dostępne w wersji mobilnej muratordom.pl na Facebooku muratordom.pl na Google+
Strona 2 z 13
Pokaż wyniki od 21 do 40 z 256
  1. #21

    Domyślnie

    Doczekałem się serwisu i tyle dobrych wiadomości, po dwóch tygodniach od wizyty rekuperator nadal cieknie, mało tego przedstawiciel handlowy był na tyle szczery, że powiedział że mogą mi wymienić rekuperator, ale to nic nie da bo wszystkie ciekną. To jest jakieś nieporozumienie, ktoś zrobił wadliwy sprzęt, otwarcie się do tego przyznaje i ma to wszystko w dupie. Napisałem ponowną reklamację, wszystkie terminy, które powinny być dotrzymane ze strony gwaranta czyli beznadziejnej firmy ATC zostały przekroczone. Sprawa pewnie zakończy się w sądzie. Nie chce mi się cytować rozmowy z Panem z firmy ATC bo to dokładnie taka rozmowa jaką można usłyszeć wśród polityków w TV. Idiotyzm w najczystszej postaci
    Projekt Z8; 98m2; ławy 15cm styropianu, podłoga styropian grafit EPS 100 Termoorganika 2 warstwy (1x10 cm i 1x5cm na mijankę); Ytong 600 P+W, styropian 20 cm grafit, strop wełna Rockmin Plus 10 cm, Isover Uni-mata 15 cm, Uni-mata 18 cm, wszystko ułożone na mijankę; Okna na profilu Veka 3-szybowe, WM Brink Excellent 300, podłogówka + drabinka w łazience, Immergas Victrix 12KW+zasobnik 200L.
    Dziennik: http://forum.muratordom.pl/showthrea...ght=Olci+Sebka

  2. #22

    Domyślnie

    Cytat Napisał mest Zobacz post
    Doczekałem się serwisu i tyle dobrych wiadomości, po dwóch tygodniach od wizyty rekuperator nadal cieknie, mało tego przedstawiciel handlowy był na tyle szczery, że powiedział że mogą mi wymienić rekuperator, ale to nic nie da bo wszystkie ciekną. To jest jakieś nieporozumienie, ktoś zrobił wadliwy sprzęt, otwarcie się do tego przyznaje i ma to wszystko w dupie. Napisałem ponowną reklamację, wszystkie terminy, które powinny być dotrzymane ze strony gwaranta czyli beznadziejnej firmy ATC zostały przekroczone. Sprawa pewnie zakończy się w sądzie. Nie chce mi się cytować rozmowy z Panem z firmy ATC bo to dokładnie taka rozmowa jaką można usłyszeć wśród polityków w TV. Idiotyzm w najczystszej postaci
    Tyle się Pan serwisant zna....
    Jeśli tacy skorzy to niech wymienią na nowy rekuperator.

    Co do cieknących jednostek, to przy niesprzyjających warunkach będą ciekły wszystkie...

    Jest kilka przyczyn cieknących rekuperatorów, np. skraplanie po niewłaściwej stronie wymiennika, zatkany kanały odprowadzenia skroplin, źle zaizolowany rekuperator itp.

  3. #23

    Domyślnie

    Serwisant akurat okazał się bardzo porządnym człowiekiem i do niego zastrzeżeń nie mam, oprócz tego że dalej cieknie Problemem jest to, że jeśli rekuperator cieknie to cały czas słyszałem, że to wina syfonu, że nie jest kulowy. Dla świętego spokoju założyłem ten syfon i dalej cieknie a Panom z firmy ATC pomysły się skończyły. Co to znaczy, że wszystkie będą ciekły? Kupiłem urządzenie, które ma gdzieś nieszczelną obudowę wewnątrz i skrapla się tam woda, która nie powinna. Skąd się bierze nikt tego nie wie, ale nie odbywa się to blisko syfonu. Jednym słowem wielki niewypał i gówno ten rekuperator.
    Projekt Z8; 98m2; ławy 15cm styropianu, podłoga styropian grafit EPS 100 Termoorganika 2 warstwy (1x10 cm i 1x5cm na mijankę); Ytong 600 P+W, styropian 20 cm grafit, strop wełna Rockmin Plus 10 cm, Isover Uni-mata 15 cm, Uni-mata 18 cm, wszystko ułożone na mijankę; Okna na profilu Veka 3-szybowe, WM Brink Excellent 300, podłogówka + drabinka w łazience, Immergas Victrix 12KW+zasobnik 200L.
    Dziennik: http://forum.muratordom.pl/showthrea...ght=Olci+Sebka

  4. #24

    Domyślnie

    Cytat Napisał mest Zobacz post
    Serwisant akurat okazał się bardzo porządnym człowiekiem i do niego zastrzeżeń nie mam, oprócz tego że dalej cieknie Problemem jest to, że jeśli rekuperator cieknie to cały czas słyszałem, że to wina syfonu, że nie jest kulowy. Dla świętego spokoju założyłem ten syfon i dalej cieknie a Panom z firmy ATC pomysły się skończyły. Co to znaczy, że wszystkie będą ciekły? Kupiłem urządzenie, które ma gdzieś nieszczelną obudowę wewnątrz i skrapla się tam woda, która nie powinna. Skąd się bierze nikt tego nie wie, ale nie odbywa się to blisko syfonu. Jednym słowem wielki niewypał i gówno ten rekuperator.
    Zasugeruj, aby wykonali drugi syfon.
    Powinno pomóc.

  5. #25

    Domyślnie

    Po wymianie elementów dostarczonych przez ATC w moim Brinku (w ramach gwarancji) nadal wycieka z urządzenia woda, mało tego od tej wyciekającej wody zaczęła korodować wewnątrz obudowa. Czekam na informację z ATC co dalej. Szkoda tylko, że do sądu będę musiał pozwać bogu ducha winnego sprzedawcę, u którego nabyłem felerne urządzenie.

  6. #26

    Domyślnie

    masakra jakaś. też miałem kupić Brinka ale w ostatniej chwili zdecydowałem się na droższego Airpacka.
    Najgorsze że osoby które zapłaciły w sumie nie małe pieniądze na 'markowy' jakby mogło się zdawać rekuperator są pozostawione same sobie a sam producent nie ma pojącia jak usunąć usterkę. Jeśli by mieli na to prosty sposób chociażby przez prowizoryczne uszczelnienie sylikonem itp to pewnie już by polski przedstawiciel o tym wiedział. Z tego co piszecie nie mają nawet bladego pojęcia dlaczego reku za 6 kloca cieknie.

  7. #27
    ELITA FORUM (min. 1000)
    noc

    Zarejestrowany
    Feb 2011
    Skąd
    z.góra
    Kod pocztowy
    65-340
    Posty
    1.407

    Domyślnie

    Czy ktoś ma jakieś świeże wieści, na temat rozwiązania problemu cieknących Excellentów?
    Przed paroma dniami, po raz drugi pojawiła się woda pod centralą. Mianowicie kapie z przodu obudowy od paru dni. Na razie nie widać uszkodzeń, ale niewątpliwie obudowa przerdzewieje w niedługim czasie . Do tego chyba pojawią się inne problemy spowodowane lejącą się wodą wewnątrz urządzenia.
    Czy na razie nikt z gwarantów nie potrafi rozwiązać problemu?

    Edit
    Ciekawostka. Woda przestała cieknąć po paru dniach. Centrala była wyłączona przez parę dni, gdyż sygnał brudnego filtra zbiegł się z naszym wyjazdem z domu, nie miałem już czasu ani potrzeby wymieniać filtry. Po powrocie wymieniłem filtr, włączyłem wentylację i wtedy zaczęła kapać woda.
    Poprzednio sytuacja była identyczna. Wyłączona centrala na parę dni, wymiana filtrów i włączenie oraz pojawiła się woda. Potem przestało cieknąć.
    Wygląda na to, że tylko po dłuższym wyłączeniu centrali cieknie woda, później spokój. Po prostu chyba raczej nie wolno pozostawiać wentylacji wyłączonej na dłuższy czas. Będzie chyba spokój.
    Ostatnio edytowane przez noc ; 22-10-2016 o 21:01

  8. #28
    ELITA FORUM (min. 1000)
    noc

    Zarejestrowany
    Feb 2011
    Skąd
    z.góra
    Kod pocztowy
    65-340
    Posty
    1.407

    Domyślnie

    Jednak znowu cieknie.
    Sprzęt mam już dawno po gwarancji, nic nie wskóram u gwaranta, bezradny wobec wadliwych central wentylacyjnych.
    Czy ktoś z forumowiczów zajmujących się wentylacją, byłby w stanie naprawić Renoventa Excellenta w moim domu?
    Gdyby ktoś widział szansę na naprawę to proszę o wiadomość na pw.

  9. #29

    Domyślnie

    Cytat Napisał noc Zobacz post
    Jednak znowu cieknie.
    Sprzęt mam już dawno po gwarancji, nic nie wskóram u gwaranta, bezradny wobec wadliwych central wentylacyjnych.
    Czy ktoś z forumowiczów zajmujących się wentylacją, byłby w stanie naprawić Renoventa Excellenta w moim domu?
    Gdyby ktoś widział szansę na naprawę to proszę o wiadomość na pw.
    Chcesz zrobić sam?

  10. #30
    STAŁY BYWALEC (min. 300) Avatar misiupl
    Zarejestrowany
    Nov 2011
    Skąd
    okolice Płocka
    Posty
    451
    Wpisy w Dziennikach Budowy
    8

    Domyślnie

    Cytat Napisał kerado28 Zobacz post
    Chcesz zrobić sam?
    Masz na to patent?

  11. #31

    Domyślnie

    Cytat Napisał misiupl Zobacz post
    Masz na to patent?
    Patent - Nie.

  12. #32
    ELITA FORUM (min. 1000)
    noc

    Zarejestrowany
    Feb 2011
    Skąd
    z.góra
    Kod pocztowy
    65-340
    Posty
    1.407

    Domyślnie

    Dziwna sprawa z tym przeciekaniem skroplin. Przedwczoraj opróżniłem syfon, sprawdziłem odpływ, niby wszystko ok., przez obudowę nic nie cieknie od tego momentu. Wygląda na to, że z odpływem jest problem, chyba jakakolwiek niedoskonałość skutkuje gromadzeniem się skroplin w centrali i wyciek przez obudowę. Dziwne że tylko w Renoventach Excellentach to występuje.
    Dam mu jeszcze trochę czasu i szanse, jeśli problem będzie się powtarzał, to poszukam fachowca albo sam się za to zabiorę.

  13. #33
    SYMPATYK FORUM (min. 10)
    drogba_37

    Zarejestrowany
    Apr 2016
    Skąd
    łódź
    Kod pocztowy
    95-045
    Posty
    87

    Domyślnie

    No to ja od 3 m-cy mam VUT 350 i ... też cieknie
    Rekuperator mam podwieszony pod sufit, ciekło jakiś miesiąc temu na śrubach dokręcajacych dno rekuperatora, jak je dokręcilem mocno przestało kapać.

    Niestety dzis rano znów kałuza na podłodze, dokręcenie śrub juz nie pomogło. Nie mam syfonu, odprowadzenie skroplin do kanalizacji mam za pomoca zwykłego wężyka, woda spada z góry na dół do kanalizy, tym wężykiem gumowym.

  14. #34
    STAŁY BYWALEC (min. 300) Avatar misiupl
    Zarejestrowany
    Nov 2011
    Skąd
    okolice Płocka
    Posty
    451
    Wpisy w Dziennikach Budowy
    8

    Domyślnie

    Cytat Napisał drogba_37 Zobacz post
    Nie mam syfonu, odprowadzenie skroplin do kanalizacji mam za pomoca zwykłego wężyka, woda spada z góry na dół do kanalizy, tym wężykiem gumowym.
    Zasyfonowanie nie pomoże na ciekanacy rekuperator jednak powinno być żeby zapachów nie ciągnęło. Można zwykłym weżykiem, rurkami i kolanami.

  15. #35
    STAŁY BYWALEC (min. 300) FORUMOWICZ WIELKI SERCEM
    jedrek244

    Zarejestrowany
    Jul 2012
    Posty
    313

    Domyślnie

    Witam,

    Co prawda mam starsza wersje Brink Large, ale tez mialem problemy ze cieklo
    Raz po czyszczeniu wymiennika, nie dokrecilem dobrze obudowy, byla nieszczelnosci i woda od razu sie pojawila ze zlej storny reku i zaczelo kapac,
    po dokreceniu sucho. ZAsyfonowanie tez jest wazne, zerknijcie sobie w instrukcji jak to wyglada. Jeszcze mozna sprawdzic wypoziomowanie jednostki.
    Sprawddzie Exellenty, moze sa gdzies nie szczelne i trzeba by troche je dopracowac.

    Podrawiam

  16. #36

    Domyślnie

    Witam.
    Jestem użytkownikiem rekuperatora Viessman Vitovent 300-W (400 m3/h). Wewnątrz Jest zbudowany identycznie jak Brink Renovent Excellent 300. Dziwne to ale prawdziwe. I też tak samo jak w wspomnianym Brink'u zbiera się w nim woda pomiędzy styropianowym wkładem dolnym a obudową. Czyszczenie, suszenie wnętrza obudowy i syfonu nic do tej pory nie dało. Serwisant Viessmanna twierdzi że powodem takiej sytuacji jest zwiększona kondensacja przy odzysku ciepła w niskiej temperaturze przejściowej od ok 0℃ do -10℃, ale nie potrafi wytłumaczyć dlaczego woda zbiera się w szczelinie pomiędzy obudową a izolacją

    Jak ktoś miałby jakiś patent, jestem szczerze zainteresowany.
    Ostatnio edytowane przez Tomaszs131 ; 12-12-2017 o 15:45 Powód: Łączenie postów.

  17. #37
    OLIMP FORUM - oświecona góra rankingu... FORUMOWICZ WIELKI SERCEM Avatar Tomaszs131
    Zarejestrowany
    Oct 2012
    Skąd
    lubelskie
    Posty
    5.458
    Wpisy w Dziennikach Budowy
    85

    Domyślnie

    Kolego Viessmann, Twój nick bezsprzecznie łamie regulamin forum. Bezpośrednio kojarzy się z niemieckim producentem rekuperatorów, kotłów itd. Prosimy o kontakt z Redakcją w celu jego zmiany.
    Pow. grzanych podłóg 278m2 w tym piwnica 63m2 OZC 30kwh/m2/rok, 5.9 KW, n50=0,66. Pci GW 10KW on/off, DZ 2×100m, 100% OP, ciepłomierz, reku, OC, GGWC. Kominek bez rozprowadzenia. Chybiony zakup. Zużycie prądu na rzecz CO, CWU i chłodzenie:
    2017r. - 3265 kwh,2018r.-2898 kwh, 2019-2745kwh, 2020r-2540 kwh.Temp. w domu 230​C.
    Piwnicy nie ogrzewam.

  18. #38
    SYMPATYK FORUM (min. 10)
    dobropol

    Zarejestrowany
    Dec 2017
    Skąd
    Wrocław
    Kod pocztowy
    53-441
    Posty
    29

    Domyślnie

    powiem wam chłopaki że jak czytam takie wątki jak ten to mnie niesamowicie zniecheca wydanie 15k na coś co nie dosyc ze nie bedzie działalo to jeszcze bedziez zabierało mi i czas i nerwy. Chyba sobie odpuszcze ten caly rekuperator i poszukam innych rozwiązań.

  19. #39

    Domyślnie

    Cytat Napisał dobropol Zobacz post
    powiem wam chłopaki że jak czytam takie wątki jak ten to mnie niesamowicie zniecheca wydanie 15k na coś co nie dosyc ze nie bedzie działalo to jeszcze bedziez zabierało mi i czas i nerwy. Chyba sobie odpuszcze ten caly rekuperator i poszukam innych rozwiązań.
    Zawsze możesz kupić rekuperator z wymiennikiem obrotowym, a tam nie problemu z wodą.
    Np. Swegon CASA R3.
    To samo tyczy się konstrukcji opartych o wymienniki celulozowe.

  20. #40

    Domyślnie

    Witam.
    Jestem również bardzo zainteresowany chocby ustaleniem przyczyny.

    Posiadam Exellent 400 4/0 P zamontowany na wysokosci 3m w pralni wewnątrz domu. Problem pojawia sie co roku przy okreslonych zewnętrznych warunkach atmosferycznych: duża wilgotność na zewnątrz (np. po opadach deszczu) i następnie spadek temperatury koło zera lub nieco poniżej. Skropliny po stronie syfonu ociekają identycznie jak na pierwszych zdjeciach autora wątku. Niestety woda pojawia sie ròwnież na dnie kanału dolotowego zewnętrznego (na styropianie spodnim) i oczywiście przelewa sie pod styropian na metalową obudowe. Pytanie skąd ta woda sie tam bierze:
    - czy przesącza sie od strony z syfonem pod spodem pionowego styropianu środkowego na którym opiera sie wymiennik? (Zrobilem okapnik z silikonu aby krople opadały bezposrednio na samo dno rynienki syfonu a nie na łaczenie styropianów - zobaczymy czy pomoże)
    - czy zaciąga powietrze domowe do zewnętrznego kanału dolotowego wewnątrz rekuperatora i sie tam skrapla (niestety nie zlokalizowałem żadnych kropli na sciankach zewnętrznego kanału dolotowego poza wodą na dnie)
    - obudowa rekuperatora raczej szczelna bo inaczej lało by sie permanentnie biorą pod uwagę ilość wilgoci w pralni, a nie tylko przy okreslonych warunkach na zewnątrz.
    - syfon oczywiście drożny.

    Jesli ktoś ma jakieś dodatkowe obserwacje/rozwiązanie prosze o wpis. Tego roku polalo sie po drewnianych lakierowanych drzwiach pralni, ktòre w ciągu 24h rozeszły sie i nadaja sie na śmietnik.

    Pzdr

Strona 2 z 13

Tagi dla tego tematu

Zwiń / Rozwiń Uprawnienia

  • Nie możesz zakładać nowych tematów
  • Nie możesz pisać wiadomości
  • Nie możesz dodawać załączników
  • Nie możesz edytować swoich postów
  •  
  • BB Code jest aktywny(e)
  • Emotikonyaktywny(e)
  • [IMG] kod jest aktywny(e)
  • [VIDEO] code is aktywny(e)
  • HTML kod jest wyłączony