dostępne w wersji mobilnej muratordom.pl na Facebooku muratordom.pl na Google+
Strona 3 z 9
Pokaż wyniki od 41 do 60 z 174
  1. #41
    FORUMOWICZ to brzmi dumnie (min. 100)
    manix76

    Zarejestrowany
    Dec 2009
    Skąd
    Polska centralna
    Posty
    147

    Domyślnie

    Kiedy ma się serwis zjawić do tej centrali?

  2. #42
    DOMOWNIK FORUM (min. 500)
    Salah

    Zarejestrowany
    Oct 2011
    Skąd
    Wieluń
    Kod pocztowy
    98-300
    Posty
    503

    Domyślnie

    piątek lub poniedziałek, z tubą. Serwis w Thessli szybko reaguje i jak na razie jest na 5+ zwłaszcza Pan Jacek
    PC 12 kw - brak kominów i kominków, to jest to Nie smrodzę innym.
    PV 9.9 kw - Stoją i produkują atomy, gazy, brudasy i kopciuchy mają w tyłku.

  3. #43
    FORUMOWICZ to brzmi dumnie (min. 100)
    manix76

    Zarejestrowany
    Dec 2009
    Skąd
    Polska centralna
    Posty
    147

    Domyślnie

    U mnie Pan Piotr ma się zjawić i wgrać nowszy soft do panela a przy okazji nowe filtry dostarczyć bo te które mam juz wymagają wymiany

  4. #44
    Lider FORUM (min. 2800) Avatar firewall
    Zarejestrowany
    Jun 2010
    Skąd
    Górny Śląsk
    Kod pocztowy
    41-400
    Posty
    4.749

    Domyślnie

    Cytat Napisał Martin5 Zobacz post
    Policzmy, ile kosztuje podgrzanie tego powietrza.
    Z Twoich danych wynika, że różnica między powietrzem wywiewanym i nawiewanym wynosi około 5 st.
    Przyjmijmy, że nawiew masz ustawiony na 100 m3/h. Co godzinę wpuszczasz więc 100 m3 powietrza zimniejszego o 5 st i to powietrze trzeba podgrzać.
    Ciepło właściwe powietrza to 1000 J/kg/st, czyli podgrzanie 1 m3 powietrza o 1 st wymaga 1000 J energii.

    Proste obliczenie: 100 m3*5st*1000J = 500 000 J czyli 0.139 kWh - tyle potrzeba do dogrzania świeżego powietrza w ciągu godziny.
    3.33 kWh - na dobę
    100 kWh - miesięcznie.

    Czystym prądem byłoby to ok 60 zł. Systemem grzewczym - pewnie 2.5-3 x taniej, czyli jakieś 20 zł.

    Jak się podobają obliczenia?
    Mnie te obliczenia nie podobają się bo zawierają błąd

  5. #45

    Domyślnie

    Cytat Napisał Salah Zobacz post
    po delikatnej poprawie
    nawiew 4.5 / wywiew 7v

    Załącznik 343066
    Czyli pomogło

  6. #46

    Domyślnie

    Cytat Napisał kerado28 Zobacz post
    Czyli pomogło
    tak, ale resztę powietrza zaciąga nieszczelnościami
    grzane 123 m2 || 3,2 kW || bez urządzeń dymiących || COP 1 || PV

    NIE DLA WĘGLA W NOWYCH DOMACH || ZDECYDOWANIE NIE POLECAM KALORYFERÓW REGULUS

  7. #47
    DOMOWNIK FORUM (min. 500)
    scrabie

    Zarejestrowany
    Jan 2014
    Skąd
    celestynów
    Kod pocztowy
    05-430
    Posty
    538

    Domyślnie

    16 z 20 to nie jest źle, musisz pamiętać, że wiele zależy też od wilgotności powietrza w domu i na zewnątrz. Spróbuj ocieplić rekuperator, 15 stopni to wbrew pozorom nie jest bardzo dużo. Jak stroisz nawiew i wywiew to uważaj, żeby nie przesadzić z wywiewem, bo będzie ciągnęło powietrze każdą dziurą w domu. Daj znać jak wyniki. U mnie teraz jest podobnie, a bywało tak, że różnica w nawiewie i nawiewie wynosiła 1,5 stopnia.

  8. #48

    Domyślnie

    Cytat Napisał fotohobby Zobacz post
    A na poważnie - taka sprawnośc przy rekuperatorze za takie pieniądze, to żart.
    Airpack 300 z Air+ kosztuje ok 1000 zł netto więcej od Kinetica 250 (EUR = 4,488 )
    A ma nagrzewnicę w standardzie.
    Czy to są "takie pieniądze"?

  9. #49
    REKORDZISTA FORUM (10 tysięcy postów!) NAJLEPSZY DORADCA NA TYM FORUM!!! Avatar fotohobby
    Zarejestrowany
    Aug 2011
    Skąd
    Rybnik
    Posty
    18.579
    Wpisy w Dziennikach Budowy
    4

    Domyślnie

    Ja porównuję ceny w sklepach.
    4000zł versus 7300zł
    No, chyba, że kasujesz za rekuperator klienta 5000zł

    Co mi po nagrzewnicy, która najwyrażniej się nie sprawdza (a ciekaw jestem ile kWh zjadła ) ?
    Ostatnio edytowane przez fotohobby ; 12-01-2016 o 17:40
    parterówka, płyta fundamentowa, 10cm XPS pod i 10cm EPS na płycie, silikat 18cm, 20 cm grafitowego EPS na ścianach, 5cm wełny i 30 cm celulozy na stropie. Rekuperator Kinetic 250, kocioł kondensacyjny Immergas Victrix 12kW, PV 4,27kWp na SolarEdge

  10. #50
    REKORDZISTA FORUM (10 tysięcy postów!) NAJLEPSZY DORADCA NA TYM FORUM!!! Avatar fotohobby
    Zarejestrowany
    Aug 2011
    Skąd
    Rybnik
    Posty
    18.579
    Wpisy w Dziennikach Budowy
    4

    Domyślnie

    Cytat Napisał kerado28 Zobacz post
    Czyli pomogło

    To zapytam, skąd w domu bierze się powietrze które jest różnicą pomiędzy osłabionym nawiewem, a zwiększonym wywiewem ?
    parterówka, płyta fundamentowa, 10cm XPS pod i 10cm EPS na płycie, silikat 18cm, 20 cm grafitowego EPS na ścianach, 5cm wełny i 30 cm celulozy na stropie. Rekuperator Kinetic 250, kocioł kondensacyjny Immergas Victrix 12kW, PV 4,27kWp na SolarEdge

  11. #51

    Domyślnie

    Cytat Napisał fotohobby Zobacz post
    Ja porównuję ceny w sklepach.
    4000zł versus 7300zł
    No, chyba, że kasujesz za rekuperator klienta 5000zł
    Jak ktoś lubi być robiony w balon to może tyle płaci.
    Ja nie jestem montażystą i nie operuję hurtowymi rabatami.
    Ale wiem, że takich rzeczy w sklepie się nie kupuje.

    Jak tak dalej wszyscy będą jechać na rabatach, to niedługo robocizna będzie gratis

  12. #52
    REKORDZISTA FORUM (10 tysięcy postów!) NAJLEPSZY DORADCA NA TYM FORUM!!! Avatar fotohobby
    Zarejestrowany
    Aug 2011
    Skąd
    Rybnik
    Posty
    18.579
    Wpisy w Dziennikach Budowy
    4

    Domyślnie

    To gdzie mozna kupić Airpacka 300 za 5000zł ?
    Pisz śmiało, pewnie ktoś skorzysta.
    parterówka, płyta fundamentowa, 10cm XPS pod i 10cm EPS na płycie, silikat 18cm, 20 cm grafitowego EPS na ścianach, 5cm wełny i 30 cm celulozy na stropie. Rekuperator Kinetic 250, kocioł kondensacyjny Immergas Victrix 12kW, PV 4,27kWp na SolarEdge

  13. #53

    Domyślnie

    Ja chętnie skorzystam.

  14. #54
    DOMOWNIK FORUM (min. 500)
    scrabie

    Zarejestrowany
    Jan 2014
    Skąd
    celestynów
    Kod pocztowy
    05-430
    Posty
    538

    Domyślnie

    Cytat Napisał fotohobby Zobacz post
    To zapytam, skąd w domu bierze się powietrze które jest różnicą pomiędzy osłabionym nawiewem, a zwiększonym wywiewem ?
    A skąd wiesz jakie są opory powietrza w kanałach, długości , przekroje? może wywiew musi być zwiększony, żeby wyrównać opory? Po podłączeniu reku nie zauważyłem wzrostu opłat za prąd, to pewnie mniej niż 50 zł w najzimniejsze miesiące. Grzałka jest skuteczna, nic mi nigdy nie zamarzło. Posiadasz Airpacka?

  15. #55
    REKORDZISTA FORUM (10 tysięcy postów!) NAJLEPSZY DORADCA NA TYM FORUM!!! Avatar fotohobby
    Zarejestrowany
    Aug 2011
    Skąd
    Rybnik
    Posty
    18.579
    Wpisy w Dziennikach Budowy
    4

    Domyślnie

    Zakładam,że ekipa instalująca dokonała pomiarów i ustawiła wentylację zrównoważoną.
    Może kol. Salah trochę o instalacji opowie. Może też korzystając z dnia bezwietrznej pogody zrobić "test foliowy" i sprawdzić, jak działa aktualnie jego instalacja i czy nie zasysa powietrza z zewnątrz.

    50zł w najzimniejszy miesiąc to spora składowa rachunku za en. elektryczną, ale można by było machnąć na to ręką, gdyby grzałka dziaała, jak należy.
    Czytam tu, że serwiss jeździ do Airpacków i zmienia jej ustawienia, czyli tan przypadek nie jest jedynym
    parterówka, płyta fundamentowa, 10cm XPS pod i 10cm EPS na płycie, silikat 18cm, 20 cm grafitowego EPS na ścianach, 5cm wełny i 30 cm celulozy na stropie. Rekuperator Kinetic 250, kocioł kondensacyjny Immergas Victrix 12kW, PV 4,27kWp na SolarEdge

  16. #56

    Domyślnie

    jak widać, nie tylko Frapol ma problemy ze sprawnością przy mrozach
    grzane 123 m2 || 3,2 kW || bez urządzeń dymiących || COP 1 || PV

    NIE DLA WĘGLA W NOWYCH DOMACH || ZDECYDOWANIE NIE POLECAM KALORYFERÓW REGULUS

  17. #57
    Gos**c
    Guest
    Gos**c

    Domyślnie

    Cytat Napisał fotohobby Zobacz post
    50zł w najzimniejszy miesiąc to spora składowa rachunku za en. elektryczną, ale można by było machnąć na to ręką, gdyby grzałka dziaała, jak należy.
    Jak było poniżej -10C to u mnie w Brinku grzałka też często się włączała. Pewnie przy takich mrozach przez cały miesiąc to uzbierało by sie 30-50zł.
    Ale wszystko działało jak należy na szczęście.
    Z ciekawości podłączyłem licznik energii. Zobaczymy ile pójdzie przez miesiac, chociaż w większości to idzie 12Wh.

  18. #58
    REKORDZISTA FORUM (10 tysięcy postów!) NAJLEPSZY DORADCA NA TYM FORUM!!! Avatar fotohobby
    Zarejestrowany
    Aug 2011
    Skąd
    Rybnik
    Posty
    18.579
    Wpisy w Dziennikach Budowy
    4

    Domyślnie

    To, ze wydajny wymiennik trzeba odmrażać (czy to czasowym ograniczeniem nawiewu, czy grzałką) jest dla mnie oczywiste.
    To i to kosztuje.

    Tylko,że mamy produkt za 7 tysi, tak zachwalany przez przez TB (zresztą podobnie wcześniej namiętnie zachwalał Frapola) jako przystosowane (w odróżnieniu od zagranicznej konkurencji) do polskich zim i okazuje się, że wystarczy tydzień przy -10C i jest problem i serwis w Polsce.
    A nawet, jak zrobi się cieplej, to tez szału nie ma.

    Brinków też jest tu dużo i jakoś o problemach cicho...
    parterówka, płyta fundamentowa, 10cm XPS pod i 10cm EPS na płycie, silikat 18cm, 20 cm grafitowego EPS na ścianach, 5cm wełny i 30 cm celulozy na stropie. Rekuperator Kinetic 250, kocioł kondensacyjny Immergas Victrix 12kW, PV 4,27kWp na SolarEdge

  19. #59

    Domyślnie

    Co do frapolu to tam produkt i serwis jest do bani. ma teraz onyxa i raczej dalej będę wspierał polskich producentów - mam oferte na airpacka 300V.
    A firmę poznaje się jak działa kiedy trzeba a nie jak jest dobrze.
    A co do ciszy o brinkach ....
    http://forum.muratordom.pl/showthrea...-Excellent-300

    Cytat Napisał fotohobby Zobacz post
    To, ze wydajny wymiennik trzeba odmrażać (czy to czasowym ograniczeniem nawiewu, czy grzałką) jest dla mnie oczywiste.
    To i to kosztuje.

    Tylko,że mamy produkt za 7 tysi, tak zachwalany przez przez TB (zresztą podobnie wcześniej namiętnie zachwalał Frapola) jako przystosowane (w odróżnieniu od zagranicznej konkurencji) do polskich zim i okazuje się, że wystarczy tydzień przy -10C i jest problem i serwis w Polsce.
    A nawet, jak zrobi się cieplej, to tez szału nie ma.

    Brinków też jest tu dużo i jakoś o problemach cicho...

  20. #60
    REKORDZISTA FORUM (10 tysięcy postów!) NAJLEPSZY DORADCA NA TYM FORUM!!! Avatar fotohobby
    Zarejestrowany
    Aug 2011
    Skąd
    Rybnik
    Posty
    18.579
    Wpisy w Dziennikach Budowy
    4

    Domyślnie

    No, ale przynajmniej o +2C z anemostatów cicho
    parterówka, płyta fundamentowa, 10cm XPS pod i 10cm EPS na płycie, silikat 18cm, 20 cm grafitowego EPS na ścianach, 5cm wełny i 30 cm celulozy na stropie. Rekuperator Kinetic 250, kocioł kondensacyjny Immergas Victrix 12kW, PV 4,27kWp na SolarEdge

Strona 3 z 9

Tagi dla tego tematu

Zwiń / Rozwiń Uprawnienia

  • Nie możesz zakładać nowych tematów
  • Nie możesz pisać wiadomości
  • Nie możesz dodawać załączników
  • Nie możesz edytować swoich postów
  •  
  • BB Code jest aktywny(e)
  • Emotikonyaktywny(e)
  • [IMG] kod jest aktywny(e)
  • [VIDEO] code is aktywny(e)
  • HTML kod jest wyłączony