dostępne w wersji mobilnej muratordom.pl na Facebooku muratordom.pl na Google+
Strona 3 z 3
Pokaż wyniki od 41 do 51 z 51
  1. #41
    REKORDZISTA FORUM (10 tysięcy postów!) NAJLEPSZY DORADCA NA TYM FORUM!!! Avatar fotohobby
    Zarejestrowany
    Aug 2011
    Skąd
    Rybnik
    Posty
    18.605
    Wpisy w Dziennikach Budowy
    4

    Domyślnie

    Tkanina filtracyjna G4 z Allegro. 20, czy 15mm
    60zl za 1,5 m2, wystarczy na 5-6 lat przy czterech wymianach filtrów w roku.
    parterówka, płyta fundamentowa, 10cm XPS pod i 10cm EPS na płycie, silikat 18cm, 20 cm grafitowego EPS na ścianach, 5cm wełny i 30 cm celulozy na stropie. Rekuperator Kinetic 250, kocioł kondensacyjny Immergas Victrix 12kW, PV 4,27kWp na SolarEdge

  2. #42
    SYMPATYK FORUM (min. 10)
    tyszek666

    Zarejestrowany
    May 2015
    Skąd
    Raszyn
    Kod pocztowy
    05-090
    Posty
    34

    Domyślnie

    Witam jestem na etapie fundamentów.

    Mam kilka pytań do ludzi co mają albo trochę się znają na rekuperacji.

    Jaki jest koszt instalacji grawitacyjnej dla domu o powierzchni użyt 180mkw. Orientacyjnie czy to jest 1000 czy 10000zł.

    Pytam bo nie wiem jak działać, czy teraz ściągać kogoś kto ogarnie przeróbkę obecnego planu odnośnie grawitacji na mechanikę z rekuperacją czy można to na spokojnie w późniejszym etapie zrobić.

    Piszecie ze koszt wyszedł Wam około 8-10k, za ok 180mkw. Ja dostałem wycenę z jednej firmy z okolic WWA i jest od 17 do 21 brutto,
    Dość duża rozbieżność.

    Żeby nie zawalać wątku reklamami napiszcie mi proszę namiary NA PW, na firmy które wykonają rekuperacją w rozsądnej cenie.
    Z góry WIELKIE DZIĘKI

  3. #43

    Domyślnie

    Żadna firma nie zrobi ci tego poniżej 15tys. Mi najtansza do domku mniejszego niż 100m2 wycenila na 10k a rekuperator z totalnie najnizszej półki ponizej 3k. Jak chcialem przyzwoity reku (6tys) to najnizsze oferty zaczynaly sie od 13-14tyś a przypomne że mam domek polowe twojego.

  4. #44

    Domyślnie

    Cześć,

    podpowiedzcie dobrzy ludzie do kogo uderzyć na forum żeby zrobił projekt Rekuperacji. Mieszkam w Sulejówku ( mazowieckie ).

  5. #45
    REKORDZISTA FORUM (10 tysięcy postów!) Avatar asolt
    Zarejestrowany
    Feb 2010
    Skąd
    Dąbrowa Tarnowska
    Kod pocztowy
    33-200
    Posty
    11.495
    SOLVENT Hurtownia wentylacyjna. OZC, świadectwa i char. energetyczne. Projekty instalacji sanitarnych. Montaż instalacji wentylacji mechanicznej/rekuperacji, klimatyzacji i pomp ciepła www.solvent.sklep.pl cała polska

    Domyślnie

    Cytat Napisał tyszek666 Zobacz post
    Witam jestem na etapie fundamentów.

    Mam kilka pytań do ludzi co mają albo trochę się znają na rekuperacji.

    Jaki jest koszt instalacji grawitacyjnej dla domu o powierzchni użyt 180mkw. Orientacyjnie czy to jest 1000 czy 10000zł.

    Pytam bo nie wiem jak działać, czy teraz ściągać kogoś kto ogarnie przeróbkę obecnego planu odnośnie grawitacji na mechanikę z rekuperacją czy można to na spokojnie w późniejszym etapie zrobić.

    Piszecie ze koszt wyszedł Wam około 8-10k, za ok 180mkw. Ja dostałem wycenę z jednej firmy z okolic WWA i jest od 17 do 21 brutto,
    Dość duża rozbieżność.

    Żeby nie zawalać wątku reklamami napiszcie mi proszę namiary NA PW, na firmy które wykonają rekuperacją w rozsądnej cenie.
    Z góry WIELKIE DZIĘKI
    Dostałes wycenę realną.
    8-10 k to koszt montazu samego rekuperatora (Jan-Gaz, Wanas, Thessla i im podobne).
    Co uznajesz za rozsadną cenę?

  6. #46
    SYMPATYK FORUM (min. 10)
    tyszek666

    Zarejestrowany
    May 2015
    Skąd
    Raszyn
    Kod pocztowy
    05-090
    Posty
    34

    Domyślnie

    Minęło 2,5 roku od moje pytania
    Dom już jest wykończony, już ponad rok mieszkam.
    Co prawda bez rekuperacji ale w sumie chyba nie żałuję jej braku

  7. #47

    Domyślnie

    to moze odswieze temat i zapytam jak z ta wentylacja mechaniczna jest po latach?? wszedzie tylko zachwalanie a juz od dwoch znajomych slysze ze szalu nie ma a ze za bardzo nagrzewa w lecie a ze suche powietrze itp...

  8. #48
    REKORDZISTA FORUM (10 tysięcy postów!) NAJLEPSZY DORADCA NA TYM FORUM!!! Avatar fotohobby
    Zarejestrowany
    Aug 2011
    Skąd
    Rybnik
    Posty
    18.605
    Wpisy w Dziennikach Budowy
    4

    Domyślnie

    Rekuperacja nagrzewa powietrze w lecie ? Niby jak ? Otwarcie w upalny dzień okna, czy drzwi tarasowych bardziej podbija temperaturę
    parterówka, płyta fundamentowa, 10cm XPS pod i 10cm EPS na płycie, silikat 18cm, 20 cm grafitowego EPS na ścianach, 5cm wełny i 30 cm celulozy na stropie. Rekuperator Kinetic 250, kocioł kondensacyjny Immergas Victrix 12kW, PV 4,27kWp na SolarEdge

  9. #49
    Lider FORUM (min. 2800)
    Pytajnick

    Zarejestrowany
    Jan 2018
    Skąd
    Lubuskie Lasy
    Posty
    2.926

    Domyślnie

    Cytat Napisał fotohobby Zobacz post
    Rekuperacja nagrzewa powietrze w lecie ? Niby jak ? Otwarcie w upalny dzień okna, czy drzwi tarasowych bardziej podbija temperaturę
    Wiesz... jak sprzedawca ludziom nagada o cudach jakie reku wyprawia, to się później zawiedzeni czują. Moi przyszli sąsiedzi mają reku i żwirowe GWC. W zeszły m roku kiedy kupiłem działkę byłem oglądać. Na dworze podobnie jak teraz a z rury GWC 18stopni wiało. Super. Po jakimś czasie klops, z rury 10st więcej.
    Jako że wcześniej rozkminiałem temat tutaj, miałem jakąś wiedzę. Pooglądałem....a tam jedno złoże a powinno być dwa (regeneracja itd) Oczywiście do tego opinia - zimą super, szybko pranie schnie ale latem... jak kolega wyżej, bo sprzedawca powiedział, że reku działa niemal jak klima. a oni tego się spodziewali.

    Narzekali też na szybkie zapychanie filtrów a szczególnie tego na..wywiewie. Jakoś nie przyszło im do głowy, że prace wykończeniowe na piętrze - panele, gładź i zadyma z tym związana, mogą mieć współudział
    Ostatnio edytowane przez Pytajnick ; 29-07-2019 o 22:10

  10. #50
    REKORDZISTA FORUM (10 tysięcy postów!) Avatar asolt
    Zarejestrowany
    Feb 2010
    Skąd
    Dąbrowa Tarnowska
    Kod pocztowy
    33-200
    Posty
    11.495
    SOLVENT Hurtownia wentylacyjna. OZC, świadectwa i char. energetyczne. Projekty instalacji sanitarnych. Montaż instalacji wentylacji mechanicznej/rekuperacji, klimatyzacji i pomp ciepła www.solvent.sklep.pl cała polska

    Domyślnie

    Cytat Napisał sasik Zobacz post
    to moze odswieze temat i zapytam jak z ta wentylacja mechaniczna jest po latach?? wszedzie tylko zachwalanie a juz od dwoch znajomych slysze ze szalu nie ma a ze za bardzo nagrzewa w lecie a ze suche powietrze itp...
    To moze warto odwiedzic tych którzy mają prawidłowo wykonaną instalację, analogicznie na podłogówkę narzekają ci którzy maja ją nieprawidłowo zaprojektowaną i wykonaną oraz zle sterowaną. Co do wysuszania to wg równiez wysusza, widziałem juz wilgotnosci ok 25-30% przy WG. Czy z tego wynika ze nie powinno sie ich wykonywac? Cóz stoi na przeszkodzie zastosowac rekuperator obrotowy lub z wymiennikiem entalpicznym. Jezeli chodzi o zbytnie nagrzewanie to trzeba zapytac znajomych (tych znajomych) o sposób izolacji termicznej kanałów nawiewnych i wywiewnych. Po prostu dopytac o szczegoły, bo jak mowi przysłowie "diabeł tkwi w szczegółach"

  11. #51

    Domyślnie

    Cytat Napisał Brickt0p Zobacz post
    Cześć,

    podpowiedzcie dobrzy ludzie do kogo uderzyć na forum żeby zrobił projekt Rekuperacji. Mieszkam w Sulejówku ( mazowieckie ).
    Witam,

    Jeżeli szuka Pan sprawdzonych instalatorów wentylacji mechanicznej z rekuperatorem w okolicy Sulejówka, zachęcam do kontaktu z jednym z Autoryzowanych Instalatorów marki Junkers Bosch. Pomogą oni w doborze odpowiedniego rekuperatora, wykonają jego montaż oraz ewentualnie całą instalację wentylacji mechanicznej.
    Na stronie internetowej http://www.junkers.pl/ znajduje się wyszukiwarka instalatorów w zależności od ich lokalizacji. Wystarczy w niej wpisać jedynie miejsce zamieszkania. Można również skorzystać z całodobowej infolinii pod numerem telefonu: 801 900 810.
    W razie pytań chętnie pomogę.
    Pozdrawiam,
    ________________________________
    Konsultant Junkers-Bosch

Strona 3 z 3

Tagi dla tego tematu

Zwiń / Rozwiń Uprawnienia

  • Nie możesz zakładać nowych tematów
  • Nie możesz pisać wiadomości
  • Nie możesz dodawać załączników
  • Nie możesz edytować swoich postów
  •  
  • BB Code jest aktywny(e)
  • Emotikonyaktywny(e)
  • [IMG] kod jest aktywny(e)
  • [VIDEO] code is aktywny(e)
  • HTML kod jest wyłączony