dostępne w wersji mobilnej muratordom.pl na Facebooku muratordom.pl na Google+
Strona 21 z 22
Pokaż wyniki od 401 do 420 z 439
  1. #401
    SYMPATYK FORUM (min. 10)
    wlen

    Zarejestrowany
    Jan 2018
    Skąd
    Polska
    Kod pocztowy
    59-610
    Posty
    11

    Domyślnie

    Cytat Napisał mtdeusz Zobacz post
    A jest nie tak z tą zapalarką?
    tak jak kolega Tmtmoek, wymieniłem na ceramiczną i teraz zdarza się Nieudany zapłon.

  2. #402
    SYMPATYK FORUM (min. 10)
    Panteraz

    Zarejestrowany
    Mar 2015
    Skąd
    Chełm
    Kod pocztowy
    22-100
    Posty
    76

    Domyślnie

    Ja teraz wymieniłem na ceramiczną i działa bez zarzutu, rozchyliłem przewody zwiększając przepływ powietrza zgodnie z zaleceniami Wentora. Poza tym nic nie przestawiałem.

  3. #403

    Domyślnie

    Witam serdecznie wszystkich. Jestem na forum nowy więc przepraszam jeśli zrobię coś nie tak. Przechodząc do sedna sprawy mam problem z moim Red Compact 18. Kociołek użytkuje od tygodnia i nie mogę dojść dlaczego nie idzie woda na bojler. W układ jest wpięty zawór 3 drogowy Ottone dedykowany do kotła zgodnie z instrukcją. Gdy w zasobniku cw spadnie temperatura wody poniżej zadanej, zawór odcina obieg na co i przełącza na obieg cw. Wszystko ładnie, tylko po chwili rura do bojlera stygnie, a powrót z bojlera zimny. Zauważyłem jedynie, że rura do bojlera robi się gorącą w chwili przechodzenia zaworu z grzania co na cw i odwrotnie. Jest to dosłownie 3 sekundy. Nie mam pojęcia gdzie problem. Instalację oglądało już dwóch hydraulików i oni też ręce rozkładają.

  4. #404

    Domyślnie

    Cytat Napisał Kyniek78 Zobacz post
    Witam serdecznie wszystkich. Jestem na forum nowy więc przepraszam jeśli zrobię coś nie tak. Przechodząc do sedna sprawy mam problem z moim Red Compact 18. Kociołek użytkuje od tygodnia i nie mogę dojść dlaczego nie idzie woda na bojler. W układ jest wpięty zawór 3 drogowy Ottone dedykowany do kotła zgodnie z instrukcją. Gdy w zasobniku cw spadnie temperatura wody poniżej zadanej, zawór odcina obieg na co i przełącza na obieg cw. Wszystko ładnie, tylko po chwili rura do bojlera stygnie, a powrót z bojlera zimny. Zauważyłem jedynie, że rura do bojlera robi się gorącą w chwili przechodzenia zaworu z grzania co na cw i odwrotnie. Jest to dosłownie 3 sekundy. Nie mam pojęcia gdzie problem. Instalację oglądało już dwóch hydraulików i oni też ręce rozkładają.
    Zdjęcia instalacji. Prawdopodobnie zapowietrzona

  5. #405
    ELITA FORUM (min. 1000)
    eliks

    Zarejestrowany
    Feb 2016
    Skąd
    Lidzbark
    Kod pocztowy
    13-230
    Posty
    1.102

    Domyślnie

    Kupiłeś używanego tego Reda?

  6. #406

    Domyślnie

    Tak używany 2000 godzin z małym hakiem. Jeśli chodzi o odpowietrzenie to walczyłem z trzy godziny i powietrza nie stwierdziłem. Jedno co mnie dziwi to , że wystarczy w chwili grzania cw odłączyć zasilacz programator Key z zasilalania i woda idzie na bojler taka , że o powrót można się popażyć. Zdjęcia wyśle jutro.

  7. #407
    FORUMOWICZ to brzmi dumnie (min. 100) Avatar neo_83
    Zarejestrowany
    Nov 2010
    Skąd
    Warszawa-okolice
    Posty
    276

    Domyślnie

    Witam
    mam taki problem po wymianie rusztu na nowy (niby bardziej dopracowany)piec nie chce się rozpalić, wkładam stary jest wszystko ok niby wentor zaleca jakiś reduktor ciągu tulei żarnika,(zapalarke ma ceramiczną) moze macie jakieś rozwiązanie tego problemu ??? (wydaje mi sie ze rurka od żarnika w nowym koszyczku jest plycej i to chyba bedzie problemem)
    p.s tak pomyślałem może zmniejszyć szczeline na żarniku

  8. #408
    ELITA FORUM (min. 1000)
    eliks

    Zarejestrowany
    Feb 2016
    Skąd
    Lidzbark
    Kod pocztowy
    13-230
    Posty
    1.102

    Domyślnie

    Bo zapalarka ceramiczna i ta zwykła działają inaczej. Przy ceramicznej nie ma styku żarnika z paliwem.

  9. #409
    FORUMOWICZ to brzmi dumnie (min. 100) Avatar neo_83
    Zarejestrowany
    Nov 2010
    Skąd
    Warszawa-okolice
    Posty
    276

    Domyślnie

    nie chodzi mi o żarnik a o rurkę w której się znajduję (do której go wkręcamy)trochę źle to napisałem

  10. #410
    FORUMOWICZ to brzmi dumnie (min. 100) Avatar neo_83
    Zarejestrowany
    Nov 2010
    Skąd
    Warszawa-okolice
    Posty
    276

    Domyślnie

    po dokładnym porównaniu rusztów stary ma większe wciecie (i dodatkowo pod niewielkim katem )na opasce z przodu i dotyka po włożeniu do rurki w której jest żarnik a nowy nie i to jest wina braku zapłonu po podłożeniu kawałka blachy pod przód rusztu wszystko jest ok
    pozostaje pytanie czy został tak zrobiony celowo żeby zarobić kolejny grosz na dostawce !? która jak widać ma stopke podnoszaca ruszt (tak udoskonalili ruszt

  11. #411

    Domyślnie

    Zdjęcia mojej instalacji.Kliknij obrazek, aby uzyskać większą wersję

Nazwa:	20191102_212113_resized.jpg
Wyświetleń:	60
Rozmiar:	82,9 KB
ID:	436605Kliknij obrazek, aby uzyskać większą wersję

Nazwa:	20191102_212122_resized.jpg
Wyświetleń:	100
Rozmiar:	89,5 KB
ID:	436606Kliknij obrazek, aby uzyskać większą wersję

Nazwa:	20191102_212126_resized.jpg
Wyświetleń:	69
Rozmiar:	84,1 KB
ID:	436607

  12. #412

    Domyślnie

    Witam. Panowie pomocy. Jest tak jak pisał P. Puławiak. Układ bojlera zapowietrzony. Zamontowałem automatyczny odpowietrznik w najwyższym punkcie instalacji cw. Dalej to samo. Już nie mam pojęcia jak to odpowiedzieć.

  13. #413

    Domyślnie

    Gdzie masz te odpowietrzniki? Bo jak narazie to na tych fotkach to odpowietrzniki nie widze

  14. #414
    ELITA FORUM (min. 1000) Avatar cuuube
    Zarejestrowany
    Dec 2010
    Skąd
    Pyrlandia
    Kod pocztowy
    62-051
    Posty
    2.446

    Domyślnie

    Cytat Napisał Puławiak Zobacz post
    Gdzie masz te odpowietrzniki? Bo jak narazie to na tych fotkach to odpowietrzniki nie widze
    No jak nie ma , jak są . Pierwsze zdjęcie w środkowej części u góry i poniżej , drugie lekko z prawej . Wyprowadzenie na rurce .
    "Ciągle mam prąd za darmo w taniej strefie,ten darmowy powinien mi się skończyć ponad rok temu.I co to zmienia, jak nie płacę podatku?" kaizen

    "od 15 miesięcy masz darmowy prąd w taniej(na skutek permanentnej pomyłki sprzedawcy),to, że TY nie płacisz podatku (optymalizacja?), że widzisz tylko najdroższe oferty na PV nie oznacza, że innym sie się to nie opłaca" fotohobby

    Opłacalność G12 bez wyrzeczeń
    "patent na prasowanie. NIE prasuję" gawel
    "Moja prasuje w wekendy albo po 21" kulibob

  15. #415

    Domyślnie

    Ale to są na sprzegle i instalaci po stronie grzewczej a na weżownica to nic nie widze

  16. #416

    Domyślnie

    Ale to są na sprzegle i instalaci po stronie grzewczej a na weżownica to nic nie widzę. A do tego gdzie jest podłączony powrot z weżownica zasobnika? I po co tam ten zawór bezpieczeństwa?

  17. #417

    Domyślnie

    Witam. Problem rozwiązany. Kociołek posiada funkcję przepłwowego grzania wody . Odłączyłem kostkę od płyty grzewczej przy pompie i wszystko gra jak trzeba.. W moim piecu w ustawieniach pracy kotła jest 5 punktów. Drugi punkt właśnie odpowiada za przepływówkę i cw tyko trzeba przełączyć ręcznie kostkę. W nowszy oprogramowaniu pkt. 2 jest rozbity na podpunkty 2.1 I 2.2. Jeden odpowiada za cw drugi za grzanie przepływowe. Wtedy nie trzeba nic rozwinąć i przepisać. Szkoda, że w instrukcji nic na ten temat nie ma. Jestem ciekaw czy można w jakiś sposób zaktualizować oprogramowanie. Pozdrawiam Wszystkich i dziękuje za pomoc.

  18. #418

    Domyślnie

    Sorry za literówkę : podpinać i przepinać.

  19. #419
    SYMPATYK FORUM (min. 10)
    tracer.on

    Zarejestrowany
    Nov 2017
    Skąd
    ryn
    Kod pocztowy
    11-520
    Posty
    13

    Domyślnie

    Witam.
    Chcę kupić zapalarkę, tak pro forma żeby leżała w razie (w).
    Mam piecyk RED Malva 12kw który spisuje się dobrze 2 sezon grzewczy.
    I teraz mam pytanie do znawców tematu, jaka zapalarkę nabyć tak żeby pasowała do tego piecyka.
    Dodam zdjęcie zapalarki.
    Kliknij obrazek, aby uzyskać większą wersję

Nazwa:	Zapalarka Malva 12kw.jpg
Wyświetleń:	83
Rozmiar:	83,6 KB
ID:	439368

  20. #420

    Domyślnie

    Cytat Napisał tracer.on Zobacz post
    Witam.
    Chcę kupić zapalarkę, tak pro forma żeby leżała w razie (w).
    Mam piecyk RED Malva 12kw który spisuje się dobrze 2 sezon grzewczy.
    I teraz mam pytanie do znawców tematu, jaka zapalarkę nabyć tak żeby pasowała do tego piecyka.
    Dodam zdjęcie zapalarki.
    Kliknij obrazek, aby uzyskać większą wersję

Nazwa:	Zapalarka Malva 12kw.jpg
Wyświetleń:	83
Rozmiar:	83,6 KB
ID:	439368
    To będzie psx albo 1 albo 2 bardziej stawiałbym na 2
    Pozdrawiam

    Nie sztuką jest kupić dobry kocioł - sztuką jest odpowiednio go zainstalować i eksploatować.

Strona 21 z 22

Tagi dla tego tematu

Zwiń / Rozwiń Uprawnienia

  • Nie możesz zakładać nowych tematów
  • Nie możesz pisać wiadomości
  • Nie możesz dodawać załączników
  • Nie możesz edytować swoich postów
  •  
  • BB Code jest aktywny(e)
  • Emotikonyaktywny(e)
  • [IMG] kod jest aktywny(e)
  • [VIDEO] code is aktywny(e)
  • HTML kod jest wyłączony