dostępne w wersji mobilnej muratordom.pl na Facebooku muratordom.pl na Google+
Strona 3 z 14
Pokaż wyniki od 41 do 60 z 272
  1. #41

    Domyślnie

    No w końcu coś się ruszyło

    1) czy zagęszczarka około 100kg da radę?
    * Od biedy musi wystarczyć. Im lżejsza tym zagęszcza do mniejszej głębokości - cieńszą warstwę. Musisz rozjkładąc cienką warstwę i ubijać, znów rozłożyć warstwę i ubijać itd. To tylko pod posadzkę i bardzo dużych obciążeń tam nie będzie.
    2) czy zagęszczarka około 100kg wejdzie mi do auta na wysokość - Scenic, niecały metr od podłogi do górnej krawędzi otworu bagażnika, wiec nieco lepiej niż w typowym kombi
    * To musisz zmierzyć.
    3) jak się przelicza posółkę z masy na objętość? 1,5t, 2t na 1m3?
    * Jeśli dobrze pamiętam, to 1m3 pospółki to 1,6-1,7t.
    Dom pod klucz za 1400zł/m2? Jasne, że można. (było w 2017!) Zobacz mój dziennik Z258 w wersji DIY
    Nie polecam SWISSPORa - płyty nie mają kątów prostych.

  2. #42
    DOMOWNIK FORUM (min. 500) Avatar ggdh
    Zarejestrowany
    Nov 2015
    Skąd
    Mielec
    Kod pocztowy
    39-300
    Posty
    854

    Domyślnie

    Powitać

    Zagęszczałem małą zagęszczarką około 100kg i dało radę. Ale jak już Daniellos napisał, musisz to robić cienkimi warstwami. Poza tym jak chcesz dać pospółki "niewiele" to pewnie przez zimę (deszcze, roztopy) samo się ładnie zagęści.

  3. #43
    DOMOWNIK FORUM (min. 500)
    e_gregor

    Zarejestrowany
    Nov 2015
    Skąd
    Wrocław, Oleśniczka
    Kod pocztowy
    51-314
    Posty
    521

    Domyślnie

    Do zasypania mam około 60cm. Sciany fundamentowe mają po 80cm, miejscami niezruszony grunt rodzimy (bardzo drobny piasek) jest sporo powyżej ław (najwiecej w garażu) no i odejdzie jeszcze 10cm dla chudziaka. Da radę na dwie warstwy po około 30cm czy to za dużo na 100kg zagęszczarkę?

  4. #44

    Domyślnie

    Za dużo. Dobrze by było gdyby udało Ci się po 10cm warstwy zagęszczać. Zrobisz najlepiej jak potrafisz a i tak pomoże matka natura i zagęści przez zimę i deszcze w ciągu tych kilku miesięcy.
    Ja starałem się u siebie zagęszczać jak najcieńsze warstwy mając 300kg, ale u mnie przy płycie było to dużo istotniejsze jak w przypadku fundamentów.
    Dom pod klucz za 1400zł/m2? Jasne, że można. (było w 2017!) Zobacz mój dziennik Z258 w wersji DIY
    Nie polecam SWISSPORa - płyty nie mają kątów prostych.

  5. #45
    DOMOWNIK FORUM (min. 500)
    e_gregor

    Zarejestrowany
    Nov 2015
    Skąd
    Wrocław, Oleśniczka
    Kod pocztowy
    51-314
    Posty
    521

    Domyślnie

    Pierwsza pryzma 25t pokonana. Dziś planuję atak na drugą...


  6. #46

    Domyślnie

    "Świaatłooo... nosisz je w sobie...." ??

    Skąd ta jasność. Pokaż co tam masz, bo też musze coś wykombinować na te ciemności po 16:00.
    Dom pod klucz za 1400zł/m2? Jasne, że można. (było w 2017!) Zobacz mój dziennik Z258 w wersji DIY
    Nie polecam SWISSPORa - płyty nie mają kątów prostych.

  7. #47
    ELITA FORUM (min. 1000) Avatar aiki
    Zarejestrowany
    Nov 2012
    Skąd
    Chojnice
    Kod pocztowy
    89-600
    Posty
    2.626
    Wpisy w Dziennikach Budowy
    10

    Domyślnie

    lampa błyskowa aparatu. sypał piach na wyczucie

  8. #48
    DOMOWNIK FORUM (min. 500)
    e_gregor

    Zarejestrowany
    Nov 2015
    Skąd
    Wrocław, Oleśniczka
    Kod pocztowy
    51-314
    Posty
    521

    Domyślnie

    Światłość: oprawa halogenowa 500W za 13zł z Obi i żarnik 400W za 7zł na konstrukcji z desek i palików



    Jeśli chodzi o pracę to z planów nic nie wyszło. Nie pojechałem na budowę bo poległem na wymianie termostatu w aucie. Sprzedano mi niewłaściwy. Wczoraj zdobyłem odpowiedni, zamontowałem i pojechałem na budowę na jakieś 2,5 godziny.


    Obserwator oczywiście był


    A tak wygląda efekt 50 taczek...

  9. #49
    FORUMOWICZ to brzmi dumnie (min. 100) Avatar RysiekWLKP
    Zarejestrowany
    Mar 2016
    Skąd
    Leszno
    Kod pocztowy
    64-100
    Posty
    169

    Domyślnie

    Cytat Napisał e_gregor Zobacz post

    A tak wygląda efekt 50 taczek...
    Znam to, też zasypywałem w podobny sposób, na ostatnim pomieszczeniu już cała rodzina sipowała, nawozisz taczkę, dwie, 10sieć a tu efektu brak. Trochę czasu potrzeba, i da radę.
    Grunt, że wywalili do środka od każdej strony jest łatwiej
    Jak patrzę na zdjęcia wynika, że będziesz potrzebował kolejnej dostawy.

    Dzięki za odwiedzenie mojego dziennika Gregor, pozdrówko

    Rysiek
    Ostatnio edytowane przez RysiekWLKP ; 10-11-2016 o 14:58

  10. #50
    DOMOWNIK FORUM (min. 500)
    e_gregor

    Zarejestrowany
    Nov 2015
    Skąd
    Wrocław, Oleśniczka
    Kod pocztowy
    51-314
    Posty
    521

    Domyślnie

    Taki miałem zamysł, żeby na razie nawieźli około połowy. Poukładam kanalizę, zagęszczę i domówię resztę piasku. Ale to juz raczej po Nowym Roku.

    Kazałem kiprować do środka. Bali sie o fundament i zaznaczyli, że nie odpowiadają za uszkodzenia. Kierowców podprowadziłem około 20-30cm od kół ostatniej osi do ściany. Nawet się styropian nie uszkodził a ten 5cm od środka była na prawdę klejony byle jak - bo do góry przecież nie poleci

  11. #51
    FORUMOWICZ to brzmi dumnie (min. 100) Avatar RysiekWLKP
    Zarejestrowany
    Mar 2016
    Skąd
    Leszno
    Kod pocztowy
    64-100
    Posty
    169

    Domyślnie

    Moim skromnym zdaniem fundamentowi nic nie będzie. Oby zima nas oszczędziła byśmy mogli trochę porobić w miarę czasu.

  12. #52
    OLIMP FORUM - oświecona góra rankingu... Avatar Przemek Kardyś
    Zarejestrowany
    Dec 2013
    Skąd
    Mielec
    Kod pocztowy
    39-300
    Posty
    4.906

    Domyślnie

    Taczkami rozwozisz? O kurtka na wacie! Mi by się nie chciało, ale miałem 170m3. Ile to by było taczek? Z dwa tysiące pewnie.

    Podoba mi się to ocieplenie od środka, ale modelowałem to w jakimś programie i wyszło, że lepiej dać np. 10cm od zewnątrz, niż po 5 z obydwu stron.

    Dużo zdrowia życzę i wytrwałości.

  13. #53
    FORUMOWICZ to brzmi dumnie (min. 100)
    chichot_23

    Zarejestrowany
    Mar 2012
    Skąd
    Połaniec
    Posty
    169

    Domyślnie

    Witam.

    Widzę, że jesteśmy na podobnym etapie
    Ja zamierzam na przyszły tydzień ruszyć z zasypywaniem. Też myślałem, żeby w tym roku tylko część zasypać (do połowy) i resztę na wiosnę.

    Powodzenia i pogody życzę

  14. #54
    WITAJ, czytaj i pytaj... :)
    boxes

    Zarejestrowany
    Nov 2016
    Skąd
    Rybnik
    Kod pocztowy
    44-200
    Posty
    4

    Domyślnie

    Witam. Jakim styropianem fundament ociepliles? Takim zwykłym?

  15. #55
    DOMOWNIK FORUM (min. 500)
    e_gregor

    Zarejestrowany
    Nov 2015
    Skąd
    Wrocław, Oleśniczka
    Kod pocztowy
    51-314
    Posty
    521

    Domyślnie

    Tak, zwłykłym z izolbetu, chyba Podłoga super EPS80. Od zewnątrz na styropian przyszła folia kubełkowa

  16. #56
    FORUMOWICZ to brzmi dumnie (min. 100) Avatar RysiekWLKP
    Zarejestrowany
    Mar 2016
    Skąd
    Leszno
    Kod pocztowy
    64-100
    Posty
    169

    Domyślnie

    Cytat Napisał Przemek Kardyś Zobacz post
    Taczkami rozwozisz? O kurtka na wacie! Mi by się nie chciało, ale miałem 170m3. Ile to by było taczek? Z dwa tysiące pewnie.

    Podoba mi się to ocieplenie od środka, ale modelowałem to w jakimś programie i wyszło, że lepiej dać np. 10cm od zewnątrz, niż po 5 z obydwu stron.

    Dużo zdrowia życzę i wytrwałości.
    Rozwoziłem, razem z teściem, potem pustaki, nadproża, a teraz czekają na placu belki stropowe i inne, wszystko przeszło przez moje ręce, oczywiście bez pomocy rodziny się nie obyło, bo takiego nadproża typu L sam nie położysz, no może 90cm, większego szkoda pleców i karczycha, które powinno się powiększać a nie niszczyć.
    Ostatnio ktoś zauważył, ze stałem się jakiś szerszy, budowa samemu, przyrost mięśni gratis potem okularki
    zapraszam na mój dziennik, bo mam jedno pytanko o wymiary wieńca jak kto wie "Księgowi budują oszczędnie, znaczy samemu , zapraszam.

  17. #57
    DOMOWNIK FORUM (min. 500)
    e_gregor

    Zarejestrowany
    Nov 2015
    Skąd
    Wrocław, Oleśniczka
    Kod pocztowy
    51-314
    Posty
    521

    Domyślnie

    A oto poniżej efekty moich wieczornych obecności na budowie we wtorek i wczoraj


  18. #58
    DOMOWNIK FORUM (min. 500)
    e_gregor

    Zarejestrowany
    Nov 2015
    Skąd
    Wrocław, Oleśniczka
    Kod pocztowy
    51-314
    Posty
    521

    Domyślnie

    Co prawda model zrobiłem jeszcze chyba przed wbiciem łopaty ale dziś dopiero się pochwalę. W trakcie jest produkcja makiety na drukarce 3D w skali 1:50

    Co prawda w rzeczywistości działka nie jest idealnie płaska ale w modelu sobie uprościłem


    A to taka wstępna koncepcja wykończenia

  19. #59
    ELITA FORUM (min. 1000) Avatar sebcioc55
    Zarejestrowany
    Mar 2013
    Skąd
    Kościuszki
    Kod pocztowy
    72-221
    Posty
    2.191

    Domyślnie

    Cytat Napisał e_gregor Zobacz post
    Co prawda model zrobiłem jeszcze chyba przed wbiciem łopaty ale dziś dopiero się pochwalę. W trakcie jest produkcja makiety na drukarce 3D w skali 1:50

    Co prawda w rzeczywistości działka nie jest idealnie płaska ale w modelu sobie uprościłem


    A to taka wstępna koncepcja wykończenia
    nieźle trochę pracy w to włożyłeś, ale przynajmniej wiadomo co i jak To skośne w salonie to kominek? nie wolałeś zrobić na "płasko" albo kozy wolnostojącej?
    To co umiem to zrobię sam, a tego czego nie umiem to się nauczę i też zrobię

    Dziennik budowy

  20. #60
    DOMOWNIK FORUM (min. 500)
    e_gregor

    Zarejestrowany
    Nov 2015
    Skąd
    Wrocław, Oleśniczka
    Kod pocztowy
    51-314
    Posty
    521

    Domyślnie

    Akwarium Jak dla mnie mogłoby nie być TV i akwa ze 2000l litrów na całą ścianę... no ale sam mieszać tam nie będę Kominek jest od strony kuchni - widać zgrubienie ściany będące kominem


Strona 3 z 14

Tagi dla tego tematu

Zwiń / Rozwiń Uprawnienia

  • Nie możesz zakładać nowych tematów
  • Nie możesz pisać wiadomości
  • Nie możesz dodawać załączników
  • Nie możesz edytować swoich postów
  •  
  • BB Code jest aktywny(e)
  • Emotikonyaktywny(e)
  • [IMG] kod jest aktywny(e)
  • [VIDEO] code is aktywny(e)
  • HTML kod jest wyłączony