dostępne w wersji mobilnej muratordom.pl na Facebooku muratordom.pl na Google+
Strona 2 z 2
Pokaż wyniki od 21 do 30 z 30
  1. #21

    Domyślnie

    W czym to przeszkadza?
    To jest zwyczajnie pracochłonne. Takie dziury wypada zaczopować, nie tylko zasmarkać zaprawą.
    Ankry należy też włożyć. I najważniejsze! Ankry trzeba dokręcić sensownie, a to trwa przy takiej ilości dziur.
    Dla mnie jest to nieopłacalne zwyczajnie. U nas czas pracownika kosztuje sporo.

    Co do kantówek, idzie jedna strona, potem są ankry i przypory, więc można kantówki zdjąć i położyć na górze, gdzie już zostają.
    W ten sposób, wszystko jest proste i po rozszalowaniu, nikt nie wydziwia, że wyszło nierówno, a przy laniu można się skupić na wibrowaniu.

  2. #22
    ELITA FORUM (min. 1000)
    jacentyy

    Zarejestrowany
    Jan 2014
    Skąd
    Cieszyn
    Kod pocztowy
    43-418
    Posty
    1.852

    Domyślnie

    ^^
    A o tym to już nawet pisać mi się nie chciało, że po..ać się można przy ankrowaniu takiej ściany, a ile zamków trzeba, żeby to pospinać....
    Podsumowując taki system plastikowy nadaje się do robienia obszczymurków, czyli niziutkich mureczków może do maks 0,5m wysokości, przy ścianach nawet 1,0 m wole zastosować np. płytę 90x120 (waga okoo 40 kg) przy której pierwsze ściągi daje się na wysokości ok 30 cm , a później już na samej górze, które nie idą już w betonie i nawet kantówki dołem nie trzeba dawać bo nic się nie wygnie przy nawet "mocnym" wibrowaniu, a robiłem już na prawie wszystkich topowych systemach (kolejność przypadkowa) Peri, Hunnebeck, Doka, Ulma....... i to ściany wysokości 4-5 m....

  3. #23
    SYMPATYK FORUM (min. 10) Avatar interbis
    Zarejestrowany
    Jan 2016
    Skąd
    Wrocław
    Kod pocztowy
    53-447
    Posty
    17
    Wpisy w Dziennikach Budowy
    1

    Domyślnie

    czas montażu wychodzi o wiele szybciej niż tradycyjnych szalunków, Każdy system ma swoje zastosowanie. Do szalowania "obszczymurków" ciekawe określenie. Firmy stosują w przeróżnych elementach załączam zdjęcia poniżej. A odnośnie ankrowania tak to jest jedyna wada, że idzie więcej ściągów. Dokręca się je normalnie, jak w tradycyjnym szalunku.
    Ściany piwnic
    Kliknij obrazek, aby uzyskać większą wersję

Nazwa:	WP_20150130_014.jpg
Wyświetleń:	133
Rozmiar:	101,5 KB
ID:	346298
    Kliknij obrazek, aby uzyskać większą wersję

Nazwa:	WP_20150205_004.jpg
Wyświetleń:	113
Rozmiar:	98,3 KB
ID:	346299
    Budownictwo wielorodzinne
    Kliknij obrazek, aby uzyskać większą wersję

Nazwa:	WP_20141210_003.jpg
Wyświetleń:	136
Rozmiar:	97,6 KB
ID:	346300

    Więc sory za określenie obszczymurków.

  4. #24

    Domyślnie

    Aleś się uprał na tę darmową reklamę!

    Czas montażu nie wychodzi krótszy, bo jest mnóstwo spinania, poza tym trzeba zadbać o sztywność całości, a to zajmuje czas. Po tym, sprzątanie bałaganu też zajmuje dłużej, bo trzeba te wszystkie ankry poodkręcać, dziury zaczopować.
    Możliwe, że czyszczenie trwa krócej, ale po tym wszystkim nie wierzę na słowo.

    Na takie małe ściany, jak na zdjęciach, są szalunki stalowe różnych firm, sztywne, szybko się spinające, łatwe do czyszczenia, dwa rzędy się stawia i jest po sprawie, a nie jest to wielki wysiłek.. Albo szalunki aluminiowe, jak kto lubi, też na takich robiłem.
    Zdecydowałbym się na te plastiki wyłącznie przy laniu płyty fundamentowej, no może jeszcze do lania wieńca, jeśli się to nadaje.

  5. #25
    SYMPATYK FORUM (min. 10) Avatar interbis
    Zarejestrowany
    Jan 2016
    Skąd
    Wrocław
    Kod pocztowy
    53-447
    Posty
    17
    Wpisy w Dziennikach Budowy
    1

    Domyślnie

    Zaraz darmowo reklama Nie chodzi mi o darmowa reklamę, tylko o to, żeby uświadomić ludzi, że jest alternatywne rozwiązanie dla ciężkiego systemu szalunków, do którego potrzebny jest zazwyczaj dźwig lub inny sprzęt do stawiania szalunku. Każdy system ma plusy dodatnie i plusy ujemne odnośnie czasu spinania to tylko tak wygląda że jest dużo roboty, ogólnie wychodzi szybciej zanim zapniesz "mamuta płyta 270x240 PERI" podasz ją dźwigiem ustawisz, podasz drugą płytę włożysz ankry i zepniesz to ja dawno złożę lekki szalunek Ale nie chodzi o to żeby się kłócić, każdy ma swoje racje i przekonanie więc bezsensu na siłę kogoś przekonywać. Szalunki z ABS, można stosować wszędzie ta jak stalowy szalunek. Płyta fundamentowa, ławy, ściany, słupy okrągłe, kwadratowe, prostokątne. Na nowości różnie się reaguję. Kiedyś mleko było w szklanych butelkach a teraz jest w plastikowych.

  6. #26

    Domyślnie

    Nie na co sie kłucić.
    Zasada jest prosra....im większe elementy szalunkowe tym szybciej trwa cały proces (szaliwanue,zalewanue,rizszalowanue,wykończenie,s przątanie) czasami w warunkach nietypowych trzeba stosować mniejsze szalunki.
    Jak ktoś mówi inaczej to tak wprost mówiąc....myli się.

    Do autora wątku zrobienie ściany tradycyjnue jest wliczając czas pracy i materiał jakieś 2,5 do 3 razy droższe niż systemowe (mówię o porządnie wykonanej pracy nie takiej...."może się uda"

  7. #27

    Domyślnie

    Interbis, mącisz chłopie, wprowadzasz w błąd. Takie duże elementy, jak pisałeś, nie stosuje się do takich spraw, jak na obrazkach. Z takich to można składać duże ściany wielometrowe. Te Twoje klocki rozsypałyby się w kawałki, zresztą nie tylko takie systemy by nie dały rady.
    Do takich małych szalunków, jak w domku jednorodzinnym spokojnie wystarczają płyty stalowe 1 m wysokości. To idzie, jak burza, tylko trzeba dobrze palety porozstawiać z płytami. Jak ktoś wie jak i ma praktykę, to sam da radę zaszalować nawet stalowymi płytami, ale nie warto. Robi się to w dwóch, czasami w trzech, ten trzeci tylko zapina i często nie nadąża, bo już wchodzi następna płyta.
    Tyle z mojej praktyki, i nie tylko z mojej. Obawiam się, że sam nic nie robiłeś, tylko wynajmujesz szalunki.

  8. #28

    Domyślnie

    Cytat Napisał Liliputek Zobacz post
    chcemy mieć piwnicę z lanego betonu, nie bloczków, ani pustaków
    Czy szalunki do tego typu ścian musi być systemowy?
    No ja właśnie się zastanawiam nad sposobem wykonania ścian piwnicy (wysokość na gotowo = 240cm). Szalunek systemowy wydaje się bardzo ważny przy takiej wysokości i przy fakcie, że chcę mieć piwnicę laną z betonu wodoszczelnego C30/37 W8.


    Cytat Napisał jacentyy Zobacz post
    A ile ankier idzie na 1 m2 ? Ja dziękuję za beton dziurawy jak ser szwajcarski...
    Widząc te wszystkie "dziury", to w mojej sytuacji szalunek z tworzywa ABS raczej odpada. Chcę mieć szczelne ściany i chcę oszczędzić na późniejszej robociźnie.


    Cytat Napisał jacentyy Zobacz post
    przy ścianach nawet 1,0 m wole zastosować np. płytę 90x120 (waga okoo 40 kg) przy której pierwsze ściągi daje się na wysokości ok 30 cm , a później już na samej górze,
    Jako osoba doświadczona, co byś zastosował do ścian piwnicy o wysokości 240cm na gotowo?


    Cytat Napisał jacentyy Zobacz post
    robiłem już na prawie wszystkich topowych systemach (kolejność przypadkowa) Peri, Hunnebeck, Doka, Ulma....... i to ściany wysokości 4-5 m....
    Czy wszystkie te systemy będą się nadawać do ścian piwnicy wymagających później zastosowania porządnej hydroizolacji (np. Remmers)?
    Kontaktowałem się z Hunnebeck, ale oni rozmawiają bezpośrednio z firmami budowlanymi, a nie z inwestorem. Ciekawe jak to wygląda z pozostałymi firmami i czy wynajmują szalunki w całej Polsce?
    Czy koszt i łatwość montażu systemów wyżej wymienionych firm jest podobny?

  9. #29

    Domyślnie

    To może zapytam inaczej.
    Czy ktoś zna szalunki TEKKO?
    Jedna z firm budowlanych, którą biorę pod uwagę do wykonania ścian piwnic ma właśnie takie szalunki. Czy te szalunki będą OK?

  10. #30

    Domyślnie

    Cytat Napisał jacentyy Zobacz post
    a robiłem już na prawie wszystkich topowych systemach (kolejność przypadkowa) Peri, Hunnebeck, Doka, Ulma....... i to ściany wysokości 4-5 m....
    U mnie robią na systemie Pionart. Czy to coś warte?
    Płyty (jak mawiają budowlańcy, "blaty") to chyba Pionbox Mini.

    Kliknij obrazek, aby uzyskać większą wersję

Nazwa:	IMG_2829a.jpg
Wyświetleń:	63
Rozmiar:	101,2 KB
ID:	433412
    Ostatnio edytowane przez Robinson74 ; 10-08-2019 o 23:15

Strona 2 z 2

Tagi dla tego tematu

Zwiń / Rozwiń Uprawnienia

  • Nie możesz zakładać nowych tematów
  • Nie możesz pisać wiadomości
  • Nie możesz dodawać załączników
  • Nie możesz edytować swoich postów
  •  
  • BB Code jest aktywny(e)
  • Emotikonyaktywny(e)
  • [IMG] kod jest aktywny(e)
  • [VIDEO] code is aktywny(e)
  • HTML kod jest wyłączony