dostępne w wersji mobilnej muratordom.pl na Facebooku muratordom.pl na Google+
Strona 3 z 22
Pokaż wyniki od 41 do 60 z 439
  1. #41

    Domyślnie

    nie. to jest stala wartość
    Pozdrawiam

    Nie sztuką jest kupić dobry kocioł - sztuką jest odpowiednio go zainstalować i eksploatować.

  2. #42
    SYMPATYK FORUM (min. 10)
    Panteraz

    Zarejestrowany
    Mar 2015
    Skąd
    Chełm
    Kod pocztowy
    22-100
    Posty
    76

    Domyślnie

    Orfy a mieszkasz już? Masz drzwi wewnętrzne?
    Ile styropianu na ścianach?

  3. #43

    Domyślnie

    mieszkam od dawna
    styropianu 0
    welny 15cm

  4. #44

    Domyślnie

    temperatura spalin pokazywana przez kociol - jakie sa wartosci typowe?

  5. #45

    Domyślnie

    Takie jakie są pokazywane. co oznacza wartości typowe ?
    Pozdrawiam

    Nie sztuką jest kupić dobry kocioł - sztuką jest odpowiednio go zainstalować i eksploatować.

  6. #46

    Domyślnie

    dla poszczegolnych mocy
    u mnie pokazyje od 88 do 110
    to malo, duzo?

  7. #47

    Domyślnie

    w normie i to tak w środku.
    Pozdrawiam

    Nie sztuką jest kupić dobry kocioł - sztuką jest odpowiednio go zainstalować i eksploatować.

  8. #48
    SYMPATYK FORUM (min. 10)
    Panteraz

    Zarejestrowany
    Mar 2015
    Skąd
    Chełm
    Kod pocztowy
    22-100
    Posty
    76

    Domyślnie

    U mnie spalanie przeliczając w ciągłym paleniu wychodzi 35 kg/dobę. Pellet za 650zł/tone od lokalnego producenta. Ogrzewam ok. 165m2. 4 grzejniki plus podłogówka. Bez cwu. Dom dobrze ocieplony podłoga 20cm, strop 30cm, ściany 20cm grafit, okna 3-szybowe; nie mam jeszcze drzwi wew. ( czekam ) i ciepełko ucieka do garażu i trochę przez wyłaz strychowy w garażu. Naturalnie pierwszy sezon grzewczy. Palę od 28 grudnia.
    Przy rozruchu ( pierwsza doba ) zjadł ok 50kg później już ok 40 i teraz ok 35.
    Raz zdarzyło się że łyknął 29kg, ale nie chodził na podtrzymaniu tylko wyłączał się jak zdławiłem mocno grzejniki i po kilkunastu minutach z powrotem się rozpalał jak temperatura spadła do zadanej dla pompy. Grzałka 300W, mało ekonomiczne.

    Mam problem jeszcze ze sterownikiem, bo nie reaguje na zewnętrzny termostat. Piec się nie wyłącza i musi chodzić na podtrzymaniu.

  9. #49

    Domyślnie

    1. Grzejesz niecały miesiąc dom od zera- stąd taka wielkość spalania.
    2. Sprawdź inny pellet- żebyś miał porównanie- może ten jest mniej kaloryczny
    3. Żeby uruchomić zewnętrzny termostat trzeba uaktywnić go w menu- zew termostat ON plus odpowiednio podłączyć termostat.

  10. #50

    Domyślnie

    Cytat Napisał Panteraz Zobacz post
    Raz zdarzyło się że łyknął 29kg, ale nie chodził na podtrzymaniu tylko wyłączał się jak zdławiłem mocno grzejniki i po kilkunastu minutach z powrotem się rozpalał jak temperatura spadła do zadanej dla pompy. Grzałka 300W, mało ekonomiczne.
    .
    co masz na mysli mowiac ze temperatura spadla do zadanej temperatury pompy?

    i pytanie jaka masz pompe w redzie zamontowana i jak jest ustawiona?
    Ostatnio edytowane przez orfy ; 22-01-2016 o 10:53

  11. #51
    SYMPATYK FORUM (min. 10)
    Panteraz

    Zarejestrowany
    Mar 2015
    Skąd
    Chełm
    Kod pocztowy
    22-100
    Posty
    76

    Domyślnie

    Mam wł. funkcje termostat zew., tylko ten sterownik co mam Tech ST-431N plus regulator pokojowy st 280 chyba nie są do końca kompatybilne ze sterownikiem pieca.
    Siłownik zaworu Afriso + sterownik Tech ST-431N steruje zaworem trójdrogowym podłogówki, a pompa z reda zasila grzejniki.

    Temperaturę włączenia pomp mam ustawioną na 58 stopni. Jak przytłumiłem mocno grzejniki, zauważyłem że piec doszedł do ok. 65 stopni po czym funkca eco wyłączyła go po 10 minutach zgodnie z ustawieniami. Później jak temp. pieca spadła na ok. 57 znów rozpoczęło się rozpalanie. Więc podejrzewam że tak było całą noc.

    Mam jeszcze jeden problem z grzejnikami pionowymi, jak zmniejszam na termostacie grzejnika z 5 na 3 to słychać stuki w grzejniku.

    Jeśli chodzi o pellet, na razie próbowałem lokalne, bo nie mam dostępu do firmowych, wszystkie są na podobnym poziomie. Przy okazji spróbuję barlinka albo stelmet.

  12. #52

    Domyślnie

    nie bardzo rozumiem jak masz to podlaczone. red potrzebuje sygnalu z termostatu beznapieciowego - na zasadzie zwarcia rozwarcia styku i wtedy ten styk informuje reda ze temperatura osiagnieta i red przechodzi w tryb auto eco odlicza czas i wylacza sie. Te techy ktore masz to pracuja tylko ze soba chyba - red nic o nich nie wie...dlatego zyje wlasnym zyciem

  13. #53
    SYMPATYK FORUM (min. 10)
    Panteraz

    Zarejestrowany
    Mar 2015
    Skąd
    Chełm
    Kod pocztowy
    22-100
    Posty
    76

    Domyślnie

    No krótko mówiąc to hydraulik w moim przypadku się pomylił, ma coś kombinować jeszcze z jakimś podpięciem.
    No i pogodówkę mam też.

  14. #54

    Domyślnie

    panteraz jak u ciebie sytuacja?
    ile czasu pracuje u ciebie red?
    tak sie zastanawiam jaki bylby komfort termiczny i zuzycie pellet gdyby zmusic piec do ciaglej pracy na mocy minimalnej?
    ile tak na prawde spala gdy pracuje non stop na minimum?
    Ja mam taka sytuacje ze przez to wylaczanie mam brak komfortu mimo ze sa 22st w domu tam gdzie jest podlogowka a gdzie kaloryfery troche chlodniej bo jak wylaczy sie piec to szybko robi sie chlodniej.
    Nie wiem do czego porownac swoje zuzycie pelletu ale na 160m2 gdy jest powyzej 0 na dworze to spala 15kg/24/h mniej wiecej ale jak jest mroz to 2 razy wiecej

  15. #55

    Domyślnie

    te 30 kg to razem z cwu ? Szukaj dziur w domu bo Ci gdzieś ciepło ucieka
    Pozdrawiam

    Nie sztuką jest kupić dobry kocioł - sztuką jest odpowiednio go zainstalować i eksploatować.

  16. #56

    Domyślnie

    Hmm. Tylko gdzie? Mam ocieplony strop wełna 25 ale dach poddasza już nie. Może tam?

  17. #57

  18. #58
    SYMPATYK FORUM (min. 10)
    Panteraz

    Zarejestrowany
    Mar 2015
    Skąd
    Chełm
    Kod pocztowy
    22-100
    Posty
    76

    Domyślnie

    Zacząłem drugi miesiąc.
    W pracy ciągłej, średnia dobowa wychodzi ok. 35kg. U mnie to najczęściej było tak, że zasypywałem cały podajnik, wypaliło się i po kilku/kilkunastu godzinach rozpalałem znowu. Bojler odłączony. Temp. w domu tak średnio 20-21 stopni. Pow. ok 165m2. Ściany 20cm grafit; podłogi 20cm i strop 30 cm.
    Nie mam jeszcze drzwi wew. i do garażu pewnie sporo ciepła ucieka.
    Po pierwszych 30-stu dniach spalił mi w sumie 945 kg pelletu. To jest 630zł.

    Ostatnio kupiłem nowy pellet, podobno bardzo dobrej jakości. Posiada normę En plus A1, 800zł/tona, jednak spalił także ok 35kg/dobę.
    Wydaje mi się że lepiej jest, żeby piec się wyłączał niż pracował ciągle, wtedy spali mniej. Zwłaszcza jak nie ma dużych mrozów. Producent określa minimalne spalanie na poziomie 1kg/godzinę, więc spalał by ci ponad 24kg/dobę.
    Obstawiam że jak będzie u mnie chodził w trybie auto eco, to w następnym sezonie grzewczym zużyje ok 500kg/miesięcznie?? Mam nadzieję

  19. #59

    Domyślnie

    Pulawiak czemu uwazasz ze mi cieplo gdzies ucieka? ile wg Ciebie powinienem mniej wiecej spalac pelletu?

  20. #60

    Domyślnie

    No tak na oko - tak mi się wydaje - a jeśli chcesz poprawy komfortu to niestety musisz zmodernizować instalację - podłączenie kotła.
    Pozdrawiam

    Nie sztuką jest kupić dobry kocioł - sztuką jest odpowiednio go zainstalować i eksploatować.

Strona 3 z 22

Tagi dla tego tematu

Zwiń / Rozwiń Uprawnienia

  • Nie możesz zakładać nowych tematów
  • Nie możesz pisać wiadomości
  • Nie możesz dodawać załączników
  • Nie możesz edytować swoich postów
  •  
  • BB Code jest aktywny(e)
  • Emotikonyaktywny(e)
  • [IMG] kod jest aktywny(e)
  • [VIDEO] code is aktywny(e)
  • HTML kod jest wyłączony