dostępne w wersji mobilnej muratordom.pl na Facebooku muratordom.pl na Google+
Pokaż wyniki od 1 do 14 z 14
  1. #1

    Domyślnie Jaki klinkier na elewację

    Chcemy obłożyć zewnętrzny cokół płytkami klinkierowymi. Przeglądam strony producentów Cerrad, Przysucha,Klinkier i ceny bardzo się różnią. Nie bardzo wiem - czy płytki różnią się jakimiś parametrami? Czy klinkier wystawiony z Leroy Merlin czy Castoramie jest wart uwagi?
    Wybaczcie babskie, może naiwne pytania, ale już głupieję od przeglądania ofert ...

  2. #2
    Lider FORUM (min. 2800) FORUMOWICZ WIELKI SERCEM Avatar Balto
    Zarejestrowany
    Jul 2011
    Skąd
    Nawojowa Góra
    Kod pocztowy
    32-065
    Posty
    3.011

    Domyślnie

    gahan: różni się ceną, jakością wykonania, związaną zasadniczo z tym "gdzie" się go robi. Część jest robiona w kraju, część ściągana np. z Niemiec czy z Czech albo z "skąd inąd" w zależności od tego co to jest. Różnią się delikatnie parametrami (np. nasiąkliwością), przy czym to co jest robione u nas w kraju do rewelacyjnych nie należy. Po prostu. Bo to ma ładnie wyglądać.
    Zupełnie na marginesie - jeśli by wziąć do ręki dokumenty i papiery producentów, karty techniczne i inne takie (kiedyś taką grzebologię robiłem) to tak naprawdę okaże się, że producent zapraw przewiduje góra kilkanaście dni roboczych w ciągu roku kiedy jego cud - miód zaprawę można wykorzystać do cud - miód klinkru.

  3. #3

    Domyślnie

    Dobrze, ale ja dalej nic nie wiem , tak mało ludzi stosuje klinkier?

    Balto , dzięki, ale jako fachowiec podaj coś konkretnego; mamy sporo tego cokołu, bo dom podpiwniczony, myślałam jeszcze o jakimś kamieniu np. gnejsie - ale tu, wiadomo, mało wyboru w odcieniach.
    Dom w tradycyjnym stylu - więc widzę tu raczej naturalne materiały i nie "od linijki".

  4. #4
    Lider FORUM (min. 2800) FORUMOWICZ WIELKI SERCEM Avatar Balto
    Zarejestrowany
    Jul 2011
    Skąd
    Nawojowa Góra
    Kod pocztowy
    32-065
    Posty
    3.011

    Domyślnie

    Po kolei: jeśli weźmiesz klinkier i fugę i nie daj Boże, będziesz miał pecha - szansą na typówce jak 1:2 to ci wyjdą przebarwienia. Musiałbyś wziąć gościa co umie sam zrobić zaprawę i naprawdę to potrafi. Mniej regularne to stara cegła albo na pełną grubość albo jako okładzina. Z tym sobie powinni poradzić chłopaki od kamienia i ogrodzeń kamiennych. Do tego znają oni różne fajne patenty by mur dobrze wyglądał. Poza tym są okładziny kamienne - patrz punkt wcześniej

  5. #5

    Domyślnie

    Planowałam płytki klinkierowe - nie - jednolite - miałyby dawać efekt chropowatej, nierównomiernej w fakturze i kolorze ściany ceglanej.
    Kolor brązowo -szary -grafitowy, czyli każda płytka różna, pocieniowana.

    Jedna firma sprzedaje te płytki ( cegły też ) na sztuki - jako ręcznie formowane ( tu cena jest zabójcza),
    inni na metry ( wychodzi sporo taniej) i również ta ściana ma efekt chropowatej cegły.
    A nie wiem czym tak naprawdę różnią się te płytki z różnych firm, bo w realu nie widziałam takich ścian żeby porównać.

    Ciekawe czy wykwity byłyby widoczne na takiej szaro - brązowej ścianie?

    Pełnej cegły nie położymy, bo mamy za mało wysuniętą ścianę elewacyjną.

    A, i dodam,że mamy jak na razie położone tynki cementowo-wapienne - nie wiem, czy to ma znaczenie dla rodzaju okładziny na cokole.

    Balto, a Ty z jakimi okładzinami na cokołach spotykasz się w swojej pracy, może byś coś polecił

  6. #6
    Lider FORUM (min. 2800) FORUMOWICZ WIELKI SERCEM Avatar Balto
    Zarejestrowany
    Jul 2011
    Skąd
    Nawojowa Góra
    Kod pocztowy
    32-065
    Posty
    3.011

    Domyślnie

    Za klasykiem: "różne, różniste..." Ma okladziny kamienne nadaje się właściwie wszystko co daje się przyciąć do wymiaru, a także te niedające - są klejone (spajane pewnie jakąś żywicą) i też wyglądają. Przejdź się do składu z kamieniem naturalnym - i tam będzie ktoś co coś fajnego Ci poleci i wymyśli. Cegłę ręcznie formowaną czy jako okładzinę - kupuj na metry kwadratowe. Tutaj nie ma udawania - naprawdę jest różnica, ui nie tylko w formie, ale i w kolorystyce a pewne delikatne zmiany koloru są naturalne, do tego kamień elewacyjny sam z siebie nie ma idealnie takiego samego koloru.

  7. #7
    WITAJ, czytaj i pytaj... :)
    Radoslaw92

    Zarejestrowany
    Oct 2018
    Skąd
    Kraków
    Kod pocztowy
    30-126
    Posty
    3

    Domyślnie

    Jeśli klinkier to tylko prawdziwy, nie żadna imitacja typu elastolith i tej rangi materiały. Warto się przestrzegać, ja kiedyś popełniłem ten błąd, taki klinkieropodobny materiał ma grubość 3-4 mm i wymagas ciągłej konswerwacji i okresowych remontów. Słabizna!

  8. #8
    WITAJ, czytaj i pytaj... :)
    klapczar

    Zarejestrowany
    Nov 2018
    Skąd
    wrocław
    Kod pocztowy
    00-710
    Posty
    9

    Domyślnie

    Trzeba sobie zdac sprawe z jakiego zalozenia wychodzimy, czy ma byc tanio .. czy moze ma byc troche drozej i na lata? Niestety wiekszosc ludzi patrzy na wszystko krotkoterminowo przez co popelnia wlasnie ten blad oszczedzania. Nie warto moim zdaniem isc tym torem. Ja juz sie raz przejechalem na tym .. wiecej razy nie mam zamiaru popelnic tego bledu. Elewacja wiadomo bedzie bardzo wrazliwa na wszelakie warunki atmosferyczne wplywajace na nia negatywnie. Dobrej jakosci plytki elewacyjne wcale nie musze kosztowac niewiadomo ile .. mozna to zobaczyc chociaz na przykladzie Paradyz - https://www.paradyz.com/plytki/plytki-elewacyjne gdzie wyglada to dobrze w stosunku ceny do jakosci. Kolorystyka to raczej kwestia bardziej indywidualna, chociaz ja bardziej lubie odcienie ciemnego kremu .. nie widac na nich az tak bardzo brudu - co jest duzym ulatwieniem bo jest mniej czyszczenia
    Ostatnio edytowane przez klapczar ; 22-11-2018 o 23:16

  9. #9

    Domyślnie

    Na pewno nie żaden z tych elastycznych imitacji, polecam prawdziwy klinkier a nie osczędzanie na takich tanich podróbkach, które trzeba po roku remontować lub zamieniąc.
    REKLAMA NA FORUM JEST PŁATNA

  10. #10

    Domyślnie

    Wojciech010 ma rację, nie ma nic gorszego niż imitacje klinkieru, które szybko zaczynają wymagać remontu czy wymiany. Ja zastosowałem prawdziwy klinkier od King Klinker (dawniej Klinkier Przysucha) i widać, że to jednak jest jakość, a nie chłam jak w przypadku elastycznych imitacji cegieł.

  11. #11

    Domyślnie

    Podoba mi się oferta , ogólnie robią ceramikę, w okolicach Środy Śląskiej bardzo dużo domów z ich wyrobów jest budowanych, ceny OK, jakość też, na miejscu, więc odpadają ceny długiego transportu. Czy ktoś tutaj ma doświadczenia z klinkierem na elewację od nich? Zależy mi na trwałości, wyglądzie i ekonomicznym podejściu, pomożecie coś zdecydować?
    Ostatnio edytowane przez Greengaz ; 15-06-2022 o 16:22

  12. #12
    SYMPATYK FORUM (min. 10)
    Cegłamaster

    Zarejestrowany
    Oct 2017
    Skąd
    Baranowo
    Kod pocztowy
    62-081
    Posty
    47

    Domyślnie

    Na elewację mogę polecić i Klinkier Przysuchę i firmę Roben - parametry techniczne płytek są identyczne. Trochę różnią się tylko rozmiarem. Nasiąkliwość do 6%, klasa wytrzymałości na ściskanie 35.

    Jeśli chodzi o trwałość elewacji - to tak jak z samochodem - jak będzie marny mechanik to nie pojedzie.

    95% trwałości elewacji to prawidłowe wykonanie przez fachowca.
    Dowodem jest to - i nie raz to obserwuję - 2 różnych wykonawców kupuje DOKŁADNIE ten sam towar (płytki, klej, spoina) i na budynku jednego z nich wszystko jest w porządku, a na drugim budynku płytki po roku odpadają lub pojawiają się białe wycieki (wykwity).
    Ostatnio edytowane przez Cegłamaster ; 06-05-2022 o 14:51

  13. #13
    Banned
    Anette87

    Zarejestrowany
    Aug 2021
    Skąd
    Trzęsacz
    Kod pocztowy
    72-344
    Posty
    16

    Domyślnie

    Na dachu mam , teraz rozważam klinkier od nich na elewację. Wybór naprawdę duży, różne kolory i odcienie, poza tym są i cegły i płytki. Ceny też dają radę. A najważniejsze, że ceramika to wybór na lata
    Ostatnio edytowane przez Greengaz ; 15-06-2022 o 16:24

  14. #14

    Domyślnie

    Nigdy dachówek z Robena , też mam i kruche dziadostwo, poza tym krzywe, było dużo odpadów .

Tagi dla tego tematu

Zwiń / Rozwiń Uprawnienia

  • Nie możesz zakładać nowych tematów
  • Nie możesz pisać wiadomości
  • Nie możesz dodawać załączników
  • Nie możesz edytować swoich postów
  •  
  • BB Code jest aktywny(e)
  • Emotikonyaktywny(e)
  • [IMG] kod jest aktywny(e)
  • [VIDEO] code is aktywny(e)
  • HTML kod jest wyłączony