dostępne w wersji mobilnej muratordom.pl na Facebooku muratordom.pl na Google+
Pokaż wyniki od 1 do 1 z 1
  1. #1
    WITAJ, czytaj i pytaj... :)
    Kubiczku

    Zarejestrowany
    Jan 2016
    Skąd
    Tychy
    Kod pocztowy
    43-100
    Posty
    1

    Question Wygłuszenie ściany w mieszkaniu - czy to ma sens (mętlik)

    Witam,

    Przeczytałem cały internet w tym temacie i sam nie wiem co o tym myśleć. Są rady/metody/sposoby, jak to zrobić, ale nie trafiłem na kogoś, kto jest już po i jest jakoś szczególnie zadowolony.

    Mieszkam w nowym budownictwie, mieszkaniu wybudowanym w 2009r. Deweloper jak się okazało nie należał do szczególnie stawiającego na jakość materiałów.
    W mieszkaniu słychać rozmowy sąsiadów, zabawy z dzieckiem o 1 w nocy, głośną muzykę przez większość dnia... Zdaję sobie sprawę, że pewnych dżwięków nie da się ograniczyć (tupanie) ale będę prze-szczęśliwy jeśli uda się choć wyeliminować rozmowy/muzykę.

    Z tego co się naczytałem, to można zrobić osobną ścianę na stelażu wypełnioną wełną czy materiałem typu aku-pr 140. Ktoś inny proponuje nakleić na ściany maty wypłaszające i przykryć je 1-2 płytami GK. Ktoś inny na forum pisał że 99% firm się na tym nie zna i nie ma sensu w ogóle wyrzucać pieniedzy w bloto.

    Mam 3 opcje/oferty:
    - stelarz z wełną - koszty to ok 70zł/m2 z robocizną (stelarz 10, wełna 25, robota 35)
    - stelarz z aku -pr 140 - kosz ok 100zł/m2
    - dostałem tez ofertę (szczegóły poniżej) zastosowania Gum-mas + poroso. Pojęcia o tym nie mam, trochę to kosztuje - czy ktoś z Was zna się na tym może i potrafi ocenić sens?

    Dodam tylko że nie ma możliwości, aby sąsiad również wyciszył ścianę, muszę to zrobić na własną rękę.

    Serdecznie dziękuję za opinie.

    Szczegóły oferty:
    wypełnienie dźwiękochłonne ścian oraz sufitu :
    1. Do izolacji dźwiękochłonnej tych powierzchni proponuję zastosować następujące rozwiązania:
    jako pierwszą warstwę do wyłożenia na tych powierzchniach proponuję maty GUM-MAS+poroso (jest to mata gumowa połączona z mieszanką włóknin poroso w gramaturze 700) o wymiarach: 100x100x1,0cm – cena 40zł/m2. Zastosowanie tego materiału jest konieczne z uwagi na bardzo dobre właściwości pochłaniania dźwięków szczególnie w pasmach średnich i niskich. Mata ma przylegać bezpośrednio do wymienionych powierzchni, maty powinny być szczelnie ze sobą połączone tak aby tworzyły czaszę izolacyjną.
    2. druga warstwa do izolacji sufitu i ścian to płyty „POROSO” 2200 wymiar: 100x100x3,5cm – cena 30zł/m²
    3. Proponowaną izolację należy pokryć płytami karton gips. ( zakup we własnym zakresie ) Izolację dźwiękochłonną można zwiększyć stosując dwie lub trzy warstwy „POROSA 2200” Łączna grubość izolacji dźwiękochłonnej plus GK. przy jednej warstwie „POROSA wyniesie 5,5cm, przy dwóch warstwach POROSA 11cm. Koszty materiałowe 1m2 powierzchni stosując jedną warstwę mat Gum-Mas + poroso oraz POROSA 2200. wyniosą: 70zł/m2 + 23% = 86,10zł brutto ( koszty płyt GK nie są doliczone to tej kalkulacji )

    Proponowana izolacja zmniejszy przenikanie hałasu obecnie słyszalnego o około 30 - 60% w zależności od wersji, izolacja ściany lub ścian i sufitu oraz warstw płyt „POROSO” 2200.
    Ostatnio edytowane przez Kubiczku ; 15-01-2016 o 14:00

Tagi dla tego tematu

Zwiń / Rozwiń Uprawnienia

  • Nie możesz zakładać nowych tematów
  • Nie możesz pisać wiadomości
  • Nie możesz dodawać załączników
  • Nie możesz edytować swoich postów
  •  
  • BB Code jest aktywny(e)
  • Emotikonyaktywny(e)
  • [IMG] kod jest aktywny(e)
  • [VIDEO] code is aktywny(e)
  • HTML kod jest wyłączony