dostępne w wersji mobilnej muratordom.pl na Facebooku muratordom.pl na Google+
Strona 1 z 16
Pokaż wyniki od 1 do 20 z 315
  1. #1

    Domyślnie Zimowe Rewolucje czyli???

    Czyli wiadomo co.... za klasykiem, "dział potrzebuje witaminy nawet tej krytycznej ale potrzebuje.Jeden ukradł mi temat topiku i topik zasnął.Ale może czas na zmiany . Potrząśnijmy nim i popatrzcie co się będzie działo jak coś napiszę."

    Na początek polecam possać coś ciepłego. Może sake?

    Ostatnio edytowane przez ada_marcin ; 19-12-2015 o 17:02

  2. #2
    Lider FORUM (min. 2800) FORUMOWICZ WIELKI SERCEM Avatar Greengaz
    Zarejestrowany
    Feb 2012
    Skąd
    Żyrardów
    Kod pocztowy
    96-300
    Posty
    4.616

    Domyślnie

    Cytat Napisał ada_marcin Zobacz post
    Czyli wiadomo co.... za klasykiem,
    Zabiłeś klina biednej sierotce.
    Teraz tydzień będzie myślał, myślał, myślał.

  3. #3
    REKORDZISTA FORUM (10 tysięcy postów!)
    perm

    Zarejestrowany
    Apr 2009
    Skąd
    Szczecin
    Dzielnica
    prawobrzeże, na wylocie
    Posty
    11.766

    Domyślnie

    Cytat Napisał Greengaz Zobacz post
    Zabiłeś klina biednej sierotce.
    Teraz tydzień będzie myślał, myślał, myślał.
    Chyba go trochę przeceniasz.
    Andrzej Friszke:
    Tyle historia. Warto się ku niej zwracać, by wyciągać wnioski. Na przykład gdy jedna partia jest ważniejsza od instytucji państwa, a stanowisko partyjne jest ważniejsze niż stanowiska państwowe. Wódz partii może wszystko, a partia zrobi wszystko, żeby on był zadowolony. Można mieć wolną ekonomię, a w kategoriach narracji o tym, kto zasługuje na miano obywatela i prawdziwego Polaka, cofnąć się w przeszłość.

  4. #4
    Banned
    niktspecjalny

    Zarejestrowany
    Apr 2006
    Skąd
    Lublin
    Kod pocztowy
    20-247
    Dzielnica
    Konkretna
    Posty
    15.683
    Wpisy w Dziennikach Budowy
    18

    Domyślnie

    Na wstępie witam wszystkich zebranych.Wielki ukłon dla założyciela nie założycielki tak jak pisze bożyszcze FM GG ponieważ trzeba kreować na FM.Pomysł podoba mi się temat już istnieje .Jemu wolno mnie nie .Ok Święta idą to i ...gadają ludzkim głosem.
    Cytat Napisał Greengaz Zobacz post
    Zabiłeś klina biednej sierotce.
    Teraz tydzień będzie myślał, myślał, myślał.
    niemerytorycznie jak zwykle ale zawsze coś.
    Nadmienię tylko ,że astronomiczna zima czyli najkrótszy dzień roku nadejdzie do nas dopiero 22 Grudnia..
    Jeszcze raz dziękuję założycielowi za wyręczenie.

    Bigos - kapusta Bożonarodzeniowa nie Wigilijna.Tradycyjny.

    3/4 kapusty kiszonej , 1/4 kapusty białej ,razem 2,5 kg ,śliwka suszona 5 szt. ,łyżka miodu gryczanego ciemnego ,liście laurowe , ziele angielskie , suszone grzyby dobra garść ,jałowiec i pieprz bez żadnej soli.Do dużego gara i gotujemy , obie kapusty doń wkładam , podlewam delikatnie wodą .Gotuję.Mięsa.To wołowe gulaszowe,gulaszowe wieprzowe ,kaczka i kiełbasa.Bez kiełbasy podduszam lekko z cebulą i do kapusty.Bigos Świąteczny dzielę na dwa dni.


    Pamiętajmy o owocach.

    Zimy choć nie widać ale ...........




    Wszystkiego najlepszego na nadchodzące Święta.
    Ostatnio edytowane przez niktspecjalny ; 20-12-2015 o 10:00

  5. #5
    REKORDZISTA FORUM (10 tysięcy postów!)
    perm

    Zarejestrowany
    Apr 2009
    Skąd
    Szczecin
    Dzielnica
    prawobrzeże, na wylocie
    Posty
    11.766

    Domyślnie

    Cytat Napisał niktspecjalny Zobacz post
    ...
    No i mamy. Bardzo interesujące zdjęcia kapusty, pomarańczy czy czego tam, wina i tarasu. GT ćwiczy copy/paste najwyraźniej.
    Ostatnio edytowane przez perm ; 20-12-2015 o 10:36
    Andrzej Friszke:
    Tyle historia. Warto się ku niej zwracać, by wyciągać wnioski. Na przykład gdy jedna partia jest ważniejsza od instytucji państwa, a stanowisko partyjne jest ważniejsze niż stanowiska państwowe. Wódz partii może wszystko, a partia zrobi wszystko, żeby on był zadowolony. Można mieć wolną ekonomię, a w kategoriach narracji o tym, kto zasługuje na miano obywatela i prawdziwego Polaka, cofnąć się w przeszłość.

  6. #6
    Banned
    niktspecjalny

    Zarejestrowany
    Apr 2006
    Skąd
    Lublin
    Kod pocztowy
    20-247
    Dzielnica
    Konkretna
    Posty
    15.683
    Wpisy w Dziennikach Budowy
    18

    Domyślnie

    Cytat Napisał perm Zobacz post
    No i mamy. Bardzo interesujące zdjęcia kapusty, pomarańczy czy czego tam, wina i tarasu. GT ćwiczy copy/paste najwyraźniej.
    A co ma być w wątkach o gotowaniu ??? Gotowanie , a nie gadanie nie na temat.Mój watek się rozwija ,a że okres świąteczny i zima tuż tuż to co mam se niesmaczną sake strzelić na rozgrzewkę jak trawa za oknem zielona. , to wybieram świąteczny bigos i wino mołdawskie plus owoce których w naszych dietach nie można zapominać.Ku twej pamięci bo mnie wywołałeś.Bigos świąteczny właśnie zapiekłem w piekarniku i włożyłem do słoików by dojrzewał aż do Świąt.Coś złego w świątecznym bigosie czyli w Zimowej Rewolucji???



    I pomocnik jest zawsze w pobliżu..Teraz będą śledzie takie inne na miarę zimowej rewolucji.



    Matyjas zostanie poddany obróbce czyszczącej i wodnej , a następnie wyląduje do kąpieli truflowo - octowej.
    Ostatnio edytowane przez niktspecjalny ; 20-12-2015 o 12:57

  7. #7
    REKORDZISTA FORUM (10 tysięcy postów!)
    perm

    Zarejestrowany
    Apr 2009
    Skąd
    Szczecin
    Dzielnica
    prawobrzeże, na wylocie
    Posty
    11.766

    Domyślnie

    Cytat Napisał niktspecjalny Zobacz post
    A co ma być w wątkach o gotowaniu ??? Gotowanie , a nie gadanie nie na temat.Mój watek się rozwija...
    W wątkach o gotowaniu ma być o gotowaniu a nie o tym co masz na tarasie i co ci przypadkiem leży na półmisku, jak i też zalega w lodówce. Kogo to obchodzi? Tasiemcowe zdjęcia marchewki w całości, marchewki pokrojonej, marchewki na patelni, marchewki w zębach. To nie jest twój wątek. Już to kiedyś pisałem, nie możesz się powstrzymać od pisania, czy masz coś do powiedzenia czy nie, załóż sobie bloga i tam rób na co masz ochotę.


    Cytat Napisał niktspecjalny Zobacz post
    Matyjas zostanie poddany obróbce czyszczącej i wodnej
    Matyjas to jakiś twój kolega? Będziesz go obrabiał?
    Ostatnio edytowane przez perm ; 20-12-2015 o 13:29
    Andrzej Friszke:
    Tyle historia. Warto się ku niej zwracać, by wyciągać wnioski. Na przykład gdy jedna partia jest ważniejsza od instytucji państwa, a stanowisko partyjne jest ważniejsze niż stanowiska państwowe. Wódz partii może wszystko, a partia zrobi wszystko, żeby on był zadowolony. Można mieć wolną ekonomię, a w kategoriach narracji o tym, kto zasługuje na miano obywatela i prawdziwego Polaka, cofnąć się w przeszłość.

  8. #8

    Domyślnie

    Cytat Napisał niktspecjalny Zobacz post
    że okres świąteczny i zima tuż tuż to co mam se niesmaczną sake strzelić na rozgrzewkę jak trawa za oknem zielona. , to wybieram świąteczny bigos i wino mołdawskie plus owoce których w naszych dietach nie można zapominać.

    Zawsze powtarzałam, jak zabierać się za gotowanie lub konsumcje to z klasą i cudownym smakiem. Tak więc polecam smaczną Super Premium Horin Sake, uznana za najlepszą sake 5 razy z rzędu przez Monde Selection w Brukseli. Połączenie świeżej źródlanej wody i "króla ryżu do sake" Yamada Nishiki.

    W kartoniku ozdobnym, idelane na prezent! Buziaki. Ada

    ps oczywiście bez bigosu.

  9. #9
    Banned
    niktspecjalny

    Zarejestrowany
    Apr 2006
    Skąd
    Lublin
    Kod pocztowy
    20-247
    Dzielnica
    Konkretna
    Posty
    15.683
    Wpisy w Dziennikach Budowy
    18

    Domyślnie

    Witam i w mych zimowych rewolucjach zabieram się merytorycznie z klasą podstawową do takiej opcji.

    Pudełeczko świątecznych prezentów.Nie jakieś tam sake.





    Owoce zawsze



    Przerywnik świąteczny dla gruchaczy .

    Kawałek rostbefu dojrzewającego



    Pieprz i olej truflowy 1h leżakowania



    Patelnia i krótkie smażenie.





    Odrobina masła i chwila oddechu przed konsumpcją.



    No i coś o sake tak burzliwie tu prezentowanej.Podobnie ze stekiem ale raz ...... mozna.

    „Historia sake sięga III w. Pierwsze jej gatunki określano mianem kuczikami-no-sake (przeżuwana sake). Ryż, orzechy i proso byty po prostu przeżuwane w ustach, często przez całą rodzinę lub wieś, a następnie wypluwane do wspólnego zbiornika, gdzie fermentowały. Czyniono tak, by zawarte w ślinie enzymy (głównie amylaza) rozkładały zawartą w ryżu skrobię na cukry proste, które sfermentowały, dając alkohol. (…) Poważniejsze zmiany w technologii wyrobu sake zaszły podczas drugiej wojny światowej, w okresie coraz bardziej uciążliwych braków ryżu. Wówczas rządowym dekretem zezwolono na dodawanie cukru do zacieru, a po fermentacji – także spirytusu rektyfikowanego. Blisko 95% sake jest dziś wyrabiane w ten sposób.
    z tym ssaniem to bym tak ostrożniej się obszedł.
    Ostatnio edytowane przez niktspecjalny ; 22-12-2015 o 09:08

  10. #10
    Banned
    niktspecjalny

    Zarejestrowany
    Apr 2006
    Skąd
    Lublin
    Kod pocztowy
    20-247
    Dzielnica
    Konkretna
    Posty
    15.683
    Wpisy w Dziennikach Budowy
    18

    Domyślnie

    Witam,

    Robię właśnie pasztet świąteczny.Przepis na ten przepyszny pasztet jeszcze tu nie zawitał choć jego bracia już na salonach kulinarnych bywali.



    Gdyby mnie pytek pytał to marchew jest obrana .Do świątecznego pasztetu nie zabrakło w/w składników mięsnych.Matyjas zrobiony będzie na wigilijnym stole.
    Ostatnio edytowane przez niktspecjalny ; 22-12-2015 o 11:20 Powód: marchewka.

  11. #11

    Domyślnie

    Różnica jest tak, że ja wybieram dobrą wołowinę i wiem jak ja przygotować - enesik jak widać.
    Ja super premium sake – on przeżuwanie prosa, orzechów i ryżu.
    Ja gotowanie i podawanie potraw (zimowe inspiracje) na bloku soli himalajskiej










    on na deskach tarasowych




    Jak dla mnie to zbyt duża ogległość między posiłkiem a ustami. Ciekawa jestem czy będzie jadł na czworaka, za pomocą patyka, wideł lub widelca teleskopowego?

  12. #12
    OLIMP FORUM - oświecona góra rankingu... FORUMOWY MISTRZ ZŁOTEJ PATELNIFORUMOWICZ WIELKI SERCEM
    Chef Paul

    Zarejestrowany
    Nov 2005
    Skąd
    Florida
    Posty
    5.472

    Domyślnie

    ... ależ ... Ada, to nie wypada
    Steak "truflowy", ... hmmm ... nigdy nie jadłem (być może kiedyś spróbuję)
    Mołdawskie wino z domu Vartely, bywa nad wyraz przyzwoite (zależnie od rocznika, oczywiście)

    Sake, z najwyższej półki (doskonałe do tatara z tuńczyka), który podasz z powodzeniem, na zmrożonym, solnym bloku.

    ps - nie wiedziałem, żeś "rewolucjonistka"
    unde venis et quo tendis

  13. #13
    REKORDZISTA FORUM (10 tysięcy postów!) DOBRY DUSZEK FORUM...NAJLEPSZY DORADCA NA TYM FORUM!!!FORUMOWICZ WIELKI SERCEM Avatar Żelka
    Zarejestrowany
    Mar 2005
    Posty
    16.874

    Domyślnie

    A światłość już niedaleko:
    w Grudniu się narodzi Dziecko,

    co jednym wzniesieniem dłoni
    świat ku światłości nakłoni.

    Spójrzcie, jak pierzchają cienie!
    Płynie Boże Narodzenie!"
    K.I. Gałczyński

    Zdrowych, wesołych Świąt!

  14. #14
    OLIMP FORUM - oświecona góra rankingu... FORUMOWY MISTRZ ZŁOTEJ PATELNIFORUMOWICZ WIELKI SERCEM
    Chef Paul

    Zarejestrowany
    Nov 2005
    Skąd
    Florida
    Posty
    5.472

    Domyślnie

    Żelko, i Tobie z wzajemnością

    Święty Agur ... jeden z najlepszych, francuskich serów pleśniowych, (kremowy, wyrazisty, z regionu Auvergene)
    ... rewolucyjne, to jego połączenie z "JD" (która smakuje, jeszcze lepiej)


    z pozdrowieniami już prawie świątecznymi
    unde venis et quo tendis

  15. #15
    OLIMP FORUM - oświecona góra rankingu... WSZECHOBECNANAJPOŻYTECZNIEJSZY FORUMOWICZ od ZAWSZEFORUMOWA DOBRA DUSZA I POMOCNA DŁOŃFORUMOWICZ WIELKI SERCEM Avatar anSi
    Zarejestrowany
    Feb 2005
    Skąd
    3City
    Posty
    7.745

    Domyślnie

    Taki ser - to poezja Dobrych Świąt Rewolucjonistom


  16. #16

    Domyślnie

    Cytat Napisał Chef Paul Zobacz post

    Jest Ci za dobrze? Może mołdawskie wino z domu Vartely rocznik 750 ml byś wypił.

  17. #17
    Banned
    niktspecjalny

    Zarejestrowany
    Apr 2006
    Skąd
    Lublin
    Kod pocztowy
    20-247
    Dzielnica
    Konkretna
    Posty
    15.683
    Wpisy w Dziennikach Budowy
    18

    Domyślnie

    Witam w mym świątecznym wątku o rewolucjach zimowych.
    Kilka ujęć bo Święta.
    Pomocnica



    polędwica z dorsza w jarzynach



    karp w słodkiej galarecie na łbach własnych gotowany.



    ćwikła z własnoręcznie tartym chrzanem .



    pierogi z kapustą i kominkami



    karczek pieczony z daktylami , boczek pieczony w tymianku , schab ze śliwka kalifornijską florydzką.





    pasztecik z :wołowiną-polędwica ,kaczką-piersi, wieprzowiną- podgardle ,królikiem i comber-kami , udami kurczaka



    croissanty z powidłami śliwkowymi i morelami i masą makową trzy rodzaje.



    owoce i pilnującym reniferkiem



    powinno być białe ale będzie czerwone z przekory czyli krem z kanarów.



    choinka i prezenty .



    Pogodnych ,obfitujących w dostatek Świąt i Szczęśliwego Nowego Roku ,Życzy wszystkim gotującym inaczej i nie tylko NS
    Ostatnio edytowane przez niktspecjalny ; 24-12-2015 o 08:29

  18. #18
    Banned
    niktspecjalny

    Zarejestrowany
    Apr 2006
    Skąd
    Lublin
    Kod pocztowy
    20-247
    Dzielnica
    Konkretna
    Posty
    15.683
    Wpisy w Dziennikach Budowy
    18

    Domyślnie

    Po cichutku pomalutku witam wszystkich w ten bardzo świąteczny dzień.Otóż wczoraj o godz. 14 : 37 zostałem najszczęśliwszym mężem babci (dziadkiem) córuńcia powiła Agatkę.Takiego prezentu od narodzin moich dzieci nikt mi jeszcze nie ofiarował.To cudowne uczucie mieć w objęciach takiego malućkiego człowieczka.To niesamowite uczucie..Pozdrawiam wszystkich mężów babć.Kilka fotek bo wątek o gotowaniu tuż przed narodzinami.





    Trochę cenzury .Stąd nadano kierunek nowemu życiu.



    barszczyk czerwony tym razem z pierożkami ,nadzienie to kapusta i kominki mrożone i podgrzybki marynowane dla zaostrzenia smaku.W barszczu jest kilka wędzonych owoców.



    Paul nie wie co to smażenie na oleju truflowym szkoda dużo traci.Karp właśnie na tym oleju.Czarnuszka i pieprz. .


    Śledź w warzywach i nie tylko ale marynowanych , papryka ,prawdziwek, cebulka.Matyjas po oczyszczeniu i płukaniu zostaje włożony do zalewy octowo ,miodowo , pieprzowej.Naciąga tak wspaniałymi smakami ,że traktuje go jako jednego z lepszych śledzi na moim stole.





    Pieczona polędwica z łososia w glazurowanej cebuli .



    Smażone pierożki następnie kraszone -malowane fajną omastą.Zapieczone przed podaniem w piekarniku.



    Pieczone ziemniaki .Najpierw smażone na głębokim rzepakowym dopiero później pieczone.Posypane skwarkami z suchej czerwonej cebulki.



    łosoś wędzony z nadzieniem dość kuriozalnym.
    mielony Saint agur

    z chrzanem i trybulką
    Ostatnio edytowane przez niktspecjalny ; 26-12-2015 o 07:51

  19. #19
    OLIMP FORUM - oświecona góra rankingu... FORUMOWY MISTRZ ZŁOTEJ PATELNIFORUMOWICZ WIELKI SERCEM
    Chef Paul

    Zarejestrowany
    Nov 2005
    Skąd
    Florida
    Posty
    5.472

    Domyślnie

    Cytat Napisał niktspecjalny Zobacz post
    ...
    z nadzieniem dość kuriozalnym.
    mielony Saint agur
    ...
    Zastanawiam się, jak i czym, można zemleć ser o bardzo kremowej konsystencji ?

    Gratulacje z okazji "dziadkowania"
    Wesołych Świąt
    unde venis et quo tendis

  20. #20
    Lider FORUM (min. 2800) FORUMOWICZ WIELKI SERCEM Avatar Greengaz
    Zarejestrowany
    Feb 2012
    Skąd
    Żyrardów
    Kod pocztowy
    96-300
    Posty
    4.616

    Domyślnie

    Cytat Napisał niktspecjalny Zobacz post
    Otóż wczoraj o godz. 14 : 37 zostałem najszczęśliwszym mężem babci (dziadkiem) córuńcia powiła Agatkę.
    NS jest dziadkiem /gratulacje/.

    Inni to

    Cytat Napisał niktspecjalny Zobacz post
    Boli mnie co ten stary dziad o mnie wypisuje przywołując nieprawdę i przeszłość.Były inne czasy a , ten stary dziad nie ma nic innego do roboty tylko zajmowanie się moją skromna osobą.Ten stary dziad bardzo mnie obraża ale przywykłem.Mówię o tym starym dziadu bezosobowo tu w moim wątku bo jest stary i pozbawiony wszelkich zasad moralnych.Miażdży swoim chamstwem to co na FM się naprawia.Ten dziad tego nie wie..Przywołuję moda by miał na niego patrzenie bo to dziad nad dziady.Zrobiłem dla niego czyli dziada to :

    Jak można w tym wieku być takim dziadem takim chamskim dziadem .Ten dziad nie dość ,że nie potrafi gotować to jeszcze jest spamerem , a Redakcja tego nie widzi.
    Witamy w gronie dziadów. Ciekawe, czy rozumu przybędzie.

Strona 1 z 16

Tagi dla tego tematu

Zwiń / Rozwiń Uprawnienia

  • Nie możesz zakładać nowych tematów
  • Nie możesz pisać wiadomości
  • Nie możesz dodawać załączników
  • Nie możesz edytować swoich postów
  •  
  • BB Code jest aktywny(e)
  • Emotikonyaktywny(e)
  • [IMG] kod jest aktywny(e)
  • [VIDEO] code is aktywny(e)
  • HTML kod jest wyłączony