dostępne w wersji mobilnej muratordom.pl na Facebooku muratordom.pl na Google+
Strona 4 z 5
Pokaż wyniki od 61 do 80 z 82
  1. #61
    ELITA FORUM (min. 1000) FORUMOWICZ WIELKI SERCEM Avatar Bejaro
    Zarejestrowany
    Apr 2014
    Skąd
    śląsk
    Posty
    1.945

    Domyślnie

    Moja erbetka stała na dwóch deskach zaimpregnowanych i wbitych w ziemię ta skrzynka i gniazdka i bezpieczniki ile to jest warte jako sam materiał naprawdę były przypadki że ktoś to ukradł?

    Materiały budowlane są o wiele cenniejsze....

    A na dzień dzisiejszy impregnację sobie bym darowała...

  2. #62

    Domyślnie

    Dlaczego materiały? To zabrać tego nie mogą i sprzedać na innej budowie za 2 flaszki?
    Ale jeśli faktycznie kradzież czegoś co jest pod napięciem nie jest zbyt powszechna to rozważę ten pal

    Ps. tak sam dla siebie sobie oznakowałem palikami gdzie będzie stał dom.... po 2 tygodniach palików już nie było no cóż, widocznie komuś cieplej będzie

  3. #63
    ELITA FORUM (min. 1000) FORUMOWICZ WIELKI SERCEM Avatar Bejaro
    Zarejestrowany
    Apr 2014
    Skąd
    śląsk
    Posty
    1.945

    Domyślnie

    Materiały budowlane zaprawa bloczki stal itp to cenniejsze niż materiał z odzysku erbetki...

    Dziwne z tymi palikami może do pieca albo ktoś robił ognisko czy grilla w pobliżu i były pod ręką??

  4. #64

    Domyślnie

    Myślę, że do pieca. Sąsiad który się buduje 2 działki dalej to widzę, że chyba ma jakiegoś stróża na budowie, pewnie przynajmniej przez ten czas gdy na działce są wartościowe materiały budowlane. Ale koniec offtpica

  5. #65

    Domyślnie

    Jestem świeżo po złożeniu wniosku o warunki zabudowy na działce.

    Czy mogę na tym etapie złożyć wniosek o docelowe przyłącze elektryczne? Gdzieś wyczytałem, że aby przyłącze miało być docelowe to trzeba okazać projekt budowlany, którego oczywiście jeszcze nie mam...

  6. #66
    STAŁY BYWALEC (min. 300)
    Pablo_11

    Zarejestrowany
    Mar 2016
    Skąd
    Warszawa, Bramki
    Kod pocztowy
    05-870
    Posty
    403
    Wpisy w Dziennikach Budowy
    2

    Domyślnie

    Przecież od WZ do PnB lub Zgłoszenia droga daleka. A był wcześniej wniosek do elektrowni do wydanie warunków przyłączenia?
    Energetyki projekt budowlany nie interesuje. Aby rozpoczęli jakiekolwiek prace przyłączeniowe trzeba im okazać zgłoszenie rozpoczęcia prac budowlanych, a po drodze jeszcze podpisać z energetyką umowę o przyłączenie. Takie obyczaje panują w PGE i trwa to długie miesiące.
    PS. Oczywiście, że wniosek można złożyć, odpowiedzą na co i kiedy można liczyć.
    Ostatnio edytowane przez Pablo_11 ; 03-11-2016 o 19:45
    PC SDC09H3E8

  7. #67
    SYMPATYK FORUM (min. 10) Avatar siutek84
    Zarejestrowany
    Feb 2015
    Skąd
    Toruuń/Chełmża
    Kod pocztowy
    87-140
    Posty
    25
    Wpisy w Dziennikach Budowy
    3

    Domyślnie

    Widzę, że trochę postów przybyło od mojej ostatniej wypowiedzi tutaj. Podsumuję zatem krótko:
    Od momentu zlożenia wniosku czekalem 9 miesięcy na postawienie skrzynki, natomiast oni sami dali mi w oficjalnym pismie tylko 14 dni na postawienie swojej skrzynkii i odesłanie formularza o gotowości instalacji... Oczywiście termin przekroczyłem kilkukrotnie, ale nikt się nie czepiał.

    Wczoraj podpisałem umowę na świadczenie dostaw energii - taryfa C. nie było innej opcji. Budowę rozplanowałem na kilka lat, w przyszłym roku nic nie będę robił, więc spróbuję albo przejść na taryfę G, albo całkiem rozwiazać umowę. Podpisana na czas nieokreslony, więc nie jestem uwiazany. Jednak przy zapotrzebowaniu 13kW miesięczna opłata przy taryfie C wyjdzie mi około 90zł (kobieta naliczyła mi jakiś rabat, tak bym miał ponad 100).

  8. #68
    REKORDZISTA FORUM (10 tysięcy postów!) NAJLEPSZY DORADCA NA TYM FORUM!!! Avatar Kaizen
    Zarejestrowany
    Jun 2014
    Kod pocztowy
    05-540
    Posty
    24.273
    Wpisy w Dziennikach Budowy
    155

    Domyślnie

    Masz na piśmie odmowę G, czy nie wnioskowałeś o taką taryfę?

  9. #69

    Domyślnie

    Czy ktoś wie jak długo się czeka na podłączenie prądu na działkę? Kiedy trzeba sie zwrócić do Tauronu o podłączenie? W tej chwili mam tylko pisemko zapewnienie o możliwym podłączeniu. Jestem na etapie warunków zabudowy. , nie mam jeszcze planu zagospodarowania działki, wejśc na budowę chciałbym jeszcze w tym roku. Sytuacja jest prosta, do sąsiada mam 40m, z 11 działek przy drodze wewnętrznej stoją już 3 domy, droga gruntowa, nowy transformator 100m od działki. itp.

  10. #70
    DOMOWNIK FORUM (min. 500)
    Busters

    Zarejestrowany
    Jul 2014
    Skąd
    Kraków/Wołowice
    Posty
    852

    Domyślnie

    Kilka do kilkunastu miesiecy. Ja czekalem 8. Papierki i uzgodnienia dlugo trwaja samo przylaczenie to dzien roboty
    Indywidualny, parterowy - 140m2 uzytkowej+garaż 33m2 - całość grzana. Ściana 18cm silikat.
    Ocieplenie: ściany 20cm 0,31, podłoga 20cm 0.36, strop wełna 40cm U=0,35
    Ogrzewanie: Tcap 9kw, Rekuperacja: Airpack 300. OZC~7,3KW
    Mieszkamy!

  11. #71

    Domyślnie

    Ja czekałem ok 7 miesięcy od momentu dołączenia PNB do wniosku o przyłącze i ponoć zrobili mi to bardzo szybko, inni czekali do roku czasu. Papierki trwają, dostawca ogłasza "konkurs" na wykonanie, robi własny projekt, wykonawca ustala terminy, od samego przyłącza jest kto inny, od przewiertu kto inny, trzeba dostać pozwolenie od gminy (to w gestii dostawcy) i na każdym tym etapie schodzi lekko miesiąc.
    Dom przy Głogowej 3 ... 120 mkw P.U. + garaż + kotłownia, 24 cm silikatu na ściany, 20 cm grafitu pod tynkiem, 20 cm pianki PUR pod dachówką, 10 cm pianki PIR na fundamencie, 15 cm grafitu pod nogami. 12 cm betonu nad głową, 100 % podłogówki, wentylacja mechaniczna z rekuperacją, pakiety 3-szybowe, ciepło sieciowe ... przewidywane 39 W/mkw ... naciągane energooszczędne ... NIE dla jednakowych kolorów dachu i elewacji ... STOP dla braku poszanowania indywidualności ...

  12. #72

    Domyślnie

    O my, to nie mam z czym zwlekać. W poniedziałek jadę do Tauronu... Thx.

  13. #73
    REKORDZISTA FORUM (10 tysięcy postów!) NAJLEPSZY DORADCA NA TYM FORUM!!! Avatar Kaizen
    Zarejestrowany
    Jun 2014
    Kod pocztowy
    05-540
    Posty
    24.273
    Wpisy w Dziennikach Budowy
    155

    Domyślnie

    Na jednej działce podłączyli mi w mniej niż miesiąc. Na drugiej czekam już 16 miesięcy i cisza. Ten sam ZE - ale na pierwszej działce była już skrzynka w granicy, w drugiej muszą zbudować ze 20-60m kabla, ale szpadla jeszcze nie wbili. Ciągle na etapie formalności.

  14. #74
    ELITA FORUM (min. 1000)
    tkaczor123

    Zarejestrowany
    Jul 2017
    Skąd
    Tarnów
    Kod pocztowy
    33-100
    Posty
    1.253

    Domyślnie

    Wczoraj założyli mi licznik wszystkie formalności trwały 6 miesięcy, Przygotowałem im WLZ 50m oni mieli tylko ze słupa 14m no i skrzynkę zamontować. Gość z Tauronu się dziwił bo w cenie przyłącza mogli mi pod dom podjechać ale ja i tak kopałem pod słupa kable pod światłowody no i pod bramę więc mnie tylko kabel kosztował.

  15. #75

    Domyślnie

    Cytat Napisał tkaczor123 Zobacz post
    Wczoraj założyli mi licznik wszystkie formalności trwały 6 miesięcy, Przygotowałem im WLZ 50m oni mieli tylko ze słupa 14m no i skrzynkę zamontować. Gość z Tauronu się dziwił bo w cenie przyłącza mogli mi pod dom podjechać ale ja i tak kopałem pod słupa kable pod światłowody no i pod bramę więc mnie tylko kabel kosztował.
    No i mogłeś zrobić odwrotnie, oni by wykopali a przed zasypaniem byś sobie światłowód położył . Tak na serio to można sobie skrzynkę ZL umyśleć gdzie się chce a oni wykopią to w cenie przyłącza, nic z tego nie rozumiem. U mnie jak kopali to skróciłem im czas pracy o praktycznie całą dniówkę bo przeniosłem skrzynkę ZL w granicę działki całkiem na inną stronę, byli bardzo zadowoleni z tego powodu , tylko teraz ja kopać będę musiał na własną rękę. No ale właścicielem będę ja nie oni.
    Dom przy Głogowej 3 ... 120 mkw P.U. + garaż + kotłownia, 24 cm silikatu na ściany, 20 cm grafitu pod tynkiem, 20 cm pianki PUR pod dachówką, 10 cm pianki PIR na fundamencie, 15 cm grafitu pod nogami. 12 cm betonu nad głową, 100 % podłogówki, wentylacja mechaniczna z rekuperacją, pakiety 3-szybowe, ciepło sieciowe ... przewidywane 39 W/mkw ... naciągane energooszczędne ... NIE dla jednakowych kolorów dachu i elewacji ... STOP dla braku poszanowania indywidualności ...

  16. #76

    Domyślnie

    Przymierzam się do podłączenia energii elektrycznej na swoją działkę. Napisałem już do Energa S.A i odpisali mi, że do wniosku o przyłączenie do sieci elektroenergetycznej należy dołączyć mapę do celów informacyjnych – można ją pobrać w Starostwie bądź z internetu z geoportalu. I teraz mam pytanie odnośnie tej mapy z Geoportalu. Czy ma to być jakiś screen mapy z działką(zaznaczone uzbrojenie, granice) i okolicą do której zamierzam podłączyć prąd? Wie ktoś co konkretnie ma się na takiej mapce z geoportalu znaleźć?

  17. #77

    Domyślnie

    Na tej mapce ma być działka i jej granice. Tyle i tylko tyle.
    Na co im to, nie wiem. Chyba do palenia w piecu aby prąd wytworzyć.

  18. #78

    Domyślnie

    Ok to rozumiem. Ale czy to ma być jakiś screen z Geoportalu czy może pobrać mapę i wysłać plik. Załatwiał już ktoś to poprzez mapę z Geoportalu? Jeśli tak to prosiłbym o jakieś doprecyzowanie w jaki sposób to zrobić. Dostałem też odpowiedź, że wszystko można ogarnąć drogą mailową.

    Mam jeszcze jedno pytanie odnośnie mocy przyłączeniowej. Prąd potrzebuję do domu rekreacyjnego całorocznego. Głównie używany latem ale też weekendowo podczas całego roku. Zamierzam tam zainstalować ogrzewanie kominkowe ale na dogrzanie nad ranem mają być grzejniki elektryczne o mocy całkowitej 9 kW. Reszta urządzeń to będzie 11kW czyli razem 20kW. Wiadomo, że nie wszystkie te urządzenia będą działać jednocześnie i chciałbym się zapytać czy jeśli wpiszę we wniosku moc przyłączeniową trójfazową 230V/400V 16kW to wystarczy? Czytałem w necie, że moc całkowitą urządzeń mnoży się przez 0.6 i taką moc należy zainstalować więc chcę jeszcze zrobić to z lekkim zapasem i dać 16kW. Czy dobrze kalkuluje?
    Ostatnio edytowane przez rafal221 ; 07-04-2021 o 07:29

  19. #79

    Domyślnie

    Zrób printscreena lub wydruk do pdf i to im wyslij.

  20. #80
    WITAJ, czytaj i pytaj... :)
    dmichal

    Zarejestrowany
    Apr 2021
    Skąd
    Poznań
    Kod pocztowy
    62-004
    Posty
    4

    Domyślnie

    Enea - okolice Poznania. Ja już czekam 25 miesięcy od momentu podpisania umowy o przyłączenie. U mnie problemem było, to że musiała zostać postawiona stacja trafo sn/nn, a nie mogli dla niej znaleźć miejsca. W końcu my się zgodzilliśmy na służebność na naszej działce, bo pewnie by jeszcze latami szukali tego miejsca. Projektant zaczął swoją robotę dopiero po 8 miesiącach. Rok później udało mu się wszystko uzgodnić i dostać PnB. Potem przetarg i wykonawca w marcu w końcu postawił stację i moją skrzynkę przy granicy działki. Teraz znowu czekamy na nie wiadomo co, bo kazali czekać na oficjalne pismo o zakończeniu inwestycji. Masakra jakaś.

Strona 4 z 5

Tagi dla tego tematu

Zwiń / Rozwiń Uprawnienia

  • Nie możesz zakładać nowych tematów
  • Nie możesz pisać wiadomości
  • Nie możesz dodawać załączników
  • Nie możesz edytować swoich postów
  •  
  • BB Code jest aktywny(e)
  • Emotikonyaktywny(e)
  • [IMG] kod jest aktywny(e)
  • [VIDEO] code is aktywny(e)
  • HTML kod jest wyłączony