dostępne w wersji mobilnej muratordom.pl na Facebooku muratordom.pl na Google+
Strona 3 z 5
Pokaż wyniki od 41 do 60 z 83
  1. #41
    WITAJ, czytaj i pytaj... :)
    saddamus

    Zarejestrowany
    Nov 2015
    Skąd
    Opole
    Kod pocztowy
    46-050
    Posty
    7

    Domyślnie

    Udaj się do audytora w celu wykonania OZC (koszt 100-300zł albo jak się uprzesz, to można i samemu) i będziesz wiedział ile potrzeba ciepła i jak się to ma do zużycia energii przez pompę.
    Miałem takie coś robione, bo myślałem, że będzie potrzebne do odbioru budowy, później się okazało że nie jest potrzebne i chyba ma Pan rację.
    Wg tych wyliczń dom potrzebuje niecałe 13 tys kwh na rok. Jeśli podzielimy to na jakieś 200 dni grzania to wychodzi 65 kwh dziennie i zakładając, że średnia roczna wydajność pompy to 2.5, to dzienne zużycie powinno wychodzić 26 kwh. Wychodzi na to, że aktualne zużycie nie wiele przekracza ten szacunek i tu mogą być winne okna dachowe, które mam w trakcie reklamacji.

    Nie jest to mój pierwszy sezon, w poprzednim nie miałem elewacji (ocieplenia), więc nie sprawdzałem ile wychodzi ogrzewanie a i grzałem dużo kominkiem. Pompa za ten rok zjadła 5 000 kwh i spaliłem z 6 kubików drewna.

  2. #42
    REKORDZISTA FORUM (10 tysięcy postów!) Avatar asolt
    Zarejestrowany
    Feb 2010
    Skąd
    Dąbrowa Tarnowska
    Kod pocztowy
    33-200
    Posty
    11.495
    SOLVENT Hurtownia wentylacyjna. OZC, świadectwa i char. energetyczne. Projekty instalacji sanitarnych. Montaż instalacji wentylacji mechanicznej/rekuperacji, klimatyzacji i pomp ciepła www.solvent.sklep.pl cała polska

    Domyślnie

    Cytat Napisał saddamus Zobacz post
    Miałem takie coś robione, bo myślałem, że będzie potrzebne do odbioru budowy, później się okazało że nie jest potrzebne i chyba ma Pan rację.
    Wg tych wyliczń dom potrzebuje niecałe 13 tys kwh na rok. Jeśli podzielimy to na jakieś 200 dni grzania to wychodzi 65 kwh dziennie i zakładając, że średnia roczna wydajność pompy to 2.5, to dzienne zużycie powinno wychodzić 26 kwh. Wychodzi na to, że aktualne zużycie nie wiele przekracza ten szacunek i tu mogą być winne okna dachowe, które mam w trakcie reklamacji.

    Nie jest to mój pierwszy sezon, w poprzednim nie miałem elewacji (ocieplenia), więc nie sprawdzałem ile wychodzi ogrzewanie a i grzałem dużo kominkiem. Pompa za ten rok zjadła 5 000 kwh i spaliłem z 6 kubików drewna.
    To co miałes miec do odbioru domu to było swiadectwo energetyczne, a wiarygodnosc swiadectw jest mocna wątpliwa. Poza tym zima sie jeszcze nie skonczyła i zobaczymy ile edzie po sezonie grzewczym.

  3. #43
    DOMOWNIK FORUM (min. 500)
    oberwatorPC

    Zarejestrowany
    Mar 2013
    Skąd
    Warszwa
    Kod pocztowy
    00-000
    Posty
    887

    Domyślnie

    Cytat Napisał _John Zobacz post
    Po co jak tylko promil byłby w stanie zrozumieć takie tabele.
    Toshiba i Mitsubishi w swoich DTR podają wszystkie dane dot. COP, włącznie z defrostem.
    Oczywiście takich danych nie ma w broszurach reklamowych.

    Swoją drogą, jakby tak chciał przygotować tabele z wszystkimi możliwy kombinacjami wilgotności i temperatury to by niezła biblia z tego wyszła.
    Mylisz się to nie promil chodzi o inwerter, który ma inną charakterystykę pracy podczas pracy. Zmierzam do tego, że producent poda ci COP np. przy obciążeniu inwertera 54% bo wtedy jest najwyższy przy on/off nie było problemu a teraz pompy nagle mają super osiągi tu masz cytat z ulotki buderusa WPL " Wyższa wartość współczynnika wydajności cieplnej COP > 4,0 przy A2/W35 sprawia, że jest to bardzo efektywne rozwiązanie." Ale nie podają już że jest to przy 60% mocy inwertera.

  4. #44
    REKORDZISTA FORUM (10 tysięcy postów!) Avatar Liwko
    Zarejestrowany
    Jan 2010
    Posty
    22.512

    Domyślnie

    Jak zapłacisz asoltowi wtedy bądziesz mądrzejszy. asolt jak wróżka, prawdę ci powie.

  5. #45
    REKORDZISTA FORUM (10 tysięcy postów!) Avatar asolt
    Zarejestrowany
    Feb 2010
    Skąd
    Dąbrowa Tarnowska
    Kod pocztowy
    33-200
    Posty
    11.495
    SOLVENT Hurtownia wentylacyjna. OZC, świadectwa i char. energetyczne. Projekty instalacji sanitarnych. Montaż instalacji wentylacji mechanicznej/rekuperacji, klimatyzacji i pomp ciepła www.solvent.sklep.pl cała polska

    Domyślnie

    Cytat Napisał Myjk Zobacz post
    Producenci kotłów (na najlepsze paliwo pod słońcem) tak samo podają wartości dla warunków laboratoryjnych. Zwykła rzecz. Czy te wartości są prawidłowe to wiedzą ci, co mają OZC, wiedzą jak dom jest wykonany i porównali wartości. Mało takich ludzi jest na forum? Siłą rzeczy jeśli autor wątku chce ocenić "skuteczność" swojej PC, to musi mieć zapotrzebowanie na ciepło SWOJEGO domu, "wyniki laboratoryjne" swojej PC i wynik swojego urządzenia uzyskany "w praniu". A nie domy obcych ludzi jedynie z podobnym metrażem.
    Nie nie musi miec zapotrzebowania obliczonego, wystarczy ciepłomierz na wyjsciu pompy ilcznik na zasilaniu, namiast co oceny parametrów fabrycznych czyli tych które podaje producent jest jeszcze potrzebny pomiar ciagły i analiza koncowa uzyskanych pomiarów, co nie jest niemozliwe w domowych warunkach ale konieczne jest posiadanie bardziej wyrafinwanych urzadzen pomiarowych. OZC jest potrzebne aby prawidłowo dobrac system grzewczy
    Ostatnio edytowane przez asolt ; 29-11-2015 o 21:14

  6. #46
    ELITA FORUM (min. 1000)
    Pratchawiec

    Zarejestrowany
    Feb 2013
    Skąd
    Opole
    Kod pocztowy
    45-037
    Posty
    1.058

    Domyślnie

    Cytat Napisał asolt Zobacz post
    Widziałem i to dosyc czesto, ale nie Panasonica, a Daikiny o róznych mocach, to o czym piszesz w Daikinach nie ma miejsca, byc moze jest tak w Panasonikach. Istotą inwertera nie jest optymalizacja pracy przy starcie chociaz to tez jest wazne dla trwałosci sprezaki ale praca ciągła z mocą równą aktualnemu obciązeniu cieplnemu budynku (przy płaskiej taryfie). Tak przy okazji jak zachowuje sie T-CAP 9 kW przy obciazeniu ok 3 kW skoro jego moc minimalna to ok 4,5-4,8 kW czy taktowanie w takim przypadku sprzyja trwałosci sprezarki?
    Wyłącza się, przy czym parametrem o tym decydującym jest osiągnięcie zdefiniowanej temperatury zasilania +2* oraz zmniejszenie delty poniżej 5* (spadek efektywności). Ulega ponownemu włączeniu gdy temperatura wody zasilającej spada poniżej 24*. Piszę o pracy ciągłej.
    Taki tryb pracy nie jest "taktowaniem", a zdefiniowanymi przez producenta normalnymi warunkami pracy.
    Sądzę, że gdyby nie istniały kagańce taryfowe ogromna większość użytkowników korzystałaby z PC w ten właśnie sposób, zwłaszcza że dla sprężarki inwerterowej pracującej w takich warunkach z niższym obciążeniem, w tym elektrycznym jest to zdrowsze.

    Pozdrawiam

    Pratchawiec
    Dom parterowy 142 m2 pow. użytkowej - 2 osoby. Powierzchnia ogrzewana w całości podłogówką. 138 m2, Okna i drzwi zewn. 45m2. Ściany silka 24 - 20 cm grafit , podłoga 20 cm, dach płaski żelbetowy 20-32 cm (śr 26) - styropian. Pompa T-Cap 1-faza z serii SXC. Klimakonwektor sufitowy Aermec FCL 62. Kominek BG SD 442, o mocy nominalnej 7 kW, dotychczas nieużywany.

  7. #47
    REKORDZISTA FORUM (10 tysięcy postów!) Avatar asolt
    Zarejestrowany
    Feb 2010
    Skąd
    Dąbrowa Tarnowska
    Kod pocztowy
    33-200
    Posty
    11.495
    SOLVENT Hurtownia wentylacyjna. OZC, świadectwa i char. energetyczne. Projekty instalacji sanitarnych. Montaż instalacji wentylacji mechanicznej/rekuperacji, klimatyzacji i pomp ciepła www.solvent.sklep.pl cała polska

    Domyślnie

    Cytat Napisał Liwko Zobacz post
    Jak zapłacisz asoltowi wtedy bądziesz mądrzejszy. asolt jak wróżka, prawdę ci powie.
    Witaj Liwko, a jak tam moja ocena przez innych, w wiadomym wątku, nie podzielają twojego zdania? a to szkoda, a za to mają wyrobioną opinie na twój temat, podziel sie nią moze szerszemu ogólowi, redakcji juz nie musisz, ona ciebie zna jak przysłowiowy zły szeląg. Tak na marginesie to masz prawdziwą obsesje na temat moich płatnosci. Mysle ze to mozna leczyc, ale trzeba trafic do dobrego specjalisty.
    Ostatnio edytowane przez asolt ; 29-11-2015 o 21:15

  8. #48
    REKORDZISTA FORUM (10 tysięcy postów!) Avatar asolt
    Zarejestrowany
    Feb 2010
    Skąd
    Dąbrowa Tarnowska
    Kod pocztowy
    33-200
    Posty
    11.495
    SOLVENT Hurtownia wentylacyjna. OZC, świadectwa i char. energetyczne. Projekty instalacji sanitarnych. Montaż instalacji wentylacji mechanicznej/rekuperacji, klimatyzacji i pomp ciepła www.solvent.sklep.pl cała polska

    Domyślnie

    Cytat Napisał Pratchawiec Zobacz post
    Wyłącza się, przy czym parametrem o tym decydującym jest osiągnięcie zdefiniowanej temperatury zasilania +2* oraz zmniejszenie delty poniżej 5* (spadek efektywności). Ulega ponownemu włączeniu gdy temperatura wody zasilającej spada poniżej 24*. Piszę o pracy ciągłej.
    Taki tryb pracy nie jest "taktowaniem", a zdefiniowanymi przez producenta normalnymi warunkami pracy.
    Sądzę, że gdyby nie istniały kagańce taryfowe ogromna większość użytkowników korzystałaby z PC w ten właśnie sposób, zwłaszcza że dla sprężarki inwerterowej pracującej w takich warunkach z niższym obciążeniem, w tym elektrycznym jest to zdrowsze.

    Pozdrawiam

    Pratchawiec
    Algorytmy pracy sprezarek i pomp róznych producentów na pewno sie róznią i powinny byc dopasowane do charakterystyk dla róznych obciązeń. Szczegołow i tak nie poznamy.
    Ostatnio edytowane przez asolt ; 29-11-2015 o 21:12

  9. #49

    Domyślnie

    Cytat Napisał oberwatorPC Zobacz post
    Mylisz się to nie promil chodzi o inwerter, który ma inną charakterystykę pracy podczas pracy. Zmierzam do tego, że producent poda ci COP np. przy obciążeniu inwertera 54% bo wtedy jest najwyższy przy on/off nie było problemu a teraz pompy nagle mają super osiągi tu masz cytat z ulotki buderusa WPL " Wyższa wartość współczynnika wydajności cieplnej COP > 4,0 przy A2/W35 sprawia, że jest to bardzo efektywne rozwiązanie." Ale nie podają już że jest to przy 60% mocy inwertera.
    A czy twój dom grzeją procenty?
    Producent zawsze podaje COP razem z mocą urządzenia w określonych warunkach pracy.
    Dlatego tabele te mają postać: COP, moc wejściowa, moc wyjściowa względem temperatur pracy.
    Ci bardziej szanujący się podają jeszcze informacje o pompie obiegowej (nie jest to reguła, najczęściej pompa nie jest wliczana do COP) oracz czy są uwzględnione defrosty czy nie.
    Ostatnio edytowane przez _John ; 29-11-2015 o 21:13

  10. #50
    OLIMP FORUM - oświecona góra rankingu... Avatar Myjk
    Zarejestrowany
    Aug 2013
    Skąd
    WAW
    Posty
    5.057

    Domyślnie

    Cytat Napisał asolt Zobacz post
    Nie nie musi miec zapotrzebowania obliczonego, wystarczy ciepłomierz na wyjsciu pompy ilcznik na zasilaniu,
    Dobrze wiedzieć. Chyba wystarczyło tak podpowiedzieć autorowi i byłoby po temacie.

    Cytat Napisał asolt Zobacz post
    namiast co oceny parametrów fabrycznych czyli tych które podaje producent jest jeszcze potrzebny pomiar ciagły i analiza koncowa uzyskanych pomiarów, co nie jest niemozliwe w domowych warunkach ale konieczne jest posiadanie bardziej wyrafinwanych urzadzen pomiarowych.
    Inwestora obchodzi końcowy koszt ogrzewania, a nie jaki COP ma pompa przy 64,7% mocy przy temperaturze powietrza -3,56sC i wilgotności 23,98%.
    Dziennik Budowy
    *Dom: 190m2 (ogrzewane) + 55m2 (garaż+pom.gosp.) OZC CO 6,5kW dla -20@22oC | 10MWh/rok
    *PC G-G APIC 9kW z GWC spiralnym 500m2 PE40 5x150mb ~12kW
    *Fotowoltaika 10kWp SunEarth 325Wp, 3 połacie ESW, z falownikiem Fronius 8.2 3F
    *Stan: Meblowanie

  11. #51
    REKORDZISTA FORUM (10 tysięcy postów!) Avatar asolt
    Zarejestrowany
    Feb 2010
    Skąd
    Dąbrowa Tarnowska
    Kod pocztowy
    33-200
    Posty
    11.495
    SOLVENT Hurtownia wentylacyjna. OZC, świadectwa i char. energetyczne. Projekty instalacji sanitarnych. Montaż instalacji wentylacji mechanicznej/rekuperacji, klimatyzacji i pomp ciepła www.solvent.sklep.pl cała polska

    Domyślnie

    Cytat Napisał Myjk Zobacz post
    Dobrze wiedzieć. Chyba wystarczyło tak podpowiedzieć autorowi i byłoby po temacie.


    Inwestora obchodzi końcowy koszt ogrzewania, a nie jaki COP ma pompa przy 64,7% mocy przy temperaturze powietrza -3,56sC i wilgotności 23,98%.
    Ja wiem ze to inwestora nie obchodzi ale dla przypomnienia, Arturo stwierdził ze producenci (w tym przypadku Panasonic) podają prawdę , tylko prawdę i całą prawdę w swoim opisie pomp, co było odpowiedzią na wczesniejsze stwierdzenia obserwatoraPC o przedstawianiu tylko tych dobrych stron produkowanych wyrobów przez producentów. Ja wiem ze wątek zszedł na boczny tor ale jak pokazuje przykład VW z oszukiwaniem poziomu emisji spalin problem istnieje.

  12. #52
    FORUMOWICZ to brzmi dumnie (min. 100)
    asaselllo

    Zarejestrowany
    Oct 2012
    Skąd
    Warta
    Kod pocztowy
    98-290
    Posty
    298

    Domyślnie

    Panowie, różnica poglądów nie powinna przeistaczać się we wrogość. Przyjemniej będzie się czytało jak wykażemy więcej zrozumienia nawet dla tych, którzy z braku wiedzy, argumentów, doświadczenia czy np. powiązań biznesowych będą chcieli nas dyskredytować wypisując rzeczy nieprawdziwe lub nawet obraźliwe. Być może takie podejście nauczy ogłady tych, którzy jej u siebie nie mogą odnaleźć.
    Podobnie jest z agresją u kierowców. Trąbienie nic nie daje - przepuśćmy czasem kogoś to ktoś inny się odwdzięczy.

    A teraz w temacie. Asolt poruszył ważną kwestię, której nigdy nie sprawdzałem. Nie wiem jakie COP ma mój panasonic pracując z niższą mocą (niższym obciążeniem) niż znamionowa 9kW. Ja swoją pompę ustawiłem jak on/off,. grzeje ilością godzin i tyle. W takich warunkach pompa wykazuje lepszą efektywność niż podaje producent (przy obliczeniach wliczałem całość energii pobieranej przez pompę, wraz z obiegówką i wentylatorami - i tu szacun, choć być może inni producenci też zaniżają swoje dane) o 5-8% w zależności od temp zasilania oraz temp zewnętrznej.
    Zastanawiam się jak sprawdzić tę niewiadomą. W niektórych pompach można ustawić modulację i wtedy sprawa prosta. Chyba ktoś wpadnie na jakiś pomysł a wtedy mogę się przyłączyć do testów. Może dla świata nic to nie wniesie ale zaspokoi niejedną ludzką ciekawość.
    Ostatnio edytowane przez asaselllo ; 29-11-2015 o 21:41

  13. #53
    REKORDZISTA FORUM (10 tysięcy postów!) Avatar Liwko
    Zarejestrowany
    Jan 2010
    Posty
    22.512

    Domyślnie

    Cytat Napisał asolt Zobacz post
    Witaj Liwko, a jak tam moja ocena przez innych, w wiadomym wątku?
    A zgadnij gdzie to mam? Prawdopodobnie tam gdzie ty mnie pijawko

  14. #54
    REKORDZISTA FORUM (10 tysięcy postów!) Avatar asolt
    Zarejestrowany
    Feb 2010
    Skąd
    Dąbrowa Tarnowska
    Kod pocztowy
    33-200
    Posty
    11.495
    SOLVENT Hurtownia wentylacyjna. OZC, świadectwa i char. energetyczne. Projekty instalacji sanitarnych. Montaż instalacji wentylacji mechanicznej/rekuperacji, klimatyzacji i pomp ciepła www.solvent.sklep.pl cała polska

    Domyślnie

    Cytat Napisał Liwko Zobacz post
    A zgadnij gdzie to mam? Prawdopodobnie tam gdzie ty mnie pijawko
    I owszem, tym razem napisałes prawdę. Moja rada, masz problem to go zgłos do redakcji, po co sie uzewnetrzniac na forum, przeciez to nie forumowicze a redakcja daje bany, nie wiesz o tym?, dziwne, kto jak kto ale ty jestes zaznajomiony z tym zagadnieniem jak mało kto.

  15. #55
    ELITA FORUM (min. 1000)
    Pratchawiec

    Zarejestrowany
    Feb 2013
    Skąd
    Opole
    Kod pocztowy
    45-037
    Posty
    1.058

    Domyślnie

    Cytat Napisał asaselllo Zobacz post
    Panowie, różnica poglądów nie powinna przeistaczać się we wrogość. Przyjemniej będzie się czytało jak wykażemy więcej zrozumienia nawet dla tych, którzy z braku wiedzy, argumentów, doświadczenia czy np. powiązań biznesowych będą chcieli nas dyskredytować wypisując rzeczy nieprawdziwe lub nawet obraźliwe. Być może takie podejście nauczy ogłady tych, którzy jej u siebie nie mogą odnaleźć.
    Podobnie jest z agresją u kierowców. Trąbienie nic nie daje - przepuśćmy czasem kogoś to ktoś inny się odwdzięczy.

    A teraz w temacie. Asolt poruszył ważną kwestię, której nigdy nie sprawdzałem. Nie wiem jakie COP ma mój panasonic pracując z niższą mocą (niższym obciążeniem) niż znamionowa 9kW. Ja swoją pompę ustawiłem jak on/off,. grzeje ilością godzin i tyle. W takich warunkach pompa wykazuje lepszą efektywność niż podaje producent (przy obliczeniach wliczałem całość energii pobieranej przez pompę, wraz z obiegówką i wentylatorami - i tu szacun, choć być może inni producenci też zaniżają swoje dane) o 5-8% w zależności od temp zasilania oraz temp zewnętrznej.
    Zastanawiam się jak sprawdzić tę niewiadomą. W niektórych pompach można ustawić modulację i wtedy sprawa prosta. Chyba ktoś wpadnie na jakiś pomysł a wtedy mogę się przyłączyć do testów. Może dla świata nic to nie wniesie ale zaspokoi niejedną ludzką ciekawość.
    Witam

    W T-Cap-ie nie można programować ani modulacji ani delty. Warunki pracy invertera są określone w instrukcji serwisowej (wykresem).
    Mam możliwość odczytu zarówno chwilowej mocy cieplnej jaki elektrycznej jednak nigdy nie chciało mi się tego obserwować a zwłaszcza zapisywać, a potem analizować. Chodzi bowiem o stany chwilowe.
    Przy ogrzewaniu podłogi najniższa ustalona modulacja to 34 hz i pobór mocy ok.1620 W. Dla CW odpowiednio 34hz oraz 2700 W. Te wartości zmieniają się zależnie od temperatury zewnętrznej.

    Pozdrawiam

    Pratchawiec
    Dom parterowy 142 m2 pow. użytkowej - 2 osoby. Powierzchnia ogrzewana w całości podłogówką. 138 m2, Okna i drzwi zewn. 45m2. Ściany silka 24 - 20 cm grafit , podłoga 20 cm, dach płaski żelbetowy 20-32 cm (śr 26) - styropian. Pompa T-Cap 1-faza z serii SXC. Klimakonwektor sufitowy Aermec FCL 62. Kominek BG SD 442, o mocy nominalnej 7 kW, dotychczas nieużywany.

  16. #56

    Domyślnie

    Cytat Napisał saddamus Zobacz post
    Miałem takie coś robione, bo myślałem, że będzie potrzebne do odbioru budowy, później się okazało że nie jest potrzebne i chyba ma Pan rację.
    Wg tych wyliczń dom potrzebuje niecałe 13 tys kwh na rok. Jeśli podzielimy to na jakieś 200 dni grzania to wychodzi 65 kwh dziennie i zakładając, że średnia roczna wydajność pompy to 2.5, to dzienne zużycie powinno wychodzić 26 kwh. Wychodzi na to, że aktualne zużycie nie wiele przekracza ten szacunek i tu mogą być winne okna dachowe, które mam w trakcie reklamacji.

    Nie jest to mój pierwszy sezon, w poprzednim nie miałem elewacji (ocieplenia), więc nie sprawdzałem ile wychodzi ogrzewanie a i grzałem dużo kominkiem. Pompa za ten rok zjadła 5 000 kwh i spaliłem z 6 kubików drewna.
    Skoro to nie pierwszy sezon
    Wyszło ci COP 2.5 ale policzyłeś sobie samo CO a gdzie CWU
    Jakbyś do 13 tys kWh dodał (nie wiem ile CWU zużywasz i ile osób) jakieś 2-3 tys na CWU to masz COP okj 3

    Bo chyba CWU tez tym grzejemy
    Ale to bez znaczenia jeśli dane masz tylko ze świadectwa bo ono samo jest niewiarygodne

    Ja sie nad COP nie zastanawiam ale jeśli OZC mam ok to mi roczny COP co i CWU wyjdzie ok 2.8
    165m2 podłoga, 150m2 użytkowych, 425m3; piętrowa stodoła w lesie. Styro: 18cm posadzka 0,039, 18cm fundament 0,037, 22cm ściana 0,031 (80%) 17cm ściana 0,031 i deski (20%), dach 30 cm wełny 0,035 + 15cm wełny stryszek . Szyby 0,7. 30m2 okien + 5 dachowych. 46kWh/m2/rok dla +20*C. Reku Dospel Optimal 400. CO TCap 9kW 1f.

  17. #57
    REKORDZISTA FORUM (10 tysięcy postów!) Avatar asolt
    Zarejestrowany
    Feb 2010
    Skąd
    Dąbrowa Tarnowska
    Kod pocztowy
    33-200
    Posty
    11.495
    SOLVENT Hurtownia wentylacyjna. OZC, świadectwa i char. energetyczne. Projekty instalacji sanitarnych. Montaż instalacji wentylacji mechanicznej/rekuperacji, klimatyzacji i pomp ciepła www.solvent.sklep.pl cała polska

    Domyślnie

    Cytat Napisał Pratchawiec Zobacz post
    Witam

    W T-Cap-ie nie można programować ani modulacji ani delty. Warunki pracy invertera są określone w instrukcji serwisowej (wykresem).
    Mam możliwość odczytu zarówno chwilowej mocy cieplnej jaki elektrycznej jednak nigdy nie chciało mi się tego obserwować a zwłaszcza zapisywać, a potem analizować. Chodzi bowiem o stany chwilowe.
    Przy ogrzewaniu podłogi najniższa ustalona modulacja to 34 hz i pobór mocy ok.1620 W. Dla CW odpowiednio 34hz oraz 2700 W. Te wartości zmieniają się zależnie od temperatury zewnętrznej.

    Pozdrawiam

    Pratchawiec
    Czyli wynika z tego ze inwerter ma głownie zastosowanie przy rozruchu spręzarki ? Troche to dziwne, czy taka była intencja przejscia z on-off na sterowanie inwertorowe?

  18. #58
    OLIMP FORUM - oświecona góra rankingu... Avatar Myjk
    Zarejestrowany
    Aug 2013
    Skąd
    WAW
    Posty
    5.057

    Domyślnie

    Cytat Napisał asolt Zobacz post
    Czyli wynika z tego ze inwerter ma głownie zastosowanie przy rozruchu spręzarki ? Troche to dziwne, czy taka była intencja przejscia z on-off na sterowanie inwertorowe?
    Głównie takie jest właśnie zadanie inwertera. Chronić sprężarkę przed "kopem" rozruchowym co zwiększa jej żywotność. Inwerter wyjątkowo przydaje się także przy pompach powietrze-powietrze. Przy P-W i G-W jest w zasadzie zbyteczny (no, poza rozruchem i hamowaniem), zwłaszcza że i tak muszą zazwyczaj na pełnej mocy jechać aby zmieścić się w 2T.
    Dziennik Budowy
    *Dom: 190m2 (ogrzewane) + 55m2 (garaż+pom.gosp.) OZC CO 6,5kW dla -20@22oC | 10MWh/rok
    *PC G-G APIC 9kW z GWC spiralnym 500m2 PE40 5x150mb ~12kW
    *Fotowoltaika 10kWp SunEarth 325Wp, 3 połacie ESW, z falownikiem Fronius 8.2 3F
    *Stan: Meblowanie

  19. #59
    FORUMOWICZ to brzmi dumnie (min. 100)
    asaselllo

    Zarejestrowany
    Oct 2012
    Skąd
    Warta
    Kod pocztowy
    98-290
    Posty
    298

    Domyślnie

    Dzwoniłem do znajomego, który ma panasonica od miesiąca w swojej przychodni. Pompa chodzi mu w taryfie C11 i ma ciepłomierz. Niedługo jak zamontują mu podlicznik to poobserwuję w weekend przy tzw. piwku jej pracę i podzielę się informacjami. Jedno co mi powiedział to to, że po osiągnięciu ustalonych 33 st.C pompa zwolniła i sprężarka pracuje teraz z najniższym taktowaniem. Jak to obejrzę i porobię pomiary to się odezwę.

  20. #60
    ELITA FORUM (min. 1000)
    Pratchawiec

    Zarejestrowany
    Feb 2013
    Skąd
    Opole
    Kod pocztowy
    45-037
    Posty
    1.058

    Domyślnie

    Nie tylko.

    Inverter optymalizuje pracę układu, przy czym priorytetem jest osiągnięcie założonych temperatur zasilania i powrotu (delta ca 5*)

    Pozdrawiam

    Pratchawiec
    Dom parterowy 142 m2 pow. użytkowej - 2 osoby. Powierzchnia ogrzewana w całości podłogówką. 138 m2, Okna i drzwi zewn. 45m2. Ściany silka 24 - 20 cm grafit , podłoga 20 cm, dach płaski żelbetowy 20-32 cm (śr 26) - styropian. Pompa T-Cap 1-faza z serii SXC. Klimakonwektor sufitowy Aermec FCL 62. Kominek BG SD 442, o mocy nominalnej 7 kW, dotychczas nieużywany.

Strona 3 z 5

Tagi dla tego tematu

Zwiń / Rozwiń Uprawnienia

  • Nie możesz zakładać nowych tematów
  • Nie możesz pisać wiadomości
  • Nie możesz dodawać załączników
  • Nie możesz edytować swoich postów
  •  
  • BB Code jest aktywny(e)
  • Emotikonyaktywny(e)
  • [IMG] kod jest aktywny(e)
  • [VIDEO] code is aktywny(e)
  • HTML kod jest wyłączony