dostępne w wersji mobilnej muratordom.pl na Facebooku muratordom.pl na Google+
Strona 2 z 2
Pokaż wyniki od 21 do 34 z 34
  1. #21
    FORUMOWICZ to brzmi dumnie (min. 100)
    darcjusz

    Zarejestrowany
    Mar 2014
    Skąd
    Białystok
    Kod pocztowy
    15-772
    Posty
    123
    Wpisy w Dziennikach Budowy
    1

    Domyślnie

    Projekt to inna sprawa, nasze płyty zawsze wykonujemy zgodnie z projektem, choć cena u mnie jest trochę niższa i oscyluje około 1000zł. I długo szukałem architekta który sie tego podejmie, no ale teraz po 3 latach to już jest specem.
    Jeśli chodzi o piach - ważne aby nie był gliniasty bo sie nie zagęści.
    Jak słusznie zauważył kolega semcio - miejsca pod kominy dozbrojone podwójną kratownicą, ja jkeszcze zwykle od siebie na narozniki daję pod skosem 4-5 pretów fi 8.
    Poza tym jeśli chodzi o płyty - pamietaj o KB. Też musi sie choc trochę znać.
    1000 zł za projekt samej płyty?

    dzięki za podpowiedź z tym dozbrojeniem na narożnikach i pod kominem na pewno to zastosuję planuje wystartować ze wszystkim jak tylko będzie dobry dojazd na działkę - teraz mokradła droga polna.

    Powiedzcie mi jeszcze czy brać geodetę, czy samemu wyznaczyć budynek i poziom

    macie pomysł żeby zrobić to domowym sposobem?

    Santosz Proszę podrzuć obiecane zdjęcia

  2. #22
    FORUMOWICZ to brzmi dumnie (min. 100) Avatar semcio
    Zarejestrowany
    Jul 2012
    Skąd
    Trzebnica/Świątniki
    Posty
    251

    Domyślnie

    Da się wyznaczyć budynek, jeśli masz na działce jakiś reper i niwelator. Jeśli nie masz, to lepiej weź geodetę. Albo korzystając z zasad trygonometrii sobie ustaw wszystkie osie I tyle. A budynek wyznacz na zasadzie 'O! Jakoś tak tutaj będzie dobrze!' To tylko zgłoszenie, więc nie musi być co do 1cm IMHO. Przemyśl tylko dobrze poziom. I się nie pomyl, bo budynek koślawy wyjdzie Warto pamiętać, że przekątne prostokąta są identyczne oraz o trójkącie rzymskim do wyznaczania katów prostych.

    Co do 1000zł za project płyty, to sa to dobrze wydane pieniądze i dzięki temu zaoszczędzisz znacznie więcej.

    Powodzenia.
    Dziennik budowy i komentarze - "Z miasta na wieś, czyli Prosty 1 do celu"
    Start 10.03.2014.Mieszkamy od 03.01.2015 ale do końca daleko
    Stodoła 148m2+garaż 44m2.Płyta 20cm EPS200(0,35).Silikat 24cm+20cm styro(0,31).Dach:wełna 18cm+10cm(0,33),strych 18cm(0,33).Podłogi:10cm styro parter+5cm poddasze(0,039).Okna Veka 7-kom,3 szyby(0,5) U całego okna 0,8.Drzwi zewn Delta Prestige 88(0,64).Ogrzewanie 100% podłogówka.PC Buderus WPS8 K-1,odwierty 2x80m.Reku Aeris LuxeVV 350.Oczyszczalnia biologiczna.

  3. #23

    Domyślnie

    Cytat Napisał darcjusz Zobacz post
    Wszystko rozumiem, ale Polskie prawo jest tak skonstruowane, że jeśli wiesz jak się nim posługiwać to można je interpretować jak tylko się chce. Kto mi udowodni, że Tj. poddasze mieszkalne? że są tam meble i wszystko co wskazuje na mieszkalne? nie to nie jest żaden dowód( po prostu lubię taki wystrój strychu. ( w sumie w moim projekcie wyraźnie było widać okna na bocznych ścianach na górze) " Proszę pana tu okna ale to budynek parterowy"
    " tak oczywiście, że parterowy przecież tak jest napisane w zgłoszeniu , prawda, że z oknami wygląda o wiele lepiej, czy jest gdzieś przepis która zakazuje budowy okien na gorze?"

    " Nie"
    Czasowy Pobyt te określenie jest tak sprecyzowane w prawie aby nim posługiwać się na wiele sposobów.


    Nie ma określenia co znaczy w prawie czasowy pobyt dla mnie czasowy pobyt to przebywanie w domu wtedy kiedy w nim jestem jeśli mnie nie ma to nie przebywam. - kto to wymyślił takie określenie.

    podobne określenie pada z tego co pamiętam przy barakach budowlanych ..." nie mogą stać więcej jak pół roku w jednym miejscu" kto jest w stanie określić, że wczoraj a dzisiaj barak jest przesunięty o 1 cm


    po za tym z czasem planuje ten domek rekreacji indywidualnej zaadaptować jako normalny budynek mieszkalny i go rozbudować ale to w dalszej przyszłości.

    niektórzy pomyślą, że pisze brednie ale taka jest prawda.
    Podejzewam ze prawnikiem jestes takim samym jak budowlancem. Obys swojego domku nie musial rozbierac szybciej niz go zbudowales bo w swoich interpretacjach jestes w glebokim bledzie

  4. #24
    FORUMOWICZ to brzmi dumnie (min. 100)
    darcjusz

    Zarejestrowany
    Mar 2014
    Skąd
    Białystok
    Kod pocztowy
    15-772
    Posty
    123
    Wpisy w Dziennikach Budowy
    1

    Domyślnie

    Cytat Napisał semcio Zobacz post
    Da się wyznaczyć budynek, jeśli masz na działce jakiś reper i niwelator. Jeśli nie masz, to lepiej weź geodetę. Albo korzystając z zasad trygonometrii sobie ustaw wszystkie osie I tyle. A budynek wyznacz na zasadzie 'O! Jakoś tak tutaj będzie dobrze!' To tylko zgłoszenie, więc nie musi być co do 1cm IMHO. Przemyśl tylko dobrze poziom. I się nie pomyl, bo budynek koślawy wyjdzie Warto pamiętać, że przekątne prostokąta są identyczne oraz o trójkącie rzymskim do wyznaczania katów prostych.

    Co do 1000zł za project płyty, to sa to dobrze wydane pieniądze i dzięki temu zaoszczędzisz znacznie więcej.

    Powodzenia.
    Wielkie dzięki za pomoc wytyczenie do ogarnięcia ale odnosnie poziomów to wpadłem na pomysł ( nie wiem czy to dobry pomysł ), że użyję poziomicy laserowej która ustawie na stałej wysokości a mierzył będę od eleganckiej deski na którą przyczepie skalę w cm tak bede sprawdzał czy zagęszczona ziemia ma jednakowy poziom wiem do tego służy niwelator ale nie mam

  5. #25
    FORUMOWICZ to brzmi dumnie (min. 100)
    darcjusz

    Zarejestrowany
    Mar 2014
    Skąd
    Białystok
    Kod pocztowy
    15-772
    Posty
    123
    Wpisy w Dziennikach Budowy
    1

    Domyślnie

    Cytat Napisał gambit565 Zobacz post
    Podejzewam ze prawnikiem jestes takim samym jak budowlancem. Obys swojego domku nie musial rozbierac szybciej niz go zbudowales bo w swoich interpretacjach jestes w glebokim bledzie

    masz racje ale jak to mówią pierwszy dom budujesz dla wroga drugi dla przyjeciela a trzeci sobie haha

    mogę i Ci dom pobudować i rady udzielić lepiej zepsuć u kogoś niż u siebie haha

  6. #26
    ELITA FORUM (min. 1000) Avatar aiki
    Zarejestrowany
    Nov 2012
    Skąd
    Chojnice
    Kod pocztowy
    89-600
    Posty
    2.626
    Wpisy w Dziennikach Budowy
    10

    Domyślnie

    Albo dobry laser albo sprawdzaj w nocy.
    Poziom odniesienia zaznacz sobie na czymś trwałym (słup lub coś co nie zmieni położenia)
    Tak aby w każdej chwili mozna było wrócić do pierwotnych pomiarów.
    Normalnie nanosi sie poziom zero.
    Ostatnio edytowane przez aiki ; 03-02-2016 o 19:35

  7. #27
    FORUMOWICZ to brzmi dumnie (min. 100)
    darcjusz

    Zarejestrowany
    Mar 2014
    Skąd
    Białystok
    Kod pocztowy
    15-772
    Posty
    123
    Wpisy w Dziennikach Budowy
    1

    Domyślnie

    Cytat Napisał aiki Zobacz post
    Albo dobry laser albo sprawdzaj w nocy.
    Poziom odniesienia zaznacz sobie na czymś trwałym (słup lub coś co nie zmieni położenia)
    Tak aby w każdej chwili mozna było wrócić do pierwotnych pomiarów.
    Normalnie nanosi sie poziom zero.
    dokładnie tak to planuje zrobić

  8. #28
    ELITA FORUM (min. 1000) Avatar santosz@wp.pl
    Zarejestrowany
    Apr 2012
    Skąd
    Debnica Kaszubska
    Kod pocztowy
    76-248
    Posty
    1.089
    Wpisy w Dziennikach Budowy
    1

    Domyślnie

    albo z pierwszej lepszej wypozyczalni wypozycz niwelator, warto. Jeśli chodzi o projekt to 1000zl za projekt dot. zmiany posadowienia budynku na płycie fundamentowej. Mnie był potrzebny do dokumentacji, nie korzystałem z niego. Zdjecia mam u znajomego na pendrivie, bede mu chyba robil plyte, jak odzyskam to podrzuce cos jeszcze.
    Dziennik budowy - komentarze wręcz pożądane

    Dom Z183 pow. użyt.131, grzewcza 161, garaż w bryle, użytkowy z poddaszem, płyta fundamentowa własnoręczna 20cm EPS200, ściany ytong 24 plus 22cm styro lambda 0,40, okna Iglo Energy trzy szyby u=078, WM z reku Dospel 400, PC Panas Aquarea 9kW oraz całość podłogówka,

    Od 01.09.2014 do 31.05.2015 rachunek za CO i CWU - 1300zł,
    Od 01.10.2015 do 05.01.2016 rachunek za CO i CWU - 530zł

  9. #29
    FORUMOWICZ to brzmi dumnie (min. 100)
    darcjusz

    Zarejestrowany
    Mar 2014
    Skąd
    Białystok
    Kod pocztowy
    15-772
    Posty
    123
    Wpisy w Dziennikach Budowy
    1

    Domyślnie

    1. Kratownice są robione pojedyncze tylko góra z dodatkowymi wzmocnieniami na belkach i do tego zawsze zbrojenie rozproszone, jak znajde inne zdjecia to Ci wrzuce bo te wrzucilem na szybko

    2. Płyty robimy zawsze na 20cm w dwóch warstwach po 10 na przekładke oraz 20cm betonu

    3. Zwykły najzwyklejszy piasek, powiedz ze do murowania musisz miec to Ci dadzą niegliniasty

    U Ciebie zrobiłbym tylko belki i zbrojenie rozproszone bo konstrukcja jest niewielka.
    Witam witam mogę prosić o obiecane zdjęcia?
    Ostatnio edytowane przez darcjusz ; 13-04-2016 o 19:34

  10. #30
    FORUMOWICZ to brzmi dumnie (min. 100)
    darcjusz

    Zarejestrowany
    Mar 2014
    Skąd
    Białystok
    Kod pocztowy
    15-772
    Posty
    123
    Wpisy w Dziennikach Budowy
    1

    Domyślnie

    Panowie pytanie jesli chodzi o styropian pod płytę zadecydowałem, że będzie Basf 3000 CS 10 cm grubości ale jest druga opcja na Polski styrodur Synthos jest trochę tańszy w moim przypadku to ok 200 zł taniej wychodzi ale chyba zdecyduje sie na basf doradzcie
    Ostatnio edytowane przez darcjusz ; 27-04-2016 o 21:29

  11. #31
    OLIMP FORUM - oświecona góra rankingu... Avatar Przemek Kardyś
    Zarejestrowany
    Dec 2013
    Skąd
    Mielec
    Kod pocztowy
    39-300
    Posty
    4.906

    Domyślnie

    Jak jedno o drugie to XPS z taką samą lambdą, to weź tańszy.

  12. #32
    FORUMOWICZ to brzmi dumnie (min. 100)
    darcjusz

    Zarejestrowany
    Mar 2014
    Skąd
    Białystok
    Kod pocztowy
    15-772
    Posty
    123
    Wpisy w Dziennikach Budowy
    1

    Domyślnie

    Dzięki za każdą odpowiedź. moje kolejne pytania

    1.Proszę podpowiedzcie mi jakiej grubości ma być folia budowlana którą dam na styropian.( Styropian kładę na pospółkę następnie na niego Folia budowlana- czy inna kolejność?)

    2. czy do łączenia płyt styropianowych potrzebuje jakiejś pianki- jeśli tak to jakiej

    3. czy dawać płytę fundamentową powyżej poziomu zero mierząc poziom działki- myślę, że tak ponieważ nie będzie zalewana śnieg itp.

    4. Wymiary domku mam 6.40 x 5.40 czy płyta ma być większa? jeśli tak to o ile?

    5. Rury średnica rur kanalizacyjnych w ziemi wystarczy fi 110? ( spadek jaki mam zamiar robić to ok 2-3 cm na metr)

    6. jaka średnica rury ( kwadratowa czy okrągła ) do zasysania świeżego powietrza do kominka?

    7. czy będę w stanie sam w sensie z pomocą drugiej osoby wyznaczyć poziomy zerowe płyty fundamentowej? nigdy nie miałem do czynienia z niwelatorem.

    8. Jaki beton zamawiać ? Ile brać zapasu?

    9. jakie rury do ogrzewania podłogowego?

    Grubość płyty dam dla spokoju 30 cm - proszę nie pisać o badaniach gruntu itp. ( buduje domek z własnego skromnego funduszu) to budynek na zgłoszenie



    Dokładnie za miesiąc startuje z budową !

  13. #33
    OLIMP FORUM - oświecona góra rankingu... Avatar Przemek Kardyś
    Zarejestrowany
    Dec 2013
    Skąd
    Mielec
    Kod pocztowy
    39-300
    Posty
    4.906

    Domyślnie

    Cytat Napisał darcjusz Zobacz post
    1.Proszę podpowiedzcie mi jakiej grubości ma być folia budowlana którą dam na styropian.( Styropian kładę na pospółkę następnie na niego Folia budowlana- czy inna kolejność?)
    Wcale nie potrzeba folii przy XPS. Ubijasz piach, a najlepiej ostatnie 10-15cm zrobić ze żwiru, niwelujesz, układasz XPS, zbrojenie, instalacje i zalewasz na gładko jak ostateczną wylewkę.

    Cytat Napisał darcjusz Zobacz post
    2. czy do łączenia płyt styropianowych potrzebuje jakiejś pianki- jeśli tak to jakiej
    Nie potrzebujesz. Zrób równiutko obrzeża zakopując płyty styropianowe na sztorc, a potem ciasno w środku rozłóż resztę. Jak będą jakieś szczeliny to możesz psiknąć pianki - polecam Tytan 65 pod pistolet bo jest wydajna.

    Cytat Napisał darcjusz Zobacz post
    3. czy dawać płytę fundamentową powyżej poziomu zero mierząc poziom działki- myślę, że tak ponieważ nie będzie zalewana śnieg itp.
    Tak. Niwelatę zrób na planowanym poziomie działki, a wyżej daj XPS i zalej betonem. Wyjdzie ci dwa schodki do domu i będzie dobrze.

    Cytat Napisał darcjusz Zobacz post
    4. Wymiary domku mam 6.40 x 5.40 czy płyta ma być większa? jeśli tak to o ile?
    Płyta ma być właśnie taka, plus obrzeże ze styropianu na sztorc. To obrzeże połączysz potem z izolacją ścian.

    Cytat Napisał darcjusz Zobacz post
    5. Rury średnica rur kanalizacyjnych w ziemi wystarczy fi 110? ( spadek jaki mam zamiar robić to ok 2-3 cm na metr)
    Najgrubsza rura powinna być teoretycznie fi 160. Jednak przy małym rekreacyjnym domku fi 110 powinno wystarczyć, ale zadbaj o możliwość wprowadzenia żmijki robiąc rewizję (wyczystkę).

    Cytat Napisał darcjusz Zobacz post
    6. jaka średnica rury ( kwadratowa czy okrągła ) do zasysania świeżego powietrza do kominka?
    Okrągła. Niby wystarczy fi 110, ale poleca się fi 160. Zobacz jaki dolot mają kominki o odpowiedniej dla ciebie wielkości.

    Cytat Napisał darcjusz Zobacz post
    7. czy będę w stanie sam w sensie z pomocą drugiej osoby wyznaczyć poziomy zerowe płyty fundamentowej? nigdy nie miałem do czynienia z niwelatorem.
    Będziesz, ale musicie być trzeźwi. W necie znajdziesz instrukcję użycia, albo zapytaj w wypożyczalni jeśli stamtąd weźmiesz.


    Cytat Napisał darcjusz Zobacz post
    8. Jaki beton zamawiać ? Ile brać zapasu?
    Beton zgodnie z projektem. B20 będzie najprawdopodobniej najsensowniejszy. W szczególnie gorący dzień nie polecam B25 bo zbyt szybko wiąże i łatwo pęka. W gruszce mieści się 9-10m3, więc możesz zobaczyć na ile to wystarczyło i potem domówić ile trzeba. Lepiej jednak policzyć kubaturę płyty bo to łatwe, dodać z pół kubika i przygotować sobie wcześniej miejsce do wybetonowania (podjazd, płyta pod auto, cokolwiek).

    Cytat Napisał darcjusz Zobacz post
    9. jakie rury do ogrzewania podłogowego?
    Najzwyczajniesze pexy. Chyba 18mm, ale to już niech ktoś kto robił wodną podłogówkę poradzi.


    Cytat Napisał darcjusz Zobacz post
    Grubość płyty dam dla spokoju 30 cm - proszę nie pisać o badaniach gruntu itp. ( buduje domek z własnego skromnego funduszu) to budynek na zgłoszenie.
    To jest grubość samego betonu, czy ze styropianem? Betonu 20cm to już jest z zapasem pod znacznie większe domy, więc nie przesadzaj. Płyty 45-50cm robi się pod 6-cio kondygnacyjne bloki.

    Cytat Napisał darcjusz Zobacz post
    Dokładnie za miesiąc startuje z budową !
    Powodzenia!

  14. #34
    FORUMOWICZ to brzmi dumnie (min. 100)
    darcjusz

    Zarejestrowany
    Mar 2014
    Skąd
    Białystok
    Kod pocztowy
    15-772
    Posty
    123
    Wpisy w Dziennikach Budowy
    1

    Domyślnie

    Cytat Napisał Przemek Kardyś Zobacz post
    Wcale nie potrzeba folii przy XPS. Ubijasz piach, a najlepiej ostatnie 10-15cm zrobić ze żwiru, niwelujesz, układasz XPS, zbrojenie, instalacje i zalewasz na gładko jak ostateczną wylewkę.



    Nie potrzebujesz. Zrób równiutko obrzeża zakopując płyty styropianowe na sztorc, a potem ciasno w środku rozłóż resztę. Jak będą jakieś szczeliny to możesz psiknąć pianki - polecam Tytan 65 pod pistolet bo jest wydajna.



    Tak. Niwelatę zrób na planowanym poziomie działki, a wyżej daj XPS i zalej betonem. Wyjdzie ci dwa schodki do domu i będzie dobrze.



    Płyta ma być właśnie taka, plus obrzeże ze styropianu na sztorc. To obrzeże połączysz potem z izolacją ścian.



    Najgrubsza rura powinna być teoretycznie fi 160. Jednak przy małym rekreacyjnym domku fi 110 powinno wystarczyć, ale zadbaj o możliwość wprowadzenia żmijki robiąc rewizję (wyczystkę).



    Okrągła. Niby wystarczy fi 110, ale poleca się fi 160. Zobacz jaki dolot mają kominki o odpowiedniej dla ciebie wielkości.



    Będziesz, ale musicie być trzeźwi. W necie znajdziesz instrukcję użycia, albo zapytaj w wypożyczalni jeśli stamtąd weźmiesz.




    Beton zgodnie z projektem. B20 będzie najprawdopodobniej najsensowniejszy. W szczególnie gorący dzień nie polecam B25 bo zbyt szybko wiąże i łatwo pęka. W gruszce mieści się 9-10m3, więc możesz zobaczyć na ile to wystarczyło i potem domówić ile trzeba. Lepiej jednak policzyć kubaturę płyty bo to łatwe, dodać z pół kubika i przygotować sobie wcześniej miejsce do wybetonowania (podjazd, płyta pod auto, cokolwiek).



    Najzwyczajniesze pexy. Chyba 18mm, ale to już niech ktoś kto robił wodną podłogówkę poradzi.




    To jest grubość samego betonu, czy ze styropianem? Betonu 20cm to już jest z zapasem pod znacznie większe domy, więc nie przesadzaj. Płyty 45-50cm robi się pod 6-cio kondygnacyjne bloki.



    Powodzenia!
    dzięki wielkie kolego nigdzie nie dostałbym takich konkretnych odpowiedzi

    jeszcze jedno małe pytanko
    jak układać ogrzewanie podłogowe widziałem u ludzi na zdjęciach rurki są POD kratownicą zbrojenia... jak to uczynić? proszę łopatologicznie krok po kroku.

Strona 2 z 2

Tagi dla tego tematu

Zwiń / Rozwiń Uprawnienia

  • Nie możesz zakładać nowych tematów
  • Nie możesz pisać wiadomości
  • Nie możesz dodawać załączników
  • Nie możesz edytować swoich postów
  •  
  • BB Code jest aktywny(e)
  • Emotikonyaktywny(e)
  • [IMG] kod jest aktywny(e)
  • [VIDEO] code is aktywny(e)
  • HTML kod jest wyłączony