dostępne w wersji mobilnej muratordom.pl na Facebooku muratordom.pl na Google+
Strona 9 z 9
Pokaż wyniki od 161 do 172 z 172
  1. #161

    Domyślnie

    Że masz to fajnie ale inny model który nie ma tego problemu i nie wiesz niestety co mówisz nie może być tak że przy uszczelce ma 0,4 stopnia lub 7 a na środku okna 18 stop czego wy nie rozumiecie ?

    Mam wentylacje za 17 tyś mam klime za 15 tyś z osuszaniem grzeje non stop gazowe 23 stop wilgotność mogę sobie regulować klima i osuszaniem nawet do 30 % gdybym chciał w innym budynku mam okna innej firmy grzeje 20 stop wentylacja grawitacyjna która prawie nie działa a przy uszczelce 14 stop jak na środku 18 i w tym problem na oknie za połowę ceny nie ma problemu takiego więc proszę was .

    Okna za kupę kasy dołożyłem do nowych pakietów z Fakro panowie zamontowali kolejne 6 tyś kamerka obstrzelali wszystko wokoło trzyma ciepło aż miło . Więc co jeszcze
    Ostatnio edytowane przez epterode ; 03-12-2021 o 15:27

  2. #162
    ELITA FORUM (min. 1000)
    maaszak

    Zarejestrowany
    Dec 2016
    Skąd
    Poznań
    Kod pocztowy
    61-315
    Posty
    1.391

    Domyślnie

    Cytat Napisał epterode Zobacz post

    Okna za kupę kasy dołożyłem do nowych pakietów z Fakro panowie zamontowali kolejne 6 tyś kamerka obstrzelali wszystko wokoło trzyma ciepło aż miło . Więc co jeszcze
    Być może zdjęcia przekłamują, przyda się ujęcie z dalszej odległości, z lokalizacją grzejnika.
    Z foto widać, że pod oknem jest kawałek "półki" i ściana idzie w dół ale nie tak całkiem prostopadle do podłogi. W konsekwencji strumień najcieplejszego powietrza (powiedzmy o temp. 25 stC) bezpośrednio znad grzejnika w większości de facto omija okno. Natomiast temp. powietrza ogólnego (np. 21stC) może być zbyt niska by przeciwdziałać kondensacji. Może wystarczy podnieść temp. na tym jednym grzejniku o 1-2stC...
    Punk rosy jest funkcją wilgotności powietrza i temperatury powierzchni, cudów nie ma fizyki się nie oszuka. Na drodze eliminacji pozostaje jeszcze kwestia montażu całego okna, może gdzieś jest za mało wełny w dachu, może opadła, a może niedoklejona paroizolacja, etc.
    Węgle do elektrowni, NIE do domu.

  3. #163
    Lider FORUM (min. 2800)
    Pytajnick

    Zarejestrowany
    Jan 2018
    Skąd
    Lubuskie Lasy
    Posty
    2.935

    Domyślnie

    Znam gościa, któremu woda też lała się po takich oknach. Były nowe, wstawiane po adaptacji poddasza Najpierw przerobiliśmy grzejniki, bo właściciel stwierdził, że za małe, rok później położyliśmy tynk mozaikowy, by ściany nie piły wody. To wszystko robiliśmy w ciepłych miesiącach, więc trudno było mówić o przyczynach ale jak pojechaliśmy zimą, to od razu dało się wyczuć, że jest we wnękach bardzo zimno. Okazało się, goście od okien wełnę sobie wyciągnęli i zapomnieli zostawiając luki po 10-15cm. To ekstremalny przypadek, ale jak maaszak pisze, jest to jakaś możliwość.
    Chatka Z7L GL 82+24 m2 100% podłogówka, ogrzewane PCPW Atlantic 6kW. Kubatura ogrzewana 288 m3. Zero kominów, WM z reku Izzifast. Termoizolacja - podłoga -15cm styro 036, ściany- 20cm 031, strop 30cm PUR Synthesia, nad garażem 20cm. PV 6,4kWp na glebie. Całkowite zużycie prądu w 2021r na CO+CWU+media - 4720kWh (w tym PC - 2387) Na CO, CWU i CHŁODZENIE :
    Rok 2022 - 2290k Wh
    Rok 2023- 2204 kWh

  4. #164

    Domyślnie

    Przecież pisze że panowie były z Fakro mierzyli temp i straty urządzeniem za 20 Tysi hehe i wszystko książkowo.
    Zastosowane są całe zestawy dedykowane do Fakro okien kołnierze wełny owcze wszystko co było dostępne za max kasy.
    Na dachu piana za kolejne 30 Tysi wokół okien zrobione szpalety po to aby było więcej piany właśnie wokoło tak poleca youtober z tej branży i wiele osób.
    Grzejnika nie ma pod spodem zgadza się bo jest podłogówka ale co to ma do tego ? Inne okna tak samo są bez kaloryferów w innym budynku mam okno za 1/5 ceny i nie ma tego problemu tak samo podłogówka tylko.
    Zastanawiam się ciągle czy Fakro ma tyle wynajętych osób czy o co chodzi że tak piszecie ?
    Na zew jest 0 stopni w domu 22-23 i na uszczelce w oknie w rogu 2-3 stop ?
    A wy piszecie o tym czy okno dobrze wprawione i czy ocieplone ??? to chyba by wokoło okna była lipa itp a tu wszędzie jest lux tylko przy uszczelkach leje się.

    Tak wiem wiem wstawię kaloryfer a najlepiej opalarkę żeby nadrabiała straty na szybie i uszczelkach Fakro i nie będzie się nic wykraplać .

    Jak dla mnie wniosek jest jeden są okna które w tych samych warunkach nie maja tego problemu czyli się da. Czyli jest coś skaszanione spadki są zawsze wiadomo to szyba ale nie takie różnice że na środku szyby jest 20 stop a w narożu 0 ludzie !.
    Ostatnio edytowane przez epterode ; 04-12-2021 o 17:57

  5. #165
    REKORDZISTA FORUM (10 tysięcy postów!) NAJLEPSZY DORADCA NA TYM FORUM!!!NAJPOŻYTECZNIEJSZY FORUMOWICZ od ZAWSZEFORUMOWICZ WIELKI SERCEM
    finlandia

    Zarejestrowany
    Feb 2005
    Skąd
    Siedlce
    Kod pocztowy
    08-110
    Posty
    13.110

    Domyślnie

    Cytat Napisał epterode Zobacz post
    Zastanawiam się ciągle czy Fakro ma tyle wynajętych osób czy o co chodzi że tak piszecie ?
    Pieniądze nie dla wszystkich są w życiu najważniejsze.
    Firma nr 1 w Polsce, a pewnie nie tylko. Miliony okien. A Ty wietrzysz spisek, bo ktoś w Twoim przypadku nie przytakuje po Twojej myśli.
    Nikt nie twierdzi, że jest dobrze. Szukamy tylko przyczyny, dlaczego w tym oknie tak jest.
    Różnice temperatur na szybie? Norma! Czysta fizyka. Uszczelka też ma prawo być zimna. To tylko kawałek gumy, chociaż tak niska temperatura sugeruje, że tam jednak może być coś nie tak ze szczelnością. Nie wiem, tylko gdybam.
    A Ty?! Widząc tonącego wyciągniesz rękę? czy smartfona..

  6. #166

    Domyślnie

    Tu nie o spisek chodzi jak poprzeglądasz forum jest masa takich wątków z niczego się to nie bierze. Dotyczących Fakro
    Fizyka fizyką ale nie może być takich różnic inne okna jakoś lepiej wypadają.
    Problem w tym że te są drogie i wypadają gorzej.
    Jestem bliski by je po tej zimie wywalić ale poszło tyle kasy że aż strach na to.
    Rozumiem że niektórzy maja skopany montaż itp ale u mnie od a do z było doglądane lub zrobione przezemnie więc wiem co mam.
    Zawsze mogą zwalić na to że nie ma kaloryfera pod spodem ja wiem to celowy zabieg że żadnej gw z automatu nie ma po ten wpis.
    Ale śmieszne jest to w dzisiejszych czasach kto ma kaloryfery wszędzie podłogówka. Ale i tak inni maja tak samo bez kaloryfera a nie maja tego problemu.
    Tylko gdzie sens wypuszczać na rynek okno które potrzebuje do osuszania i funkcjonowania kaloryfera wysokotemperaturowego bo niewiele mu da kaloryfer nawet gdybym go dał do ogrzewania ja mam temp w piecu gazowym 21/22 stop żeby był ruch powietrza z takiego kaloryfera to trzeba walić dwa razy taka temp a gdzie ekonomia ekologia itp po to są piece niskotemperaturowe więc gdzie sens.
    Niech od razu przy sprzedaży piszą że nie nadają się do budynków oszczędnych tylko do starych domów gdzie w instalacji jest ogień który ucieka oknami i dachem.
    Ostatnio edytowane przez epterode ; 04-12-2021 o 20:35

  7. #167
    REKORDZISTA FORUM (10 tysięcy postów!) NAJLEPSZY DORADCA NA TYM FORUM!!!NAJPOŻYTECZNIEJSZY FORUMOWICZ od ZAWSZEFORUMOWICZ WIELKI SERCEM
    finlandia

    Zarejestrowany
    Feb 2005
    Skąd
    Siedlce
    Kod pocztowy
    08-110
    Posty
    13.110

    Domyślnie

    Śledzę forum długo.
    I przekaz jaki mam utrwalony brzmi: okno dachowe to zło.
    A mimo tego, w moim domu chciałbym je mieć. Tak samo jak kominek
    A Ty?! Widząc tonącego wyciągniesz rękę? czy smartfona..

  8. #168

    Domyślnie

    Zgadza się w lato fajnie bo światło ale na tym się kończy niestety a ja mam 6 w dachu

  9. #169
    ELITA FORUM (min. 1000)
    maaszak

    Zarejestrowany
    Dec 2016
    Skąd
    Poznań
    Kod pocztowy
    61-315
    Posty
    1.391

    Domyślnie

    Cytat Napisał epterode Zobacz post
    Przecież pisze że panowie były z Fakro mierzyli temp i straty urządzeniem za 20 Tysi hehe i wszystko książkowo.
    Zastosowane są całe zestawy dedykowane do Fakro okien kołnierze wełny owcze wszystko co było dostępne za max kasy.
    Skoro jest tak dobrze to dlaczego jest tak źle?
    Pakiet szybowy był już raz wymieniany i wciąż ten sam problem, to raczej bym się nie zakładał, że to błąd fabryczny.
    Aczkolwiek być może faktycznie okno jest wadliwe to jakiś problem seryjny.
    Mogę napisać to co widzę na foto i wnioskuję z Twoich opisów. Widze błąd montażu w postaci półki pod oknem, która utrudnia dotarcie do okna strumienia cieplejszego powietrza, które siłami konwekcji idzie z dołu do góry. To, że jest tak to zrobione jeszcze nie musi z automatu oznaczać, że zawsze w każdym takim przypadku skutek będzie identyczny, bo czynników może być wiele, ale skoro powstaje kondensat to występuje punkt rosy - fizyka tu jest prosta. W przeciwieństwie do okien dachowych, które są bardziej wymagające, więc większe ryzyko, że jakiś drobny detal przyniesie uciążliwe skutki.
    Na dachu piana za kolejne 30 Tysi wokół okien zrobione szpalety po to aby było więcej piany właśnie wokoło tak poleca youtober z tej branży i wiele osób.
    To, że poleca to nie daje gwarancji, że jest to zgodne z fizyką budowli i warunkami jakie panują w Twoim budynku i lokalizacji w jakiej się znajduje.

    Grzejnika nie ma pod spodem zgadza się bo jest podłogówka ale co to ma do tego ? Inne okna tak samo są bez kaloryferów w innym budynku mam okno za 1/5 ceny i nie ma tego problemu tak samo podłogówka tylko.
    Każdy budynek jest inny. Zleć analizy cieplno-wilgotnościowe dla obu projektów to będzie bardziej miarodajna podstawa do porównania na ile w obu budynkach są zbliżone warunki.

    Zastanawiam się ciągle czy Fakro ma tyle wynajętych osób czy o co chodzi że tak piszecie ?
    Na zew jest 0 stopni w domu 22-23 i na uszczelce w oknie w rogu 2-3 stop ?
    A wy piszecie o tym czy okno dobrze wprawione i czy ocieplone ??? to chyba by wokoło okna była lipa itp a tu wszędzie jest lux tylko przy uszczelkach leje się.
    Ja bardziej zgadywałem, że być może jest jakaś nieszczelność, która powoduje, że w tym miejscu trafia na okno strumień chłodniejszego, wilgotniejszego powietrza - może być niewielki i niespecjalnie wyczuwalny dla człowieka, ale wystarczający, by obniżyc temp. powierzchni w miejscu do którego ciepłe powietrze znad podłogi ma trochę trudniejszą drogę dodarcia.
    U siebie w mieszkaniu na zwykłych oknach miałem podobnie, ustawiczne roszenie na dolnej uszczelce. Kaloryfery. Montaż nawietrzaków w oknach tylko trochę pomógł. W końcu nieznacznie podniosłem podniosłem temp. i problem znikł. Grzejniki nadal nie są gorące, bez problemu trzymam na nich rękę.
    Węgle do elektrowni, NIE do domu.

  10. #170
    Okna dachowe Fakro - polski producent, drugi producent na świecie Fakro - produkujemy okna dachowe, schody strychowe, świetliki, rolety, żaluzje, markizy oraz wyposażenie dodatkowe na Twoje poddasze. Czekamy na pytania... www.fakro.pl Nowy Sącz, Polska i świat

    Domyślnie

    Dzień dobry epterode
    Według opisu problemem jest nie samo okno ale wentylacja.
    Zastosowane rozwiązania powodują nadciśnienie w pomieszczeniu - wilgotne powietrze jest wypychane przez uszczelki w oknie dachowych co powoduje jego wychłodzenie i kondensację.

    Przy napływie chłodnego powietrza do pomieszczenia takie zjawiska nie mają miejsca.
    Sytuacja podobna jak zdarza się przy rekuperatorach. Do sprawdzenia ustawienia wentylacji.
    Wymiana szyb poprawiła parametry okien ale nie poprawi wentylacji w budynku.

    Dokładnie tę samą odpowiedź do Pana zamieszczam na forum budowlanym gdzie Pan zamieścił ten sam wpis.
    infolinia 18 444 0 400
    [email protected]

    Z poważaniem
    Ekspert FAKRO

  11. #171
    REKORDZISTA FORUM (10 tysięcy postów!) NAJLEPSZY DORADCA NA TYM FORUM!!!NAJPOŻYTECZNIEJSZY FORUMOWICZ od ZAWSZEFORUMOWICZ WIELKI SERCEM
    finlandia

    Zarejestrowany
    Feb 2005
    Skąd
    Siedlce
    Kod pocztowy
    08-110
    Posty
    13.110

    Domyślnie

    Wydaje mi się, że zdjęcia tego samego przypadku są też na FB..

  12. #172

    Domyślnie

    Co tam słychać mi dalej leje się po oknach a wam

Strona 9 z 9

Tagi dla tego tematu

Zwiń / Rozwiń Uprawnienia

  • Nie możesz zakładać nowych tematów
  • Nie możesz pisać wiadomości
  • Nie możesz dodawać załączników
  • Nie możesz edytować swoich postów
  •  
  • BB Code jest aktywny(e)
  • Emotikonyaktywny(e)
  • [IMG] kod jest aktywny(e)
  • [VIDEO] code is aktywny(e)
  • HTML kod jest wyłączony