dostępne w wersji mobilnej muratordom.pl na Facebooku muratordom.pl na Google+
Strona 5 z 5
Pokaż wyniki od 81 do 82 z 82
  1. #81
    WITAJ, czytaj i pytaj... :)
    Buacho

    Zarejestrowany
    Jul 2021
    Skąd
    Gdańsk
    Kod pocztowy
    80-126
    Posty
    2

    Domyślnie

    Powiat starogardzki, województwo Pomorskie. Złożyliśmy w marcu 2021 do Energii wniosek o wydanie warunków pod uzbrojenie działki, na której planujemy budowę domu jednorodzinnego, start we wrześniu. Po ich otrzymaniu podpisaliśmy umowę o przyłączenie i opłaciliśmy pierwsza fakturę na ponad 700zł.
    W warunkach wskazano miejsce przyłączenia jako skrzynie zlokalizowana pomiędzy dwiema innymi działkami, około 35m od naszej granicy. Jest też informacja o tym, że naszym obowiązkiem jest wykonanie instalacji w obiekcie przyłączanym (i tylko tyle w zakresie naszych obowiązków).
    Próbuję się dowiedzieć od Energii (infolinia, dział przyłączeń w rejonie) czy mam spodziewać się postawienia skrzyni w granicy działki. W odpowiedzi dostaje, że mam dostarczyć oświadczenie o gotowości załączone do umowy. Elektrycy mówią, że mam pytać w zakładzie i tak w kółko...
    Czy ktos miał podobne doświadczenia i wie jak to czytać? Po postawieniu budynku, wykonaniu instalacji, złożeniu oświadczenia zakład przyjedzie i pociągnie do nas kabel przez te 40m czy będzie to nasz obowiązek? A może jednak powinienem spodziewać się wpierw postawienia skrzyni w granicy naszej działki?

  2. #82
    FORUMOWICZ to brzmi dumnie (min. 100)
    casual

    Zarejestrowany
    May 2017
    Kod pocztowy
    10-900
    Posty
    275

    Domyślnie

    Edit:
    Zerknij w warunki przyłączenia. Masz tam pewnie punkt o rozdziale własności i dokąd prąd doprowadza Energa. Prawdopodobnie będzie tam zapis o "połączeniu kablem ze złącza według potrzeb" przez podmiot podłączany. Czyli, że te 35m do działki i dalej do domu kopiesz ty.
    Skrzynki dodatkowej raczej nie będzie, chyba, że jakaś tymczasowa na czas budowy.
    Ostatnio edytowane przez casual ; 22-07-2021 o 08:51

Strona 5 z 5

Tagi dla tego tematu

Zwiń / Rozwiń Uprawnienia

  • Nie możesz zakładać nowych tematów
  • Nie możesz pisać wiadomości
  • Nie możesz dodawać załączników
  • Nie możesz edytować swoich postów
  •  
  • BB Code jest aktywny(e)
  • Emotikonyaktywny(e)
  • [IMG] kod jest aktywny(e)
  • [VIDEO] code is aktywny(e)
  • HTML kod jest wyłączony