dostępne w wersji mobilnej muratordom.pl na Facebooku muratordom.pl na Google+
Pokaż wyniki od 1 do 20 z 20
  1. #1

    Domyślnie Nasz barwinek- na życie i na miłość, to miejsce na mapie.

    Nasza przyszła oaza spokoju i miejsce na spełnianie wspólnych marzeń i pragnień.
    Poprostu nasz wymarzony wspólny DOM


    Zaczynamy budowę naszego Domku! Naszego Barwinka.
    Nie bedzie zaduży, metraż to tylko 103m2,
    ale powinien wystarczyć na 2 dorosłe osoby + w przyszłości
    dwoje dzieci, kota i psa(choć piesek ma mieszkać na działeczce,
    TŻ się niechce zgodzić na zoo w domu). Projekt domu mamy indywidualny, mieliśmy już
    wcześniej koncepcje jak ma wyglądać nasz wymarzony dom, oczywiście były spięcia,
    były negocjacie co do wielkości( i choć dalej uważam że mam za mały salon
    i kuchnie) to doszliśmy do kompromisów i bardzo powoli zaczynamy spełniać
    nasze małe marzenie. Rozmieszczenie pomieszczeń w domku
    mieliśy już rozplanowane w naszych główkach zanim jeszcze kupiliśmy działke ale dopiero po wybraniu
    i zakupieniu gruntu zaczeło się dopasowywanie naszych marzeń i koncepcji
    do warunków zabudowy jakie ustaliła gmina. Tak więc z niektórych rzeczy
    musieliśmy zrezygnować inne udało się przenieść do rzeczywistości.
    Nie będzię to szybka budowa i najprawdopodobniej jeszcze kilka lat minie zanim się
    tam wprowadzimy co daje nam czas na przemyslenie wszystkich pomysłow które chcę zmieścić w
    domu. Będę więc wdzięczna za uwagi i konstruktywną krytykę, bo czasem można przedobrzyć gdy się tak bardzo czegoś pragnie jak ja
    pragnę naszego Domu.

    PS; CHCIAŁAM DODAĆ WIZUALIZACJĘ ALE NIE REAGUJE FUNKCJA DODAJ PLIK ? MOŻE KTOŚ WYTŁUMACZY CZY MOŻNA DODAWAĆ ZDJECIA Z KOMPA?

  2. #2

  3. #3
    ELITA FORUM (min. 1000) Avatar AnikoPL
    Zarejestrowany
    Nov 2012
    Skąd
    prosto i w lewo
    Posty
    1.281
    Wpisy w Dziennikach Budowy
    1

    Domyślnie

    Witaj. Uroczy dom Macie już pozwolenie na budowę czy jeszcze jesteście na etapie tworzenia projektu?

  4. #4

    Domyślnie

    witaj Aniko. Mamy pozwolenie, mamy ekipę i juz w sobotę prawdopodobnie będą nam zalewać strop ale jutro postaram się opisać więcej i może opanuję dodawanie zdjęć
    Ostatnio edytowane przez Barwinek M&M ; 12-11-2015 o 20:38

  5. #5

  6. #6
    ELITA FORUM (min. 1000) Avatar AnikoPL
    Zarejestrowany
    Nov 2012
    Skąd
    prosto i w lewo
    Posty
    1.281
    Wpisy w Dziennikach Budowy
    1

    Domyślnie

    Udało się
    Skoro budowa już tuż tuż i z ekipą a nie gospodarczo to czemu planujesz budowę na lata?

  7. #7

    Domyślnie

    Mamy już wszystkie pozwolenia, załatwiliśmy też kierownika budowy, ekipę która postawi nam dom do SSO.
    I na tym będziemy musieli na trochę przystopować, bo nie posiadamy takiego budżetu jaki chcielibyśmy mieć.
    A nie zabardzo chcieliśmy też wchodzić w wieloletnie kredyty bo mieszkać mamy gdzie i nikt nas z własnego mieszkania
    nie wygoni. Więc budowę rozłożymy na raty.
    Nasza działka jest niewielka bo to tylko 613m2, docelowo ma być około 800m2.
    Kształtem przypomina skoszonego z jednej strony prostokąta. Dom ma stać na środku działki, z jednej
    jego strony będzie POŚ-ka i część garażowo-składowa, z drugiej stron część rekreacyjna, gdzie będzie altanka z grillo-pieco-wędzarką. Będę wyrabiać domowe wędliny.
    Projekt robił nam młody architekt z Białegostoku, bardzo sympatyczny i zdolny młody chłopak, którego
    polecam serdecznie. Na parterze bedziemy mieć kotłownie, łazienkę, pokój dzienny z kuchnią i jedną sypialnie która
    może po zrobieniu góry stanie się pokojem gościnno-komputerowym. Na poddaszu bedzimy mieć 3 sypialnie, łazienkę i 2 mikro garderoby.
    A oto i rzut parteru : Kliknij obrazek, aby uzyskać większą wersję

Nazwa:	parter.jpg
Wyświetleń:	107
Rozmiar:	100,4 KB
ID:	337570 i podasza Kliknij obrazek, aby uzyskać większą wersję

Nazwa:	podasze1.jpg
Wyświetleń:	85
Rozmiar:	93,9 KB
ID:	337574

  8. #8

    Domyślnie

    A to zdjęcie działki zanim zaczeliśmy jakiekolwiek prace budowlane Kliknij obrazek, aby uzyskać większą wersję

Nazwa:	dziaka1.jpg
Wyświetleń:	63
Rozmiar:	98,0 KB
ID:	337586 a tak jest już teraz Kliknij obrazek, aby uzyskać większą wersję

Nazwa:	14,11,15.jpg
Wyświetleń:	77
Rozmiar:	80,7 KB
ID:	337587

  9. #9

    Lightbulb

    Jak dopisze pogoda to już jutro będą zalewać strop a ja od jakiegoś czasu zastanawiam się z czego wykonać podjazd, warunkiem nie ukrywam będzie koszt, chcialabym zredukować go do minimum, tylko co bedzię piękne albo chociaż ładne i nie wykończy mojego portfela ? Podjazd kończy sie wiatą na samochód a na ścianie są drzwi do kotłowni więc najprawdopodobniej tam bedzię beton ale chyba nie jestem przekonana zeby betonować też cały podjazd. Za kostką brukową też nie przepadam może macie jakieś pomysły? A może robiliście jakieś podjazdy typu DIY i możecie polecić?
    Ostatnio edytowane przez Barwinek M&M ; 16-11-2015 o 11:47

  10. #10

    Red face

    Kliknij obrazek, aby uzyskać większą wersję

Nazwa:	b_1_1794.jpg
Wyświetleń:	46
Rozmiar:	64,0 KB
ID:	337870 To wygląda bardzo ładnie. Ciekawe czy komponowało by się to dobrze z betonem. Cały czas mnie kuszą polne kamienie ewentualnie forma do tzn. "kocich łbów" Kliknij obrazek, aby uzyskać większą wersję

Nazwa:	9af802f86b6f0a86.jpg
Wyświetleń:	39
Rozmiar:	50,8 KB
ID:	337871

  11. #11
    ELITA FORUM (min. 1000) Avatar AnikoPL
    Zarejestrowany
    Nov 2012
    Skąd
    prosto i w lewo
    Posty
    1.281
    Wpisy w Dziennikach Budowy
    1

    Domyślnie

    Sprawę tych form do betonow poruszalam u siebie kiedyś i dziewczyny mówiły że takie rozwiązanie jest bardzo nietrwałe :/

  12. #12

    Domyślnie

    O widzisz. Czytam twój temat od początku a to mi jakoś umkneło

  13. #13

  14. #14

    Domyślnie

    uroczy domek
    podobna powierzchnia jak nasz ipodobne plany na zycie, na razie jestesmy we 2, sa plany na więcej czlonkow rodziny
    tylko u nas juz jest pies, będzie na salonach

  15. #15

    Domyślnie

    Witajcie Czaplanko i MałyDomku! Dziekuję Za odwiedziny i oczywiście zapraszam częściej.Wybaczcie że wcześniej nie byłam w stanie Was przywitać ale już to nadrabiam ostatnimi jesiennymi jabłkami w formie szarlotki przezemnie popełnionej Kliknij obrazek, aby uzyskać większą wersję

Nazwa:	12306028_985046308233439_1618775243_n.jpg
Wyświetleń:	17
Rozmiar:	95,3 KB
ID:	338773 Muszę wam się do czegoś przyznać, własnie wczoraj udało mi się dokończyć papierologie zwiazaną z dokupieniem kawałka działki i już nasza działeczkę można nazywać działką. Urosła A fachowcy już górę murują. Zaraz będa kłaść krokwie

  16. #16

    Red face

    Kliknij obrazek, aby uzyskać większą wersję

Nazwa:	134793_97a964fd-8982-4b51-a012-3b45ccd9316c_crop_253_200_nela-atlas-kuchnia-styl-nowoczesny.jpg
Wyświetleń:	60
Rozmiar:	14,3 KB
ID:	338774 Zamieszczam inspiracje, takie 1 okno planuję w kuchni, z tym że moje bedzię wyższe odrobinkę.

  17. #17
    ELITA FORUM (min. 1000) Avatar AnikoPL
    Zarejestrowany
    Nov 2012
    Skąd
    prosto i w lewo
    Posty
    1.281
    Wpisy w Dziennikach Budowy
    1

    Domyślnie

    To musisz mieć piękne widoki z okna

  18. #18

    Talking

    Nie są to zapierające dech w piersiach widoki i widać ulicę ale nie jest też źle.Kliknij obrazek, aby uzyskać większą wersję

Nazwa:	widok z kuchennego okna.jpg
Wyświetleń:	32
Rozmiar:	20,4 KB
ID:	338988 Latem są tam kuropatwy, lis przychodzi w odwiedziny (tego lata wygrzewał się u nas na ławach fundamentowych) mnóstwo różnych: dużych i małych ptaków, jaszczurki i zaskrońce. Ogólnie jest dość sielsko w koło mojej działki. A na ten moment pierwsza sąsiadka się czasem w odwiedziny wprasza Kliknij obrazek, aby uzyskać większą wersję

Nazwa:	DSC_0119.jpg
Wyświetleń:	33
Rozmiar:	102,2 KB
ID:	338989 I małpa jedna, wyczuwa moment kiedy chłopaki mają przerwe śniadaniową.

  19. #19

    Domyślnie

    fajne okno, moja refleksja po wybudowaniu - trzeba bylo jeszcze bardziej powiekszyc okna
    ładna okolica

  20. #20

    Red face

    No i may już krokwie.Kliknij obrazek, aby uzyskać większą wersję

Nazwa:	12,15 136.jpg
Wyświetleń:	25
Rozmiar:	91,9 KB
ID:	340319 Tu nasze schody na podasze Kliknij obrazek, aby uzyskać większą wersję

Nazwa:	12,15 052.jpg
Wyświetleń:	22
Rozmiar:	91,1 KB
ID:	340320 i schodki przed głównym wejściem Kliknij obrazek, aby uzyskać większą wersję

Nazwa:	12,15 115.jpg
Wyświetleń:	24
Rozmiar:	92,0 KB
ID:	340321

Tagi dla tego tematu

Zwiń / Rozwiń Uprawnienia

  • Nie możesz zakładać nowych tematów
  • Nie możesz pisać wiadomości
  • Nie możesz dodawać załączników
  • Nie możesz edytować swoich postów
  •  
  • BB Code jest aktywny(e)
  • Emotikonyaktywny(e)
  • [IMG] kod jest aktywny(e)
  • [VIDEO] code is aktywny(e)
  • HTML kod jest wyłączony