dostępne w wersji mobilnej muratordom.pl na Facebooku muratordom.pl na Google+
Strona 11 z 14
Pokaż wyniki od 201 do 220 z 272
  1. #201

    Domyślnie

    Nie chce mi się googlować, co oznaczają te końcówki?? Jakąś twardość rury czy jej związek chemiczny czy jak?

  2. #202
    DOMOWNIK FORUM (min. 500)
    e_gregor

    Zarejestrowany
    Nov 2015
    Skąd
    Wrocław, Oleśniczka
    Kod pocztowy
    51-314
    Posty
    521

    Domyślnie

    Grubość ścianki a w zasadzie chyba stosunek średnicy do grubości . Więc im mniejsza cyfra tym grubsza.

  3. #203
    ELITA FORUM (min. 1000) Avatar aiki
    Zarejestrowany
    Nov 2012
    Skąd
    Chojnice
    Kod pocztowy
    89-600
    Posty
    2.626
    Wpisy w Dziennikach Budowy
    10

    Domyślnie

    Też walczę z wodą i kanalizacją. Sami nie wiedzą co chcą. A u mnie jest tak że co od wodociągu to moje więc specjalnych wytycznych nie ma co do rury.

  4. #204

    Domyślnie

    Kurde zazdraszczam postępu prac.

    My dopiero na etapie "budować się czy nie" i czy starczy kasy.


    Powodzenia!

  5. #205
    DOMOWNIK FORUM (min. 500)
    e_gregor

    Zarejestrowany
    Nov 2015
    Skąd
    Wrocław, Oleśniczka
    Kod pocztowy
    51-314
    Posty
    521

    Domyślnie

    Wracam do gry. Weekend na dachu. Zamontowałem rynny, pokryłem północną połać. Mam "małego" nerwa na Icopal. Bardzo dużo arkuszy gontów jest ze sobą posklejanych - brakuje folii zabezpieczajacej klej. Napisałem wczoraj wieczorem paszkwila do działu jakości. Zobaczymy co odpowiedzą. A wszyscy tak Icopal na tym forum chwalą a ja mam wrażenie że dostałem jakieś odpady jakościowe. No ale czekam na rozwój sytuacji.




  6. #206
    DOMOWNIK FORUM (min. 500)
    e_gregor

    Zarejestrowany
    Nov 2015
    Skąd
    Wrocław, Oleśniczka
    Kod pocztowy
    51-314
    Posty
    521

    Domyślnie



    Wczoraj po pracy ułożyłem kolejne wastwy gontów. Coraz bliżej koca i będzie się można w końcu zabrać za wnętrze (sufity, WM, ocieplenie stropu)

  7. #207

    Domyślnie

    Dobrze widzę? Altana z blachodachówki, a dom z gontu?

  8. #208
    DOMOWNIK FORUM (min. 500)
    e_gregor

    Zarejestrowany
    Nov 2015
    Skąd
    Wrocław, Oleśniczka
    Kod pocztowy
    51-314
    Posty
    521

    Domyślnie

    To dom sąsiadów.

    W niedzielę znalazłerm parę godzin żeby dokończyć dach nad domem. Jeszcze tylko obróbki blacharskie komina oraz gąsiory na kalenicy.

  9. #209
    DOMOWNIK FORUM (min. 500)
    e_gregor

    Zarejestrowany
    Nov 2015
    Skąd
    Wrocław, Oleśniczka
    Kod pocztowy
    51-314
    Posty
    521

    Domyślnie

    Z drobnych postępów pracy:
    - kratki czerpni, wyrzutni, wentylacji poddasza
    - rury sonodeck od czerpni i wyrzutni
    - wieszaki profili
    - profile główne
    - całą wentylację na rurach peflex 75 (brakuje reku którego na razie nie widze sensu jeszcze kupować (dużo pracy jeszcze przede mną)

    W salonie bedzie inna konstrukcja sufitu. Profile UD kręcone do wiązarów (podklejone pianką akustyczną) i w nie samonośnie profile CD. Robię tak, żeby mieć wyższy sufit i widoczne dolne pasy wiązarów








  10. #210
    DOMOWNIK FORUM (min. 500)
    e_gregor

    Zarejestrowany
    Nov 2015
    Skąd
    Wrocław, Oleśniczka
    Kod pocztowy
    51-314
    Posty
    521

    Domyślnie

    Hej! Nie będę się za dużo rozpisywał bo nic odkrywczego nie robię. Wełna (15+15+10, lambda 0,039), paroizolacja, płyty gk. Na razie tylko salon i kuchnia - później wchodzę z pracą w pokoje. Tam będzie tradycyjny podwieszany sufit, na konstrukcji krzyżowej.













  11. #211
    ELITA FORUM (min. 1000) Avatar sebcioc55
    Zarejestrowany
    Mar 2013
    Skąd
    Kościuszki
    Kod pocztowy
    72-221
    Posty
    2.191

    Domyślnie

    fajnie wymyśliłeś ten sufit
    To co umiem to zrobię sam, a tego czego nie umiem to się nauczę i też zrobię

    Dziennik budowy

  12. #212
    DOMOWNIK FORUM (min. 500)
    e_gregor

    Zarejestrowany
    Nov 2015
    Skąd
    Wrocław, Oleśniczka
    Kod pocztowy
    51-314
    Posty
    521

    Domyślnie

    A dziękuję. Tak myślałem o zrobieniu skośnego ale dałem ciała i nie zamówiłem skośnych wiązarów a widziałem, że też tak się robi.

    Pierwszy sufit (w tym domu jak i w moim wykonaniu) gotowy więc nie mogłem, normalnie nie mogłem się powstrzymać. Założyłem swiatełka. Nic że nie ma włączników - miałem parę kostek elektrycznych. Nic, że będzie trzeba szpachlować - się zdejmie. Ale są i świecą!








  13. #213

  14. #214

    Domyślnie

    Ciekawy sufit wyszedł Fajnie ta robota idzie, dobrze się ogląda.
    Z281 własnymi siłami czyli walczę o nasze miejsce

    Parterówka na płycie, 10cm XPS pod i 10cm EPS nad, silikat 24cm+20cm grafitu, 35cm celulozy w stropie.

  15. #215
    DOMOWNIK FORUM (min. 500)
    e_gregor

    Zarejestrowany
    Nov 2015
    Skąd
    Wrocław, Oleśniczka
    Kod pocztowy
    51-314
    Posty
    521

    Domyślnie

    Cytat Napisał Kamil_ Zobacz post
    Kiedy tynki?
    Po suficie. Będą płyty gk klejone klejem po całości pacą zembatą. Teraz widzę, że to dobra decyzja bo wiele razy profilami sufitowymi przywaliłem w ściany

  16. #216
    FORUMOWICZ to brzmi dumnie (min. 100) Avatar AG_home
    Zarejestrowany
    Oct 2016
    Skąd
    okolice Krakowa
    Posty
    170

    Domyślnie

    cześć,

    Ładny sufit. Dwa pytania: jak będziesz uzupełniał szczeliny między GK a wiązarami? Jakiś akryl? I drugie: jak Ci wyjdzie wysokość pomieszczenia na gotowo?

    Pozdrawiam

  17. #217
    DOMOWNIK FORUM (min. 500)
    e_gregor

    Zarejestrowany
    Nov 2015
    Skąd
    Wrocław, Oleśniczka
    Kod pocztowy
    51-314
    Posty
    521

    Domyślnie

    Cześć

    Dziękuję. Dam tam akryl. Myślałem silikon ale słyszałem, że potem może farba odpadać. Ale czy akryl też nie będzie pękał? Wysokość do sufitu wyjdzie gdzieś około 302-303cm. Do wiązarów będzie około 10cm mniej

    Korzystając z okazji napisania postu podsumuję postępy:
    - skończone ocieplenie sufitu
    - skończona elektryka oświetlenia
    - zrobione sufity w dwóch pokojach i korytarzu
    - zamontowane szambo
    - zamontowany kibelek w garażu

    Mogłoby tego być więcej ale sporo kłoptów na głowie - dziecko w szpitalu, rozlatujące się auto i kompletny brak sił Człowiek po 15 latach pracy powinien mieć prawo do półrocznego urlopu. Przede wszystkim mogłaby głowa odpocząć a na budowie pracowałbym na luzie i bez pospiechu więc i fizycznie bym odetchnął.
    Ostatnio edytowane przez e_gregor ; 29-08-2018 o 08:47

  18. #218
    DOMOWNIK FORUM (min. 500)
    e_gregor

    Zarejestrowany
    Nov 2015
    Skąd
    Wrocław, Oleśniczka
    Kod pocztowy
    51-314
    Posty
    521

    Domyślnie

    W moim sceniku rozleciała sie skrzynia biegów (jak się okazało łożysko i tryb piatego biegu). Ponieważ wyceny napraw przekroczyły wartość auta... postanowiłem zrobic to sam. Skrzynia wyjęta i rozebrana. Nie zamierzam zakładać kolejnego śmiecia ze szrotu tylko naprawię tę co mam. Rozbierając auto trafiam na kolejne argumenty, że tylko samoróbstwo ma sens (brakujące śruby, poukręcane gwinty, nieprzykrecony wąż od wspomagania który tylko cudem nie wkrecił sie w pasek na alternatorze). Kompletuję części. Przy okazji zmienię sprzęgło, parę uszczelniaczy, łożyska na mcpersonach, wymienię filtry i olej, wyczyszczę intercooler oraz zawór egr.

    Ale na budowie też coś robiłem. Ponieważ sufity skończone to ruszyłem z tynkami dla ubogich czyli płyty gk na klej. Klej gipsowy. Zużycie realne - worek 25kg na 4 płyty czyli około 2kg/m2. Kleję smarując po całości pacą zębatą 1,5/1cm (1,5 szerokości zeba, 1cm wysokości - samorobna). Klej musi być znacznie bardziej rozrzedzony niż wg instrukcji na worku. Musi być dość wodnisty bo inaczej nie ma szans żeby całą płytę (3m2) docisnąć. Za duża powierzchnia żeby cokolwiek zdziałać. Jak jest bardzo lejący wtedy idzie dobić. Z efektu jestem zadowolony. Uderzając ręką w przyklejone płyty nie widze różnicy pomiędzy tynkiem gipsowym w moim mieszkaniu. Jedynie irytuje mnie praca z gipsem. Strasznie szybko to schnie. Ciagle trzeba myć narzędzia. Ważne jest żeby naipierw przygotować płyty - dociąć, powiercić otwory na gniazdka itp. a dopiero po tym można mieszac klej. Rozrabiam po pół worka czyli wystarcza na dwie pełne płyty. Potem mycie wszystkiego i znów to samo. Pracy sporo no ale skądś musi sie brać taka gigantyczna róznica w cenie w porównaniu do tynków maszynowych...













    Ostatnio edytowane przez e_gregor ; 17-09-2018 o 06:22

  19. #219
    STAŁY BYWALEC (min. 300)
    seler2

    Zarejestrowany
    Aug 2018
    Skąd
    pod Wrocławiem
    Posty
    353

    Domyślnie

    Ładna robota, kładziesz na placki czy na grzebień?
    U mnie dało się na grzebień bo równiutkie ściany, no i ja byłem leniwy, kupiłem płyty 3m bo wolałem odciąć i wyrzućić 20cm z każdej płyty niż robić wstawki i je potem szpachlować

  20. #220
    FORUMOWICZ to brzmi dumnie (min. 100) Avatar bcgarage
    Zarejestrowany
    Feb 2016
    Skąd
    Żagań
    Posty
    106

    Domyślnie

    Mam pytanie... Czy nie lepiej zamiast płyt zaciągnąć to klejem, zatopić siatke i jeszcze raz klej? Przecież ściany z bk, odchyłki pewnie żadne, prostować ścian nie trzeba

Strona 11 z 14

Tagi dla tego tematu

Zwiń / Rozwiń Uprawnienia

  • Nie możesz zakładać nowych tematów
  • Nie możesz pisać wiadomości
  • Nie możesz dodawać załączników
  • Nie możesz edytować swoich postów
  •  
  • BB Code jest aktywny(e)
  • Emotikonyaktywny(e)
  • [IMG] kod jest aktywny(e)
  • [VIDEO] code is aktywny(e)
  • HTML kod jest wyłączony