dostępne w wersji mobilnej muratordom.pl na Facebooku muratordom.pl na Google+
Strona 3 z 6
Pokaż wyniki od 41 do 60 z 113
  1. #41

    Domyślnie

    Brak zużycia energii w kWh dla defrostu na CWU .
    Jaka grubość wylewki ??
    Defrosty na CO - masz ułomne . Poczytaj dokładnie od czego zależą

  2. #42

    Domyślnie

    Nie spisałem zuzycia , nie zdazyłem.
    Wylewke na parterze 7-8 cm.
    Ws ułomnych defrostów, jest kilka uzytkowników mających takie defrosty .
    Wg mnie problem jest taki iż w 99,9% jest w trybie awaryjnym.
    Zapytam nie śmiało , czy jest na FM osoba która w trybie awaryjnym odszrania jednostkę poniżej 10 min.Oczywiście mówię o osobach mających ten sam/podobny model PC.
    Dodam że przy takich temperaturach czyli max -4 u mnie temp. wyjscia to max 27st.Wiec za każdym razem defrosty w trybie 2, awaryjnym .
    Musiał bym mieć około 33-34 przy DT 5, abym mógł sprawdzić jak wygląda w trybie 1 .
    Popraw mnie proszę jeśli żle kombinuję.
    pozdrawiam
    Powierzchnia użytkowa 149m2,wszędzie podłogówka 162m2, ściany pustak żużlowy 24cm + 15cm Arbet 0,031
    posadzka 10cm EPS 100 + 3 cm mata,piana OK 25cm,garaż + 2x łazienka - grzejniki(wyłączone)
    Panasonic PW 9KW 3f+ 200l C.W.U

  3. #43

    Domyślnie

    Co jest powodem, że dochodzi do takich sytuacji i tak niskich temperatur ? ( jakie jest OZC ? )

  4. #44

    Domyślnie

    nie liczyłem OZC.
    Wg mnie ustawienie KG.
    Przy temp -2st mam 31IN 26 OUT i temp. w domu 22-23st.
    Dlaczego 26 st na wyjsciu to mało.?
    Powierzchnia użytkowa 149m2,wszędzie podłogówka 162m2, ściany pustak żużlowy 24cm + 15cm Arbet 0,031
    posadzka 10cm EPS 100 + 3 cm mata,piana OK 25cm,garaż + 2x łazienka - grzejniki(wyłączone)
    Panasonic PW 9KW 3f+ 200l C.W.U

  5. #45

    Domyślnie

    Dlatego ,że na CWU czas defrostu to 3 min a temperatura 43 C - co wyraźnie sugeruje kierunek postępowania .
    Musisz tak sterować procesem grzania aby na powrocie uzyskać temperaturę minimum 28 C z tym , że masz wylewkę grubości 8 cm , więc zbyt dużo energii w niej nie zmagazynujesz w II taryfie

  6. #46

    Domyślnie

    Dla mnie rozwiązania sa dwa:
    1.Tak jak piszesz ustawić PC tak aby temp. OUT przy CO była 28st.
    Aby to uzyskać trzeba podnieść KG, bądź uzyskać DT =3, Tak?

    Wtedy przy defroscie 28 OUT sprawdzenie ilości wody w CO , czy starczy.Jeśli tak i czas defrostu spadnie do około 5 min, gra.

    2.Wrzucenie małego bufora.
    Poprosiłem mojego serwisanta aby zrobił mi kosztorys i schemat instalacji.(poprawy instalacji)
    pozdr
    Powierzchnia użytkowa 149m2,wszędzie podłogówka 162m2, ściany pustak żużlowy 24cm + 15cm Arbet 0,031
    posadzka 10cm EPS 100 + 3 cm mata,piana OK 25cm,garaż + 2x łazienka - grzejniki(wyłączone)
    Panasonic PW 9KW 3f+ 200l C.W.U

  7. #47

    Domyślnie

    Kolego, poczytaj ze zrozumieniem cały mój temat odnośnie " Czy bufor / sprzęgło jest potrzebne ??? "
    Wyraźnie tam jest powiedziane, że jak układ dobrze działa bez sprzęgła - to tak ma być .( przykład Miireek )
    Bufor/sprzęgło to dodatkowa pompa obiegowa ,spadek sprawności ogólnej kosztem poprawy warunków defrostu.
    Koszt ok.2-3 tys.z robocizną -bez sensu , jak tu wszystko gra
    Wzrost temperatury obiegu to wzrost energii cieplnej układu , a nie ilości wody w CO .
    Czas defrostu to 5-6 min i pobór energii ok. 0,2 kWh

  8. #48
    FORUMOWICZ to brzmi dumnie (min. 100) Avatar K@mil_
    Zarejestrowany
    Sep 2015
    Skąd
    Bydgoszcz
    Posty
    283

    Domyślnie

    Wtedy przy defroscie 28 OUT sprawdzenie ilości wody w CO , czy starczy.Jeśli tak i czas defrostu spadnie do około 5 min, gra.
    Przy 28*C w podłodze też nie starsza na pełny defrost z CO - przynajmniej u mnie. Defrost jest wtedy 'mieszany', nieco krótszy, ale na pewno nie 5-minutowy.
    Mam ten sam 'problem' co Ty thxluk, w podłodze zazwyczaj 25-28*C, a w domu 21.5-22.5*C. Tych defrostów nie mam jakoś wiele, naprawdę specyficzne warunki zewn. muszą się połączyć, jednak ciągle się zastanawiam, czy takie chodzenie sprężarki na maxa. co jakiś czas zbytnio nie skraca jej życia.
    Dom Kaprys (Domowe Klimaty) - 121m2 całość OP + drabinka w łazience + wyłączony grzejnik w garażu na niskim parametrze. Ściany Porotherm 25P+W + 15cm biały styro, podłoga na gruncie 10cm EPS100, fundamenty 10cm EPS, lekki strop 20+10cm wełny. Okna Veka U=0.95 całe. WG. OZC 7kW by Asolt. PC PW Panasonic 3f 9kW. Mieszkamy od 05.2016.

    Zużycie kWh dzień po dniu: TUTAJ

  9. #49

    Domyślnie

    Cytat Napisał thxluk Zobacz post
    nie liczyłem OZC.
    Wg mnie ustawienie KG.
    Przy temp -2st mam 31IN 26 OUT i temp. w domu 22-23st.
    Dlaczego 26 st na wyjsciu to mało.?
    chyba odwrotnie 31 na OUT a 28 na IN ?
    Dom 187m2, parterowka. pompa Panasonic 9kW 3 faz "zwykla". silikaty 24cm+20cm styro grafit, strop welna 30cm, podloga 23 cm styro, wentylacja mechaniczna z reku Onyx550.
    zuzycie sezon 2015/2016 (pazdziernk-maj) - 4965 kWh (CO+CWU)

  10. #50

    Domyślnie

    Cytat Napisał K@mil_ Zobacz post
    Przy 28*C w podłodze też nie starsza na pełny defrost z CO - przynajmniej u mnie. Defrost jest wtedy 'mieszany', nieco krótszy, ale na pewno nie 5-minutowy...
    Jeśli zmierzysz temperatury GZ na początku i pod koniec odszraniania to przekonasz się, czy osiągają wartości "graniczne". Podobno, aby uzyskać pełny defrost z CO (i krótki czas jego trwania), nie mogą spaść poniżej 22*C. Nie uzyskałem odpowiedzi na pytanie, czy te 22*C ma mieć woda dopływająca do skraplacza, czy go opuszczająca.

  11. #51

    Domyślnie

    Cytat Napisał K@mil_ Zobacz post
    Przy 28*C w podłodze też nie starsza na pełny defrost z CO - przynajmniej u mnie. Defrost jest wtedy 'mieszany', nieco krótszy, ale na pewno nie 5-minutowy.
    Mam ten sam 'problem' co Ty thxluk, w podłodze zazwyczaj 25-28*C, a w domu 21.5-22.5*C. Tych defrostów nie mam jakoś wiele, naprawdę specyficzne warunki zewn. muszą się połączyć, jednak ciągle się zastanawiam, czy takie chodzenie sprężarki na maxa. co jakiś czas zbytnio nie skraca jej życia.
    Diagnoza i lekarstwo takie samo jak dla kolegi thxluk. Wynika z tego, że budynek w zakresie temp; - 3 do +3 powinien dysponować większą energią cieplna układu wodnego przy założeniu, że wszystko działa prawidłowo zgodnie z przypisanym algorytmem defrostu - ( instalator / serwisant się kłania ) oraz spełniasz zalecenia eksploatacyjne jak w opracowaniu " Czy bufor / sprzęgło jest potrzebne ??? "
    Ostatnio edytowane przez Andrzej5101 ; 02-12-2016 o 10:34

  12. #52
    FORUMOWICZ to brzmi dumnie (min. 100)
    reksgildo

    Zarejestrowany
    May 2015
    Skąd
    orzesze
    Posty
    199

    Domyślnie

    Cytat Napisał thxluk Zobacz post
    Dla mnie rozwiązania sa dwa:
    1.Tak jak piszesz ustawić PC tak aby temp. OUT przy CO była 28st.
    Aby to uzyskać trzeba podnieść KG, bądź uzyskać DT =3, Tak?

    Wtedy przy defroscie 28 OUT sprawdzenie ilości wody w CO , czy starczy.Jeśli tak i czas defrostu spadnie do około 5 min, gra.

    2.Wrzucenie małego bufora.
    Poprosiłem mojego serwisanta aby zrobił mi kosztorys i schemat instalacji.(poprawy instalacji)
    pozdr
    Ja mam bufor/sprzęgło 100l i też w czasie defrostu sprężarka wchodzi na wysokie obroty 75-85. Czasem jak załapię defrost po starcie pompy to jest on z użyciem gazu. Tak myślę bo syk jakby express zatrzymywał sie w Koluszkach. Zgodzę się z Andrzejem5101 że bufor nie podniesie Ci tej temp. w obiegu. W buforze będzie ta sama temp co w obiegu tyle tylko że całościowo wody o danej temp będzie więcej. Też kombinuję z zmniejszeniem delty tylko w innym celu. Przy takich temp jak teraz jak na zasilaniu mam 31 stopni to na powrocie 26 pompa osiągnie zadaną temp. wyłączy się a te 26 w podłodze to trochę mało. Tak sobie wykombinowałem (nie wiem czy dobrze) że żeby mieć wyższą temp powrotu, zamiast podnosić temp zasilania można cel osiągnąć zmniejszając deltę. Nie wiem jednak jak to się ma do chłodzenia wymiennika
    Dom 145m2 pow użytkowej +40m2 strych nad częścią parteru. Ytong 24cm + 20cm białego styro. Płyta fundamentowa 25 cm, pod płytą 15 cm EPS 200 na płycie 10 cm EPS 100. Podłoga poddasza 8 cm EPS 100. Ocieplenie dachu piana otwartokomórkowa 25 cm część użytkowa, 20 cm strych. Okna Vetrex V82, dachowe FAKRO. Podłogówka na całości, na strychu 1 pętla. Podłogi parter płytki, sypialnie na górze panele 8cm. WM Brink Excellent 300. Fotowoltaika 3,2 kW. PC Panasonic T-CAP 9kW 1 fazowy z buforem 100l

  13. #53
    OLIMP FORUM - oświecona góra rankingu... NAJLEPSZY DORADCA NA TYM FORUM!!!
    bobrow

    Zarejestrowany
    Jun 2015
    Skąd
    Jelenia Góra
    Posty
    5.207

    Domyślnie

    Cytat Napisał Zigobar Zobacz post
    Jeśli zmierzysz temperatury GZ na początku i pod koniec odszraniania to przekonasz się, czy osiągają wartości "graniczne". Podobno, aby uzyskać pełny defrost z CO (i krótki czas jego trwania), nie mogą spaść poniżej 22*C. Nie uzyskałem odpowiedzi na pytanie, czy te 22*C ma mieć woda dopływająca do skraplacza, czy go opuszczająca.
    Witaj,
    na 99% jest to temp poniżej 22st wych z PC w czasie defrostu
    pzdr
    Wiata PV 9,92kWp 32xLongi 310W+Sofar 11KTL-X,T-cap 9kW 3f mod F,opomiarowany,22-23 st w domu ,sprzęgło hydr+ CWU 300L 3,4m2 , grzejniki 65%+35% podłogówka, dom piętrowy z garażem , kubatura ogrzew 437m3 (pow ogrzew ok 200m2)+nieogrz 154m3 ,bez reku ,wentyl mech +grawit, okna PCV z roletami ociepl, dach 30cm wełny , ściany pustak ceram 24 cm+10 cm styro. Koszty PC CO+CWU:2017-7590kWh/3263pln,2018-6858kWh/2922pln,2019-6649kWh/2792pln,2020-7033kWh/wartość 3064pln-fizycznie 0,00pln

  14. #54

    Domyślnie

    Koledzy, panowie ; wszyscy zadają pytania bez szczegółowego rozpisania harmonogramu grzania budynku , a to nie wystarczy aby kompetentnie odpowiedzieć
    Trzeba b.dokładnie przestudiować temat od początku i zastosować się do zaleceń tam opisanych , gdyż są to zjawiska już przerobione i wnioski przez użytkowników wyciągnięte i tam zamieszczone ;
    A/ Pompa z Inwerterem Przystosowana JEST DO PRACY CIĄGŁEJ ,

    B/Jeśli Panas Jest Sprawny , Prawidłowo Zainstalowany , To Ma Parametry Katalogowe ,

    C/POMPA NIE MAJĄCA NOMINALNEGO PRZEPŁYWU NIE OSIĄGNIE
    NOMINALNEJ MOCY ,

    D/Praca PC w Dłuższym Czasie, Ale z Niższą Mocą, Powoduje Rzadsze Defrosty w Wyniku Wolniejszego Przepływu Powietrza Przez Duży Parownik,

    E/Najmniej Szronu Powoduje Praca Ciągła z Minimalnym Obciążeniem, Tak Aby Grzejniki Były Ciągle Ciepłe ,

    F/Sprzęt Ma Działać Wg; Parametrów Katalogowych

    Wg.CNC_POMPY_CIEPLA,korzystna temperatura powrotu dla defrostu I stopnia to >27C,przy wykorzystaniu energii cieplnej układu wodnego. Im wyższa temperatura powrotu tym dla procesu defrostu korzystniej ; http://forum.muratordom.pl/showthrea...quarea/page134

    Dla domów energooszczędnych o niskiej temperaturze zasilania, Panasonic poleca przy tych nowych PC ( odmrażanych gorącą parą ) małe sprzęgło/bufor o pojemności 50l, PAW-BTANK50L . http://www.schiessl.pl/uploads/2%20C...NIC%202016.pdf

    W instalacja dużych, z PC bez sprzęgła, które jest magazynem energii na odmrażanie panas wprowadził odmrażanie gorącymi parami w układach dwu wentylatorowych.
    Ponieważ pompa podpięta bezpośrednio pod podłogówkę, zasilana czynnikiem o niskiej temperaturze nie ma jak się odmrozić.
    Męczy się z zimą wodą, a gdy temperatura na powrocie spada poniżej 27 C to wchodzi w odmrażanie gorącą parą ( defrost stopnia II ) i takie odmrażanie trwa zamiast 5 -7 minut to nawet 30 minut!!!!! a odmrażanie jest co 35 minut i wtedy PC działa 35 minut , odmraża się do 30 minut i znów 35 minut pracuje.

    Nie może być to podłogówka ani grzejniki, gdyż one potrafią tylko dobrze pobierać ciepło, a nie potrafią dostatecznie szybko go oddawać.
    Dlatego właśnie potrzebne jest nam sprzęgło hydrauliczne o odpowiedniej pojemności około 200 L dla pomp dwu wentylatorowych.
    Ostatnio edytowane przez Andrzej5101 ; 24-02-2017 o 10:10

  15. #55

    Domyślnie

    Odgrzeję kotleta.
    Mam pytanie do "użytkowników" sprzęgła przy PC.
    Celowo piszę sprzęgła, a nie bufora/sprzęgła. Mam możliwość dostania prawie za free sprzęgło Eltermu (wersja do pieców kondensacyjnych i pomp ciepła) oraz 2 pompki Wilo.
    Jako, że u mnie pompa obiegowa z Zubadana się nie wyrabia z przepływem rozważałem bufor+pompki (z racji braku kasy temat odłożony na kolejny sezon).
    Teraz mam okazję to zrobić za na prawdę małe pieniądze.

    Czy są jakieś przeciwwskazania do tego żeby wykorzystać prawdziwe sprzęgło do oddzielenia obiegów, a nie bufor/sprzęgło?
    Czy podczas defrostów przy sprzęgle PC będzie pobierała dalej energię z podłogówki (tak jak jest to teraz)?
    PULSAR NF40, powierzchnia 185m2 (wg normy) + garaż 36m2 w bryle budynku.
    W całym domu podłogówka 230m2, rozstaw rurek 15cm i 10cm.
    Rekuperacja Renovent Excellent 400, PC Mitsubishi Zubadan 11,2kW
    Ściany: porotherm 25 + styropian grafitowy 22cm (0,031), podłoga na gruncie: 30cm styro + 10cm wylewki, podłoga na stropie: 12cm styro + 8cm wylewki, poddasze wełna 40cm (0,033), okna 3 szybowe.
    Kominek bez płaszcza wodnego z lekkim grawitacyjnym rozprowadzeniem powietrza.

  16. #56
    OLIMP FORUM - oświecona góra rankingu... NAJLEPSZY DORADCA NA TYM FORUM!!!
    bobrow

    Zarejestrowany
    Jun 2015
    Skąd
    Jelenia Góra
    Posty
    5.207

    Domyślnie

    Cytat Napisał milsa666 Zobacz post
    Odgrzeję kotleta.
    Mam pytanie do "użytkowników" sprzęgła przy PC.
    Celowo piszę sprzęgła, a nie bufora/sprzęgła. Mam możliwość dostania prawie za free sprzęgło Eltermu (wersja do pieców kondensacyjnych i pomp ciepła) oraz 2 pompki Wilo.
    Jako, że u mnie pompa obiegowa z Zubadana się nie wyrabia z przepływem rozważałem bufor+pompki (z racji braku kasy temat odłożony na kolejny sezon).
    Teraz mam okazję to zrobić za na prawdę małe pieniądze.

    Czy są jakieś przeciwwskazania do tego żeby wykorzystać prawdziwe sprzęgło do oddzielenia obiegów, a nie bufor/sprzęgło?
    Czy podczas defrostów przy sprzęgle PC będzie pobierała dalej energię z podłogówki (tak jak jest to teraz)?
    Ogólnie przy defroście PC pobiera energię ze zładu sprzęgła/bufora i systemu (o ile nie wyłączy się wtórna pompa) -tylko przy podłogówce czy grzejnikach nie ma to znaczenia ze względu na wychłodzenie
    Ostatnio edytowane przez bobrow ; 07-11-2018 o 21:01 Powód: korekta
    Wiata PV 9,92kWp 32xLongi 310W+Sofar 11KTL-X,T-cap 9kW 3f mod F,opomiarowany,22-23 st w domu ,sprzęgło hydr+ CWU 300L 3,4m2 , grzejniki 65%+35% podłogówka, dom piętrowy z garażem , kubatura ogrzew 437m3 (pow ogrzew ok 200m2)+nieogrz 154m3 ,bez reku ,wentyl mech +grawit, okna PCV z roletami ociepl, dach 30cm wełny , ściany pustak ceram 24 cm+10 cm styro. Koszty PC CO+CWU:2017-7590kWh/3263pln,2018-6858kWh/2922pln,2019-6649kWh/2792pln,2020-7033kWh/wartość 3064pln-fizycznie 0,00pln

  17. #57

    Domyślnie

    Ok.
    Czyli montaż sprzęgła, a nie bufora/sprzęgła nie jest błędem i jeżeli celem jest osiągnięcie przepływów nominalnych to można tak zrobić.
    Tu mi się nasuwa inny temat. Jeżeli wstawię sprzęgło+pompki to będę mógł obniżyć bieg pompki obiegowej w PC, ale co wtedy z CWU?
    Jeżeli tam potrzebuję wyższego biegu to jak to pogodzić?
    Tj. potrzebny niski bieg na CO (bo jest sprzęgło+pompki) i wysoki na CWU.
    PULSAR NF40, powierzchnia 185m2 (wg normy) + garaż 36m2 w bryle budynku.
    W całym domu podłogówka 230m2, rozstaw rurek 15cm i 10cm.
    Rekuperacja Renovent Excellent 400, PC Mitsubishi Zubadan 11,2kW
    Ściany: porotherm 25 + styropian grafitowy 22cm (0,031), podłoga na gruncie: 30cm styro + 10cm wylewki, podłoga na stropie: 12cm styro + 8cm wylewki, poddasze wełna 40cm (0,033), okna 3 szybowe.
    Kominek bez płaszcza wodnego z lekkim grawitacyjnym rozprowadzeniem powietrza.

  18. #58
    OLIMP FORUM - oświecona góra rankingu... NAJLEPSZY DORADCA NA TYM FORUM!!!
    bobrow

    Zarejestrowany
    Jun 2015
    Skąd
    Jelenia Góra
    Posty
    5.207

    Domyślnie

    Cytat Napisał milsa666 Zobacz post
    co wtedy z CWU?
    Jeżeli tam potrzebuję wyższego biegu to jak to pogodzić?
    Tj. potrzebny niski bieg na CO (bo jest sprzęgło+pompki) i wysoki na CWU.
    Ustawiasz po prostu do CWU (zakładam ,że nie masz odrębnych prędkości CO/CWU-z drugiej strony taki "mądrala" jak Mitsu powinien mieć takie praktyczne funkcje).
    U siebie na sprzęgle mam prędkość 2 (z 7)
    Jeszcze jedno-jeśli to jest typowe sprzęgło bez min zładu pod defrost , to trzeba pamiętać o nie wyłączaniu wtórnej pompy (przy defroście)
    Ostatnio edytowane przez bobrow ; 07-11-2018 o 21:36 Powód: uzupełnienie
    Wiata PV 9,92kWp 32xLongi 310W+Sofar 11KTL-X,T-cap 9kW 3f mod F,opomiarowany,22-23 st w domu ,sprzęgło hydr+ CWU 300L 3,4m2 , grzejniki 65%+35% podłogówka, dom piętrowy z garażem , kubatura ogrzew 437m3 (pow ogrzew ok 200m2)+nieogrz 154m3 ,bez reku ,wentyl mech +grawit, okna PCV z roletami ociepl, dach 30cm wełny , ściany pustak ceram 24 cm+10 cm styro. Koszty PC CO+CWU:2017-7590kWh/3263pln,2018-6858kWh/2922pln,2019-6649kWh/2792pln,2020-7033kWh/wartość 3064pln-fizycznie 0,00pln

  19. #59

    Domyślnie

    No właśnie nie ma rozróżnienia bieg na CO i bieg na CWU.
    Jeden bieg i już.
    To tak a propos wyższości mojego Zubadana nad twoim Panasem (dzisiejszy sąsiedni wątek) to jeszcze jest "fajna" funkcjonalność, ze nie można w harmonogramie CWU ustalać różnych temperatur w rożnych godzinach - bo temperaturę ustala się z menu, jedną i konkretną.
    PULSAR NF40, powierzchnia 185m2 (wg normy) + garaż 36m2 w bryle budynku.
    W całym domu podłogówka 230m2, rozstaw rurek 15cm i 10cm.
    Rekuperacja Renovent Excellent 400, PC Mitsubishi Zubadan 11,2kW
    Ściany: porotherm 25 + styropian grafitowy 22cm (0,031), podłoga na gruncie: 30cm styro + 10cm wylewki, podłoga na stropie: 12cm styro + 8cm wylewki, poddasze wełna 40cm (0,033), okna 3 szybowe.
    Kominek bez płaszcza wodnego z lekkim grawitacyjnym rozprowadzeniem powietrza.

  20. #60
    OLIMP FORUM - oświecona góra rankingu... NAJLEPSZY DORADCA NA TYM FORUM!!!
    bobrow

    Zarejestrowany
    Jun 2015
    Skąd
    Jelenia Góra
    Posty
    5.207

    Domyślnie

    Cytat Napisał milsa666 Zobacz post
    nie można w harmonogramie CWU ustalać różnych temperatur w rożnych godzinach - bo temperaturę ustala się z menu, jedną i konkretną.
    To gdzie ta "wyższość" Mitsu -albo inaczej , to na czym polega "niższość" Panasa ?
    Eh...

    PS
    Jeszcze jak mi napiszesz ,że sam styl programowania tygodniowego jest "azjatycko kulawy" , to już więcej o nic nie będę pytał w tym temacie...
    Ostatnio edytowane przez bobrow ; 07-11-2018 o 21:46 Powód: uzupełnienie
    Wiata PV 9,92kWp 32xLongi 310W+Sofar 11KTL-X,T-cap 9kW 3f mod F,opomiarowany,22-23 st w domu ,sprzęgło hydr+ CWU 300L 3,4m2 , grzejniki 65%+35% podłogówka, dom piętrowy z garażem , kubatura ogrzew 437m3 (pow ogrzew ok 200m2)+nieogrz 154m3 ,bez reku ,wentyl mech +grawit, okna PCV z roletami ociepl, dach 30cm wełny , ściany pustak ceram 24 cm+10 cm styro. Koszty PC CO+CWU:2017-7590kWh/3263pln,2018-6858kWh/2922pln,2019-6649kWh/2792pln,2020-7033kWh/wartość 3064pln-fizycznie 0,00pln

Strona 3 z 6

Tagi dla tego tematu

Zwiń / Rozwiń Uprawnienia

  • Nie możesz zakładać nowych tematów
  • Nie możesz pisać wiadomości
  • Nie możesz dodawać załączników
  • Nie możesz edytować swoich postów
  •  
  • BB Code jest aktywny(e)
  • Emotikonyaktywny(e)
  • [IMG] kod jest aktywny(e)
  • [VIDEO] code is aktywny(e)
  • HTML kod jest wyłączony