dostępne w wersji mobilnej muratordom.pl na Facebooku muratordom.pl na Google+
Strona 2 z 16
Pokaż wyniki od 21 do 40 z 315
  1. #21
    Banned
    niktspecjalny

    Zarejestrowany
    Apr 2006
    Skąd
    Lublin
    Kod pocztowy
    20-247
    Dzielnica
    Konkretna
    Posty
    15.683
    Wpisy w Dziennikach Budowy
    18

    Domyślnie

    Mielony Saint Agur z chrzanem i trybulką.

    Część sera takiego jak na obrazku, 2 łyżki tartego chrzanu ,trybula ogrodowa spora nać, wędzony łosoś norweski plastry.
    wkładamy do termomixu w/w składniki i miksujemy czas 2 min obr. poz . interwał.Smarujemy łososia powstała mieloną pastą i zawijamy związując dowolnie.Zapewniając ten nie jest do końca kremowy.

  2. #22
    Banned
    niktspecjalny

    Zarejestrowany
    Apr 2006
    Skąd
    Lublin
    Kod pocztowy
    20-247
    Dzielnica
    Konkretna
    Posty
    15.683
    Wpisy w Dziennikach Budowy
    18

    Domyślnie

    W Szczepana kilka ujęć



    półmisek swojskich własnych wędlin.



    Talerzyk do śniadanka z ciastem makowiec z bakaliami , cherry z bitą śmietaną , sernik królewski, croissant z morelą.wypiek własny.



    i latte macchiato

  3. #23
    OLIMP FORUM - oświecona góra rankingu... FORUMOWY MISTRZ ZŁOTEJ PATELNIFORUMOWICZ WIELKI SERCEM
    Chef Paul

    Zarejestrowany
    Nov 2005
    Skąd
    Florida
    Posty
    5.472

    Domyślnie

    Cytat Napisał niktspecjalny Zobacz post
    ... Zapewniając ten nie jest do końca kremowy.
    Każdy Saint Agur, jest kremowy (i ten powyżej, jak również ten z poprzedniego "wyszukanego w necie obrazka")
    Ser ten, jest łatwo dostępny w Polsce i stosunkowo niedrogi, ... lepiej go kupić i skosztować, miast snuć farmazony, na podstawie fotek ... "mielić" wirtualnie, można nawet z kapustą

    Swojska "własna" kiełbasa
    unde venis et quo tendis

  4. #24
    Banned
    niktspecjalny

    Zarejestrowany
    Apr 2006
    Skąd
    Lublin
    Kod pocztowy
    20-247
    Dzielnica
    Konkretna
    Posty
    15.683
    Wpisy w Dziennikach Budowy
    18

    Domyślnie

    Nie zrozumiał ten od farmazonów.Wigilia była u córki to i nie miałem jak wkleić innej fotki .Ona za moją prośbą zrobiła farsz do łososia wędzonego.Starzeje się ten co Polaka udaje.Szkoda ,że w Święta dwaj staruszkowie zapominają co tak naprawdę za sobą niosą .U nich to ty tylko jad.Przykre ale i do tego widać czas przywyknąć..

    Święty Agur ... jeden z najlepszych, francuskich serów pleśniowych
    Ser ten, jest łatwo dostępny w Polsce i stosunkowo niedrogi,
    Ostatnio edytowane przez niktspecjalny ; 26-12-2015 o 17:11

  5. #25

    Domyślnie

    Tak to prawda, że ser ten jest łatwo dostępny w Polsce i stosunkowo niedrogi. Praktycznie wszystko można kupić, a cenny są niższe z roku na rok. Na te święta kupiłam 5kg krewetek , 4 kg homara i kraba, 5 takich półmisków.



    Mrożonki, wystarczy 20 minut i gotowe do podania.
    Ostatnio edytowane przez ada_marcin ; 26-12-2015 o 17:38

  6. #26

    Domyślnie

    Polecam również pieczone ostrygi.
    Likier Pernod, śmietana, parmesane, szpinak, cebula, bułka tarta, czosnek z olejem, natka i sól
    W tym roku kupiłam 48 sztuk.
    Ostatnio edytowane przez ada_marcin ; 26-12-2015 o 18:48

  7. #27

    Domyślnie

    Będą gotowe za 10 minut.

  8. #28

    Domyślnie

    Na 48 ostryg potrzebujemy 4-5 talerzy i około 4 kg soli himalajskiej.

    Ostatnio edytowane przez ada_marcin ; 26-12-2015 o 18:50

  9. #29

  10. #30

    Domyślnie

    Niebo w ustach! Goście są zachwyceni, ja również.


  11. #31
    REKORDZISTA FORUM (10 tysięcy postów!)
    perm

    Zarejestrowany
    Apr 2009
    Skąd
    Szczecin
    Dzielnica
    prawobrzeże, na wylocie
    Posty
    11.766

    Domyślnie

    Cytat Napisał ada_marcin Zobacz post
    Ech... Gdzieś ty się tego wszystkiego nauczyła? Dobijesz NSa. On tu z jakimiś marchewkami wyjeżdża, plus resztki na talerzu a tu takie cuda.
    Andrzej Friszke:
    Tyle historia. Warto się ku niej zwracać, by wyciągać wnioski. Na przykład gdy jedna partia jest ważniejsza od instytucji państwa, a stanowisko partyjne jest ważniejsze niż stanowiska państwowe. Wódz partii może wszystko, a partia zrobi wszystko, żeby on był zadowolony. Można mieć wolną ekonomię, a w kategoriach narracji o tym, kto zasługuje na miano obywatela i prawdziwego Polaka, cofnąć się w przeszłość.

  12. #32

    Domyślnie

    Cytat Napisał perm Zobacz post
    Ech... Gdzieś ty się tego wszystkiego nauczyła? Dobijesz NSa. On tu z jakimiś marchewkami wyjeżdża, plus resztki na talerzu a tu takie cuda.
    Nie u dziada enka...


    ps gratulacje dla dziada.

  13. #33
    OLIMP FORUM - oświecona góra rankingu... FORUMOWY MISTRZ ZŁOTEJ PATELNIFORUMOWICZ WIELKI SERCEM
    Chef Paul

    Zarejestrowany
    Nov 2005
    Skąd
    Florida
    Posty
    5.472

    Domyślnie

    Cytat Napisał niktspecjalny Zobacz post
    Nie zrozumiał ten od farmazonów.Wigilia była u córki to i nie miałem jak wkleić innej fotki .Ona za moją prośbą zrobiła farsz do łososia wędzonego.Starzeje się ten co Polaka udaje.Szkoda ,że w Święta dwaj staruszkowie zapominają co tak naprawdę za sobą niosą .U nich to ty tylko jad.Przykre ale i do tego widać czas przywyknąć..

    Święty Agur ... jeden z najlepszych, francuskich serów pleśniowych,
    Ser ten, jest łatwo dostępny w Polsce i stosunkowo niedrogi,
    ...
    "Rewolucyjny Miszczu" nie musisz tłumaczyć "co, gdzie, z kim i dlaczego"
    Ponadto, (w przeciwieństwie do ciebie), niczego, ani nikogo, nie muszę udawać
    Chciałbyś komuś imponować, "wschodząca gwiazdo rewolucyjnej kuchni" rób to naprawdę ... polskie produkty i potrawy z polskich ksążek kucharskich, są smaczne i godne polecenia. Nie fantazjuj na temat produktów, o których nie masz "bladego pojęcia" i nigdy ich nawet nie widziałeś.
    Opowiadania o "własnych" wyrobach masarskich, zachowaj dla swojej nowo narodzonej wnuczki (chcesz "zabłysnąć" ? zrób, ... wbrew pozorom, nie jest to taka trudna sztuka) "obrazki" które wklejasz, mówią więcej, niż chciałbyś powiedzieć

    Twój "kulinarny bełkot", może już prowadzić do rozwolnienia ... nie wspominając o tym, że ktoś odwarzył by się skonsumować potrawy wg tych "rewolucyjnych receptur, w twym wykonaniu.
    "Zejdź na ziemię" ... naucz się najpierw gotować, zgodnie ze sztuką kulinarną i może dopiero wtedy, zainspirowany jakimiś potrawami, twórz własne wariacje ... być może wtedy, znajdziesz uznanie.

    Jeżeli lubisz, to możesz sobie "mielić", biały kawior z dorodnymi truflami (twoja sprawa) ... nie wypisuj jednak bajek, ponieważ swymi opowieściami, robisz z siebie "totalnego, kulinarnego imbecyla"

    ps - czy wg ciebie, jeżeli cokolwiek jest w miarę dostępne i stosunkowo niedrogie, dyskwalifikuje to jako rzecz dobrą i godną polecenia ?
    unde venis et quo tendis

  14. #34
    OLIMP FORUM - oświecona góra rankingu... FORUMOWY MISTRZ ZŁOTEJ PATELNIFORUMOWICZ WIELKI SERCEM
    Chef Paul

    Zarejestrowany
    Nov 2005
    Skąd
    Florida
    Posty
    5.472

    Domyślnie

    Cytat Napisał ada_marcin Zobacz post
    ...


    "stone crab claws" bardzo lubi Ciemiężycielka ... jest akurat sezon i można kupić świeże
    Widzę Ado, że miałaś sporo świątecznych Gości

    ... no i jak zwykle, mistrzostwo w przygotowaniu i podaniu

    Ze świątecznymi pozdrowieniami, pełnymi uznania, pozostaję
    unde venis et quo tendis

  15. #35

    Domyślnie

    Dziękuję Pawle.


    I po świętach... a na koniec coś dla smakoszy.


  16. #36
    OLIMP FORUM - oświecona góra rankingu... FORUMOWY MISTRZ ZŁOTEJ PATELNIFORUMOWICZ WIELKI SERCEM
    Chef Paul

    Zarejestrowany
    Nov 2005
    Skąd
    Florida
    Posty
    5.472

    Domyślnie

    Rockefeller zjadam ze smakiem ... jednakowoż "na surowo", ze "zmrożonością", są najlepsze
    unde venis et quo tendis

  17. #37
    Banned
    niktspecjalny

    Zarejestrowany
    Apr 2006
    Skąd
    Lublin
    Kod pocztowy
    20-247
    Dzielnica
    Konkretna
    Posty
    15.683
    Wpisy w Dziennikach Budowy
    18

    Domyślnie

    Witam Polaków w mych zimowych rewolucjach


    polski hamburger



    schabowy polski po lubelsku


    polskie - regionalne placki ziemniaczane ze śmietaną

    w tle barszcz czerwony z kołdunami po polsku

    zestaw polskich surówek z baru sałatkowego w kompozycji własnej

    polski akcent na cegielnię w innej odsłonie.Polecam fajne żarełko takie nie kombinowane z Polski Rodem.
    Ostatnio edytowane przez niktspecjalny ; 28-12-2015 o 08:38

  18. #38
    REKORDZISTA FORUM (10 tysięcy postów!)
    perm

    Zarejestrowany
    Apr 2009
    Skąd
    Szczecin
    Dzielnica
    prawobrzeże, na wylocie
    Posty
    11.766

    Domyślnie

    Cytat Napisał niktspecjalny Zobacz post
    ...polski hamburger



    schabowy polski po lubelsku
    "Polski hamburger" Co za imponujące potrawy, nie mogę się doczekać dalszego ciągu. Ada o ostrygach a ten o "polskim hamburgerze". To dopiero!
    Andrzej Friszke:
    Tyle historia. Warto się ku niej zwracać, by wyciągać wnioski. Na przykład gdy jedna partia jest ważniejsza od instytucji państwa, a stanowisko partyjne jest ważniejsze niż stanowiska państwowe. Wódz partii może wszystko, a partia zrobi wszystko, żeby on był zadowolony. Można mieć wolną ekonomię, a w kategoriach narracji o tym, kto zasługuje na miano obywatela i prawdziwego Polaka, cofnąć się w przeszłość.

  19. #39
    REKORDZISTA FORUM (10 tysięcy postów!) NAJLEPSZY DORADCA NA TYM FORUM!!!NAJPOŻYTECZNIEJSZY FORUMOWICZ od ZAWSZE
    sSiwy12

    Zarejestrowany
    Mar 2006
    Skąd
    vel bajbaga
    Posty
    10.842

    Domyślnie

    Cytat Napisał perm Zobacz post
    "Polski hamburger" Co za imponujące potrawy, nie mogę się doczekać dalszego ciągu. Ada o ostrygach a ten o "polskim hamburgerze". To dopiero!
    Refleksja ????

    Podczytuję sobie kulinaria i jakoś tak jest, że w zasadzie od każdego piszącego coś odgapiam, inspiruję się, znajduję nieznane mi (mi, bo blisko mam) techniki.
    W zasadzie - bo nijak, nie znajdowałem tego u NS.
    Chociaż jest wyjątek - inspiruje do tego aby czegoś tak nie robić - co też jest jakąś wartością
    Jeśli w tym co napisałem, są jakieś błędy, to przepraszam. Nie wynikają one z chęci obrażania kogokolwiek.

    Uwaga - oświadczam, że nie posiadam zgody autorów, na wklejone w tym poście cytaty i (lub) zdjęcia - tak więc moderator może usunąć ten post.

  20. #40
    Banned
    niktspecjalny

    Zarejestrowany
    Apr 2006
    Skąd
    Lublin
    Kod pocztowy
    20-247
    Dzielnica
    Konkretna
    Posty
    15.683
    Wpisy w Dziennikach Budowy
    18

    Domyślnie

    Refleksja w moich zimowych rewolucjach...................... polski hamburger nie tuczy .To tak jak ze stekiem florydzkim po którym spada popęd.
    ..Jak już mówiłem... a jeśli nie, to powtórzę jeszcze raz: wbrew pozorom hamburger pochodzi z Niemiec. To tu podczas wojny wymyślono sposób na utuczenie Amerykanów walczących po drugiej stronie frontu i tym samym zwycięstwo nad nimi................
    Ostatnio edytowane przez niktspecjalny ; 28-12-2015 o 11:54 Powód: moje zimowe rewolucje

Strona 2 z 16

Tagi dla tego tematu

Zwiń / Rozwiń Uprawnienia

  • Nie możesz zakładać nowych tematów
  • Nie możesz pisać wiadomości
  • Nie możesz dodawać załączników
  • Nie możesz edytować swoich postów
  •  
  • BB Code jest aktywny(e)
  • Emotikonyaktywny(e)
  • [IMG] kod jest aktywny(e)
  • [VIDEO] code is aktywny(e)
  • HTML kod jest wyłączony