dostępne w wersji mobilnej muratordom.pl na Facebooku muratordom.pl na Google+
Strona 22 z 22
Pokaż wyniki od 421 do 439 z 439
  1. #421
    SYMPATYK FORUM (min. 10)
    tracer.on

    Zarejestrowany
    Nov 2017
    Skąd
    ryn
    Kod pocztowy
    11-520
    Posty
    13

    Domyślnie

    Cytat Napisał Puławiak Zobacz post
    To będzie psx albo 1 albo 2 bardziej stawiałbym na 2
    Ze zdjęć wizualnie bardziej pasuje PSX1Kliknij obrazek, aby uzyskać większą wersję

Nazwa:	Zapalarka PSX-1.jpg
Wyświetleń:	7
Rozmiar:	2,1 KB
ID:	439384

    Psx 2 wygląda trochę inaczejKliknij obrazek, aby uzyskać większą wersję

Nazwa:	Zapalarka PSX-2.jpg
Wyświetleń:	21
Rozmiar:	4,7 KB
ID:	439385

    @Puławiak demontaż wygląda na prosty (chyba) Rozchylamy sprężynę dociskową i wyjmujemy zapalarkę.
    Czy dobrze myślę,a może jest jakaś niespodzianka przy demontażu tej zapalarki.

  2. #422

    Domyślnie

    Witam
    Mam pytanie w którymś momęcie jak pracuje piec otwierają się drzwi od pieca te duże blaszane na jakieś 10 cm do tej pory domykałem je i było ok ale w momencie zainstalowania alarmu przy otwarciu drzwi czujka wykrywa ruch i uruchamia alarm no i jest to upierdliwe acha pięć Red Compakt 18 te drzwi trzyma tylko magnes jakieś sugestie .
    Z góry dziękuję

  3. #423

    Domyślnie

    Cytat Napisał grando Zobacz post
    Witam
    Mam pytanie w którymś momęcie jak pracuje piec otwierają się drzwi od pieca te duże blaszane na jakieś 10 cm do tej pory domykałem je i było ok ale w momencie zainstalowania alarmu przy otwarciu drzwi czujka wykrywa ruch i uruchamia alarm no i jest to upierdliwe acha pięć Red Compakt 18 te drzwi trzyma tylko magnes jakieś sugestie .
    Z góry dziękuję
    Źle skręcona obudowa kotła. Musisz bardziej wysunąć panel do przodu

  4. #424

    Domyślnie

    Bardzo dziękuję Panie Wojtku na Pana zawsze można liczyć pozdrowienia dla pana z pyrlandi Sierosław .Zaraz po pracy
    to zrobię.

  5. #425

    Domyślnie

    No i drzwiczki się nie otwierają jeszcze raz dziękuję za poradę.

  6. #426

    Domyślnie

    Witam wszystkich.

    Jestem posiadaczem kotła Red Compact 18 i chciałbym samodzielnie wykonać coroczny serwis kotła.
    Zastanawiam się czy tą uszczelkę, znajdująca się za wysuwanym pojemnikiem na popiół to trzeba wymieniać ? Jeśli tak to co ile ?
    Dodatkowo czy oprócz czyszczenia turbulatorów w samym kotle dokonuje się innych czynności serwisowych ?

    Z góry dziękuję za opinie.

  7. #427
    WITAJ, czytaj i pytaj... :)
    Kisiell1985

    Zarejestrowany
    Jun 2019
    Skąd
    Banino
    Kod pocztowy
    80-297
    Posty
    1

    Domyślnie

    Witam. Czy zna ktoś dobrego serwisanta do tego pieca Red Compact 18kW.
    Bo obecny którego miałem to kompletny kretyn. Potrzebuje serwisanta do okresowego serwisu pieca gdyż pojawił się komunikat serwis. Poszukuję serwisanta z okolic Gdańska ewentualnie całe Pomorskie

    Pozdrawiam Krzysztof

  8. #428
    WITAJ, czytaj i pytaj... :)
    adrian.papior

    Zarejestrowany
    Dec 2018
    Skąd
    Wrocław
    Kod pocztowy
    54-320
    Posty
    3

    Domyślnie

    Cześć, potrzebuję pomocy. Jakiś czas temu pojawił się w moim Red Compact Slim problem z zapłonem - nieudany zapłon, palenisko pełne niespalonego pelletu. Po porządnym wyczyszczeniu paleniska, popielnika i całej komory, kocioł zapalił. Teraz jednak znów to samo, czyszczenie (włącznie z odkurzeniem całego zasobnika) nie pomogło. Zrobiłem test świeczki - ciemno. Czy to padła mi grzałka? Kocioł ma ok. 1,5 roku. Niestety serwisant, który mi instalował kocioł i robił pierwsze uruchomienie to kompletny amator (pierwszy raz widział taki kocioł), drugi rekomendowany przez Wentor, który przyjechał na przegląd po roku też się niestety nie znał na tym sprzęcie.. załamka, chata bez ogrzewania i nikogo w okolicy, kto ma pojęcie o tym sprzęcie.

  9. #429
    WITAJ, czytaj i pytaj... :)
    adrian.papior

    Zarejestrowany
    Dec 2018
    Skąd
    Wrocław
    Kod pocztowy
    54-320
    Posty
    3

    Domyślnie

    Cytat Napisał adrian.papior Zobacz post
    Cześć, potrzebuję pomocy. Jakiś czas temu pojawił się w moim Red Compact Slim problem z zapłonem - nieudany zapłon, palenisko pełne niespalonego pelletu. Po porządnym wyczyszczeniu paleniska, popielnika i całej komory, kocioł zapalił. Teraz jednak znów to samo, czyszczenie (włącznie z odkurzeniem całego zasobnika) nie pomogło. Zrobiłem test świeczki - ciemno. Czy to padła mi grzałka? Kocioł ma ok. 1,5 roku. Niestety serwisant, który mi instalował kocioł i robił pierwsze uruchomienie to kompletny amator (pierwszy raz widział taki kocioł), drugi rekomendowany przez Wentor, który przyjechał na przegląd po roku też się niestety nie znał na tym sprzęcie.. załamka, chata bez ogrzewania i nikogo w okolicy, kto ma pojęcie o tym sprzęcie.
    Swój problem rozwiązałem z pomocą firmy Wentor - serwisant telefonicznie stwierdził, że to uszkodzona zapalarka i tego samego dnia wysłał mi drugą w ramach reklamacji. Z jednej strony kiepsko, że oryginalna wytrzymała całe 1,5 roku, ale z drugiej strony obsługa bezpośrednio w Wentorze - rewelacja. Pozdrawiam!

  10. #430

    Domyślnie

    Zapalarka oryginalna , montowana na pierwszy montaż pada już po pierwszym roku, więc to "normalne" że Twoja padła. Sprzedawca o tym oczywiście nie powie ...ale to inna bajka. Jestem użytkownikiem takiego pieca od 4 lat i mogę coś już powiedzieć. Polecam zawsze zakupienie zapasowej zapalarki albo od Wentora albo tak jak ja na Aliexpress za 30% ceny. Aktualnie używam zapalarki ceramicznej od Wentora już 2 lata - jak dotąd bezawaryjnie ale jak jak pisałem w zapasie leży chińska podróbka.

  11. #431
    SYMPATYK FORUM (min. 10)
    tracer.on

    Zarejestrowany
    Nov 2017
    Skąd
    ryn
    Kod pocztowy
    11-520
    Posty
    13

    Domyślnie

    U mnie zapalarka ceramiczna oryginalna wytrzymała 2088 rozpaleń. Wymieniona na gwarancji, dodatkowo kupiona następna i czeka w pogotowiu. W moim przypadku PSX-1 128 pln.

  12. #432
    WITAJ, czytaj i pytaj... :)
    Mac.

    Zarejestrowany
    Oct 2016
    Skąd
    Łask
    Kod pocztowy
    98-100
    Posty
    6

    Domyślnie

    Witam.Jakie jest ciśnienie robocze w Waszych Redach?
    U mnie po 3 godzinach pracy dochodzi do 2,2bara,jak dojdzie do 2,4bara to wyrzuca wodę zaworem bezpieczeństwa.
    Rano dolewam wody do 1bara i tak wkoło Macieju.
    Naczynie sprawdziłem,jest ok,powietrze nie zeszło.
    Macie jakieś sugestie?

  13. #433
    STAŁY BYWALEC (min. 300)
    domino34

    Zarejestrowany
    Jan 2015
    Skąd
    Zalesie Górne
    Kod pocztowy
    05-540
    Posty
    372

    Domyślnie

    Cytat Napisał Mac. Zobacz post
    Witam.Jakie jest ciśnienie robocze w Waszych Redach?
    U mnie po 3 godzinach pracy dochodzi do 2,2bara,jak dojdzie do 2,4bara to wyrzuca wodę zaworem bezpieczeństwa.
    Rano dolewam wody do 1bara i tak wkoło Macieju.
    Naczynie sprawdziłem,jest ok,powietrze nie zeszło.
    Macie jakieś sugestie?

    Też tak miałem. Okazało się, że naczynko w piecu było za małe do całej pojemności instalacji. Zapowietrzyłem 1/3 drabinki w łazience na górze (najwyższy punkt) i problem zniknął. Także albo dodatkowe naczynko przeponowe, albo jakieś kombinacje jak powyżej. Zakładam, że CO w układzie zamkniętym. Teraz ciśnienie robocze to 1,6 - 1,8 bara

  14. #434
    WITAJ, czytaj i pytaj... :)
    Mac.

    Zarejestrowany
    Oct 2016
    Skąd
    Łask
    Kod pocztowy
    98-100
    Posty
    6

    Domyślnie

    Cytat Napisał domino34 Zobacz post
    Też tak miałem. Okazało się, że naczynko w piecu było za małe do całej pojemności instalacji. Zapowietrzyłem 1/3 drabinki w łazience na górze (najwyższy punkt) i problem zniknął. Także albo dodatkowe naczynko przeponowe, albo jakieś kombinacje jak powyżej. Zakładam, że CO w układzie zamkniętym. Teraz ciśnienie robocze to 1,6 - 1,8 bara
    Kurcze,tylko że parę lat chodził bez zarzutu.Tak CO w układzie zamkniętym.
    Dzięki,będę kombinował.
    Serwisant powiedział że Redy mogą tak chodzić w okolicach 2barów,a hydraulik co robił instalację w całym domu sugerował że to zwór dopuszczający wodę do instalacji[sprawdziłem,odkręciłem-nie kapie] lub problem z bojlerem i wężownicą.

  15. #435

    Domyślnie

    Witam wszystkich po półtorarocznej przerwie. Szukam motoreduktora do mojego Red compact. Może ktoś ma używany z uszkodzonym silnikiem i mieszka w promieniu 100 km od Kutna. U mnie padło jedno koło zębate w przekładni? Nie miał się kiedy zepsuć tylko w same największe mrozy. Zamówiony w Wentorze, kurier najprawdopodobniej środa.

  16. #436
    SYMPATYK FORUM (min. 10)
    tracer.on

    Zarejestrowany
    Nov 2017
    Skąd
    ryn
    Kod pocztowy
    11-520
    Posty
    13

    Domyślnie

    Witam.
    Chcę wyczyścić piecyk Red Malva Hydro.
    Na co zwrócić uwagę, czy oprócz uszczelki pod popielnikiem są jakieś inne które potrzebuję?
    Jakaś podpowiedź na co zwrócić uwagę.

  17. #437
    DOMOWNIK FORUM (min. 500) FORUMOWICZ WIELKI SERCEM Avatar ziuta62
    Zarejestrowany
    Jan 2010
    Skąd
    Podhale
    Posty
    750

    Domyślnie

    Witam. Potrzebuję fachowca z południowej Polski do Performy 25.
    "Love lift us up where we belong,
    Where the eagles cry, on a mountain high.."

  18. #438
    WITAJ, czytaj i pytaj... :)
    CZARKOWSKI

    Zarejestrowany
    Jul 2017
    Skąd
    Mrągowo
    Kod pocztowy
    11-700
    Posty
    7

    Domyślnie

    Witam, co jakis czas mam blad A01, kosz pelen peletu i brak rozpalenia. Po wyczyszczeniu kotla rozpala bez problemu. I drugi problem zdazaja sie wybuchy przy rozpaleniu.

  19. #439
    WITAJ, czytaj i pytaj... :)
    Mac.

    Zarejestrowany
    Oct 2016
    Skąd
    Łask
    Kod pocztowy
    98-100
    Posty
    6

    Domyślnie

    Witam.
    Czy ktoś tu jeszcze żyje,czy wszyscy już kupili pompy ciepła?
    Mam problem z moim redem .
    Po wymianie popękanego rusztu na nowy ,kocioł co 2-3 dni się nie rozpala.Wyskakuje alarm 01 nieudany zapłon.
    Czyszczę koszyk z nasypanego pelletu .kasuję alarm,uruchamiam i jest ok.
    I tak 2,3 razy w tygodnu.
    Zapalarkę mam stalową.
    Jeśli ktoś miał podobny problem,to proszę o poradę.
    Pozdrawiam

Strona 22 z 22

Tagi dla tego tematu

Zwiń / Rozwiń Uprawnienia

  • Nie możesz zakładać nowych tematów
  • Nie możesz pisać wiadomości
  • Nie możesz dodawać załączników
  • Nie możesz edytować swoich postów
  •  
  • BB Code jest aktywny(e)
  • Emotikonyaktywny(e)
  • [IMG] kod jest aktywny(e)
  • [VIDEO] code is aktywny(e)
  • HTML kod jest wyłączony