wnetrzach
    jedno z drugim nie ma nic a nic wspolnego.

    Sam rekuperator jako wymiennik ciepla nie pobiera pradu, to prawda. Natomiast to co wywoluje rych powietrza w kanalach wentylacyjnych, czyli wentylatory, juz tak ale...nie sa to pobory mocy drenujace kieszen.
    W zestawieniu ze stratami i kosztami generowanymi przez wentylacje grawitacyjna sa to koszty nic a nic nie znaczace

  12. #52
    SYMPATYK FORUM (min. 10)
    rufus111

    Zarejestrowany
    Sep 2012
    Skąd
    Łódź
    Kod pocztowy
    92-413
    Posty
    83

    Domyślnie

    to powiedz mi ile osób opisujących problem z grzybem ma ocieplony dom wełną a styropianem? wychowałem się na betonowym osiedlu gdzie 95% osób wymieniło z drewnianych okien na plastiki i jakoś grzyba na ścianach nie mają. A wentylacja jest tylko w kuchni i łazience. Ale bloki nie są w żaden sposób ocieplone ( i tam okna też nie parują ) ! ! ! A w szkole gdzie moja matula pracuje grzybek pojawił się po ociepleniu właśnie styropianem. Pewnie to przypadek albo woźne wylewają więcej wody na posadzkę. Teraz jak już tak przeskakujemy po tematach to powiedz mi ile więcej opału się zużyje przeliczając na zł. od zużytej energii przez pracujący rekuperator, wymianę filtrów, czyszczenie, kosztach montażu i nie mówiąc o tym że jak każde urządzenie trzeba serwisować i od czasu do czasu wymienić jakąś część. Po drugie panie "nikt ważny" radziłbym się zapoznać http://www.budujemydom.pl/wentylacja...c-rekuperatora
    Także nie należy ulegać modzie tylko myśleć i nie łykać wszystkiego co piszą koncerny i podstawione osoby na forach.
    A co do wentylacji grawitacyjnej, to pewnie latem mam tak szczelnie pozamykane okna że wentylacja jest mi niezbędna. A jak komuś w zimę za mocno działa to są panie "panfotograf " kratki z możliwością przymknięcia.

  13. #53
    ELITA FORUM (min. 1000) Avatar panfotograf
    Zarejestrowany
    Oct 2008
    Skąd
    ZDUŃSKA nieWOLA
    Posty
    2.084

    Domyślnie

    Cytat Napisał rufus111 Zobacz post
    to powiedz mi ile więcej opału się zużyje przeliczając na zł. od zużytej energii przez pracujący rekuperator, wymianę filtrów, czyszczenie, kosztach montażu i nie mówiąc o tym że jak każde urządzenie trzeba serwisować i od czasu do czasu wymienić jakąś część.
    Ja przez 5 lat tylko czyszczę filtry (wodą z węża). Kanałów went. grawitacyjnej nie wyczyścisz.
    Wentylacja mech. nie jest po to żeby było taniej, ale bardziej komfortowo. Rozumiem że jeździsz rowerem (bo jest taniej) a nie samochodem?

    Cytat Napisał rufus111 Zobacz post
    A co do wentylacji grawitacyjnej, to pewnie latem mam tak szczelnie pozamykane okna że wentylacja jest mi niezbędna. A jak komuś w zimę za mocno działa to są panie "panfotograf " kratki z możliwością przymknięcia.
    Ale nie masz kontroli i możliwości sterowania wentylacją grawitacyjną, podczas upałów powietrze krąży w drugą stronę. A podczas wiatrów to już wolna amerykanka.
    W went. mech możesz sterować ilością przepływu w każdym pomieszczeniu, w całym domu i do tego kiedy chcesz, łącznie z zatrzymaniem wentylacji, kiedy sąsiad dosypuje węgiel czy opony do swojego śmieciucha.
    Ostatnio edytowane przez panfotograf ; 15-11-2015 o 11:10
    Już się zbudowałem ... i już mieszkam

  14. #54
    SYMPATYK FORUM (min. 10)
    rufus111

    Zarejestrowany
    Sep 2012
    Skąd
    Łódź
    Kod pocztowy
    92-413
    Posty
    83

    Domyślnie

    A żebyś wiedział że jeżdżę rowerem z czterech prostych względów: jest taniej, zdrowiej, przyjaźniej dla środowiska i szybciej bo miasto jest przystosowane do ruchu rowerów.

  15. #55

    Domyślnie

    Cytat Napisał rufus111 Zobacz post
    ...Także nie należy ulegać modzie tylko myśleć i nie łykać wszystkiego co piszą koncerny i podstawione osoby na forach. .....
    O to to to
    Niestety brak wiedzy zawsze kończy się takimi durnymi podsumowaniami.
    Wentylacja mechaniczna to nie moda tylko chęć zapewnienia sobie we wnętrzu
    - świeżego powietrza
    - utrzymanie odpowiedniej wilgotności nawet z możliwością jej regulacji wyposażając układ w dodatkowe urządzenia, na pewno nie ma przy niej szansy na takie zawilgocenie wnętrza by pojawił się grzyb i lała się woda po oknach np. dachowych
    - czystość stąd rekomendowana dla alergików
    Zalet znajdzie się jeszcze więcej ale....ale tego nie zrozumiesz, niestety. Tak, to moda przekazywane przeze mnie, podstawionego przez koncerny

    A co do Twojego opisu co się stało po ociepleniu
    Zapewne wszyscy mają tam farby klejowe, nikt nie używał emulsyjnych i wilgoć spokojnie mogła przemieszczać się przez emulsje, najlepiej zmywalną do tego na zewnątrz przez ocieplenie zakryte jeszcze klejem i strukturą.
    Kolejne bzdury wypisujesz.
    Wystarczy że ludzie mieli z dziada pradziada przyzwyczajenie do wietrzenia pomieszczeń a i za ogrzewanie płaciło się ryczałtem marne grosze i można było odkręcać kaloryfery na zicher i uchylać okna

  16. #56
    SYMPATYK FORUM (min. 10)
    rufus111

    Zarejestrowany
    Sep 2012
    Skąd
    Łódź
    Kod pocztowy
    92-413
    Posty
    83

    Domyślnie

    To jest wypowiedz prawdziwego specjalisty, nie znając faktów sprowadza wszystko do jednego, rekuperacja.
    No widzisz dla ciebie to co inni zaobserwują i napiszą jest wielką bzdurą. Twierdzisz, że grzeją i wietrzą, to żeś troszkę się zatrzymał w czasie, bo teraz w większości mieszkań są założone podzielniki i ludzie tak samo oszczędzają jak w domach jednorodzinnych.
    Wielki specjalista też nawet nie wziął pod uwagę że może przemarzanie następuje po przez ramkę okna, która nie jest tak zasłonięta jak w oknach zamontowanych w ścianie. Każdy głupi wie, że na zimniejszych miejscach skrapla się woda. Czy w lodówkach nie skrapla się woda tam gdzie jest bardzo dobra wentylacja, a może nie trzeba rozmrażać zamrażarek tam gdzie jest założona rekuperacja? Skraplanie zależy w dużej mierze od temperatury np. podłoża. I to właśnie trzeba nazwać fizyką, bo to jest jasne i oczywiste. Tylko zasadnicze pytanie, czemu te okno są tak zimne wokół zamontowanej ramki ? Jak jeden z drugim zobaczy przekrój okna dachowego i zobaczy na jakiej wysokości jest założona jedna jedyna uszczelka, a na jakiej wysokości jest założona zespolona szyba i twierdzi że to wina ocieplenia ( gdzie na ramie okiennej i futrynie nie występuje skraplanie ) to rozpierdziela mi konstrukcje. A to że śmiga zimny wiatr pomiędzy ramą okienną i futryną na wysokości szyby to już nie ważne. To na pewno ocieplenie okna. Pan „nikt ważny”, a okazuje się że bardzo ważny na tym forum przypomina mi lekarza, który nie zaglądając do ucha ani gardła mojego dziecka stwierdził: zapalenie ucha. Dobrze że pojechaliśmy do szpitala nie podając antybiotyku, który ma zawężone działanie ( bo to przecież specjalista ) okazało się że jest to zapalenie pęcherza. I dziecko dostało zupełnie inny antybiotyk. A wracając do twojego bełkotu odnośnie farb nieprzepuszczających wilgotności, to w jaki sposób wilgoć dostała się pod farbę i zrobił się grzyb. Kolego zaprzeczasz sam sobie i robisz mętlik ludziom w głowach.
    Dla wiadomości pozostałych będę miał wypożyczone okno trzy szybowe od sprzedawcy, bo stwierdził, że coś musi być nie tak z oknem. Jeśli ktoś będzie miał taki sam problem i będzie zainteresowany wynikami proszę o wiadomość prywatną. Chętnie podzielę się wynikami bo już nie chce mi się odpisywać na jakieś bełkoty. W załączniku wysyłam przekrój okna dachowego fakro żeby każdy mógł się zastanowić co ma piernik do wiatraka.
    Pozdrawiam.
    Kliknij obrazek, aby uzyskać większą wersję

Nazwa:	okno fakro.jpg
Wyświetleń:	118
Rozmiar:	44,3 KB
ID:	338023
    Ostatnio edytowane przez rufus111 ; 19-11-2015 o 20:00

  17. #57
    Okna dachowe Fakro - polski producent, drugi producent na świecie Fakro - produkujemy okna dachowe, schody strychowe, świetliki, rolety, żaluzje, markizy oraz wyposażenie dodatkowe na Twoje poddasze. Czekamy na pytania... www.fakro.pl Nowy Sącz, Polska i świat

    Domyślnie Okna dachowe FAKRO

    Witam ponownie,

    Niestety z naszych doświadczeń wynika, że praktycznie wszystkie tego typu problemy wynikają z niekorzystnych warunków związanych z wilgotnością powietrza (wentylacją) lub nieprawidłowym montażem. Między innymi również z tego względu wspieramy ogólnopolską kampanię DOBRY MONTAŻ.
    Nawet montaż najcieplejszych okien nie zapobiegnie niekorzystnym zjawiskom takim jak np.: kondensacja, gdy zaniedbany zostanie odpowiedni montaż okna i elementów wokół niego. Przerwy w izolacji powodują powstawanie mostków cieplnych i wyziębianie obszarów wokół okna jak i jego samego. Im lepsze uszczelnienie i docieplenie tym temperatury w poszczególnych punktach okna są wyższe
    Szczególnie korzystny wpływ widoczny jest w punktach D, E i F.
    Poniżej Rysunek: Termogramy okna FTP-V U3 bez i z dodatkowym dociepleniem (kołnierz EHV-AT Thermo)
    Kliknij obrazek, aby uzyskać większą wersję

Nazwa:	termogramy.jpg
Wyświetleń:	129
Rozmiar:	89,2 KB
ID:	338111

    Wyższa temperatura elementów okna to dodatkowe ograniczenie zjawiska kondensacji.

    Ramka dystansowa pomiędzy szybami jest jednym z zimniejszych elementów w budowie okna. Wykonana może być ze stali, ze stali szlachetnej, z aluminium ale także z tworzywa. Materiały te znacząc różnią się współczynnikami przewodzenia. Dlatego by ograniczyć szybkie schładzanie się wnętrza pakietu szybowego w szybach firmy FAKRO stosowana jest ciepła ramka dystansowa TGI, zbudowana z tworzywa sztucznego – polipropylenu, oraz płaszcza ze stali szlachetnej, która redukuje wpływ powstających w miejscach łączenia mostków cieplnych.

    Ramka TGI stosowana jest we wszystkich pakietach szybowych za wyjątkiem pakietu U2 stosowanego w najbardziej standardowych okna dachowych naszej produkcji czyli FTS.

    Z poważaniem
    Konsultant FAKRO

  18. #58

    Domyślnie

    wytnijcie po prostu kawałek uszczelki i juz, jak zamarza to wkładajcie, jak paruje to wyjmujcie, żaden problem to tak "z poradnika niezależnej pani domu" która nie zawsze zna się na rzeczy ale lubi pokombinowac po swojemu

  19. #59
    SYMPATYK FORUM (min. 10)
    rufus111

    Zarejestrowany
    Sep 2012
    Skąd
    Łódź
    Kod pocztowy
    92-413
    Posty
    83

    Domyślnie

    Dobrze że Pan "Ekspert Fakro" włączył się do rozmowy. Niech Pan mi wyjaśni, bo na pana rysunku wychodzi że szczelina znajdująca się pomiędzy ramą okienną i futryną ( do miejsca uszczelki ) w ogóle nie ma wpływu i nie wychładza okna i futryny ? Przecież tam śmiga zimne powietrze bo nie ma żadnej uszczelki ( czyli powinien być tam niebieski kolor ).
    A z waszego zdjęcia wychodzi że rama okienna i futryna jest jedną całością.
    I teraz niech mi jeszcze Pan powie taką rzecz, mam oryginalnie założone okno FTS U2 gdzie występuje skraplanie wody wokół ramki szyby, dzisiaj wymieniłem drugie okno na FTP-U5. Jeśli będzie występowało parowanie to przyznam że tak musi być, wina moja mojej chałupy itp. A co będzie jeśli się okaże że nie paruje ?
    Bo zakładamy hipotetycznie bo okno dopiero dzisiaj zostało założone ?

  20. #60
    Okna dachowe Fakro - polski producent, drugi producent na świecie Fakro - produkujemy okna dachowe, schody strychowe, świetliki, rolety, żaluzje, markizy oraz wyposażenie dodatkowe na Twoje poddasze. Czekamy na pytania... www.fakro.pl Nowy Sącz, Polska i świat

    Domyślnie

    Witam,

    Okna typu: FTS U2, FTS-V U2 wyposażone są w podwójny
    system uszczelnienia (rys):
    · uszczelkę przylgową ościeżnicy (1),
    · uszczelkę w profilach kryjących bok ościeżnicy (boczną) (2).

    Kliknij obrazek, aby uzyskać większą wersję

Nazwa:	FTS.jpg
Wyświetleń:	472
Rozmiar:	81,4 KB
ID:	338611

    Prawidłowo zamontowane okno dachowe FAKRO (również wersja FTS U2) jest szczelne - być może problem w tym przypadku powoduje przekoszenie skrzydła względem ościeżnicy, które powoduje szybkie wyziębienie poszczególnych elementów okna. Im zimniejszy element tym wcześniej wystąpi kondensacja pary wodnej.

    Zaznaczam, że ciężko porównywać pod podanym względem okno FTS U2 (klasa standard) oraz FTP-V U5 (klasa lux).
    W przypadku okna FTP-V U5 zastosowany jest pakiet dwukomorowy (energooszczędny) w którym zastosowana jest ciepła ramka TGI.
    Temapratury w poszczególnych punktach okna napewno będą wyższe w przypadku FTP-V U5.

    Z poważaniem
    Konsultant FAKRO

Strona 3 z 9

Tagi dla tego tematu

Zwiń / Rozwiń Uprawnienia

  • Nie możesz zakładać nowych tematów
  • Nie możesz pisać wiadomości
  • Nie możesz dodawać załączników
  • Nie możesz edytować swoich postów
  •  
  • BB Code jest aktywny(e)
  • Emotikonyaktywny(e)
  • [IMG] kod jest aktywny(e)
  • [VIDEO] code is aktywny(e)
  • HTML kod jest wyłączony