dostępne w wersji mobilnej muratordom.pl na Facebooku muratordom.pl na Google+
Strona 39 z 42
Pokaż wyniki od 761 do 780 z 824

Temat: Zx100

  1. #761
    ELITA FORUM (min. 1000) Avatar PaRa
    Zarejestrowany
    Apr 2014
    Skąd
    Góra Kalwaria
    Kod pocztowy
    05-530
    Posty
    1.775
    Wpisy w Dziennikach Budowy
    6

    Domyślnie

    Przygotowałem się już do zimy :
    - zakręciłem wodę do systemu nawadniania i przedmuchałem instalację
    - zdemontowałem instalację kosiarki automatycznej, na wiosnę zrobię wertykulację i ponownie ułożę przewód ograniczający z drobnymi zmianami.

    Znajomy wykona mi 2 szafy do pomieszczenia technicznego, mam nadziej że pojawią się w przeciągu 2 tygodni. Przy okazji wizyty powstanie koncepcja miejsca do pracy. Nękam też człowieka od kostki brukowej.

    Planuję budowę domku na zgłoszenie w okolicach Białegostoku, na razie złożyłem wniosek o przyłącze prądu do PGE i zakupiłem 7 elementowy zestaw elektronarzędzi DeWalt. Domek planuje zrobić w technologi szkieletowej, technologia steico.
    Ostatnio edytowane przez PaRa ; 15-11-2020 o 13:42
    Mój dziennik budowy

    http://forum.muratordom.pl/showthread.php?244304-Zx100

    Parterówka 175m2, ogrzewanie 135m2 podłogówka + drabinka w łazience, garaż 40m2 nie ogrzewany.
    OZE - 7696 kWh/rok, 57,3 kWh/(m2·rok), Projektowe obciążenie cieplne budynku 4563 W
    Pompa Panasonic Aquarea SDC 7KW + CWU Hewalex HP250, rekuperator AirPack 300
    Płyta fundamentowa - 0,12, ściany - 0, 14 , dach - 0,12

  2. #762
    ELITA FORUM (min. 1000) Avatar PaRa
    Zarejestrowany
    Apr 2014
    Skąd
    Góra Kalwaria
    Kod pocztowy
    05-530
    Posty
    1.775
    Wpisy w Dziennikach Budowy
    6

    Domyślnie

    Dziś otrzymałem e-mail z umową w sprawie dofinansowania instalacji fotowoltaicznej. Wniosek złożony w 2016 roku, dofinansowanie 80% kwoty netto instalacji.
    Muszę podpisać umowę do 28.12.2020, i pojawi się na moim dach najpóźniej do końca września 2021, zostane jej właścicielem po 5 latach.

    Mam też 2 duże szafy w pomieszczeniu gospodarczym, teraz czekam na biurko. Potrzebuje własnego cichego kącika do pracy, spotkania online, rozmowy tel. i małe dzieci to nie jest dobre połączenie.
    Mój dziennik budowy

    http://forum.muratordom.pl/showthread.php?244304-Zx100

    Parterówka 175m2, ogrzewanie 135m2 podłogówka + drabinka w łazience, garaż 40m2 nie ogrzewany.
    OZE - 7696 kWh/rok, 57,3 kWh/(m2·rok), Projektowe obciążenie cieplne budynku 4563 W
    Pompa Panasonic Aquarea SDC 7KW + CWU Hewalex HP250, rekuperator AirPack 300
    Płyta fundamentowa - 0,12, ściany - 0, 14 , dach - 0,12

  3. #763

    Domyślnie

    Dzień dobry,
    czy mogę prosić o informację czy przy montażu deski tarasowej pod oknem przesuwnym podkładałeś coś na parapet albo przykręcałeś ją do czegoś? Chodzi mi o to, że my też mamy zamontowany parapet, który wystaje jakieś 25 cm, więc jeśli dojdziemy deską do okna, to pod nią mamy pustkę, bo nie mamy do czego tej deski przykręcić i obawiam się, że po pewnym czasie deski się powyginają. My nie mamy też za wiele miejsca między ramą, a parapetem, bo tylko 37 mm. Deska ma 28 mm, więc nie wiele miejsca pod spodem zostaje i nie wiemy w jaki sposób rozwiązać problem.
    Mam jeszcze jedno pytanie, ponieważ też chcemy wykonać taką podbudowę pod taras, to zastanawiam się czy dać na to jakąś agrotkaninę, albo spryskać wcześniej te okolice randapem, u Ciebie nie widzę. Proszę powiedz czy robiłeś coś w tej kwestii i czy nie masz problemu z zielskiem?

    Pozdrawiam,
    Wiola
    Wiola

  4. #764
    ELITA FORUM (min. 1000) Avatar PaRa
    Zarejestrowany
    Apr 2014
    Skąd
    Góra Kalwaria
    Kod pocztowy
    05-530
    Posty
    1.775
    Wpisy w Dziennikach Budowy
    6

    Domyślnie

    Cytat Napisał WiolciaO Zobacz post
    Dzień dobry,
    czy mogę prosić o informację czy przy montażu deski tarasowej pod oknem przesuwnym podkładałeś coś na parapet albo przykręcałeś ją do czegoś? Chodzi mi o to, że my też mamy zamontowany parapet, który wystaje jakieś 25 cm, więc jeśli dojdziemy deską do okna, to pod nią mamy pustkę, bo nie mamy do czego tej deski przykręcić i obawiam się, że po pewnym czasie deski się powyginają. My nie mamy też za wiele miejsca między ramą, a parapetem, bo tylko 37 mm. Deska ma 28 mm, więc nie wiele miejsca pod spodem zostaje i nie wiemy w jaki sposób rozwiązać problem.
    Mam jeszcze jedno pytanie, ponieważ też chcemy wykonać taką podbudowę pod taras, to zastanawiam się czy dać na to jakąś agrotkaninę, albo spryskać wcześniej te okolice randapem, u Ciebie nie widzę. Proszę powiedz czy robiłeś coś w tej kwestii i czy nie masz problemu z zielskiem?

    Pozdrawiam,
    Wiola
    Wiola
    Witam,

    nic pod parapet nie dawałem, starałem się tylko aby legar był blisko parapetu. Deska grubości 28 mm nie ugnie się zbyt mocno na długości 30 cm ( podparcie legarem - ramą okna ). Pod legar i tak dasz podkładki, możesz je dać podwójnie lub grubsze i będziesz miał większy wymiar niż 37 mm o którym piszesz.
    .


    Otrzymałem fakturę z PGE - Rozliczenie za okres od 21/09/2020 do 16/03/2021, kwota to 1919,97 zł. Widać, że podwyżki, prawdziwa zima, praca i nauka zdalna sprawiły, że suma jest znacznie wyższa niż w analogicznym okresie zeszłego roku ( 1474,71 zł ).
    Roczny koszt prądu dla mojego domu to obecnie 3121, 74 zł. Procedura związana z dotacją instalacji fotowoltaicznej trwa, więc i za jakiś czas koszty prądu będą niższe.



    Widzę zdjęcia korzystając z przeglądarki Safari, Chrom ich nie wyswietla.
    Ostatnio edytowane przez PaRa ; 26-03-2021 o 13:53
    Mój dziennik budowy

    http://forum.muratordom.pl/showthread.php?244304-Zx100

    Parterówka 175m2, ogrzewanie 135m2 podłogówka + drabinka w łazience, garaż 40m2 nie ogrzewany.
    OZE - 7696 kWh/rok, 57,3 kWh/(m2·rok), Projektowe obciążenie cieplne budynku 4563 W
    Pompa Panasonic Aquarea SDC 7KW + CWU Hewalex HP250, rekuperator AirPack 300
    Płyta fundamentowa - 0,12, ściany - 0, 14 , dach - 0,12

  5. #765
    ELITA FORUM (min. 1000)
    cob_ra

    Zarejestrowany
    Mar 2015
    Skąd
    Pod Skierniewicami
    Posty
    1.291

    Domyślnie

    Mało płacicie, u mnie standardowo wychodzi około 3900+1000-1200 dojdzie. Przez zdalna średnio 500zl na rok doszło.

  6. #766
    ELITA FORUM (min. 1000) Avatar PaRa
    Zarejestrowany
    Apr 2014
    Skąd
    Góra Kalwaria
    Kod pocztowy
    05-530
    Posty
    1.775
    Wpisy w Dziennikach Budowy
    6

    Domyślnie

    Cytat Napisał cob_ra Zobacz post
    Mało płacicie, u mnie standardowo wychodzi około 3900+1000-1200 dojdzie. Przez zdalna średnio 500zl na rok doszło.
    Nie narzekam na wysokość rachunków, wiem ile płacą moi lokatorzy za prąd, ciepłą wodę i ogrzewanie w bloku.

    W mojej gminie ogłoszono przetarg na fotowoltaikę, jest mnóstwo pytań o warunki co trochę opóźni rozstrzygnięcie ale może cena będzie lepsza. Mam wrażenie, że firm na ryku jest sporo, i maja wolne moce przerobowe. Mam nadzieje że uda mi się jeszcze w tym roku jakąś produkcję wrzucić do sieci.
    Mój dziennik budowy

    http://forum.muratordom.pl/showthread.php?244304-Zx100

    Parterówka 175m2, ogrzewanie 135m2 podłogówka + drabinka w łazience, garaż 40m2 nie ogrzewany.
    OZE - 7696 kWh/rok, 57,3 kWh/(m2·rok), Projektowe obciążenie cieplne budynku 4563 W
    Pompa Panasonic Aquarea SDC 7KW + CWU Hewalex HP250, rekuperator AirPack 300
    Płyta fundamentowa - 0,12, ściany - 0, 14 , dach - 0,12

  7. #767

    Domyślnie

    Rozumiem, dziękuję. Mam jeszcze pytanie, w jaki sposób montowałeś pergolę? Rozumiem, że przy oknie kotwiłeś do ściany, natomiast te na końcu tarasu w jaki sposób?

    Pozdrawiam,
    Wiola

  8. #768
    ELITA FORUM (min. 1000) Avatar PaRa
    Zarejestrowany
    Apr 2014
    Skąd
    Góra Kalwaria
    Kod pocztowy
    05-530
    Posty
    1.775
    Wpisy w Dziennikach Budowy
    6

    Domyślnie

    Cytat Napisał WiolciaO Zobacz post
    Rozumiem, dziękuję. Mam jeszcze pytanie, w jaki sposób montowałeś pergolę? Rozumiem, że przy oknie kotwiłeś do ściany, natomiast te na końcu tarasu w jaki sposób?

    Pozdrawiam,
    Wiola
    Górne belki są przykręcone długimi śrubami do ścian w 3 miejscach, 2 nad oknem i 1 na ścianie bocznej. Górne belki są skręcone ze sobą od góry.
    Mój dziennik budowy

    http://forum.muratordom.pl/showthread.php?244304-Zx100

    Parterówka 175m2, ogrzewanie 135m2 podłogówka + drabinka w łazience, garaż 40m2 nie ogrzewany.
    OZE - 7696 kWh/rok, 57,3 kWh/(m2·rok), Projektowe obciążenie cieplne budynku 4563 W
    Pompa Panasonic Aquarea SDC 7KW + CWU Hewalex HP250, rekuperator AirPack 300
    Płyta fundamentowa - 0,12, ściany - 0, 14 , dach - 0,12

  9. #769

    Domyślnie

    To w takim razie jeszcze zapytam, jak mocowałeś belki od dołu? Czy one opierają się na bloczku i mocowane do niego, czy może są jakieś stopy wylane?

  10. #770
    ELITA FORUM (min. 1000) Avatar PaRa
    Zarejestrowany
    Apr 2014
    Skąd
    Góra Kalwaria
    Kod pocztowy
    05-530
    Posty
    1.775
    Wpisy w Dziennikach Budowy
    6

    Domyślnie

    Sprawdziłem dziś jak się ma przetarg na wykonanie instalacji fotowoltaicznej i znalazłem takie informacje :

    Termin wykonania przedmiotu zamówienia – 30 sierpnia 2021 roku.

    Zamawiający informuje o wyborze najkorzystniejszej oferty w przedmiotowym postępowaniu:
    dla wszystkich części:

    ANTINUS sp. z o.o., ul. Sobieskiego 39B, 96-100 Skierniewice

    Teraz czekam na informację, kiedy nastąpi montaż i jaki będzie jego koszt. Wydaje mi się, że została moc określona 5 lat temu - 9,54 kW.
    Moje zużycie energii za ostatni rok to 5756 kWh, wychodzi mi że spokojnie wystarczyła by instalacja 7 kW. Jednak 80% dotacja zmienia perspektywę i jeśli będzie taka możliwość to chcę mieć większą.
    Teraz mam dylemat czy ustawiać panele na południe, czy dla lepszej auto konsumpcji wsch-zach., nie wiadomo jak w przyszłości będą rozliczali produkcję.
    O czym jeszcze muszę wiedzieć prze montażem ? Może jakieś wyjście na magazyn energii ? Dodatkowe zabespieczenie, stabilizator napięcia ?
    Mój dziennik budowy

    http://forum.muratordom.pl/showthread.php?244304-Zx100

    Parterówka 175m2, ogrzewanie 135m2 podłogówka + drabinka w łazience, garaż 40m2 nie ogrzewany.
    OZE - 7696 kWh/rok, 57,3 kWh/(m2·rok), Projektowe obciążenie cieplne budynku 4563 W
    Pompa Panasonic Aquarea SDC 7KW + CWU Hewalex HP250, rekuperator AirPack 300
    Płyta fundamentowa - 0,12, ściany - 0, 14 , dach - 0,12

  11. #771
    ELITA FORUM (min. 1000) Avatar PaRa
    Zarejestrowany
    Apr 2014
    Skąd
    Góra Kalwaria
    Kod pocztowy
    05-530
    Posty
    1.775
    Wpisy w Dziennikach Budowy
    6

    Domyślnie

    W ostatnim czasie niewiele się u mnie w domu dzieje, wykonała kilka zaplanowanych rzeczy.

    Placyk po stronie wschodniej domu, po południu jest tam cień. Dokupię jeszcze parasol do mebli.



    Doczekałem się w końcu swojego kąta do pracy, potrzebuję tylko dorosłego krzesła.



    W zeszłym roku pojawiły się 2 duże szafy, miał być mniejszy bałagan a jest tylko mniej widoczny.



    I dziś drobne prace związane z wentylacją, wymiana filtrów ( co 3 miesiące ) i czyszczenie czerpni. Nawet nie wiedziałem , że tyle syfu może się zgromadzić na siatce która jest w czerpni.





    I przesyłka od rodziny w USA, kilka razy już się przydały te narzędzia.

    Ostatnio edytowane przez PaRa ; 26-06-2021 o 21:59
    Mój dziennik budowy

    http://forum.muratordom.pl/showthread.php?244304-Zx100

    Parterówka 175m2, ogrzewanie 135m2 podłogówka + drabinka w łazience, garaż 40m2 nie ogrzewany.
    OZE - 7696 kWh/rok, 57,3 kWh/(m2·rok), Projektowe obciążenie cieplne budynku 4563 W
    Pompa Panasonic Aquarea SDC 7KW + CWU Hewalex HP250, rekuperator AirPack 300
    Płyta fundamentowa - 0,12, ściany - 0, 14 , dach - 0,12

  12. #772
    ELITA FORUM (min. 1000) Avatar PaRa
    Zarejestrowany
    Apr 2014
    Skąd
    Góra Kalwaria
    Kod pocztowy
    05-530
    Posty
    1.775
    Wpisy w Dziennikach Budowy
    6

    Domyślnie

    Po 5 latach od zgłoszenia do programu gminnego w końcu pojawiła się w moim domu instalacja fotowoltaiczna.
    Planowana wielkość to 9,54 kW, mam już zamontowany inwerter 3 fazowy, zabezpieczenia, uziemienie, stelaż pod panele.
    Moim zdaniem wszystko dosyć ładnie i schludnie zmontowane, komponenty dobrej jakości.

    Kosz instalacji to 12509,02 brutto, czyli cena za 1 kW to 1311,22

    I tylko paneli brak.





    Ostatnio edytowane przez PaRa ; 01-09-2021 o 10:30
    Mój dziennik budowy

    http://forum.muratordom.pl/showthread.php?244304-Zx100

    Parterówka 175m2, ogrzewanie 135m2 podłogówka + drabinka w łazience, garaż 40m2 nie ogrzewany.
    OZE - 7696 kWh/rok, 57,3 kWh/(m2·rok), Projektowe obciążenie cieplne budynku 4563 W
    Pompa Panasonic Aquarea SDC 7KW + CWU Hewalex HP250, rekuperator AirPack 300
    Płyta fundamentowa - 0,12, ściany - 0, 14 , dach - 0,12

  13. #773

    Domyślnie

    Fajnie masz. U nas w gminie dotacja wynosi 3000zł ...

    A aby dostać dotację trzeba najpierw zapłacić 500zł za audyt a ... audyt nie gwarantuje że dostaniemy dotację

    W poprzednim roku gmina przeznaczyła 300tys na dotacje czyli starczyła dla ... 100 osób ...

    Nie wiem po cholerę ten "audyt" , jak sam wiem co chce , ale zapewne chodzi aby ktoś kto ma na tym jeszcze zarobił

    U Ciebie widzę że prawdziwa dotacja i prawdziwa dopłata a nie jakaś ściema jak u nas , typu zapłacisz za audyt bez pewności że dostaniejsz dofinansowanie ...
    Nowoczesna stodoła w leśnej dziczy + komentarze
    Zużycie prądu LG Therma V 9KW

    Dom parterowy 117 m2 pow. użytkowej . Powierzchnia ogrzewana w całości podłogówką. 117 m2, . Ściany silikat 18 - 22 cm grafit , płyta fundamentowa z (15cm EPS200 + 10cm EPS100) ,duże przeszklenia, strop ocieplony celuoza Termofloc 40cm . Pompa LG Therma V 9KW.

  14. #774
    ELITA FORUM (min. 1000) Avatar PaRa
    Zarejestrowany
    Apr 2014
    Skąd
    Góra Kalwaria
    Kod pocztowy
    05-530
    Posty
    1.775
    Wpisy w Dziennikach Budowy
    6

    Domyślnie

    Cytat Napisał kaszpir007 Zobacz post
    Fajnie masz. U nas w gminie dotacja wynosi 3000zł ...

    A aby dostać dotację trzeba najpierw zapłacić 500zł za audyt a ... audyt nie gwarantuje że dostaniemy dotację

    W poprzednim roku gmina przeznaczyła 300tys na dotacje czyli starczyła dla ... 100 osób ...

    Nie wiem po cholerę ten "audyt" , jak sam wiem co chce , ale zapewne chodzi aby ktoś kto ma na tym jeszcze zarobił

    U Ciebie widzę że prawdziwa dotacja i prawdziwa dopłata a nie jakaś ściema jak u nas , typu zapłacisz za audyt bez pewności że dostaniejsz dofinansowanie ...
    Pamiętam, że też płaciłem za projekt. Teraz jest z tego powodu problem, bo w projekcie na podstawie którego przyznano dotacje zapisano panele których już nie ma na rynku. Panele do instalacji idą z Chin, podobno za 2 tygodnie będą.

    3000 zł to chyba jest programu ogólnopolskiego " Mój prąd ".
    Mój dziennik budowy

    http://forum.muratordom.pl/showthread.php?244304-Zx100

    Parterówka 175m2, ogrzewanie 135m2 podłogówka + drabinka w łazience, garaż 40m2 nie ogrzewany.
    OZE - 7696 kWh/rok, 57,3 kWh/(m2·rok), Projektowe obciążenie cieplne budynku 4563 W
    Pompa Panasonic Aquarea SDC 7KW + CWU Hewalex HP250, rekuperator AirPack 300
    Płyta fundamentowa - 0,12, ściany - 0, 14 , dach - 0,12

  15. #775
    OLIMP FORUM - oświecona góra rankingu... Avatar Myjk
    Zarejestrowany
    Aug 2013
    Skąd
    WAW
    Posty
    5.057

    Domyślnie

    Dziwne z tymi panelami, Fronek z Keno, skrzynka z Keno, a moduły z Chin. Mocno to karkołomne przy obecnej cenie frachtu. Co to za moduły, wiadomo?

  16. #776
    ELITA FORUM (min. 1000) Avatar PaRa
    Zarejestrowany
    Apr 2014
    Skąd
    Góra Kalwaria
    Kod pocztowy
    05-530
    Posty
    1.775
    Wpisy w Dziennikach Budowy
    6

    Domyślnie

    Cytat Napisał Myjk Zobacz post
    Dziwne z tymi panelami, Fronek z Keno, skrzynka z Keno, a moduły z Chin. Mocno to karkołomne przy obecnej cenie frachtu. Co to za moduły, wiadomo?
    Instalatorzy twierdzili, że w innych gminach po prostu zamienili panele. W mojej gminie mają być jakieś panele 280. Raczej będą dobrej jakości, bo moim zdaniem elementy użyte do montażu są ok.

  17. #777

    Domyślnie

    Cytat Napisał PaRa Zobacz post
    Pamiętam, że też płaciłem za projekt. Teraz jest z tego powodu problem, bo w projekcie na podstawie którego przyznano dotacje zapisano panele których już nie ma na rynku. Panele do instalacji idą z Chin, podobno za 2 tygodnie będą.

    3000 zł to chyba jest programu ogólnopolskiego " Mój prąd ".
    Niestety nie ...

    To dopłaty gminne , tyle że gmina biedna i na dopłaty przeznaczyła 300tys , każdy ma dostać po 3000zł, więc starczyły dla ... 100 osób.
    Co przy dużej gminie gdzie powstało mnóstwo domów i powstaje jest delikatnie mówiąc kroplą w morzu potrzeb i dopłaty szybciej zniknęły niż się pojawiły ;(

    Chyba największe dopłaty są na Śląsku , u nas nędza

    U nas na razie nie mogę zainstalować , bo z pewnych powodów nie są dla nas opłacalne.
    Ostatnio edytowane przez kaszpir007 ; 04-09-2021 o 11:22
    Nowoczesna stodoła w leśnej dziczy + komentarze
    Zużycie prądu LG Therma V 9KW

    Dom parterowy 117 m2 pow. użytkowej . Powierzchnia ogrzewana w całości podłogówką. 117 m2, . Ściany silikat 18 - 22 cm grafit , płyta fundamentowa z (15cm EPS200 + 10cm EPS100) ,duże przeszklenia, strop ocieplony celuoza Termofloc 40cm . Pompa LG Therma V 9KW.

  18. #778
    ELITA FORUM (min. 1000) Avatar PaRa
    Zarejestrowany
    Apr 2014
    Skąd
    Góra Kalwaria
    Kod pocztowy
    05-530
    Posty
    1.775
    Wpisy w Dziennikach Budowy
    6

    Domyślnie

    Cytat Napisał kaszpir007 Zobacz post
    Niestety nie ...

    To dopłaty gminne , tyle że gmina biedna i na dopłaty przeznaczyła 300tys , każdy ma dostać po 3000zł, więc starczyły dla ... 100 osób.
    Co przy dużej gminie gdzie powstało mnóstwo domów i powstaje jest delikatnie mówiąc kroplą w morzu potrzeb i dopłaty szybciej zniknęły niż się pojawiły ;(

    Chyba największe dopłaty są na Śląsku , u nas nędza

    U nas na razie nie mogę zainstalować , bo z pewnych powodów nie są dla nas opłacalne.
    Ta moja pozyskała środki albo z UE albo z funduszy norweskich, piszę gminna bo to gmina koordynuje i w imieniu mieszkańców pozyskała te środki.
    Gmina własne środki plus kredyty przeznacza na np. remont kanalizacji i nawierzchni głównej ulicy.

    O instalacji myślałem już dawno, dlatego miałem puszczony przewód z miejsca instalacji do rozdzielnicy i miejsce do przeprowadzenia kabli pod obróbką blacharską. Przewody, które wyprowadziłem z domu na dach okazały się nieprzydatne.
    Ostatnio edytowane przez PaRa ; 04-09-2021 o 11:56
    Mój dziennik budowy

    http://forum.muratordom.pl/showthread.php?244304-Zx100

    Parterówka 175m2, ogrzewanie 135m2 podłogówka + drabinka w łazience, garaż 40m2 nie ogrzewany.
    OZE - 7696 kWh/rok, 57,3 kWh/(m2·rok), Projektowe obciążenie cieplne budynku 4563 W
    Pompa Panasonic Aquarea SDC 7KW + CWU Hewalex HP250, rekuperator AirPack 300
    Płyta fundamentowa - 0,12, ściany - 0, 14 , dach - 0,12

  19. #779
    ELITA FORUM (min. 1000) Avatar PaRa
    Zarejestrowany
    Apr 2014
    Skąd
    Góra Kalwaria
    Kod pocztowy
    05-530
    Posty
    1.775
    Wpisy w Dziennikach Budowy
    6

    Domyślnie

    Od początku września miałem problem z pompą ciepła, postawiły się błędy i awaryjne wyłączenia. Próbowałem odpowietrzać instalację, bez rezultatu. Zdecydowałem się na wezwanie serwisanta, bo zima nadchodzi. Okazało się, że wystarczyło uzupełnić ilość wody w systemie, wzrosło ciśnienie i znika problem zapowietrzenia.

    Moja instalacja fotowoltaiczna ciągle czeka na brakujące panele i zgłoszenie do PGE. Chciałbym zakończyć proces na obecnych zasadach i korzystać z magazynu w sieci w cenie 20 %.
    Ostatnio edytowane przez PaRa ; 22-09-2021 o 21:51

  20. #780

    Domyślnie

    Jakie miałeś ciśnienie przed uzupełnieniem wody ? U siebie też zaobserwowałem spadek z 1,5 bara na 1,2, ale taki "ubytek" przed sezonem jest chyba w normie.

Strona 39 z 42

Tagi dla tego tematu

Zwiń / Rozwiń Uprawnienia

  • Nie możesz zakładać nowych tematów
  • Nie możesz pisać wiadomości
  • Nie możesz dodawać załączników
  • Nie możesz edytować swoich postów
  •  
  • BB Code jest aktywny(e)
  • Emotikonyaktywny(e)
  • [IMG] kod jest aktywny(e)
  • [VIDEO] code is aktywny(e)
  • HTML kod jest wyłączony