dostępne w wersji mobilnej muratordom.pl na Facebooku muratordom.pl na Google+
Strona 2 z 6
Pokaż wyniki od 21 do 40 z 116
  1. #21

    Domyślnie

    Cytat Napisał inwestor
    BOGUS66
    Jak to granity ubogo :o to marmury są ubogie. Marmur brudzi się nasiąka wodą słabe to to i kruche. Pomniki i ołtarze tylko z granitów i bazaltów :wink: A tak swoją drogą to niezła myśl to co napisałes. Słyszałem że mają likwidować mauzoleum Lenina na Placu Czewonym w Moskwie. Tam to dopiero klasa 8) a jaka aparatura podtrzymująca długowieczność. Mozna by może tanio odkupić 8) Tylko choroba nie mam tego Kirby'ego ani Rainbowa ani innego Robocleana nie miałbym co wstawić na ten piedestał. :cry: Teraz to juz dopiero będę miał doła. :wink:
    Pozdrawiam
    Przepraszam za tę "ubogość" granitów ale sądziłem, że marmur z Carrary jest droższy, no cóż uczy się człek całe życie.
    A co do mauzoleum to świetna myśl, zaraz sprawdzę na allegro czy już nie sprzedają.
    Co do doła to wiesz jak jest, od czegoś trzeba zacząć, bo jaką masz pewność, że jak już kupisz TEN odkurzacz będzie Cię stać na marmury?
    Pozdrawiam
    No i jak tu budować?

  2. #22
    OLIMP FORUM - oświecona góra rankingu... NAJLEPSZY DORADCA NA TYM FORUM!!! Avatar Mały
    Zarejestrowany
    May 2003
    Skąd
    Gościcino
    Posty
    7.643

    Domyślnie

    Cytat Napisał jareko
    Cytat Napisał wbrat
    ....to nigdy nie kupie nic w sprzedazy bezposredniej - po prostu nie wierze, ze w takich przypadkach stosunek cena/jakosc jest korzystny. W sklepach tez mozna znalezc sprzet z "wyzszej półki" a jak coś będzie nie tak, to przynajmniej wiadomo gdzie pójść.....
    Hmmm....i tu sie z lekka mylisz jak sadze
    Po to organizuje sie siec sprzedazy bezposredniej, dosc hermetyczna, bys danego towaru w sklepie nie kupil.
    Co do wyzszosci centralnego nad innymi rozwiazaniami....hmmmm.... jednak wybralbym Rainbow
    Sorki Jareko , ale targać takie ciężkie bydle jak Rainbowa po schodach do przyjemności nie należy. Miałem Zeptera i ...nigdy sie nie dam naciągnąć na cos takiego(nie był mój).
    Więc ci dziekuję losie choćby tylko za to,
    że nie musiałem się urodzić pod wulkanem.
    Że średni u nas klimat i przeciętne lato,
    ale dzieciaki są przeważnie roześmiane...

  3. #23

    Domyślnie

    Cytat Napisał Mały
    Sorki Jareko , ale targać takie ciężkie bydle jak Rainbowa po schodach do przyjemności nie należy. Miałem Zeptera i ...nigdy sie nie dam naciągnąć na cos takiego(nie był mój).
    Odkurzacz Zeptera?

  4. #24
    Guest

    Domyślnie

    Ja rowniez wole Rainbow , niz centralny. Faktycznie , troche jest ciezki przy noszeniu go po schodach , ale to chyba jego jedyna wada. W przyszlym roku zaczynam budowe domu parterowego , wiec dzwiganie mi odejdzie.

  5. #25
    OLIMP FORUM - oświecona góra rankingu... NAJLEPSZY DORADCA NA TYM FORUM!!! Avatar Mały
    Zarejestrowany
    May 2003
    Skąd
    Gościcino
    Posty
    7.643

    Domyślnie

    Cytat Napisał Dominik!
    Cytat Napisał Mały
    Sorki Jareko , ale targać takie ciężkie bydle jak Rainbowa po schodach do przyjemności nie należy. Miałem Zeptera i ...nigdy sie nie dam naciągnąć na cos takiego(nie był mój).
    Odkurzacz Zeptera?
    Tak - wodny Zeptera.
    Więc ci dziekuję losie choćby tylko za to,
    że nie musiałem się urodzić pod wulkanem.
    Że średni u nas klimat i przeciętne lato,
    ale dzieciaki są przeważnie roześmiane...

  6. #26

    Domyślnie

    Mam reinbow’a i centralny. T/z tęczowego miałem, bo dałem teściowej, a co! niech trochę się pomęczy. Centralny to inna bajka, nie ma, co porównywać. Kto ma wie o czym mówię.
    xanx po reaktywacji
    ...to jest Twoje życie i kończy sie z każdą minutą.

  7. #27

    Domyślnie

    Ja używam od 1985 roku radziecki odkurzacz buran i jak na razie nie chce się zpsuć.
    Ale jak się zepsuje to kupię jeden z modeli dyson.

  8. #28
    REKORDZISTA FORUM (10 tysięcy postów!)
    jareko

    Zarejestrowany
    Mar 2004
    Posty
    17.544

    Domyślnie

    nom - spoko - nie zpesuje sie
    To technologia kosmiczna gniotsia nie łamiotsia ))))
    Nie chce tu wychwalac Rainbow.
    Ten kto mial i uzywal wie o czym mowie.
    Ten kto nie mial zawsze powie ze to gniot.
    Dzwiganie po schodach? Zlazy czy masz bidon 2 czy 5 litrow ale faktycznie - lekkie to to nie jest.
    Czy lepszy centralny? Widzialem Centralny w akcji choc sam nie uzywalem. Ja wybralbym jednak Rb.
    Majac dywany i alergika w domu wogole bym sie nie zastanawial - za tym przemawia moje 4 letnie doswiadczenie w sprzedazy i utrzymujace sie po dzis dzien przyjacielskie kontakty z kilkunastoma alergicznymi klientami ktorym niejako pomoglem pozbawiajac ich kasy hehehe ale dajac cos w zamian
    A zreszta - po co sie rozpisywac
    Rb jest The Best i basta
    http://forum.muratordom.pl/showthrea...=1#post7383340
    http://forum.muratordom.pl/showthrea...-JAR-EKO-uwaga

    nie odbieram PW na Forum,więc proszę nie pisać bo i tak nie odpiszę

  9. #29
    Lider FORUM (min. 2800) NAJLEPSZY DORADCA NA TYM FORUM!!!
    Sp5es

    Zarejestrowany
    Mar 2005
    Posty
    3.549

    Domyślnie

    Zadałem sobie trud dogłębnego przeanalizowania tematu, przed wizytą podobnego "misia" z Rainbow. I tego wyrobu się tyczy wypowiedź

    Analiza :

    - 60% ceny to prowizje dla sprzedawców systemu sieciowego. (szacunek)
    - sprzęt jest dobry, ale napewno nie tak dobry jak cena, chyba że bez tych prowizji
    - fizyka dla wszystkich jest jednakowa - podciśnienia mniejszego niż - ca. 1000 hPa nie potrafi zrobić nikt, również kosmicznie.
    - czy odkurzacz zostawia 5 mm Hg podciśnienia, czy 20 mm - podłoga jest tak samo czysta. (wartości zgadywane)
    - za duże podciśnienie to przyleganie ssawki do podłoża i niemożnośc oderwania - a więc - z czuciem
    - jak potrzeba więcej wydajności (wydatek zasysanego powietrza) kup odkurzacz silnikiem o większej mocy. Oferuje każdy.
    - turboszczotka do dywanów - super patent, działa rewelacja - można ją także kupić w Zelmerze za 120 pln dopłatą (cena z przed paru lat, może się nieco różnić)
    - filtry hypoalergiczne w lepszych odkurzaczach - oferuje każdy markowy producent w wyższych klasach sprzętu.
    - węże " kosmiczne" po których można stąpać i nic się nie dzieje - jak wlezę na wąż i go zagniotę, idę do sklepu i za 20 pln kupuję następny, może nawet i drugi na zapas.... Mogę jeszcze podeptać następne dwa razy.
    - nawilżanie powietrza - obliczenia równowagi wilgotnościowej wykazują, że taki Raibow winien pracować ok. 2h, aby uzyskać właśćiwą wilgotność powietrza - zużycie energii 700w x 2h !!! Koszty !! Hurgot ok chyba 50-60 dB, nie sposób wytrzymać w pomieszczeniu dłużej niz 10 min.
    - poszukuję tych nawilżających w ten sposób
    - jak żona zobaczyła zupę kurzu w wodzie - to mało nie zemdlała. W workach przynajmniej nie musi tego samego oglądać. Ale fakt, nie potrzeba worków - 2 pln / 2 miesiące... Taniej
    - co sprzątanie trzeba się paprać w tej zupie.
    - roztocza jakie potencjalnie pozostaną na tej mokrej brei, w wyniku niedoczyszczenia pojemnika są później idealnie rozsiewane z "nawilżanym powietrzem" . Super alergen.
    - prelegent, jak chciał porównać wygląd powietrza wylotowego jego i mojego sprzętu,a wyciągnęłęm mu wtedy najlepszego Zelmera ... zwątpił i zrezygnował.


    Wnioski

    - kup dobry odkurzacz np. najlepszy Zelmer jaki jest - zapłacisz ok. 650 pln (stare ceny, sytuacja z przed 2-3 lat)
    - efekty dostecznie porównywalne, łącznie z filtrami HEPA (hypoalergiczne)
    - koniecznie kupić turboszczotkę
    - kasę zostawić polskiej firmie , nie Amerykanom. To przecież Amerykanie kupują Zelmery... czytaj afery Wieczerzaka.
    - do nawilżania powietrza kup dedykowany sprzęt, średnio 250 pln, luksus 600 pln. Bedzię chodził o 30dB ciszej, 3 razy oszczędniej, oparte na dużo lepszej metodzie przemywania powierza wraz z nawilżaniem, a nie tylko nawilżaniem - w tych dojrzalszych rozwiązaniach
    - Wynajmij Ukrainkę raz w tygodniu do tego odkurzacza na 2 h = 80 pln / mies
    - za resztę zabrac rodzinę na wakacje do Egiptu, albo kupić nowy telewizor
    - koszt ten sam....

    Podsumowanie

    - jak ktoś ma kasę niech to kupi, za dobre samopoczucie trzeba też zapłacić. Dla niektórych Pań, bardzo, bardzo ważne.
    - wyrób jest wysokiej jakości, ale totalnie przedrożony
    - ma kupę poważnych wad, sprzedawanych w profesjonalnym marketingu jako rzekoma zaleta
    - argumentacja polega na marketingowych chwytach nie popartych żadnymi konkretami z fizyki
    - jak się za nie wziąć - król jest nagi
    - kupić sprzęt jak napisałem powyżej i tak będzie perfekt, a zostanie sporo kaski na inne fajne sprawy.
    - zachwyt wynalazkiem szybko spowszednieje, szybciej niż się wydaje.
    - dostatecznie podobne wyniki czystości powietrza można zyskać na wielowarstwowych filtrach HEPA, za wielokrotnie mniejsze pieniądze - ale bez wątpienia zaleta.
    - odkurza b.dobrze. Złośliwie dodaję, za parę tysięcy PLN , jeszcze by brakowało by źle odkurzał....

    Nie znam dyskutowanego w/w innego wynalazku, myślę, że nie różni się od innego oszołomstwa amerykańskich snobów. Brakuje mi tylko oklasków z taśmy podczas prezentacji. Słowo kosmiczny pozostawmy rakietom.
    Odkurzanie podłogi jest...na Ziemi.
    Mogę sprzątać odkurzaczem radzieckim, jeśli się nie psuje, dobrze działa, i nie pieści prądem. (może być trudno to pogodzić, akurat dla takiego fabrykatu).

    Mam nadzieję, że nie zostanę zlinczowany przez posiadaczy kosmicznych cudów.

    Piszę oczywiście prowokacyjnie, z przymrużeniem oka, jednakże nie bezpodstaw technicznych.

  10. #30
    Lider FORUM (min. 2800) NAJLEPSZY DORADCA NA TYM FORUM!!!
    Sp5es

    Zarejestrowany
    Mar 2005
    Posty
    3.549

    Domyślnie

    Cytat Napisał jareko
    Cytat Napisał wbrat
    ....to nigdy nie kupie nic w sprzedazy bezposredniej - po prostu nie wierze, ze w takich przypadkach stosunek cena/jakosc jest korzystny. W sklepach tez mozna znalezc sprzet z "wyzszej półki" a jak coś będzie nie tak, to przynajmniej wiadomo gdzie pójść.....
    Hmmm....i tu sie z lekka mylisz jak sadze
    Po to organizuje sie siec sprzedazy bezposredniej, dosc hermetyczna, bys danego towaru w sklepie nie kupil.
    Co do wyzszosci centralnego nad innymi rozwiazaniami....hmmmm.... jednak wybralbym Rainbow

    Jareko,

    To nie te czasy.
    Jak nawet wymyślą coś unikalnego, to 2 miesiące walą to CHińczycy , naruszająć wszelkie ochrony patentowe, oczywiście odpowiednio taniej.
    Metoda nie godna pochwały, ale...

  11. #31
    REKORDZISTA FORUM (10 tysięcy postów!)
    jareko

    Zarejestrowany
    Mar 2004
    Posty
    17.544

    Domyślnie

    Sp5es
    zadales sobie sporo trudu i czasu na powyzsze
    Nie chce mi sie wytaczac kontrargumentow.
    Zadam Ci tylko jedno pytanie - ono chyba zamknie dyskusje

    Jak zachowuje sie worek wraz z iloscia zawartego w nim kurzu? Jego dziury zapychaja sie czy tez nie? A jak sie zapychaja to na co idzie wiekszosc mocy odkurzacza? Na zasysanie nowych zanieczyszczen czy tez przepychanie zatkanych dziur w worku by byl mozliwy jakikolwiek przeplyw powietrza? I pytan mialbym wiecej ale po co?
    Z jednym sie zgodze - cena jest wygorowana ale to jest typowe zjawisko przy sprzedazy bezposredniej

    Co do Chinczykow - fakt - oni teraz potrafia i moga realnie wszystko
    Ale jakos sprzetu opartego na zasadzie dzialania Rb nie widzialem poki co Made in China
    http://forum.muratordom.pl/showthrea...=1#post7383340
    http://forum.muratordom.pl/showthrea...-JAR-EKO-uwaga

    nie odbieram PW na Forum,więc proszę nie pisać bo i tak nie odpiszę

  12. #32
    Lider FORUM (min. 2800)
    brachol

    Zarejestrowany
    Nov 2003
    Skąd
    Poznań
    Posty
    2.947
    Wpisy w Dziennikach Budowy
    8

    Domyślnie

    a ja mam 2 spostrzerzenia:
    1. NIe tylko Rb ma filtr wodny i kilkustopniowa filtracje powietrza.
    2. W firmach sprzatajacych i pioracych dywany jakos nie zauwazylem odkuracza Rb tylko innych firm a dywany czyste i tumany kurzu sie nie unosza w powietrzu wydmuchiwanym

  13. #33
    Lider FORUM (min. 2800) NAJLEPSZY DORADCA NA TYM FORUM!!!
    Sp5es

    Zarejestrowany
    Mar 2005
    Posty
    3.549

    Domyślnie

    Jareko,

    Argument oczywiście trafny.

    Opory przepływu rosną w funkcji grubości warstwy narastającego kurzu.
    Ale po to te odkurzacze mają regulowaną siłę ssania. I oznacza, że pełen worek kurzu siedzi w środku, a ta cholera jak na złość i tak działa...
    A jeśli nawet. Jak szaleć to szaleć. Policz nowy worek do każdego sprzątania... jak zawsze dodaj Ruską. Guarantee of satisfaction. American.

    Zdążysz dobić sumaryczną ceną do RB do końca swych dni? Siła ssania w tym przypadku jest stała... ja dla Ciebie prawie wszystko...

    I TEŻ znakomicie działają.

    A w oczach kręcą mi się już te $$$$ ... $$$....

    I od razu mnie prostuje....

    Ja często zadaję sobie dość niepopularne pytanie - ile zadaną cechę jesteś gotów zapłacić. Jak różnicę 7000 - pln Rb minus 1500 ( z tymi Ruskimi), lub "oszczędnościowo" 5500 pln -1500 PLN , do owych "wypasionych " 800 pln - to proszę.
    Za tą cenę nacisnę przycisk ssanie +1...

    Za takie pytanie niektóre Panie gotowe zabić....

    Nie chcę się spierać o stówki, ale położenie przecinków....
    By nie uwięznąć w detalach.

    Oczywiście za dobre samopoczucie też trzeba zapłacić. I myślę, że Rb to naprawdę skutecznie gwarantuje.W to wierzę.

    Aha, dożywotnia gwarancja (czy to moja fantazja ? nie pamiętam).
    Ja nie chcę darmowej gwarancji po 20 latach na 20 letni odkurzacz...

    Bo już będą technologie Marsjańskie... Made in USA.

    To na dobrą zabawę na noc.



    A propos.
    Nawilżasz powietrze Rb ? i Nawaniasz olejkami pomieszczenia ?

    z prowokacyjnym pozdrowieniem.

    sp5es

  14. #34
    REKORDZISTA FORUM (10 tysięcy postów!)
    jareko

    Zarejestrowany
    Mar 2004
    Posty
    17.544

    Domyślnie

    prowokator
    Wyobraz sobie za czasem eukaliptus pachnie u mnei w domu. Co do reszty
    Opory przepływu rosną w funkcji grubości warstwy narastającego kurzu. bynajmnije wcale nie rosna tak radykalnie gdyz elektronika wymusza wieksza moc silnika i przepycha ten kurz przez worek. Najdrobniejszy kurz, ten wlasnie niestety najbardziej szkodliwy dla naszego zdrowia i tego argumentu niestety nie pobijesz. Pal szesc wyniki badan - zaraz uslysze glosy ze lekarze przekupini byli. To moja obserwacja i jedno zdarzenie z moego zycia Ci opowiem Mialem pokaz u klienta u ktorego syn juz mial stan wstepnej astmy na bazie kurzu domowego (dokladniej odchodow roztocza). KLient nadziany, nie zalowal na niczym byleby dzieku pomoc. Najwieksze wynalazki kupowal, najlepsze odkurzacze na Kirby konczac. Nic - zadnej poprawy. Zaryzykowal - kupil ode mnei Rb - byl to listopad 92 - cena niewielka 27 mln - drozszy od Malucha tamtymi czasy. I po trzech miesiacach dzwoni do mnie kobitka. Lekarka prowadzaca jego syna z poradni alergologicznej Centrum Zdrowia Dziecka proszac o prezentacje Rb w CZD. Zrobilem a jakze - pogadalem tam chyba z 3 godziny, wiedzy natlukli mi do lba tyle ze hej. A wiesz co bylo powodem jej telefonu? W ciagu trzech miesiecy (!!!) od zakupu Rb duza czesc reakcji alergicznych organizmu ulegla radykalnej poprawie. Juz nie dusil sie tak jak przed zakupem, juz wychodzil normalnie do szkloy itd. Po pol roku odstawiono mu wiekszosc lekow, inhalator podreczny poszedl do kosza po czterech czy pieciu miesiacach.
    Mow co chesz - do mnie sama zasada dzialania Rb przemawia tak samo jak zrozumienie zakurzania odkurzaczem ktory dziala na innej zasadzie - malego sitka segregujacego kurz - jeden do wora drugi w powietrze
    Pomijam tu kwestie ceny - to zupelnie inna bajka
    skupilem sie tylko na samej technice i fizyce
    Dodam tylko ze RB juz nie handluje od lat, podzialalem sobie tylko 3 i pol roku i tylko 134 szt sprzedalem. Pamietam ze kilka lat temu wciaz na tablicy wisialem na 3 miejscu w historii biura
    http://forum.muratordom.pl/showthrea...=1#post7383340
    http://forum.muratordom.pl/showthrea...-JAR-EKO-uwaga

    nie odbieram PW na Forum,więc proszę nie pisać bo i tak nie odpiszę

  15. #35

    Domyślnie

    Cytat Napisał jareko
    duza czesc reakcji alergicznych organizmu ulegla radykalnej poprawie
    Jak ktoś ma w rodzinie alergika w ciężkim stanie, to może i jest to uzasadniony zakup. Ale wciskanie kitów zwykłym ludziom to rzecz zdecydowanie naganna. Podobnie, jak bandycka cena tego ustrojstwa.
    Wpis niezgodny z regulaminem forum...

  16. #36

    Domyślnie

    Cytat Napisał Tomek_J
    Cytat Napisał jareko
    duza czesc reakcji alergicznych organizmu ulegla radykalnej poprawie
    Jak ktoś ma w rodzinie alergika w ciężkim stanie, to może i jest to uzasadniony zakup. Ale wciskanie kitów zwykłym ludziom to rzecz zdecydowanie naganna. Podobnie, jak bandycka cena tego ustrojstwa.
    A kto jest w tym momencie głupszy? Klient czy sprzedawca? "Normalny" człowiek wie,że to drogo i nie kupuje,choć pokusa Go nieraz zdżera... Nienormalny klient,choć nie ma na to pieniedzy bierze jakiś kredyt Rainboła i spłaca...Nadziany klient kupi bez problemu,bo dla niego te 5tys. to nieraz jak splunąć..
    BTW Mój syn kiedyś chorował alergia/astma ,trafiłem na dobrą lekarkę to i rainboł był niepotrzebny.Pytałem się kiedyś jej czy te rainboły to naprawdę takie dobre.Powiedziała "dobra rzecz ale droga-niech pan kupi sprzęt zelmera"-tak jak to już :Sp5es napisał "ze wszystkimi bajerami" -wyjdzie prawie na to samo,a znacznie taniej.Aha mówiła ,by zmieniać worki jak najczęściej. Nawilżacz powietrza też miałem i sprawdził się ..nieźle ,ale najlepiej sprawdziła się lekarka.Po jakimś czasie się dowiedziałem,że jedna z lepszych od spraw astmy i alergii w Polsce.

  17. #37

    Domyślnie

    Nie żeby dyskryminować mieszkańców bloków, ale chyba większość Forumowiczów albo ma albo buduje własne domy.
    I na ty się skupię.

    ................... Rb - odkurzacz centralny .....................

    1. w kwestii alergików - wydaje mi się, że jest większe prawdopodobieństwo zanieczyszczenia powierza w domu z Rb (przy słabym utrzymywaniu go w należytej czystości) niż stosowanie OC.
    2. podczas odkurzania jest cicho - plus dla OC
    3. spróbuj Rb odkurzyć schody bez jego dźwigania na piętro - zaleta OC
    4. cena OC dobrej klasy z instalacją to ok 50% kosztów Rb

    Są pewnie argumenty za Rb kontra OC, o których chciałbym sie dowiedzieć.

  18. #38
    REKORDZISTA FORUM (10 tysięcy postów!)
    jareko

    Zarejestrowany
    Mar 2004
    Posty
    17.544

    Domyślnie

    Cytat Napisał krzysztofh
    ...Są pewnie argumenty za Rb kontra OC, o których chciałbym sie dowiedzieć.
    Swoje juz powiedzialem. Mozecie sie zgodzic lub nie.
    Z jednym macie racji - cena jest bandycka ale...... czy tylko Rb ma cene bandycka w stosunku do kosztow produkcji czy tez innych?
    Czy zastanawiamy sie kupujac Bemke czy Merca dlaczego tyle to kosztuje? Przeciez mozna kupic Meganke za o wiele mniejsze pieniadze i tez bedzie jezdzic o Metizie nie wspomne.
    Rb to pewna idea dzialania nad wyraz skuteczna. Rb to staly, niezalezny od nieczgo staly i silny przeplyw powietrza, to prawie 100% separacja zanieczyszczen od powietrza dla czastek na tyle malych ze faktycznie eliminuje nie tylko robaczki ale takze ich odchody, Rb to w trakcie eksploatacji realny (poza zuzyciem pradu) brak dodatkowych kosztow, i pomijajac bajer marketingowy o technologiach kosmicznych (tez mnei top smieszylo zawsze i tego kitu klientom nie wciskalem) faktycznie niezawodny.
    Centralny tez zalety ma
    Czy Rb czy centralny?
    Teraz z drugiej reki Rb z gwarancja i po fabrycznym przegladzie mozna kupic za 3-4 tys. Jaki to koszt w porowaniu z Centralnym? Chyba taniej I w dodatku Rb z pelnym osprzetem

    A i tak najgorsze w tym wszystkim jest to ze wogole trzeba odkurzac
    http://forum.muratordom.pl/showthrea...=1#post7383340
    http://forum.muratordom.pl/showthrea...-JAR-EKO-uwaga

    nie odbieram PW na Forum,więc proszę nie pisać bo i tak nie odpiszę

  19. #39

    Domyślnie

    Cytat Napisał jareko
    Z jednym macie racji - cena jest bandycka ale...... czy tylko Rb ma cene bandycka w stosunku do kosztow produkcji ?
    Oczywiście, że nie. To wszystko to jednak kwestia stosunku ceny do korzysci. Poza tym czy widziałeś dealerów mercedesa, chodzących po domach i wciskających ludziom kity marketingowe ?

    Mercedes jest marką uznaną powszechnie od dziesięcioleci. W pewien sposób sobie na nią zasłużył i w powszechnym odbiorze cena za auto jest uzasadniona. A w przypadku RB ? Bynajmniej... Co innego dorobić się pozycji, marki i w efekcie: wyższych cen za swoje produkty (produkt jest wysokiej klasy, więc jest drogi), a co innego "nakręcać markę" cenami (producent wali kosmiczną cenę, żeby wszystkim się wydawało, że produkt jest wysokiej klasy) - to swoisty autosnobizm.
    Wpis niezgodny z regulaminem forum...

  20. #40
    REKORDZISTA FORUM (10 tysięcy postów!)
    jareko

    Zarejestrowany
    Mar 2004
    Posty
    17.544

    Domyślnie

    Cytat Napisał areq
    ....ale najlepiej sprawdziła się lekarka.Po jakimś czasie się dowiedziałem,że jedna z lepszych od spraw astmy i alergii w Polsce.
    Z tym argumentem nie sposob polemizowac. Moge podeprzec sie Profesorami ktorzy reszte naszych lekarzy ucza leczyc a ktorych mialem okazje poznac wlasnie na tej prezentacji w CZD. Ale jako byly sprzedawca Rb z realna skutecznoscia ponad 50% (a t naprawde niezly wynik przy sprzedazy bezposredniej) nie jestem wiarygodny.
    Alergia to super dziwna przypadlosc. Nikt z nas nie ma gwarancji ze alergikiem stac sie moze. To choroba cywilizacji atakujaca kazdy organizm niezaleznie od jego wieku. Czynnikow ja wywolujacych jest multum. Jedyna metoda skutecznego leczenia lub zabezpieczenia sie przed nia jest zminimalizowanie kontaktu z czynnikami ja wywolujacymi. A mikroklimat w mieszkaniach jest najgorszy z mozliwych. TU wlasnie wystepuja najsilniejsze alergeny, tu narazeni jestesmy na atmosfere przesycona g...nem roztocza dzialajaca wyjatkowo skutecznie na nasze drogo oddechowe i system odpornosciowy. Noca gdy spimy wdychamy tych alergenow najwiecej gdyz takiego stezenia jak w lozku nie spotkamy nigdzie indziej. Dlugo by fakty dotyczace samej choroby jak i skutecznosci ich eliminacji przytaczac.
    Jak wspomnialem, mialem doczynienia z kilkunastoma alergikami ktorzy Rb kupili ode mnie, utrzymywalem z nimi i a czescia z nich utrzymuje kontak - ani jeden (leczony u roznych lekarzy - slaw swiatowych takze) nie zanegowal korzysci plynacych z zakupu Rb. Kilka zaporzyczylo sie w kredycie na kilka lat byleby go miec. To dla mnie jest najlepsza rekomendacja. Zwlaszcza ze czesc z nich majac inne cudo zza wielkiej wody - Kirby - przy braku jego skutecznosci i wysokich kosztach eksploatacji przeszlo na Rb. Jednak polaczenie separator i H2O jest nieporownywalnie skuteczniejsze niz worek nawet najgesciej tkany.
    Zmykam - jade w Polske
    http://forum.muratordom.pl/showthrea...=1#post7383340
    http://forum.muratordom.pl/showthrea...-JAR-EKO-uwaga

    nie odbieram PW na Forum,więc proszę nie pisać bo i tak nie odpiszę

Strona 2 z 6

Tagi dla tego tematu

Zwiń / Rozwiń Uprawnienia

  • Nie możesz zakładać nowych tematów
  • Nie możesz pisać wiadomości
  • Nie możesz dodawać załączników
  • Nie możesz edytować swoich postów
  •  
  • BB Code jest aktywny(e)
  • Emotikonyaktywny(e)
  • [IMG] kod jest aktywny(e)
  • [VIDEO] code is aktywny(e)
  • HTML kod jest wyłączony