dostępne w wersji mobilnej muratordom.pl na Facebooku muratordom.pl na Google+
Strona 3 z 16
Pokaż wyniki od 41 do 60 z 315
  1. #41
    Banned
    niktspecjalny

    Zarejestrowany
    Apr 2006
    Skąd
    Lublin
    Kod pocztowy
    20-247
    Dzielnica
    Konkretna
    Posty
    15.683
    Wpisy w Dziennikach Budowy
    18

    Domyślnie

    Cytat Napisał perm Zobacz post
    "Polski hamburger" Co za imponujące potrawy, nie mogę się doczekać dalszego ciągu. Ada o ostrygach a ten o "polskim hamburgerze". To dopiero!
    To są moje zimowe rewolucje , a nie kulinaria z tym sraczkowatym jedzeniem co to tylko małże,ostrygi ,krewetki i krwiste steki.Schabowy po lubelsku i polski hamburger pochodzenia niemieckiego. ,to jest to.

  2. #42
    Banned
    niktspecjalny

    Zarejestrowany
    Apr 2006
    Skąd
    Lublin
    Kod pocztowy
    20-247
    Dzielnica
    Konkretna
    Posty
    15.683
    Wpisy w Dziennikach Budowy
    18

    Domyślnie

    witam.

    dzisiaj w moich zimowych rewolucjach na obiadek pyzy z mięsem kraszone cebulką takie polskie bo pyza szperm to polska pyza.

  3. #43
    OLIMP FORUM - oświecona góra rankingu... FORUMOWY MISTRZ ZŁOTEJ PATELNIFORUMOWICZ WIELKI SERCEM
    Chef Paul

    Zarejestrowany
    Nov 2005
    Skąd
    Florida
    Posty
    5.472

    Domyślnie

    Cytat Napisał niktspecjalny Zobacz post
    To są moje zimowe rewolucje , a nie kulinaria z tym sraczkowatym jedzeniem co to tylko małże,ostrygi ,krewetki i krwiste steki. ...
    ... czy jakieś tam, "mielone", francuskie sery, i norweskie łososie
    unde venis et quo tendis

  4. #44
    REKORDZISTA FORUM (10 tysięcy postów!) NAJLEPSZY DORADCA NA TYM FORUM!!!NAJPOŻYTECZNIEJSZY FORUMOWICZ od ZAWSZE
    sSiwy12

    Zarejestrowany
    Mar 2006
    Skąd
    vel bajbaga
    Posty
    10.842

    Domyślnie

    Chef - wybacz jemu.

    On żyje w minionej epoce kulinarnej - stołówek zakładowych, knajp z meduzą i lornetą, itp.
    To taki przeładowany detalem kulinarny styl wintycz i minimalizm wymagań/doznań smakowych vs dobry produkt/wsad i wygląd potrawy.

    Choć z drugiej strony miliardy much ...................

    Ps. Trzeba tylko mieć nadzieję, że Agatka nie jest obciążona genetycznie.
    Ostatnio edytowane przez sSiwy12 ; 28-12-2015 o 13:17 Powód: Ps. dopisałem
    Jeśli w tym co napisałem, są jakieś błędy, to przepraszam. Nie wynikają one z chęci obrażania kogokolwiek.

    Uwaga - oświadczam, że nie posiadam zgody autorów, na wklejone w tym poście cytaty i (lub) zdjęcia - tak więc moderator może usunąć ten post.

  5. #45
    Banned
    niktspecjalny

    Zarejestrowany
    Apr 2006
    Skąd
    Lublin
    Kod pocztowy
    20-247
    Dzielnica
    Konkretna
    Posty
    15.683
    Wpisy w Dziennikach Budowy
    18

    Domyślnie

    Cytat Napisał sSiwy12 Zobacz post
    Chef - wybacz jemu.

    On żyje w minionej epoce kulinarnej - stołówek zakładowych, knajp z meduzą i lornetą, itp.
    To taki przeładowany detalem kulinarny styl wintycz i minimalizm wymagań/doznań smakowych vs dobry produkt/wsad i wygląd potrawy.

    Choć z drugiej strony miliardy much ...................

    Ps. Trzeba tylko mieć nadzieję, że Agatka nie jest obciążona genetycznie.
    siwy pamiętaj ,żebyś nie przesadził.Już to powoli robisz.Daję ci to delikatnie do zrozumienia ,a za co to sobie dośpiewaj w moich zimowych ze złotymi zębami rewolucjach.

  6. #46
    OLIMP FORUM - oświecona góra rankingu... FORUMOWY MISTRZ ZŁOTEJ PATELNIFORUMOWICZ WIELKI SERCEM
    Chef Paul

    Zarejestrowany
    Nov 2005
    Skąd
    Florida
    Posty
    5.472

    Domyślnie

    Taki, dla przykładu, indyk (nie polski wprawdzie), przygotowany i upieczony jednak, polskim sposobem (w bratkaście)


    ... albo deser z melona (którego dziś w Polsce, można kupić równie łatwo jak np kaszankę - którą to lubię bardzo, na różne sposoby), karmelizowanego lekko w miodzie z rumem, w miętowej galaretce


    "rewolucja zimowa", to niewątpliwie
    unde venis et quo tendis

  7. #47
    Banned
    niktspecjalny

    Zarejestrowany
    Apr 2006
    Skąd
    Lublin
    Kod pocztowy
    20-247
    Dzielnica
    Konkretna
    Posty
    15.683
    Wpisy w Dziennikach Budowy
    18

    Domyślnie

    Takie dla przykładu pyzy z mięsem .Polskie pyzy i siwy coś dla ciebie .Moja wnuczka nie będzie obciążona genetycznie ale za to gdy dorośnie nie będzie już miała kogo naśladować zza wielkiej wody takie jest życie.Mówi ci to imbecyl kulinarny ,który teraz serwuje ci właśnie pyzy.





    Pyzy jak z bazaru Różyckiego, za komuny .Pamiętasz to??? . Ja je jadłem jak przyjeżdżałem by np. kupić sobie pumpy albo spodnie khaki .Pamiętasz to ???. Chcesz podyskutować o tym chłopcze ??? Jeśli nie to nie przywołuj tego czego na oczy nie widziałeś.Meduzę i lornetę zostaw w spokoju bo tego smaku nawet nie potrafisz wyrazić ponieważ jeszcze cie nie było.
    Ostatnio edytowane przez niktspecjalny ; 28-12-2015 o 20:18

  8. #48
    Banned
    niktspecjalny

    Zarejestrowany
    Apr 2006
    Skąd
    Lublin
    Kod pocztowy
    20-247
    Dzielnica
    Konkretna
    Posty
    15.683
    Wpisy w Dziennikach Budowy
    18

    Domyślnie

    I taki dla przykładu polski hamburger z Niemiec. to z kolei dla szperm.









    ot taki polski z polskiej mlecznej krowy.

  9. #49
    Lider FORUM (min. 2800) FORUMOWICZ WIELKI SERCEM Avatar Greengaz
    Zarejestrowany
    Feb 2012
    Skąd
    Żyrardów
    Kod pocztowy
    96-300
    Posty
    4.616

    Domyślnie

    Cytat Napisał niktspecjalny Zobacz post
    Takie dla przykładu pyzy z mięsem .Polskie pyzy ..... .



    Pyzy jak z bazaru Różyckiego, za komuny .
    To ten producent? Cena atrakcyjna.


  10. #50
    OLIMP FORUM - oświecona góra rankingu... FORUMOWY MISTRZ ZŁOTEJ PATELNIFORUMOWICZ WIELKI SERCEM
    Chef Paul

    Zarejestrowany
    Nov 2005
    Skąd
    Florida
    Posty
    5.472

    Domyślnie

    Cytat Napisał niktspecjalny Zobacz post
    Takie dla przykładu pyzy z mięsem .Polskie pyzy i siwy coś dla ciebie .Moja wnuczka nie będzie obciążona genetycznie ale za to gdy dorośnie nie będzie już miała kogo naśladować zza wielkiej wody takie jest życie.Mówi ci to imbecyl kulinarny ,który teraz serwuje ci właśnie pyzy.
    ...
    Piękne ... widać postęp, samodzielnie podsmażyłeś boczek z cebulką



    Cytat Napisał niktspecjalny Zobacz post
    I taki dla przykładu polski hamburger z Niemiec. ...



    ...
    ot taki polski z polskiej mlecznej krowy.
    Burgery pieczone w głębokim tłuszczu sposobem Dyer'sa ... "prawdziwie polskie", (by nie powiedzieć: "z okolic Lublina") będą dopiero wtedy, gdy dodasz trufli
    unde venis et quo tendis

  11. #51
    Banned
    niktspecjalny

    Zarejestrowany
    Apr 2006
    Skąd
    Lublin
    Kod pocztowy
    20-247
    Dzielnica
    Konkretna
    Posty
    15.683
    Wpisy w Dziennikach Budowy
    18

    Domyślnie

    Witam.

    W moich zimowych rewolucjach po pyzach z torby i kraszeniu boczkiem z cebulką do popicia barszczyk czerwony z torby , po hamburgerach ociekających własnym tłuszczem na głęboko bo fajnie się wysmażają.Swoją drogą spróbuję zrobić frytki z wody bo na głębokim tłuszczu dziadkom mogą zwieracze puszczać.Sam nim jestem to muszę mieć na to baczenie .Dzisiaj będzie białe wino bez muli. za to będą żeberka z wody w truflowym oleju na głęboko bez torby..Zaznaczam ,że wszystko będzie z okolic lublina.Nic od cudzoziemców nie Polaków bo Polak to wie co to polskie żarełko.Ci co uciekli z Polska nie mają racji bytu.Tak więc żeberka z wody ale na głębokim w mych cudownych zimowych Rewolucjach.Bez robali.
    Ostatnio edytowane przez niktspecjalny ; 30-12-2015 o 07:36 Powód: okolice Lublina.

  12. #52
    Banned
    niktspecjalny

    Zarejestrowany
    Apr 2006
    Skąd
    Lublin
    Kod pocztowy
    20-247
    Dzielnica
    Konkretna
    Posty
    15.683
    Wpisy w Dziennikach Budowy
    18

    Domyślnie

    Cytat Napisał anSi Zobacz post
    Znaczy to tylko tyle, że wszystko po staremu i nadziei na poprawę brak.
    W mych zimowych rewolucjach "nadzieja to matka głupich" ale fikuśne żeberka już w przygotowaniu.

  13. #53
    OLIMP FORUM - oświecona góra rankingu... WSZECHOBECNANAJPOŻYTECZNIEJSZY FORUMOWICZ od ZAWSZEFORUMOWA DOBRA DUSZA I POMOCNA DŁOŃFORUMOWICZ WIELKI SERCEM Avatar anSi
    Zarejestrowany
    Feb 2005
    Skąd
    3City
    Posty
    7.745

    Domyślnie

    Nie, drogi dziadku - nadzieja to matka nieszczęśliwych. Szczęścia więc w gotowaniu z torebek i zdrowia po tymże


  14. #54
    Banned
    niktspecjalny

    Zarejestrowany
    Apr 2006
    Skąd
    Lublin
    Kod pocztowy
    20-247
    Dzielnica
    Konkretna
    Posty
    15.683
    Wpisy w Dziennikach Budowy
    18

    Domyślnie

    Cytat Napisał anSi Zobacz post
    Nie, drogi dziadku - nadzieja to matka nieszczęśliwych. Szczęścia więc w gotowaniu z torebek i zdrowia po tymże
    Może nie z torebki do końca ale z nadzieją w mych rewolucjach ,że wyjdzie dobrze.Popatrz..Mówi ci to dziadek pierwszej kategorii.Jesteś babcią??? Będzie łatwiej torebkę otworzyć.

  15. #55
    OLIMP FORUM - oświecona góra rankingu... WSZECHOBECNANAJPOŻYTECZNIEJSZY FORUMOWICZ od ZAWSZEFORUMOWA DOBRA DUSZA I POMOCNA DŁOŃFORUMOWICZ WIELKI SERCEM Avatar anSi
    Zarejestrowany
    Feb 2005
    Skąd
    3City
    Posty
    7.745

    Domyślnie

    Baaabcią??? Dobry żart. Doceniam. Masz kłopoty z owieraniem torebek? Na odległość nie pomogę


  16. #56

    Domyślnie

    Pawle zaczełam odmrażać żeberka (ekologiczna świnka złotnicka), chcę upiec w całości. Jakiś pomysł na nadzienie?





    Ostatnio edytowane przez ada_marcin ; 30-12-2015 o 20:34 Powód: eko zlotnicka3.jpg

  17. #57
    OLIMP FORUM - oświecona góra rankingu... FORUMOWY MISTRZ ZŁOTEJ PATELNIFORUMOWICZ WIELKI SERCEM
    Chef Paul

    Zarejestrowany
    Nov 2005
    Skąd
    Florida
    Posty
    5.472

    Domyślnie

    Całkiem niedawno, robiłem wieprzowinę z konfiturą z czerwonej cebuli.
    Może byś Adao chciała wypróbować ?

    unde venis et quo tendis

  18. #58
    OLIMP FORUM - oświecona góra rankingu... WSZECHOBECNANAJPOŻYTECZNIEJSZY FORUMOWICZ od ZAWSZEFORUMOWA DOBRA DUSZA I POMOCNA DŁOŃFORUMOWICZ WIELKI SERCEM Avatar anSi
    Zarejestrowany
    Feb 2005
    Skąd
    3City
    Posty
    7.745

    Domyślnie

    Cytat Napisał niktspecjalny Zobacz post
    Nie Polaku - tchórzu ............żeberka byś miał zza wielkiej wody witaminę.





    Przepraszam........... z żeberek wyszły skrzydełka. ,ale głęboki pozostał w mych zimowych rewolucjach.Te tchórz co ty na to!!!

    Uciekłeś z Polski więc jesteś tchórzem.Siedzisz i knujesz.Ciebie tu nie ma jak ważą się sprawy Polski.Brzydzę się tobą w mych zimowych rewolucjach.Chcesz o tem tchórzu-cykorze.??? Tabletki patafianie bierz bo to czas na ciebie.Nie mam szacunku do ciebie boś łajdak i tchórz.Trzymaj się zdrowo w nadchodzącym roku .Zdrowia ci życzę.
    Zdaje się, że pan niktspecjalny przekroczył wszelkie normy zwykłej ludzkiej przyzwoitości. Za te chamskie epitety w stosunku do innego użytkownika forum należy się dłuugi odpoczynek od forum. Redakcja - mam nadzieję- zareaguje.


  19. #59
    OLIMP FORUM - oświecona góra rankingu... FORUMOWY MISTRZ ZŁOTEJ PATELNIFORUMOWICZ WIELKI SERCEM
    Chef Paul

    Zarejestrowany
    Nov 2005
    Skąd
    Florida
    Posty
    5.472

    Domyślnie

    Cytat Napisał anSi Zobacz post
    Zdaje się, że pan niktspecjalny przekroczył wszelkie normy zwykłej ludzkiej przyzwoitości. Za te chamskie epitety w stosunku do innego użytkownika forum należy się dłuugi odpoczynek od forum. Redakcja - mam nadzieję- zareaguje.
    Daj spokój, anSi ... (jak już pisałem), osobnik z IQ "pustego słoika po majonezie", nie jest w stanie mnie obrazić, choćby nie wiem jakie epitety wypisywał

    Władysław Bartoszewski: "... Kiedy ktoś mnie po pijaku obrzyga w autobusie, to nie jest obraza. To jest obrzydliwość. Nie każdy może mnie obrazić. ..."
    unde venis et quo tendis

  20. #60
    OLIMP FORUM - oświecona góra rankingu... WSZECHOBECNANAJPOŻYTECZNIEJSZY FORUMOWICZ od ZAWSZEFORUMOWA DOBRA DUSZA I POMOCNA DŁOŃFORUMOWICZ WIELKI SERCEM Avatar anSi
    Zarejestrowany
    Feb 2005
    Skąd
    3City
    Posty
    7.745

    Domyślnie

    Chefie - to wszystko prawda, co o słoiku i IQ napisałeś, ale....brak reakcji to forma przyzwolenia, a mnie jakoś te "rzygowiny" niespecjalnie odpowiadają. Są po prostu obrzydliwe.


Strona 3 z 16

Tagi dla tego tematu

Zwiń / Rozwiń Uprawnienia

  • Nie możesz zakładać nowych tematów
  • Nie możesz pisać wiadomości
  • Nie możesz dodawać załączników
  • Nie możesz edytować swoich postów
  •  
  • BB Code jest aktywny(e)
  • Emotikonyaktywny(e)
  • [IMG] kod jest aktywny(e)
  • [VIDEO] code is aktywny(e)
  • HTML kod jest wyłączony