dostępne w wersji mobilnej muratordom.pl na Facebooku muratordom.pl na Google+
Strona 12 z 13
Pokaż wyniki od 221 do 240 z 256
  1. #221

    Domyślnie

    hej
    z bardzo prostej przyczyny
    obudowa nieszczelna ta metalowa - dostaje sie powietrze z pomieszczenia, nieszczelności w styropianie szpary - konfrontuja sie dwie "fale" powietrza - zimnego z zewnatrz i cieplego z pomieszczenia i sie wykrapla - proste....

    tak jak pisałem wczesniej moze przyczyn byc wiele....

    kolejna?

    niedocieplony kanał czerpni, skrapla sie w rurze, ciekenie po obudowie i wycieka koło syfonu....

    generalnie - urzadzenie zle zaprojektowane.

  2. #222

    Domyślnie

    Cytat Napisał de_te Zobacz post
    hej
    z bardzo prostej przyczyny
    obudowa nieszczelna ta metalowa - dostaje sie powietrze z pomieszczenia, nieszczelności w styropianie szpary - konfrontuja sie dwie "fale" powietrza - zimnego z zewnatrz i cieplego z pomieszczenia i sie wykrapla - proste....

    tak jak pisałem wczesniej moze przyczyn byc wiele....

    kolejna?

    niedocieplony kanał czerpni, skrapla sie w rurze, ciekenie po obudowie i wycieka koło syfonu....

    generalnie - urzadzenie zle zaprojektowane.
    Ja swojego badziewiaka rozkładałem na czynniki pierwsze ze 20 razy... zawsze góra i boki były suche, ewidentnie ciekło po panelu przednim.
    Ale tak jak piszesz, przyczyn może być wiele. Ważne, że to konstrukcyjny szmelc.
    Naprawiony metodą chałupniczą, póki co działa, ale i tam mam mokry filtr nawiewu, bo gdzieś ta woda tam w środku i tak jest podciągana.

  3. #223
    FORUMOWICZ to brzmi dumnie (min. 100) Avatar ryloon
    Zarejestrowany
    Mar 2011
    Skąd
    Pszczyna
    Kod pocztowy
    43-200
    Posty
    157
    Wpisy w Dziennikach Budowy
    5

    Domyślnie

    Cytat Napisał r19 Zobacz post
    , ewidentnie ciekło po panelu przednim.
    Ale tak jak piszesz, przyczyn może być wiele. Ważne, że to konstrukcyjny szmelc.
    Cześć. Też mam cieknącego Brinka Excellenta 400, rok 2013. Rynienka zrobiona niedawno i wody jest mniej z okolic syfonu ale cieknie z nieszczelności przedniej ścianki.
    Dodatkowo mój reku ma słabą wydajność i zwiększone zużycie prądu w stos. do tego co było na początku. Było 16W (115m3/h) a obecnie jest ok35-40W dla 50m3 (ciśnienie 66Pa/25Pa), dla 100m3 (pobór ok 140W!, opór 150Pa)! Ewidentnie reku za dużo nawiewa do domu (czuć to po oporze otwierania drzwi) i do tego hałasuje bardziej. Co może być przyczyną tego wzrostu poboru prądu? Filry wymieniane 3/4 razy na rok.
    Pozdrawiam
    OZC projektowane EAH=25 kWh/(m2·rok); 162m2 po podłodze (+nieogrzewane 34m2 garaż/pom.gosp.); płyta fundamentowa z 10cm XPS pod i 10cm L=0,035 styro nad; ściana silikaty GS 24cm + 20cm styro frez 0,033; dach dwuspad.36cm wełny skalnej 0,039; okna MS Tytanowe Termo Uw~0,8; WM sztywne spiro + Brink Excellent 400; podłogówka + kondensat Junkers ZSB14C +120l; kominek akumulacyjny 800kg.
    Dziennik budowy;
    Zdjęcia bud. FM;

  4. #224

    Domyślnie

    Cytat Napisał ryloon Zobacz post
    Cześć. Też mam cieknącego Brinka Excellenta 400, rok 2013. Rynienka zrobiona niedawno i wody jest mniej z okolic syfonu ale cieknie z nieszczelności przedniej ścianki.
    Dodatkowo mój reku ma słabą wydajność i zwiększone zużycie prądu w stos. do tego co było na początku. Było 16W (115m3/h) a obecnie jest ok35-40W dla 50m3 (ciśnienie 66Pa/25Pa), dla 100m3 (pobór ok 140W!, opór 150Pa)! Ewidentnie reku za dużo nawiewa do domu (czuć to po oporze otwierania drzwi) i do tego hałasuje bardziej. Co może być przyczyną tego wzrostu poboru prądu? Filry wymieniane 3/4 razy na rok.
    Pozdrawiam
    Tak jak napisal kolega, wyczysc czerpnie.
    Dodatkowo przedmuchaj presostaty na plycie glownej. Sprawdz droznosc wezykow gumowych przy wentylatorach. Oczysc gumowe kapturki na koncach. Wystarczy, ze bedzie ktorys przytkany i juz wentylator wkreca sie na wysokie obroty, bo pomiar cisnienia jest bledny.

  5. #225
    FORUMOWICZ to brzmi dumnie (min. 100)
    Ksosik

    Zarejestrowany
    Jul 2015
    Skąd
    Gniezno
    Posty
    210

    Domyślnie

    Ok, koledzy jestem po wizycie serwisanta, reku jak wiecie na gwarancji, serwisant był 3 raz, reklamacja z tyt. rękojmi.

    Pan przyjechał i wymienił cały środek! Tzn. mam nowe kształtki styropianowe, ponoć mają nieco zmienione okolice rynienki, jak znowu będzie mi się chciało zaglądać do tego złomu, to zrobię foty i porównamy, zrobił podwójny syfon (w tym zmontował mi ten kulowy, przy którym upiera się Brink) i na koniec niespodzianka!

    Panowie zamontowali mi okapnik! taki, który wymyślił tu kolega na forum!

    O czym to świadczy koledzy?! Wnioski nasuwają się same.

    Ponoć styropiany są klejone ręcznie przez Holendrów, czy jakichś tam innych imigrantów i, jak to serwisant powiedział, najprawdopodobniej zrobili to niedokładnie i dlatego woda cieknie, gdzie chce.

    Brak słów.

    Chyba faktycznie, musimy zebrać ludzi, znaleźć prawnika i ruszyć tę sprawę.

    Pozdrawiam

  6. #226
    ELITA FORUM (min. 1000)
    noc

    Zarejestrowany
    Feb 2011
    Skąd
    z.góra
    Kod pocztowy
    65-340
    Posty
    1.407

    Domyślnie

    Cytat Napisał Ksosik Zobacz post

    Panowie zamontowali mi okapnik! taki, który wymyślił tu kolega na forum!
    A mogli to zrobić, czy może jest już to opatentowane?
    Myślę, że producent nie wiedział jak ugryźć problem i czekał aż ktoś go rozwiąże. Na to wygląda.

  7. #227

    Domyślnie

    Cytat Napisał Ksosik Zobacz post
    Ok, koledzy jestem po wizycie serwisanta, reku jak wiecie na gwarancji, serwisant był 3 raz, reklamacja z tyt. rękojmi.

    Pan przyjechał i wymienił cały środek! Tzn. mam nowe kształtki styropianowe, ponoć mają nieco zmienione okolice rynienki, jak znowu będzie mi się chciało zaglądać do tego złomu, to zrobię foty i porównamy, zrobił podwójny syfon (w tym zmontował mi ten kulowy, przy którym upiera się Brink) i na koniec niespodzianka!

    Panowie zamontowali mi okapnik! taki, który wymyślił tu kolega na forum!

    O czym to świadczy koledzy?! Wnioski nasuwają się same.

    Ponoć styropiany są klejone ręcznie przez Holendrów, czy jakichś tam innych imigrantów i, jak to serwisant powiedział, najprawdopodobniej zrobili to niedokładnie i dlatego woda cieknie, gdzie chce.

    Brak słów.

    Chyba faktycznie, musimy zebrać ludzi, znaleźć prawnika i ruszyć tę sprawę.

    Pozdrawiam
    polecam wykonanie dokumentacji foto - jako dowody na póxniejszej sprawie w sadzie....
    + wymuś na nich opis tego co zrobili na papierze.... + info o gwarancji


    - to sa jakies jaja

  8. #228
    FORUMOWICZ to brzmi dumnie (min. 100)
    Ksosik

    Zarejestrowany
    Jul 2015
    Skąd
    Gniezno
    Posty
    210

    Domyślnie

    Witam, poniżej zamieszczam zdjęcia tego, co panowie zrobili...teraz wygląda to tak:

    Kliknij obrazek, aby uzyskać większą wersję

Nazwa:	reku1.jpg
Wyświetleń:	397
Rozmiar:	85,7 KB
ID:	427332
    Kliknij obrazek, aby uzyskać większą wersję

Nazwa:	reku2.jpg
Wyświetleń:	416
Rozmiar:	87,8 KB
ID:	427333
    Kliknij obrazek, aby uzyskać większą wersję

Nazwa:	reku3.jpg
Wyświetleń:	351
Rozmiar:	83,9 KB
ID:	427334


    Dzisiaj zajrzałem za przednią ścianę i okazało się, że znowu woda wycieka spomiędzy styropianów!!!

    Pytanie do Was koledzy na zdjęciu 2 i 3 jest kawałek białego plastiku...po co on jest? U Was też go macie? Jest umieszczony bezpośrednio nad odpływem.
    Woda spływa na niego i potem leci już do rynienki, podejrzewam, że jest on po to, by reku nie zaciągał wody z syfonu...ale to moje domysły.
    Podejrzewam, że przez ten plastik woda jest zaciągana między styropiany.

    Pozdrawiam

    ps. Ludziska, czas się wziąć za bary z Brinkiem i ruszyć z pozwem, byliby chętni?
    Ostatnio edytowane przez Ksosik ; 24-02-2019 o 19:40 Powód: dodanie treści

  9. #229

    Domyślnie

    CzeSC


    1. Co do tego białego plastiku - to ten element raczej jest u wszystkich - ja takowy również mam.
    2. co do cieknięcia - myślałem ze temat sie uspokoił, ze względu na dodatnie temperatury - dalej Ci ścieka przy syfonie spod obudowy?
    3. co do dalszych działań - jestem jak najbardziej za...


    pozdro

  10. #230

    Domyślnie

    U mnie tego plastiku nie ma, bo go wywaliłem kiedyś... nie wiedziałem skąd on tam się wziął, bo luźno sobie leżał
    Więc nie ma on znaczenia... cieknie z nim i bez niego też cieknie.

    @Ksosik... widzę, że Ci dodatkowo "polepili" styropiany
    Po zdjęciu przedniej obudowy zwróć uwagę, czy na wysokości filtra nie masz mokrej czarnej folii. Jestem pewien, ze u mnie spływało pod spód właśnie po gąbce pokrytej czarną folią.

  11. #231
    SYMPATYK FORUM (min. 10)
    mariusz2011

    Zarejestrowany
    May 2011
    Skąd
    Zachodnopomorskie
    Kod pocztowy
    71-450
    Posty
    44

    Domyślnie

    Kliknij obrazek, aby uzyskać większą wersję

Nazwa:	attachment.jpg
Wyświetleń:	284
Rozmiar:	94,2 KB
ID:	427388

    Tak powinien wyglądać okapnik. To zdjęcie z 31.12.2018 kolegi pgrad. Kolego Ksosik, Twój okapnik nie ma wywiniętych rogów , czyli końcówek. Woda z wymiennika może spływać po czarnej gąbce na płycie z tyłu i od frontu ( płytę którą zdjąłeś). Następna sprawa to długość okapnika. Mój pierwszy okapnik miał ok. 5 cm i po założeniu i uruchomieniu rekuperatora woda ciągle była pod styrodurem i ciekło. Dlatego zrobiłem i założyłem okapnik o długości ok 10 cm , który praktycznie zabezpiecza przestrzeń pod wymiennikiem. Nie wiem czy dobrze widzę ale, ze zdjęć widzę że Brink 300 ma filtry za płytą i żeby je wymienić trzeba odkręcić i zdjąć metalowa płytę. Brink 400 ma filtry "wyciągnięte" na zewnątrz pod tą plastykową pokrywę. Biały plastik ze zdjęcia 2 i 3 ma takie "ząbki" żeby się wbiły w styropian. Pan z firmy SIG powiedział mi ze mogę sobie to wyciągnąć. Wykorzystałem to żeby mój okapnik wyprofilować. Po co to jest ? , to wie chyba tylko Brink. Klejenie styroduru nie wiele pomoże. Tak myślę ze zostało Ci ok 4-5 m-cy gwarancji , wiec to co Ci zrobili to tylko żebyś dotrwał do końca gwarancji.

  12. #232

    Domyślnie

    Cytat Napisał mariusz2011 Zobacz post

    Tak myślę ze zostało Ci ok 4-5 m-cy gwarancji , wiec to co Ci zrobili to tylko żebyś dotrwał do końca gwarancji.
    Dokładnie, niedługo zrobi się ciepło i bedzie po temacie. A przyszły sezon już po gwarancji.

    Pisałem już, że ja wymieniłem gąbkę na matę kauczukową. Po zdjeciu obudowy widzę, że w okolicy przetłoczeń styropianowych jest mokro, ale mata nie nasiąka, ponieważ ma 9mm grubości to skutecznie dociska do przetłoczeń i powoduje, że woda spływa do wewnątrz, a nie spływa na spód obudowy.

    Martwi mnie tylko to, że woda ścieka też z wymiennika po stronie nawiewu, co powoduje, że filtr jest częściowo mokry.

    To sobie badziew kupiliśmy.... tylko, że mój ma już prawie 6 lat.

  13. #233

    Domyślnie

    fakt..... badziew

    co do ulewania się....

    to masz coraz mniej czasu - bo jak na plusie to nie bedzie co miało sie wykraplać...

    lepienie sztukowanie urzadzenia za kilka tysiecy słabo wygląda - ale pytanie co dalej....

    ps. r19 - robiłeś coś z tą zardzewiałą obudową?

  14. #234

    Domyślnie

    Cytat Napisał de_te Zobacz post
    ps. r19 - robiłeś coś z tą zardzewiałą obudową?
    U mnie obudowa nie była aż tak bardzo zardzewiała.

  15. #235

    Domyślnie

    Czołem!
    temperatury na zewnatrz mamy jakie mamy - czyli nikomu nie cieknie.
    Koledzy robimy cos dalej z tematem czy odpuszczacie?

    pozdro

  16. #236

    Domyślnie

    Witam. Ja mam rekuperator Wolf Excellent 400. To chyba jest ten sam, chociaż nikt tutaj o Wolfie nie pisał. Mam podobny problem do Waszego, ale chciałbym najpierw potwierdzić jedną rzecz. Osoba, która wykonywała instalacje użyła rur kanalizacyjnych zamiast wentylacyjnych jako czerpni i wyrzutni. Serwisant Wolfa powiedział, że to na pewno jest przyczyną. Czy jest sens zmiany tych rur? Wcześniej kazał poprawić syfon i zmienić poziom i długość czerpni (bo podobno była ze spadkiem do urządzenia i po skropleniu woda wlewała się do środka) - wszystko zostało poprawione, ale woda dalej ciekła. Zamiana rur na wentylacyjne wiąże się z kosztem, a raczej stratą pieniędzy, bo rury są ocieplone dookoła warstwą piany.

  17. #237
    SYMPATYK FORUM (min. 10)
    maciacho

    Zarejestrowany
    Dec 2010
    Skąd
    Justynów
    Kod pocztowy
    92-701
    Posty
    50

    Domyślnie Zehnder cieknie

    Witam, czy ktoś rozwiązał problem? Bo dzisiaj po letniej przerwie znowu zalał mi cała kotłownie.

  18. #238

    Domyślnie

    Ile się płaci za taki cieknący złom?
    Dom z poddaszem 220 m2 po podłogach, ok. 550m3 w tym garaż 30m2 nieogrzewany. Thermopor 30 cm + styro 15 cm 0,031, podłoga styro 12 cm 0,037, skosy żelbetowe - styro25 cm 0,037, sufit styro 25 cm 0,037. OZC 8,2 kW dla -20/22. 100% podłogówki, PC Samsung EHS 12 kW monoblok, reku Izzifast 300 ERV.
    PV 8.97 kWp na dachu z orientacją południową z Sofar Solar 8.8 ktl-x

  19. #239

    Domyślnie

    Cytat Napisał JTKirk Zobacz post
    Pamiętacie, jak pisałem o moich problemach, ze starszą wersją Brinka? (jeszcze nie excellence) - odkąd wszystko udrożniłem (był przytkany odpływ skroplin), to jest odpukać spokój...trochę długo trwało zanim całkowicie wyschło, ale jest ok...
    Po tym co czytam, to się bardzo cieszę że mam tę starszą wersję
    Ogrzeję kotleta.
    Czy odpływ był zatkany w reku czy poza reku (w drodze do syfonu)? Możesz przybliżyć?
    Bo mam problem - przecieka przy króćcu odpływu skroplin.
    Mam Renovent HR300 z 2011 roku.
    Budujesz? Pomyśl o ogrzewaniu, które będzie tanie i bezobsługowe i nie będzie zatruwać Ciebie i innych.
    Mamy XXI wiek - by ogrzać się, ogień palili ludzie pierwotni.

    3300 kWh - średnia roczna na CO, co daje 30 kWh/m2*rok.

    110 m2 + garaż 35 m2. Grzewcza płyta fundamentowa + kocioł elektryczny 6 kW. Izolacja: 30/30/51 cm. Rekuperator Brink Renovent + GWC glikolowe. Okna: 3 szyby + rolety zewn.

  20. #240

    Domyślnie

    szczerze mówiąc - nie wiem...poprawiło się, spuściłem cała wodę i problem zniknał...
    a problem był tylko w pewnym okresie, kiedy nałożyły sie na siebie warunki zewnętrze i wewnętrzne...

    dobrze, ze o tym piszesz, postaram się jutro to sprawdzić (czy cos sie w ogole dzieje)...jak się nie odezwe, to atakuj na priv
    nie wiem czy częściowo problem nie był po mojej stronie...bo woda kapała leciała bokiem z obudowy, a powodem tego mógła byc niedrożnośc odpływu...ale...jak udrożnilem to, wręcz ten wąż wyciągnałem całkiem na jakis czas (i podłozyłem wiaderko), to po jakims czasie dalej kapało (bokiem, z lewej strony)
    u mnie to były bardzo niewielkie ilości wody
    ja mam HR400 z 2009-2010
    NIE DLA WĘGLA W NOWYCH DOMACH!
    Jeśli nie rozumiesz pojęć typu: ironia, sarkazm, przenośnia, porównanie, wnioskowanie przez analogię (lub podobnych) - to możesz poczuć się urażony/obrażony tym postem. Z góry przepraszam.
    Ucz się ucz, bo nauka to potęgi klucz.

Strona 12 z 13

Tagi dla tego tematu

Zwiń / Rozwiń Uprawnienia

  • Nie możesz zakładać nowych tematów
  • Nie możesz pisać wiadomości
  • Nie możesz dodawać załączników
  • Nie możesz edytować swoich postów
  •  
  • BB Code jest aktywny(e)
  • Emotikonyaktywny(e)
  • [IMG] kod jest aktywny(e)
  • [VIDEO] code is aktywny(e)
  • HTML kod jest wyłączony