dostępne w wersji mobilnej muratordom.pl na Facebooku muratordom.pl na Google+
Pokaż wyniki od 1 do 4 z 4

Temat: Vitodens 111W - sterowanie podłogówką

  1. #1

    Domyślnie Vitodens 111W - sterowanie podłogówką

    Witam.
    Posiadam mieszkanie 75M^2 w całości ogrzewane podłogówką. Pierwszy problem jest taki, że woda pompowana jest tylko przez pompę z kotła i nie posiadam żadnego zabezpieczenia przed wpuszczeniem zbyt ciepłej wody do podłogówki. I teraz kilka pytań:

    1. Czy jest jakaś możliwość ograniczenia maksymalnej temperatury na kotle tak żeby to jakoś zabezpieczyć, czy muszę robić aferę deweloperowi i dokładać mieszacz, żeby woda do podłogówki miała stałą temperaturę ?

    2. Czy pompa w kotle wystarczy, żeby te 75 m^2 podłogówki działało poprawnie ?

    3. Mam regulator pokojowy na razie, ale zastanawiam się nad zainstalowaniem pogodówki. Teoretycznie mieszkanie się nagrzewa dobrze, zużycie gazu na poziomie 4-5 m^3 na dobę razem z c.w.u. Czy można w tym kotle połączyć jakoś funkcje pogodówki i regulatora pokojowego i czy jest sens stosowania pogodówki?

    4. Gdybym zainstalował pogodówke to jak będzie działać pompa w kotle ? Nie wiem do końca jak to jest bo przeważnie do pompowania wody jest przeważnie osobna pompka która działa cały czas a kocioł ma za zadanie utrzymać temperaturę. Jak będzie u mnie ? Nie będzie tak, że kocioł nagrzeje i wyłączy się po osiągnięciu zadanej temp. i woda stanie i zacznie się wychładzać ? Czy będę musiał zainstalować dodatkową pompę ?

    5. Czy posiada ktoś instrukcję serwisową do tego kotła, tak abym mógł sprawdzić nastawy i dowiedzieć się jak zmienić ustawienia pompki?

    Z góry dziękuje za odpowiedzi.

  2. #2
    ELITA FORUM (min. 1000) Avatar piotrek0m
    Zarejestrowany
    Oct 2012
    Skąd
    Wrocław
    Posty
    2.222
    Wpisy w Dziennikach Budowy
    148

    Domyślnie

    Cytat Napisał papiez4 Zobacz post
    Witam.

    5. Czy posiada ktoś instrukcję serwisową do tego kotła, tak abym mógł sprawdzić nastawy i dowiedzieć się jak zmienić ustawienia pompki?

    .
    Wygooglować najprościej

    viessmann - link oficjany
    PLANETA 2 - dziennik budowy
    Projekt Planeta 2 / użytkowa 170 m2 + garaż 40 m2 / porotherm 24 P+W / ściany wełna 20 / podłoga styropian 14 / poddasze wełna 20 / kocioł Vitodens-222F / 100% ogrzewanie podłogowe

  3. #3
    FORUMOWICZ to brzmi dumnie (min. 100) Avatar questa
    Zarejestrowany
    Jan 2014
    Skąd
    Wroclaw
    Posty
    136
    Wpisy w Dziennikach Budowy
    16

    Domyślnie

    Poprosze o odpowiedz!

    Ja również pytam po jestem przed isntalacją kotła kondesacyjnego, instalator chce założyć mieszacz i osobną pompke (132 m2 podłogowki), ludzie na forum radzą puścić z kotła bez akcesoriów i "dusić" piec. Instalator mówi, że lepiej pozwolić kotłowi pracować na trochę wyższej temperaturze (70C) i schladzać wodą z powrotu niz dusić piec...to samo mowili inni instalatorzy. W schemacie - albo podłogówka za piecem albo sprzęgło + podłogówka (o mieszaczu nie nie ma). Jak to jest?
    Ostatnio edytowane przez questa ; 24-01-2016 o 17:59

  4. #4
    Lider FORUM (min. 2800) Avatar Konsultant Viessmann
    Zarejestrowany
    Nov 2015
    Skąd
    Wrocław
    Kod pocztowy
    53-015
    Posty
    4.026
    Kompletna oferta systemów grzewczych i chłodniczych Twój dostawca systemów grzewczych dla wszystkich obszarów zastosowań: Pompy ciepła | Kotły kondensacyjne | Systemy solarne | Fotowoltaika | Kogeneracja | Rekuperacja | Technika chłodnicza www.viessmann.pl

    Domyślnie

    Cytat Napisał questa Zobacz post
    Poprosze o odpowiedz!

    Ja również pytam po jestem przed isntalacją kotła kondesacyjnego, instalator chce założyć mieszacz i osobną pompke (132 m2 podłogowki), ludzie na forum radzą puścić z kotła bez akcesoriów i "dusić" piec. Instalator mówi, że lepiej pozwolić kotłowi pracować na trochę wyższej temperaturze (70C) i schladzać wodą z powrotu niz dusić piec...to samo mowili inni instalatorzy. W schemacie - albo podłogówka za piecem albo sprzęgło + podłogówka (o mieszaczu nie nie ma). Jak to jest?
    Witam, w tym temacie radzę zapytać profesjonalnych projektantów i wykonawców takich instalacji. Jeśli tak jak przedmówca masz w zamiarze instalację kotła Viessmann - polecam zadać pytanie do profesjonalistów, którzy dobiorą i wycenią dla ciebie instalację. To nic nie kosztuje i do niczego nie zobowiązuje!
    Każdą wycenę przygotowujemy indywidualnie gdyż każdy ma inne wymagania.
    W dni robocze kontaktujemy się z Państwem w ciągu 72h.
    ZADAJ PYTANIE TUTAJ

    A jeśli masz pytanie do mnie - służę pomocą!
    Twój dostawca systemów grzewczych dla wszystkich obszarów zastosowań:
    Pompy ciepła | Kotły kondensacyjne | Systemy solarne | Fotowoltaika | Kogeneracja | Rekuperacja | Technika chłodnicza

Tagi dla tego tematu

Zwiń / Rozwiń Uprawnienia

  • Nie możesz zakładać nowych tematów
  • Nie możesz pisać wiadomości
  • Nie możesz dodawać załączników
  • Nie możesz edytować swoich postów
  •  
  • BB Code jest aktywny(e)
  • Emotikonyaktywny(e)
  • [IMG] kod jest aktywny(e)
  • [VIDEO] code is aktywny(e)
  • HTML kod jest wyłączony