dostępne w wersji mobilnej muratordom.pl na Facebooku muratordom.pl na Google+
Strona 3 z 13
Pokaż wyniki od 41 do 60 z 256
  1. #41

    Domyślnie

    Zrób drugi syfon.
    Jak rozkręcisz przód obudowy i wyciągniesz wymiennik to zobaczysz miejsce pod syfon.

  2. #42

    Domyślnie

    Witam,
    Częstym błędem w montażu rekuperacji jest nieodpowiednia izolacja termiczna przewodów doprowadzających zimne wilgotne powietrze od czerpni. Przewody biegną przez ogrzewane części domu. Skrapla się wtedy woda na wew elementach przewodów i dostaje się do strefy rekuperatora z której nie ma odpływu skroplin. Jedynym rozwiązaniem wydaje się być wykonanie jak napisał przedmówca dodatkowego syfona.
    Pozdrawiam użytkowników Renovent Excellent
    Ostatnio edytowane przez Rembis ; 02-01-2018 o 15:20

  3. #43
    FORUMOWICZ to brzmi dumnie (min. 100)
    piotri

    Zarejestrowany
    Aug 2007
    Skąd
    Wielkopolska
    Posty
    144

    Domyślnie

    To i mnie dopadł problem cieknącego Brinka. 3 lata działał bez problemowo i nagle zaczął ciec. Raczej nie wyobrażam sobie żebym nie zauważył przez pierwsze lata.
    Dziwne. Dzisiaj będę go rozbierał i zajrzę do środka.
    Projekt Ciepły z pracowni Domek. 115m2 pow użytkowej. Sciany styropian: 17cm 031, dach: 15+18 wełny( 035+038 ). podłoga 13cm EPS100 038. Okna trzyszybowe. Rekuperator Brink Excellent. Gaz GZ50: Junkers Cerasmart ZSB16-1A z pogodówką. Całość podłogówka.

  4. #44
    ELITA FORUM (min. 1000)
    Stermaj

    Zarejestrowany
    Jan 2017
    Skąd
    Podkarpacie
    Kod pocztowy
    38-400
    Posty
    1.578

    Domyślnie

    Cytat Napisał Rembis Zobacz post
    Witam,
    Częstym błędem w montażu rekuperacji jest nieodpowiednia izolacja termiczna przewodów doprowadzających zimne wilgotne powietrze od czerpni. Przewody biegną przez ogrzewane części domu. Skrapla się wtedy woda na wew elementach przewodów i dostaje się do strefy rekuperatora z której nie ma odpływu skroplin. Jedynym rozwiązaniem wydaje się być wykonanie jak napisał przedmówca dodatkowego syfona.
    Pozdrawiam użytkowników Renovent Excellent
    Chyba coś koledze się pomyliło z tym wyklaplaniem się wody z powietrza podczas jego ogrzewania.

  5. #45
    FORUMOWICZ to brzmi dumnie (min. 100)
    piotri

    Zarejestrowany
    Aug 2007
    Skąd
    Wielkopolska
    Posty
    144

    Domyślnie

    Cytat Napisał piotri Zobacz post
    To i mnie dopadł problem cieknącego Brinka. 3 lata działał bez problemowo i nagle zaczął ciec. Raczej nie wyobrażam sobie żebym nie zauważył przez pierwsze lata.
    Dziwne. Dzisiaj będę go rozbierał i zajrzę do środka.
    Uff, wygląda na to że u mnie to moje zaniedbanie i zatkany syfon. Niestety wody pod styropianem uzbierało się tyle, że przez następne 2 dni myślałem że nadal cieknie.
    Projekt Ciepły z pracowni Domek. 115m2 pow użytkowej. Sciany styropian: 17cm 031, dach: 15+18 wełny( 035+038 ). podłoga 13cm EPS100 038. Okna trzyszybowe. Rekuperator Brink Excellent. Gaz GZ50: Junkers Cerasmart ZSB16-1A z pogodówką. Całość podłogówka.

  6. #46

    Domyślnie

    Cytat Napisał noc Zobacz post
    Dziwna sprawa z tym przeciekaniem skroplin. Przedwczoraj opróżniłem syfon, sprawdziłem odpływ, niby wszystko ok., przez obudowę nic nie cieknie od tego momentu. Wygląda na to, że z odpływem jest problem, chyba jakakolwiek niedoskonałość skutkuje gromadzeniem się skroplin w centrali i wyciek przez obudowę. Dziwne że tylko w Renoventach Excellentach to występuje.
    Dam mu jeszcze trochę czasu i szanse, jeśli problem będzie się powtarzał, to poszukam fachowca albo sam się za to zabiorę.
    Nie tylko w Excellentach...ja mam starszego HR 400 Large i też wczoraj zauwazyłem ten problem, pierwszy raz od 8 lat...Może wcześniej problem tez występował, przy podobnych warunkach temperaturowych, a go zwyczajnie nie zauważyłem?

    właśnie się zastanawiam co robić...sprawdziłem wąż odprowadzający skropliny, faktycznie było trochę syfu, spuściłem trochę wody do wiaderka, ale dalej widzę, że z lewej strony reku, poniżej panelu sterowania kapie woda co jakiś czas...dam znać co dalej, może też wody nazbierało się na tyle dużo, że trzeba poczekać...
    Ostatnio edytowane przez JTKirk ; 03-12-2018 o 05:26
    NIE DLA WĘGLA W NOWYCH DOMACH!
    Jeśli nie rozumiesz pojęć typu: ironia, sarkazm, przenośnia, porównanie, wnioskowanie przez analogię (lub podobnych) - to możesz poczuć się urażony/obrażony tym postem. Z góry przepraszam.
    Ucz się ucz, bo nauka to potęgi klucz.

  7. #47

    Domyślnie

    Cytat Napisał piotri Zobacz post
    Uff, wygląda na to że u mnie to moje zaniedbanie i zatkany syfon. Niestety wody pod styropianem uzbierało się tyle, że przez następne 2 dni myślałem że nadal cieknie.
    U mnie na szczęście skończyło się identycznie jak u ciebie, tyle , że już na drugi dzień widziałem że wody znacznie mniej i byłem dużo bardziej spokojny
    NIE DLA WĘGLA W NOWYCH DOMACH!
    Jeśli nie rozumiesz pojęć typu: ironia, sarkazm, przenośnia, porównanie, wnioskowanie przez analogię (lub podobnych) - to możesz poczuć się urażony/obrażony tym postem. Z góry przepraszam.
    Ucz się ucz, bo nauka to potęgi klucz.

  8. #48
    FORUMOWICZ to brzmi dumnie (min. 100)
    piotri

    Zarejestrowany
    Aug 2007
    Skąd
    Wielkopolska
    Posty
    144

    Domyślnie

    No i problem powrócił tej zimy. tym razem czyszczenie syfonu nie pomogło.
    Jak ciekło od paru dni tak cieknie. mest czy udało Ci się rozwiązać problem?


    Mam pewną teorie, że woda przedostaje się na styku 2 styropianów, po których spływa do syfonu.
    Projekt Ciepły z pracowni Domek. 115m2 pow użytkowej. Sciany styropian: 17cm 031, dach: 15+18 wełny( 035+038 ). podłoga 13cm EPS100 038. Okna trzyszybowe. Rekuperator Brink Excellent. Gaz GZ50: Junkers Cerasmart ZSB16-1A z pogodówką. Całość podłogówka.

  9. #49

    Domyślnie

    problem powrócił - widzę wyraźną korelację z temperaturami jakie są na zewnątrz....będę chyba wzywać serwisanta...
    NIE DLA WĘGLA W NOWYCH DOMACH!
    Jeśli nie rozumiesz pojęć typu: ironia, sarkazm, przenośnia, porównanie, wnioskowanie przez analogię (lub podobnych) - to możesz poczuć się urażony/obrażony tym postem. Z góry przepraszam.
    Ucz się ucz, bo nauka to potęgi klucz.

  10. #50

    Domyślnie

    Czy komuś się udało skutecznie naprawić ten złom? U mnie w środku jeden wielki grzyb i pełno wody.

  11. #51
    FORUMOWICZ to brzmi dumnie (min. 100)
    piotri

    Zarejestrowany
    Aug 2007
    Skąd
    Wielkopolska
    Posty
    144

    Domyślnie

    Rozkręciłem to całe ku...wo, wytarłem, wysuszyłem. Zakleiłem miejsce które wydawało mi się, że może być jedynym potencjalnym źródłem przecieku i rano.... znów chlupie woda.

    Zaczynam mieść dość. Jeszcze mam jeden pomysł tylko szlak już mnie trafia jak mam znowu to rozbierać.
    Projekt Ciepły z pracowni Domek. 115m2 pow użytkowej. Sciany styropian: 17cm 031, dach: 15+18 wełny( 035+038 ). podłoga 13cm EPS100 038. Okna trzyszybowe. Rekuperator Brink Excellent. Gaz GZ50: Junkers Cerasmart ZSB16-1A z pogodówką. Całość podłogówka.

  12. #52
    DOMOWNIK FORUM (min. 500)
    toommm

    Zarejestrowany
    Nov 2018
    Skąd
    Bochnia
    Kod pocztowy
    32-700
    Posty
    922

    Domyślnie

    Cytat Napisał piotri Zobacz post
    Rozkręciłem to całe ku...wo, wytarłem, wysuszyłem. Zakleiłem miejsce które wydawało mi się, że może być jedynym potencjalnym źródłem przecieku i rano.... znów chlupie woda.

    Zaczynam mieść dość. Jeszcze mam jeden pomysł tylko szlak już mnie trafia jak mam znowu to rozbierać.
    ciekawe czy to akurat masz pecha czy to jakiś błąd konstrukcji
    dom Z216 + , OP 14 pętli , po podłogach 114 m2 , ytong 24 cm + 25 styro grafit , poddasze betonowe + 40 cm piany , fundamenty zwykłe + 20 cm styropianu hydro , wylewki : parter 20 cm styropianu + 12 cm wylewki zwykłej , piętro 5 cm styropianu + 12 cm wylewki zwykłej , balkon zlikwidowany , okna 3 szyby Veka , dachowe 3 szyby Velux , drzwi drewniane 4 szyby , rekuperacja Wanas 350 , pompa SDC allinone 1 f 9 kw , 100% płytek na podłogach , w planie kominek rekreacyjny.

  13. #53
    FORUMOWICZ to brzmi dumnie (min. 100)
    piotri

    Zarejestrowany
    Aug 2007
    Skąd
    Wielkopolska
    Posty
    144

    Domyślnie

    Cytat Napisał toommm Zobacz post
    ciekawe czy to akurat masz pecha czy to jakiś błąd konstrukcji
    Nie wiem. Jak widać jest nas więcej z tym problemem. Parę pierwszych lat działał bezproblemowo i się dziwiłem jak inni pisali. Teraz dopadło mnie.
    Projekt Ciepły z pracowni Domek. 115m2 pow użytkowej. Sciany styropian: 17cm 031, dach: 15+18 wełny( 035+038 ). podłoga 13cm EPS100 038. Okna trzyszybowe. Rekuperator Brink Excellent. Gaz GZ50: Junkers Cerasmart ZSB16-1A z pogodówką. Całość podłogówka.

  14. #54

    Domyślnie

    Zmuszony zostałem do wyłączenia z powodu "powodzi". W dolnej części styropianu zrobiła sie dziura w komorze nawiewnej - tam gdzie jest jakby wycięcie pod drugi syfon. Styropian w tym miejscu jest cienki i rozsypał się.

    Wczoraj natomiast kilka godzin go myłem i czyściłem, od lata zrobiło się coś takiego, jak na zdjęciach. Masakra.
    Kliknij obrazek, aby uzyskać większą wersję

Nazwa:	11.jpg
Wyświetleń:	623
Rozmiar:	91,4 KB
ID:	423261
    Kliknij obrazek, aby uzyskać większą wersję

Nazwa:	22.jpg
Wyświetleń:	376
Rozmiar:	65,1 KB
ID:	423262
    Kliknij obrazek, aby uzyskać większą wersję

Nazwa:	33.jpg
Wyświetleń:	348
Rozmiar:	73,6 KB
ID:	423263
    Kliknij obrazek, aby uzyskać większą wersję

Nazwa:	44.jpg
Wyświetleń:	416
Rozmiar:	95,2 KB
ID:	423264
    Ostatnio edytowane przez r19 ; 16-12-2018 o 18:33

  15. #55
    DOMOWNIK FORUM (min. 500)
    toommm

    Zarejestrowany
    Nov 2018
    Skąd
    Bochnia
    Kod pocztowy
    32-700
    Posty
    922

    Domyślnie

    Zgniło ustrojstwo...
    dom Z216 + , OP 14 pętli , po podłogach 114 m2 , ytong 24 cm + 25 styro grafit , poddasze betonowe + 40 cm piany , fundamenty zwykłe + 20 cm styropianu hydro , wylewki : parter 20 cm styropianu + 12 cm wylewki zwykłej , piętro 5 cm styropianu + 12 cm wylewki zwykłej , balkon zlikwidowany , okna 3 szyby Veka , dachowe 3 szyby Velux , drzwi drewniane 4 szyby , rekuperacja Wanas 350 , pompa SDC allinone 1 f 9 kw , 100% płytek na podłogach , w planie kominek rekreacyjny.

  16. #56
    DOMOWNIK FORUM (min. 500)
    Szklara

    Zarejestrowany
    Mar 2014
    Skąd
    MałaPolska
    Posty
    566

    Domyślnie

    Zehnder 300-tka ten sam problem. W rozmowie z serwisem przyznali, że znają problem. Ponoć rozwiązaniem jest podpięcie dwóch odpływów skroplin pod kanalizę. Czekam na dosłanie króćca i zamontuję dwa odpływy. Woda zbiera się nad zaślepionym odpływem.
    Dom parterowy 180 m2 pow. 135m2 użytkowej. Pow. ogrz. podłogówką ok 125 m2, Okna Eurocolor Synego 0,8. Ściany beton kom. 24 - 20 cm grafit 0,032, podłoga 10 cm XPS pod płytą, na płycie 18 cm EPS 100, strop żelbet (40 cm wełny 0,039). Nad garażem 10 cm styro. Brak ocieplenia dom-garaż. OZC: projektowe obc. cieplne 4226 W. Pompa seria F, SDC 3-fazy 9 kW (tylko tania taryfa), Galmet 197 l, kominek o numerze seryjnym 666 i 6 , Reku - Zehnder 300. MIESZKAMY i dalej poprawiamy, budujemy, urządzamy.

  17. #57
    OLIMP FORUM - oświecona góra rankingu... FORUMOWICZ WIELKI SERCEM Avatar Tomaszs131
    Zarejestrowany
    Oct 2012
    Skąd
    lubelskie
    Posty
    5.458
    Wpisy w Dziennikach Budowy
    85

    Domyślnie

    r19 domyślam się, że chodzi o Brink-a?
    Szklara ja mam 550 i jak na razie odpukać od trzech lat nic nie cieknie.
    Pow. grzanych podłóg 278m2 w tym piwnica 63m2 OZC 30kwh/m2/rok, 5.9 KW, n50=0,66. Pci GW 10KW on/off, DZ 2×100m, 100% OP, ciepłomierz, reku, OC, GGWC. Kominek bez rozprowadzenia. Chybiony zakup. Zużycie prądu na rzecz CO, CWU i chłodzenie:
    2017r. - 3265 kwh,2018r.-2898 kwh, 2019-2745kwh, 2020r-2540 kwh.Temp. w domu 230​C.
    Piwnicy nie ogrzewam.

  18. #58

    Domyślnie

    Tomaszs131 - tutaj okres czasu może mieć kluczowe znaczenie. Przyznam szczerze, nawet nie wiedziałem, że w Brinkach taki problem występuje - zacząłem się interesować tematem, jak problem zaczął się u mnie. U mnie problem pojawił się ponad 8 lat po montażu....(ale w nowszej generacji Excellent czytam, że problem występuje dużo częściej i szybciej)
    NIE DLA WĘGLA W NOWYCH DOMACH!
    Jeśli nie rozumiesz pojęć typu: ironia, sarkazm, przenośnia, porównanie, wnioskowanie przez analogię (lub podobnych) - to możesz poczuć się urażony/obrażony tym postem. Z góry przepraszam.
    Ucz się ucz, bo nauka to potęgi klucz.

  19. #59
    OLIMP FORUM - oświecona góra rankingu... FORUMOWICZ WIELKI SERCEM Avatar Tomaszs131
    Zarejestrowany
    Oct 2012
    Skąd
    lubelskie
    Posty
    5.458
    Wpisy w Dziennikach Budowy
    85

    Domyślnie

    Masz rację, moje reku nie jest najstarsze i wszystko się jeszcze może zdarzyć. Zwłaszcza, że w swoim do tej pory wymieniłem oba wentylatory. Na moje szczęście były jeszcze na gwarancji.
    Pow. grzanych podłóg 278m2 w tym piwnica 63m2 OZC 30kwh/m2/rok, 5.9 KW, n50=0,66. Pci GW 10KW on/off, DZ 2×100m, 100% OP, ciepłomierz, reku, OC, GGWC. Kominek bez rozprowadzenia. Chybiony zakup. Zużycie prądu na rzecz CO, CWU i chłodzenie:
    2017r. - 3265 kwh,2018r.-2898 kwh, 2019-2745kwh, 2020r-2540 kwh.Temp. w domu 230​C.
    Piwnicy nie ogrzewam.

  20. #60
    FORUMOWICZ to brzmi dumnie (min. 100)
    piotri

    Zarejestrowany
    Aug 2007
    Skąd
    Wielkopolska
    Posty
    144

    Domyślnie

    W styczniu stukną 4 lata od uruchomienia. Do tej pory działał bezrpoblemowo.
    Projekt Ciepły z pracowni Domek. 115m2 pow użytkowej. Sciany styropian: 17cm 031, dach: 15+18 wełny( 035+038 ). podłoga 13cm EPS100 038. Okna trzyszybowe. Rekuperator Brink Excellent. Gaz GZ50: Junkers Cerasmart ZSB16-1A z pogodówką. Całość podłogówka.

Strona 3 z 13

Tagi dla tego tematu

Zwiń / Rozwiń Uprawnienia

  • Nie możesz zakładać nowych tematów
  • Nie możesz pisać wiadomości
  • Nie możesz dodawać załączników
  • Nie możesz edytować swoich postów
  •  
  • BB Code jest aktywny(e)
  • Emotikonyaktywny(e)
  • [IMG] kod jest aktywny(e)
  • [VIDEO] code is aktywny(e)
  • HTML kod jest wyłączony