dostępne w wersji mobilnej muratordom.pl na Facebooku muratordom.pl na Google+
Strona 1 z 3
Pokaż wyniki od 1 do 20 z 42

Temat: Kontraktony w oknach dachowych.

  1. #1

    Domyślnie Kontraktony w oknach dachowych.

    witam
    Chciałbym podpytać czy montaż kontraktonów w oknach dachowych Fakro jest możliwy na etapie produkcji, czy pracę tą wykonuje człowiek od alarmów?
    Pozdrawiam
    Michał
    DACHArz

  2. #2

    Domyślnie

    Tak, Fakro montuje kontaktrony w oknach dachowych. Jest to dodatkowa opcja w zleceniu. I to jest najlepsze (choć nie najtańsze) rozwiązanie. Pamiętaj, że montując je samodzielnie możesz naruszyć warunki gwarancji na okna.

  3. #3
    Okna dachowe Fakro - polski producent, drugi producent na świecie Fakro - produkujemy okna dachowe, schody strychowe, świetliki, rolety, żaluzje, markizy oraz wyposażenie dodatkowe na Twoje poddasze. Czekamy na pytania... www.fakro.pl Nowy Sącz, Polska i świat

    Domyślnie Okna dachowe FAKRO

    Witam,

    Zgadza się - istnieje możliwość fabrycznego zamontowania kontraktronów w wybranych wersjach okien dachowych naszej produkcji ale możemy również udostępnić instrukcję montażu na oknach już zamontowanych. Jeżeli montaż wykonany będzie zgodnie z zaleceniami tej instrukcji nie będzie problemu i gwarancja zostanie zachowana.

    W przypadku pytań w tej kwestii jestem do dyspozycji

    Z poważaniem
    Konsultantn FAKRO

  4. #4

    Domyślnie

    Dzięki za wyczerpującą odpowiedz.
    Pozdrawiam
    DACHArz

  5. #5
    Okna dachowe Fakro - polski producent, drugi producent na świecie Fakro - produkujemy okna dachowe, schody strychowe, świetliki, rolety, żaluzje, markizy oraz wyposażenie dodatkowe na Twoje poddasze. Czekamy na pytania... www.fakro.pl Nowy Sącz, Polska i świat

    Domyślnie Okna dachowe FAKRO

    Cytat Napisał awieuro Zobacz post
    Dzięki za wyczerpującą odpowiedz.
    Pozdrawiam
    Cieszę się, że mogłem pomóc

    Pozdrawiam
    Konsultant FAKRO

  6. #6
    DOMOWNIK FORUM (min. 500) Avatar Marcin34_Śl
    Zarejestrowany
    Jul 2015
    Skąd
    Tarnowskie Góry
    Posty
    935

    Domyślnie Okno klatka schodowa

    WItam,

    czy tego typu okno jest zespoloną konstrukcją czy to po prostu FIX + okna dachowe?
    Załączone zdjęcia Załączone zdjęcia Kliknij obrazek, aby uzyskać większą wersję

Nazwa:	okno_klatka.jpg
Wyświetleń:	127
Rozmiar:	40,2 KB
ID:	345516  
    Nasza stodoła, projekt indywidualny 145 mpu, płyta fundamentowa 12 XPS pod, 14 EPS nad, anhydryt 6,5cm i 5,5 cm, Porotherm Dryfix, Termo Organika Gold 18cm, dach i strop 30 cm PROFIMATA, poddasze 20CM, podłogówka 100%, WM z rekuperacją ZEHNDER 350, PC PW Panasonic 7KW H, GALECO bezokapowy, Integra 64,Okna Veka 82, Drzwi zewn. ALUPROF, OZC 4,6 KW

  7. #7
    DOMOWNIK FORUM (min. 500) Avatar forscher
    Zarejestrowany
    Sep 2015
    Skąd
    Jaworzno
    Kod pocztowy
    43-600
    Posty
    631

    Domyślnie

    witam

    w moim domu planuje montaz w sumie 3 rodzajów okien Fakro

    FTS-V U2 66 x 118
    FTS -V U3 66x118
    PTP - V U3 66 x 118


    Czy do tych okien monża zamontowac kontaktrony ? Jezeli tak - jaka jest dopłata od wersji podstawowej tego okna do wersji poszczególnego okna wyposazonego w kontaktrony?


    Pozdrawiam

  8. #8
    Okna dachowe Fakro - polski producent, drugi producent na świecie Fakro - produkujemy okna dachowe, schody strychowe, świetliki, rolety, żaluzje, markizy oraz wyposażenie dodatkowe na Twoje poddasze. Czekamy na pytania... www.fakro.pl Nowy Sącz, Polska i świat

    Domyślnie Okna dachowe FAKRO

    Cytat Napisał Marcin34_Śl Zobacz post
    WItam,

    czy tego typu okno jest zespoloną konstrukcją czy to po prostu FIX + okna dachowe?
    Witam,

    Tego typu zespolenia można realizować standardowo albo indywidualnie.

    W pierwszym wariancie (standardowym) wykorzystujemy typowe okno dachowe i typowe okno kolankowe. Możemy zaproponować okna kolankowe nieotwierane, otwierane uchylnie lub uchylno-rozwiernie. Szczegółowe informacje znajdują się na naszej stronie internetowej pod adresem: http://www.fakro.pl/produkty/wszystk...owe/kolankowe/

    W drugim wariancie istnieje możliwość zespolenia standardowego okna dachowego z oknem pionowym innego producenta. Tego typu wykonanie zawsze traktowane jest indywidualnie i projektowane przez nas. Klienci decydują się na tego typu wykonanie kiedy konieczne jest zastosowanie dużych przeszkleń w części pionowej - zdarza się też, że w części pionowej jest standardowe okno balkonowe, które stanowi drogę wyjścia na taras lub balkon.

    Tego typu zespolenia wyglądają bardzo efektownie.

    W przypadku pytań lub wątpliwości jestem do dyspozycji

    Konsultant FAKRO

  9. #9
    Okna dachowe Fakro - polski producent, drugi producent na świecie Fakro - produkujemy okna dachowe, schody strychowe, świetliki, rolety, żaluzje, markizy oraz wyposażenie dodatkowe na Twoje poddasze. Czekamy na pytania... www.fakro.pl Nowy Sącz, Polska i świat

    Domyślnie

    Cytat Napisał forscher Zobacz post
    witam

    w moim domu planuje montaz w sumie 3 rodzajów okien Fakro
    FTS-V U2 66 x 118
    FTS -V U3 66x118
    PTP - V U3 66 x 118

    Czy do tych okien monża zamontowac kontaktrony ? Jezeli tak - jaka jest dopłata od wersji podstawowej tego okna do wersji poszczególnego okna wyposazonego w kontaktrony?


    Pozdrawiam
    Witam,

    Okna w wersji FTS U2 oraz FTS-V U2 to najbardziej standardowa wersja oferowanych przez naszą firmę okien dachowych - w tej wersji nie przewidujemy wykonań nietypowych.
    Produkcja nietypowa możliwa jest już od wersji FTP-V U3 dlatego sugerowałbym zastosowanie tej wersji z fabrycznie zamontowanym kontaktronem.
    Okna z kontaktronami realizowane są tylko jako produkcja nietypowa - do ceny okna należy doliczyć +10%.
    W zamówieniu konieczne aby wpisać typ okna + kontaktron.

    Termin realizacji zamówienia wynosi od 15 do 20 dni roboczych.


    Pozdrawiam
    Konsultant FAKRO

  10. #10
    WITAJ, czytaj i pytaj... :)
    Marecki_Stg

    Zarejestrowany
    Mar 2017
    Skąd
    Starogard Gdański
    Kod pocztowy
    83-212
    Posty
    4

    Domyślnie

    Witam,

    Bardzo proszę o przesłanie instrukcji montażu kontaktronu w już zamontowanym oknie. Niestety na stronie FAKRO jej nie znalazłem.
    Posiadane przeze mnie okna to FTP U5 78*118.

  11. #11
    Okna dachowe Fakro - polski producent, drugi producent na świecie Fakro - produkujemy okna dachowe, schody strychowe, świetliki, rolety, żaluzje, markizy oraz wyposażenie dodatkowe na Twoje poddasze. Czekamy na pytania... www.fakro.pl Nowy Sącz, Polska i świat

    Domyślnie

    Cytat Napisał Marecki_Stg Zobacz post
    Witam,

    Bardzo proszę o przesłanie instrukcji montażu kontaktronu w już zamontowanym oknie. Niestety na stronie FAKRO jej nie znalazłem.
    Posiadane przeze mnie okna to FTP U5 78*118.
    Witam,

    w wiadomości prv przesłałem do Pana prośbę o podanie adresu mailowego.

    Z poważaniem
    Konsultant FAKRO

  12. #12

    Domyślnie

    Witam serdecznie,
    Jako że w tym roku będę własnymi siłami budował poddasze z oknami połaciowymi FAKRO pozwolę sobie przyłączyć się do prośby o instrukcję montażu kontaktronów. W przyszłości będę budował instalację alarmową więc kontaktrony jak najbardziej się przydadzą.
    Pozdrawiam...

  13. #13
    Okna dachowe Fakro - polski producent, drugi producent na świecie Fakro - produkujemy okna dachowe, schody strychowe, świetliki, rolety, żaluzje, markizy oraz wyposażenie dodatkowe na Twoje poddasze. Czekamy na pytania... www.fakro.pl Nowy Sącz, Polska i świat

    Domyślnie

    Witam,

    Wszystkich zainteresowanych uzyskaniem naszych zaleceń związanych z montażem kontaktronów proszę o przesłanie wiadomość prywatnej z podaniem adresu mailowego na który będziemy mogli przesłać materiały.

    Z poważaniem
    Konsultant FAKRO

  14. #14

    Domyślnie

    Wysłałem ale brak odpowiedzi. Proszę o szybką odpowiedź bo czas ucieka. Nie można tego umieścić na stronach fakro i podać link ?

  15. #15
    Okna dachowe Fakro - polski producent, drugi producent na świecie Fakro - produkujemy okna dachowe, schody strychowe, świetliki, rolety, żaluzje, markizy oraz wyposażenie dodatkowe na Twoje poddasze. Czekamy na pytania... www.fakro.pl Nowy Sącz, Polska i świat

    Domyślnie

    Witam,

    Wiadomość została przesłana

    Z poważaniem
    Konsultant FAKRO

  16. #16
    ELITA FORUM (min. 1000)
    marcin225

    Zarejestrowany
    Jun 2017
    Skąd
    Zachodniopomorskie
    Posty
    1.845

    Domyślnie

    Również chciałbym uzyskać instrukcję montażu kontaktronów w oknach FTP(U)-V U4. Wysyłałem wiadomości ale brak odpowiedzi.

  17. #17
    Okna dachowe Fakro - polski producent, drugi producent na świecie Fakro - produkujemy okna dachowe, schody strychowe, świetliki, rolety, żaluzje, markizy oraz wyposażenie dodatkowe na Twoje poddasze. Czekamy na pytania... www.fakro.pl Nowy Sącz, Polska i świat

    Domyślnie

    Witam,

    wiadomości w sprawie montażu kontaktronów zostały przesłane

    Z poważaniem
    Konsultant FAKRO

  18. #18
    ELITA FORUM (min. 1000)
    marcin225

    Zarejestrowany
    Jun 2017
    Skąd
    Zachodniopomorskie
    Posty
    1.845

    Domyślnie

    Jako, że zamontowałem wczoraj kontaktrony w 6 oknach dachowych wg instrukcji to uprzedzam: róbcie to w miarę możliwości albo w trakcie montażu okna albo przed! No co za katorga U mnie sytuacja była o tyle problematyczna , że wcześniej mi dekarze zamontowali rolety dachowe i nie mogłem zdjąć skrzydła okna (bo prowadnice na nim są), zresztą samemu i tak by było mi ciężko więc męczyłem się z wierceniem otworów w skrzydle przy nie zdemontowanym Szczerze nie polecam. 6 okien mi zajęło 5 godzin ale szczęśliwie się udało. Z wprowadzeniem przewodu od kontaktronu do środka też w kilku przypadkach nie było łatwo.

  19. #19
    Okna dachowe Fakro - polski producent, drugi producent na świecie Fakro - produkujemy okna dachowe, schody strychowe, świetliki, rolety, żaluzje, markizy oraz wyposażenie dodatkowe na Twoje poddasze. Czekamy na pytania... www.fakro.pl Nowy Sącz, Polska i świat

    Domyślnie

    Witam,

    samodzielny montaż jest możliwy ale może okazać się problematyczny dlatego też w pierwszej kolejności proponujemy montaż fabryczny na etapie produkcji okna - jest to najwygodniejsza forma montażu dla Klienta
    Dla wszystkich chętnych którzy zdecydują się na montaż samodzielny udostępniamy nasze zalecenia montażowe lub możemy zaproponować montaż w formie usługi serwisowej. Szczegóły do ustalenia z naszym działem serwisu.

    Z poważaniem
    Konsultant FAKRO

  20. #20
    ELITA FORUM (min. 1000)
    marcin225

    Zarejestrowany
    Jun 2017
    Skąd
    Zachodniopomorskie
    Posty
    1.845

    Domyślnie

    Cytat Napisał Ekspert FAKRO Zobacz post
    Witam,

    samodzielny montaż jest możliwy ale może okazać się problematyczny dlatego też w pierwszej kolejności proponujemy montaż fabryczny na etapie produkcji okna - jest to najwygodniejsza forma montażu dla Klienta
    Dla wszystkich chętnych którzy zdecydują się na montaż samodzielny udostępniamy nasze zalecenia montażowe lub możemy zaproponować montaż w formie usługi serwisowej. Szczegóły do ustalenia z naszym działem serwisu.

    Z poważaniem
    Konsultant FAKRO
    Ta montaż fabryczny, jak zagadałem od dostawcy o kontaktrony to usłyszałem , że okres oczekiwania będzie o wiele dłuższy bo to niestandardowe itp.
    I jeszcze coś, weźcie Wy się ogarnijcie z długością przewodów zasilających do rolet dachowych. Grosze to kosztuje, a dajecie takie krótkie, ile to pieniędzy dać te 3-4 m więcej? Kilka zł .

Strona 1 z 3

Tagi dla tego tematu

Zwiń / Rozwiń Uprawnienia

  • Nie możesz zakładać nowych tematów
  • Nie możesz pisać wiadomości
  • Nie możesz dodawać załączników
  • Nie możesz edytować swoich postów
  •  
  • BB Code jest aktywny(e)
  • Emotikonyaktywny(e)
  • [IMG] kod jest aktywny(e)
  • [VIDEO] code is aktywny(e)
  • HTML kod jest wyłączony