dostępne w wersji mobilnej muratordom.pl na Facebooku muratordom.pl na Google+
Strona 2 z 5
Pokaż wyniki od 21 do 40 z 82
  1. #21
    SYMPATYK FORUM (min. 10) Avatar siutek84
    Zarejestrowany
    Feb 2015
    Skąd
    Toruuń/Chełmża
    Kod pocztowy
    87-140
    Posty
    25
    Wpisy w Dziennikach Budowy
    3

    Domyślnie

    kemot_p, czyli generalnie teraz powinienem czekać aż energetyka postawi mi skrzynkę, a w międzyczasie organizować elektryka z uprawnieniami i rozdzielnie budowlaną?? Myślałem, że nie postawią skrzynki, dopóki nie odeślę im kompletu dokumentów, w tym wspomniane "oświadczenie...".

    Swoją drogą jakie znaczenie dla mnie ma "taryfa C" - wyczytałem, że to taryfa dla małych przedsiębiorstw (więc dlaczego mieliby według niej podliczać osobę prywatną?)
    Ostatnio edytowane przez siutek84 ; 19-08-2016 o 08:16 Powód: dopisanie kolejnego akapitu

  2. #22
    ELITA FORUM (min. 1000) FORUMOWICZ WIELKI SERCEM Avatar Bejaro
    Zarejestrowany
    Apr 2014
    Skąd
    śląsk
    Posty
    1.945

    Domyślnie

    W umowie masz określony termin jak i wykonania przyłącza przez ZE oraz termin od kiedy musisz zacząć pobierać energię.

    Taryfa C bo nie jest to prąd na cele gospodarstwa domowego,cała reszta to wg energetyki C,ale zależy to od Twojego ZE.

  3. #23
    Lider FORUM (min. 2800) FORUMOWICZ WIELKI SERCEM
    kemot_p

    Zarejestrowany
    Jan 2014
    Skąd
    okolice Warszawy
    Posty
    4.358

    Domyślnie

    Siutek84, tak, spokojnie czekaj na skrzynkę w granicy (ja czekałem 16 miesięcy i mam do kwietnia 2018 czas na wykonanie przyłącza od granicy do blaszaka) - sprawdź terminy w swojej umowie.
    Taryfa C oznacza, że bedziesz płacił drożej za każdą zuzyta kWh, dodatkowo co miesiąc za każdy kW mocy przyłączeniowej zapłacisz abonament. U mnie przy przyłączu o mocy 7 kW samego abonamentu placilbym z tego co pamiętam ponad 50 zł miesięcznie, a że szybko budował sięnie będę więc wykombinowalem taryfę G. W Twoim przypadku, skoro zaraz startujesz, chyba szkoda zachodu. Podpytaj w ZE czy po wybudowaniu SSZ pozwolą Ci przejść na taryfę G.
    Ostatnio edytowane przez kemot_p ; 19-08-2016 o 08:55

  4. #24
    STAŁY BYWALEC (min. 300)
    Pablo_11

    Zarejestrowany
    Mar 2016
    Skąd
    Warszawa, Bramki
    Kod pocztowy
    05-870
    Posty
    403
    Wpisy w Dziennikach Budowy
    2

    Domyślnie

    Ponieważ dowiedziałem się, że PGE na mnie na liście do wykonania przyłącza, więc czas pomyśleć o podłączeniu się. Dom już w zasadzie stoi (ściany, dach) - dalej bez prądu za bardzo nie poszaleje. Co teraz zrobić? Postawić RB-kę i z niej korzystając zamontować rozdzielnicę i kłaść instalację - ale pewnie to będzie drogi prąd budowlany z umową na dłuższy czas. Czy może z agregatu zamontować rozdzielnicę z podstawowymi obwodami, położyć kabel docelowy, podłączyć, uziemić i zgłosić do PGE jako wykonaną instalację docelową z w miarę normalną taryfą? Jak się postępuje w takich sytuacjach?
    PC SDC09H3E8

  5. #25

    Domyślnie

    W PGE aby miec normalnie musisz miec odebrany budynek. W kazdym innym przypadku bedzie taryfa C11 czyli "budowlana"

  6. #26
    STAŁY BYWALEC (min. 300)
    Pablo_11

    Zarejestrowany
    Mar 2016
    Skąd
    Warszawa, Bramki
    Kod pocztowy
    05-870
    Posty
    403
    Wpisy w Dziennikach Budowy
    2

    Domyślnie

    A czy ta C11 oprócz stałych opłat ma jeszcze coś ukrytego, typu ryczałt, umowa na 12 msc.? Rzuciłem okiem do taryfy i nic takiego nie było, ale diabeł zawsze tkwi w szczegółach.
    Na chwilę obecną to podłączyć RB-kę, zgłosić do PGE i korzystać - tylko jak to rozliczają? Istotne jest, że pewnie w zimie specjalnie dużo nie zdziałam, a nie chciałbym w jakieś koszta nie związane z poborem (a prąd budowlany coś takiego chyba ma).
    PC SDC09H3E8

  7. #27

    Domyślnie

    PGE bez najmniejszego problemu wykonuje przyłącze do pustej działki, w taryfie G11. Dodam, że we wniosku wpisałem użytkowanie rekreacyjne (co było zgodne z prawdą na obecny rok). Oczywiście to wszystko bez najmniejszych kombinacji. PGE w Łódzkiem.

  8. #28

    Domyślnie

    W PGE aby miec normalnie musisz miec odebrany budynek
    Nie wprowadzaj kolegi w błąd. Nie musisz mieć odebranego budynku. Wystarczy SSZ i przyłącz np do garażu. Wtedy RE zmieni ci taryfę na G.
    Na chwilę obecną to podłączyć RB-kę, zgłosić do PGE i korzystać
    Przecież nie masz przyłącza. Jak chcesz korzystać z prądu? RB sobie postawisz jak ci rejon doprowadzi prąd do granicy działki
    A czy ta C11 oprócz stałych opłat ma jeszcze coś ukrytego, typu ryczałt, umowa na 12 msc.?
    Średnio licząc taryfa C11 kosztuje około 8PLN za KW opłat abonamentowych + osobno prąd który wykorzystasz. Umowa na czas nieokreślony z możliwością wypowiedzenia 3 mce. Takie mam warunki umowy z PGE
    PGE bez najmniejszego problemu wykonuje przyłącze do pustej działki, w taryfie G11
    Ciekawe. W PGE na podkarpaciu nawet nie ma o tym mowy. Musiałem przedstawić PnB

  9. #29

    Domyślnie

    Cytat Napisał eryk77 Zobacz post
    Ciekawe. W PGE na podkarpaciu nawet nie ma o tym mowy. Musiałem przedstawić PnB
    W październiku 2015r złożyłem wniosek o wykonanie przyłącza 11kw na działce budowlanej użytkowanej rekreacyjnie. W kwietniu tego roku przyłącze zostało wykonane za coś około 800zł, natomiast chwilę później mój elektryk wykonał mi taką skrzynkę, a także ją podłączył i wystawił stosowny kwit za 1200zł (wiem, że drogo, ale zaufałem człowiekowi). W PGE nikt mi nawet nie proponował czy nie namawiał na podpisanie umowy z taryfą C. Chciałem G11 i nie było z tym najmniejszych problemów czy pytań.
    Ostatnio edytowane przez dawiddur ; 22-09-2016 o 15:20

  10. #30

    Domyślnie

    Tym się powinien zająć jakiś UOKIK. Ta sama firma, 2 województwa i różne procedury. Mi nic nie proponowali, tylko stanowczo stwierdzili, że do pustej działki nic nie będą ciągnąć, kazali przedstawić PnB a przy podpisywaniu umowy stwierdzili, że tylko taryfa C dopóki nie zamknę budynku. Róbta co chceta w tym PGE

  11. #31

    Domyślnie

    Dodam, że gdy byłem w "posterunku energetycznym" (tam wypełniałem wniosek i składałem wniosek o wykonanie przyłącza) to gdy nieśmiało zapytałem czy muszę na pewno muszę brać prąd w taryfie "C", to pracownik niemal mnie wyśmiał, że po co mi to?!
    Pozdrawiam

    ps. dla zainteresowanych. Wniosek składałem w Koluszkach, umowę podpisałem w Łowiczu (woj. łódzkie)

  12. #32
    STAŁY BYWALEC (min. 300)
    Pablo_11

    Zarejestrowany
    Mar 2016
    Skąd
    Warszawa, Bramki
    Kod pocztowy
    05-870
    Posty
    403
    Wpisy w Dziennikach Budowy
    2

    Domyślnie

    Cytat Napisał eryk77
    Wystarczy SSZ i przyłącz np do garażu. Wtedy RE zmieni ci taryfę na G.
    SSZ będę miał w ciągu miesiąca-dwóch. Liczę, że przyłącze z licznikiem również. Możesz napisać bliżej jak zagrać z tym garażem, bo to może być ciekawe rozwiązanie.
    W taryfie dla W-wy jest 3.95 metto za kW/msc czyli mając 14 kW wychodzi 68 zł miesięcznie plus zużyte kWh. Sporawo właśnie....
    I masz rację, bez pnb (albo zgłoszenia rozpoczęcia robót) o budowie przyłącza PGE nie chce słyszeć.
    Ostatnio edytowane przez Pablo_11 ; 22-09-2016 o 15:31
    PC SDC09H3E8

  13. #33

    Domyślnie

    Możesz napisać bliżej jak zagrać z tym garażem, bo to może być ciekawe rozwiązanie
    Chodzi mi o to, że musisz mieć SSZ i elektrykę w domu. A ta elektryka to może być kabel doprowadzony do garażu. Zakładająć oczywiście, że będziesz miał garaż w bryle. Jeśli nie to doprowadzasz kabel np do wc i tyle
    W taryfie dla W-wy jest 3.95 metto za kW/msc czyli mając 14 kW wychodzi 68 zł miesięcznie plus zużyte kWh
    U mnie mam 110 PLN za 14KW brutto abonamentu, licząc wszystkie opłaty. Podpytaj dokładnie bo Pani ci powie 3.95 a potem się okaże, że jeszcze 20PLN opłata jakaś tam, 15PLN opłata jakaś tam i ci się nazbiera. Mi wyliczyła ile będę dokładnie płacił - 110PLN za 14KW. Masakra i rozbój, ale mam nadzieję, że szybko zamknę chate

  14. #34
    STAŁY BYWALEC (min. 300)
    Pablo_11

    Zarejestrowany
    Mar 2016
    Skąd
    Warszawa, Bramki
    Kod pocztowy
    05-870
    Posty
    403
    Wpisy w Dziennikach Budowy
    2

    Domyślnie

    110 to jeszcze lepiej Napisałem, że diabeł tkwi w szczegółach (taryfowych)...
    Garaż mam w bryle, jak najbardziej. To co, korzystając z agregatu powiesić skrzynkę bezpiecznikową, zrobić parę obwodów gniazd i oświetlenia i przekonywać energetykę, że budynek jest gotów do zamieszkania z taryfą dla gospodarstw domowych (albo właśnie garaży bez prowadzonej dg)
    Ciekawe jak PGE Pruszków podchodzi do tego?
    PC SDC09H3E8

  15. #35

    Domyślnie

    Musisz mieć SSZ, czyli dach, okna i drzwi wstawione. Reszta tak jak piszesz. Chyba, że u was inaczej i nie pozwolą. Co Rejon to inny cyrk jak widać

  16. #36
    Lider FORUM (min. 2800) FORUMOWICZ WIELKI SERCEM
    kemot_p

    Zarejestrowany
    Jan 2014
    Skąd
    okolice Warszawy
    Posty
    4.358

    Domyślnie

    Pablo_11, podlegasz pod RE Pruszków?

  17. #37

    Domyślnie

    Cytat Napisał kemot_p Zobacz post
    Pablo_11, podlegasz pod RE Pruszków?
    Cytat Napisał Pablo_11 Zobacz post
    Ciekawe jak PGE Pruszków podchodzi do tego?
    Z tego wychodzi, ze tak. Ja tez podlegam pod RE Pruszków i od razu powiem, że bez jakiegokolwiek budynku z pozwoleniem na użytkowanie zapomnij o taryfie G. Ja od dwóch lat walczę i śpiewka jest ta sama"pozwolenie na użytkowanie, albo dokument z PINB o zakończeniu budowy jest?"

    Ogólnie PGE RE Pruszków to państwo w państwie


  18. #38
    Lider FORUM (min. 2800) FORUMOWICZ WIELKI SERCEM
    kemot_p

    Zarejestrowany
    Jan 2014
    Skąd
    okolice Warszawy
    Posty
    4.358

    Domyślnie

    A ja mam do blaszaka na zgłoszenie taryfę G.

  19. #39
    STAŁY BYWALEC (min. 300)
    Pablo_11

    Zarejestrowany
    Mar 2016
    Skąd
    Warszawa, Bramki
    Kod pocztowy
    05-870
    Posty
    403
    Wpisy w Dziennikach Budowy
    2

    Domyślnie

    Tak, wszelkie umowy i warunki wydawał mi RE Pruszków.
    PC SDC09H3E8

  20. #40
    Lider FORUM (min. 2800) FORUMOWICZ WIELKI SERCEM
    kemot_p

    Zarejestrowany
    Jan 2014
    Skąd
    okolice Warszawy
    Posty
    4.358

    Domyślnie

    Jak uda mi się znaleźć to wysle Ci na priv telefon do faceta, który zarządza inwestycjami w RE. Uderz do niego ze swoimi dylematami

Strona 2 z 5

Tagi dla tego tematu

Zwiń / Rozwiń Uprawnienia

  • Nie możesz zakładać nowych tematów
  • Nie możesz pisać wiadomości
  • Nie możesz dodawać załączników
  • Nie możesz edytować swoich postów
  •  
  • BB Code jest aktywny(e)
  • Emotikonyaktywny(e)
  • [IMG] kod jest aktywny(e)
  • [VIDEO] code is aktywny(e)
  • HTML kod jest wyłączony