dostępne w wersji mobilnej muratordom.pl na Facebooku muratordom.pl na Google+
Pokaż wyniki od 1 do 10 z 10
  1. #1

    Domyślnie Aranżacja kuchni, jadalni i salonu (70m2)

    Hej!

    Jestem na etapie projektu budowlanego i zabieram się do zorganizowania przestrzeni w domu. Na pierwszy ogień idzie część dzienna (kuchnia, jadalnia i salon). Mam kilka pomysłów, ale wolę skonsultować je z Wami.

    Kuchnia
    Do kuchni wchodzi się od spiżarni lub jadalni. Kuchniatworzy otwartą przestrzeń z jadalnią i częściowo z salonem. Z kuchni i salonu jest wyjście na ogród. Elementy przy ścianie po kolei od wejścia planuję tak:
    • Lodówka typu side-by-side
    • Cargo (przechowywanie jedzenia)
    • Na wysokości blatu miejsce na sprzęty AGD (zastanawiam się jak zorganizować narożnik na dole i na górze)
    • Blat roboczy ok. 130 cm, w szufladach przybory kuchenne (noże, miski etc.)
    • Zlew 1,5 komorowy z ociekaczem, pod zlewem miejsce na segregowane śmieci i środki czystości.
      Pytanie: czy zmieszczą się te elementy, jeśli pod zlewem planuję młynek?
    • Zmywarka w słupku. Czy jest to wygodne rozwiązanie?
    • Piekarnik z mikrofalą. Czy mikrofala nie będzie już zbyt daleko od lodówki?

    Wyspa kuchenna
    Wychodzi olbrzymia (1,60 x 1,70m) i nie wiem jak ją zaaranżować, na pewno chciałabym tu umieścić:
    • Płyta grzewcza
    • WPrzybory do gotowania
    • Winiarkę do zabudowy
    • Opcjonalnie barek

    W załącznikach schemat kuchni, jej lokalizacja w domu oraz bardzo schematyczny rysunek z planera ikei:
    Kliknij obrazek, aby uzyskać większą wersję

Nazwa:	kuchnia sprzety.jpg
Wyświetleń:	101
Rozmiar:	39,3 KB
ID:	343870, Kliknij obrazek, aby uzyskać większą wersję

Nazwa:	parter.jpg
Wyświetleń:	160
Rozmiar:	63,7 KB
ID:	343871, Kliknij obrazek, aby uzyskać większą wersję

Nazwa:	Kuchnia_wym.jpg
Wyświetleń:	69
Rozmiar:	7,6 KB
ID:	343869, Kliknij obrazek, aby uzyskać większą wersję

Nazwa:	ikea.jpg
Wyświetleń:	140
Rozmiar:	39,9 KB
ID:	343876
    Proszę o informację czy taki układ ma szansę się sprawdzić w codziennym życiu i będzie funkcjonalny.
    Zależy mi też na wymyśleniu jak zagospodarować narożnik oraz wyspę.

    Będę mega wdzięczna za wszelkie pomysły i inspiracje. Z góry bardzo Wam dziękuję!

  2. #2

    Domyślnie

    Układ wydaje się funkcjonalny,a taka wyspa to marzenie.
    Za dużo się dzieje,mnóstwo podziałów,strasznie dużo szuflad,szafki górne do samego końca i najlepiej wszystko bez uchwytów.
    Szafki górne bym zrobiła takie:

  3. #3

    Domyślnie

    Dzięki kinka za podpowiedź. Szafki górne jak najbardziej planuję do samego sufitu (nie wyobrażam sobie zbierać kurzu )
    Uważasz, że szerokość szafek powinna być ujednolicona np. do 60cm? czy 80cm? tak aby wyglądało to czysto i schludnie?

    Co do samego narożnika: Czy dobre jest zagospodarowanie go, coś na podobieństwo:



    i tam gdzie jest otwarta półka zamontować roletę, aby nie zbierał się kurz, kiedy nie korzystam ze sprzętów:
    Jak się takie rolety sprawują?

  4. #4
    REKORDZISTA FORUM (10 tysięcy postów!) NAJLEPSZY DORADCA NA TYM FORUM!!!FORUMOWICZ WIELKI SERCEM
    Elfir

    Zarejestrowany
    Dec 2007
    Skąd
    Kórnik
    Posty
    50.146
    Wpisy w Dziennikach Budowy
    54

    Domyślnie

    duzo szuflad? Jak dla mnie w kuchnie nie istnieje pojęcie "za dużo szuflad"

  5. #5
    DOMOWNIK FORUM (min. 500) Avatar Bracianka
    Zarejestrowany
    May 2013
    Skąd
    Stalowa Wola
    Kod pocztowy
    37-450
    Posty
    708

    Domyślnie

    Tak, szuflady, schowki - nie ma za dużo, nigdy, i zawsze znajdzie się coś, co można w nie wsadzić

  6. #6

    Domyślnie

    Zgdzam się z Wami - szuflad nigdy za wiele. Co zrobić natomiast z uchwytami? Wydaje mi sie, że są one dużo bardziej praktyczne w codziennym użytkowaniu, niż tip-ony (szczególnie przy otwieraniu zmywarki). Czy warto inwestować w elektryczne wspomaganie otwierania szafek/szuflad?

  7. #7
    REKORDZISTA FORUM (10 tysięcy postów!) NAJLEPSZY DORADCA NA TYM FORUM!!!FORUMOWICZ WIELKI SERCEM
    Elfir

    Zarejestrowany
    Dec 2007
    Skąd
    Kórnik
    Posty
    50.146
    Wpisy w Dziennikach Budowy
    54

    Domyślnie

    ja mam bez. Mam uchwyty listwowe:


  8. #8

    Domyślnie

    Elfir, i jak się one Tobie sprawdzają? Jak testowałam je w sklepach, to wydały mi się być niewygodne w użyciu.

    Moja koncepcja kuchni:


    Zielona - strefa przechowywania (lodówka, cargo), zabudowa do sufitu
    Żółta - strefa robocza
    Niebieska - strefa mokra (zmywarka w słupku)
    Pomarańczowa - strefa gotowania
    Fioletowa - barek?

    Będę wdzięczna za wszelkie uwagi

    Poniżej kilka moich inspiracji. Bardzo podobają mi się deski przyczepione do sufitu. Całość tworzy taką ciepłą kuchnię, w której z przyjemnością bym przebywała. Korci mnie, aby te deskowania przedłużyć, aż do jadalni. Jednak boję się, że może to trochę przytłaczać.




    Dodatkowo, marzy mi się miejsce w kuchni, w którym będę mogła mieć ziołowy ogródek na ścianie:

  9. #9

    Domyślnie

    Co do desek, to mi się to kojarzy tylko z brudem i kurzem... kuchnia jest miejscem gdzie często sprzątamy, a jak wiadomo, lepiej nie mieć kurzołapów nad garnkami. Ale co kto lubi. Zielnik świetna sprawa. Kuchnia będzie przytulniejsza o ile będzie na nim zielono Tylko należy pamiętać, że dobrze go umieścić blisko światła dziennego, rośliny będą lepiej rosły i zielony kącik będzie cieszył wtedy oko w 100%.

  10. #10

    Domyślnie

    dzięki anika1003 .. też się tego boję, że deski przyciągną brud i kurz . Muszę oszacować, czy bardziej się boję kurzu i brudu z desek, czy może będę w stanie to przeżyć i cieszyć ich wyglądem (kiedy są czyste )

Tagi dla tego tematu

Zwiń / Rozwiń Uprawnienia

  • Nie możesz zakładać nowych tematów
  • Nie możesz pisać wiadomości
  • Nie możesz dodawać załączników
  • Nie możesz edytować swoich postów
  •  
  • BB Code jest aktywny(e)
  • Emotikonyaktywny(e)
  • [IMG] kod jest aktywny(e)
  • [VIDEO] code is aktywny(e)
  • HTML kod jest wyłączony