dostępne w wersji mobilnej muratordom.pl na Facebooku muratordom.pl na Google+
Pokaż wyniki od 1 do 17 z 17
  1. #1

    Domyślnie Jaka podbitka dla dachu 2-spadowego?

    Witam, proszę o podzielenie się doświadczeniem o wyborze podbitki dla dachu 2-spadowego. Miała być tzw. "nabitka" (jak na foto), ale spec gada, że takie rozwiązanie uwypukla wszelkie niedokładności dachu. proponuje poziomą podbitkę, która wg mnie bardziej pasuje do dachu 4-spadowego. Co wy na to? Rozwiązań jest wiele: drewno, plastik, blacha...
    Jak to w praktyce wychodzi? Która podbitka jest optymalna?
    Załączone zdjęcia Załączone zdjęcia Kliknij obrazek, aby uzyskać większą wersję

Nazwa:	Podbitka_Drewniana.jpg
Wyświetleń:	552
Rozmiar:	11,3 KB
ID:	345127  
    Ostatnio edytowane przez Adaxis ; 30-01-2016 o 08:54 Powód: foto

  2. #2

    Domyślnie

    Jeśli chodzi o trwałość, jak najdłuższą estetykę i generalnie optymalność proponuję wybrać blachę i rozwiązanie poziomej podbitki jest najbardziej uniwersalne, ale to już kwestia gustu. Niezależnie jakiego producenta wubierzesz pamiętaj, aby brać podbitkę perforowaną, bo ona zapobiega zawilgoceniu dachu.

  3. #3

    Domyślnie

    lukarro -dzięki wielkie! Czy w takim razie pozioma podbitka w prostym dachu 2-spadowym nie nadaje bryle budynku ociążałości -pojawiają się jakby trójkątne skrzynie...
    W dachach 4-spadowych bardzo mi się podoba to rozwiązanie, może ktoś pokaże jak to wygląda w dachu 2-spadowym. Rozumiem, że pozioma podbitka jest tylko przy elewacji, a wystający na boki dach posiada tylko "nabitkę" zgodnie z kątem dachu, czy tak? A może znacie kilka takich rozwiązań?
    Załączone zdjęcia Załączone zdjęcia Kliknij obrazek, aby uzyskać większą wersję

Nazwa:	podbitka2.jpg
Wyświetleń:	461
Rozmiar:	5,7 KB
ID:	345149  
    Ostatnio edytowane przez Adaxis ; 30-01-2016 o 10:56 Powód: foto

  4. #4

    Domyślnie

    Jest tak, jak napisałeś. Jesli mogę pomóc, taka podbitka łaczona wygląda mniej więcej tak:

    https://www.google.pl/search?q=podbi...u3NwELelEFM%3A
    Załączone zdjęcia Załączone zdjęcia Kliknij obrazek, aby uzyskać większą wersję

Nazwa:	91626_20140109_123811.jpg
Wyświetleń:	547
Rozmiar:	96,1 KB
ID:	345162   Kliknij obrazek, aby uzyskać większą wersję

Nazwa:	pod.jpg
Wyświetleń:	405
Rozmiar:	27,9 KB
ID:	345163  

  5. #5
    REKORDZISTA FORUM (10 tysięcy postów!) NAJLEPSZY DORADCA NA TYM FORUM!!!FORUMOWICZ WIELKI SERCEM Avatar Andrzej Wilhelmi
    Zarejestrowany
    Jan 2006
    Skąd
    Łódź
    Kod pocztowy
    94-313
    Dzielnica
    Polesie
    Posty
    14.207

    Domyślnie

    Cytat Napisał Adaxis Zobacz post
    .... spec gada, że takie rozwiązanie uwypukla wszelkie niedokładności dachu. . .
    Zmień speca! Można wykonać tak i tak. Jak się komu podoba. Trudniej jest wykonać "nabitkę" bo trzeba wyrównać spody krokwi i dokładnie rozmierzyć odległość od okapu do ściany a do tego kawałek zrobić w poziomie. Osobiście jestem zwolennikiem drewna. Można to tak wykonać, że nie potrzebne będą żadne kątowniki ani listwy maskujące bo połączenia wykonuje się na tzw. "mijankę" i na "gerung". W załączeniu wybrane zdjęcia z moich realizacji. Pozdrawiam.
    Załączone zdjęcia Załączone zdjęcia Kliknij obrazek, aby uzyskać większą wersję

Nazwa:	P1040841.jpg
Wyświetleń:	609
Rozmiar:	86,8 KB
ID:	345200   Kliknij obrazek, aby uzyskać większą wersję

Nazwa:	P1040842.jpg
Wyświetleń:	3401
Rozmiar:	83,0 KB
ID:	345201   Kliknij obrazek, aby uzyskać większą wersję

Nazwa:	P1010762.jpg
Wyświetleń:	644
Rozmiar:	95,0 KB
ID:	345202   Kliknij obrazek, aby uzyskać większą wersję

Nazwa:	P1010786.jpg
Wyświetleń:	557
Rozmiar:	85,3 KB
ID:	345203   Kliknij obrazek, aby uzyskać większą wersję

Nazwa:	P1000230.jpg
Wyświetleń:	538
Rozmiar:	87,3 KB
ID:	345204  

    miłego dnia
    mój nowy adres e-mail: [email protected]

  6. #6

    Domyślnie

    O właśnie, w końcu zrozumiałem o co tak naprawdę chodziło specowi - rzeczywiście wspominał o poziomie krokwi i różnej odległości od elewacji, co będzie widać wyraźnie. przy ścianie - zmienna szerokość deski. Dzięki za foty!
    ...W załączeniu wybrane zdjęcia z moich realizacji....
    -czy to znaczy, że jesteś wykonawcą? Czy rzeczywiście tak trudno dobrze to spasować w opcji nabitkowej jak z twojego przykładu. Generalnie wydaje mi się, że dla mojego domu, "nabitka" lepiej pasuje -nadaje lekkości bryle budynku. A co z blachą udającą deski? - nawet nabrałem się myśląc, że to drewno - a w okolicy wiele domów jest na podbitce z blachy. Blacha zapewne trwalsza, a ile wytrzyma drewno?


  7. #7
    REKORDZISTA FORUM (10 tysięcy postów!) NAJLEPSZY DORADCA NA TYM FORUM!!!FORUMOWICZ WIELKI SERCEM Avatar Andrzej Wilhelmi
    Zarejestrowany
    Jan 2006
    Skąd
    Łódź
    Kod pocztowy
    94-313
    Dzielnica
    Polesie
    Posty
    14.207

    Domyślnie

    Cytat Napisał Adaxis Zobacz post
    ...czy to znaczy, że jesteś wykonawcą?
    Tak. Od ponad 20 lat zajmuję się dachami. Pozdrawiam.
    miłego dnia
    mój nowy adres e-mail: [email protected]

  8. #8
    FORUMOWICZ to brzmi dumnie (min. 100) Avatar Michalgosc
    Zarejestrowany
    Jul 2015
    Skąd
    lubelszczyzna
    Posty
    108

    Domyślnie

    Sorki za odkop, ale mam problem szukam ale nie znalazłem. Jak połączyć podbitke lukarny z dachówką by nie było takich szpar Kliknij obrazek, aby uzyskać większą wersję

Nazwa:	zdjecie06.jpg
Wyświetleń:	406
Rozmiar:	36,3 KB
ID:	410333
    W budowie. Bilbo z małymi zmianami, pow 218m2; 160m2 użytkowej +33m2 garaż w bryle nie ogrzewany; 558m3, okna ms evolution większość fixy.W planach podłoga 18cm styro sciana suporek + 20cm grafit, skosy od 30 do 40cm wełny, 100 % podłogówki + drabinki w łazienkach, WM airpack 400, ozc by Asolt 6,1KW, panasonic t-cap 9kw 3f.

  9. #9
    ELITA FORUM (min. 1000)
    Jan P.

    Zarejestrowany
    Feb 2010
    Skąd
    Brwinów Milanówek 506391113
    Posty
    2.475

    Domyślnie

    Cytat Napisał Michalgosc Zobacz post
    Sorki za odkop, ale mam problem szukam ale nie znalazłem. Jak połączyć podbitke lukarny z dachówką by nie było takich szpar Kliknij obrazek, aby uzyskać większą wersję

Nazwa:	zdjecie06.jpg
Wyświetleń:	406
Rozmiar:	36,3 KB
ID:	410333
    Powinno się dociąć panel na kształt dachówki. Można dociąć w blasze. Jak tak zostawisz to ptaki zrobią gniazda. Ja panel daję prostopadle , nie ma niespodzianek gdy są nierówne odległości krokwi od muru . Jan
    Po mnie nie ma poprawek

  10. #10
    FORUMOWICZ to brzmi dumnie (min. 100) Avatar Michalgosc
    Zarejestrowany
    Jul 2015
    Skąd
    lubelszczyzna
    Posty
    108

    Domyślnie

    Dziękuję, to zdjęcie znalazłem w necie, swoją podbitke zaczynam we wrześniu
    W budowie. Bilbo z małymi zmianami, pow 218m2; 160m2 użytkowej +33m2 garaż w bryle nie ogrzewany; 558m3, okna ms evolution większość fixy.W planach podłoga 18cm styro sciana suporek + 20cm grafit, skosy od 30 do 40cm wełny, 100 % podłogówki + drabinki w łazienkach, WM airpack 400, ozc by Asolt 6,1KW, panasonic t-cap 9kw 3f.

  11. #11
    REKORDZISTA FORUM (10 tysięcy postów!) NAJLEPSZY DORADCA NA TYM FORUM!!!FORUMOWICZ WIELKI SERCEM Avatar Andrzej Wilhelmi
    Zarejestrowany
    Jan 2006
    Skąd
    Łódź
    Kod pocztowy
    94-313
    Dzielnica
    Polesie
    Posty
    14.207

    Domyślnie

    Można też wyrobić to taśmą ołowianą w kolorze zbliżonym do dachówki lub podbitki. Pozdrawiam.
    miłego dnia
    mój nowy adres e-mail: [email protected]

  12. #12
    SYMPATYK FORUM (min. 10)
    Ptaszniko

    Zarejestrowany
    Apr 2018
    Skąd
    Gorlice
    Kod pocztowy
    38-300
    Posty
    66

    Domyślnie

    Panowie powiedzcie mi o co chodzi wykonawcy, że po takim wykonaniu więźby i przykryciu dachu przez blacharzy nie można wykonać nabitki, tylko trzeba to robić w poziomie. Załączam zdjęcia.
    Załączone zdjęcia Załączone zdjęcia Kliknij obrazek, aby uzyskać większą wersję

Nazwa:	dach1.jpg
Wyświetleń:	149
Rozmiar:	39,1 KB
ID:	444880   Kliknij obrazek, aby uzyskać większą wersję

Nazwa:	dach2.jpg
Wyświetleń:	109
Rozmiar:	40,5 KB
ID:	444881   Kliknij obrazek, aby uzyskać większą wersję

Nazwa:	dach3.jpg
Wyświetleń:	131
Rozmiar:	50,5 KB
ID:	444882   Kliknij obrazek, aby uzyskać większą wersję

Nazwa:	dach4.jpg
Wyświetleń:	103
Rozmiar:	35,6 KB
ID:	444883   Kliknij obrazek, aby uzyskać większą wersję

Nazwa:	dach5.jpg
Wyświetleń:	91
Rozmiar:	45,6 KB
ID:	444884  


  13. #13
    REKORDZISTA FORUM (10 tysięcy postów!) NAJLEPSZY DORADCA NA TYM FORUM!!!FORUMOWICZ WIELKI SERCEM Avatar Andrzej Wilhelmi
    Zarejestrowany
    Jan 2006
    Skąd
    Łódź
    Kod pocztowy
    94-313
    Dzielnica
    Polesie
    Posty
    14.207

    Domyślnie

    Jak na dachu jest wykonane krycie docelowe a nawet wstępne to możliwe jest tylko wykonanie podbitki. Może ona być montowana poziomo lub po krokwiach. Pozdrawiam.
    miłego dnia
    mój nowy adres e-mail: [email protected]

  14. #14
    ELITA FORUM (min. 1000) Avatar swierol
    Zarejestrowany
    Jan 2017
    Skąd
    Zabrze
    Kod pocztowy
    41-819
    Posty
    1.554
    Wpisy w Dziennikach Budowy
    24

    Domyślnie

    [QUOTE=Andrzej Wilhelmi;7947157]Jak na dachu jest wykonane krycie docelowe a nawet wstępne to możliwe jest tylko wykonanie podbitki. Może ona być montowana poziomo lub po krokwiach. Pozdrawiam.[/QUOTE

    Część inwestorów jeszcze nie do końca zauważa tę subtelna różnicę między podbitką a nadbitką.
    Korzystając z okazji to chciałem Panie Andrzeju zapytać o jedną rzeczy. Mam zamiar robić nadbitkę. Rozumiem, że najładniej wyglądałaby zrobiona z desek P+W. A czy mogę ją wykonać (móc pewnie moge tylko jak to bedzie wygladało?) z desek bez pióra i wpustu? Mam możliwośc zamówienia desek calowych o jednakowej szerokości, już trochę podsuszonych - będą "leżakowyały" koło 3 miesięcy. Dodatkowo mogę je przeszliforać sam lub dać znajomemu żeby je wyheblował. Żeby była jasność nie boję się o kolor czy fakturę tych desek tylko o sam efekt wizualny
    Mogę na tym troche zaoszczędzić biorąc pod uwagę, że okapy w moim dachu to ponad 25% powierzchni całości.

  15. #15
    SYMPATYK FORUM (min. 10)
    Ptaszniko

    Zarejestrowany
    Apr 2018
    Skąd
    Gorlice
    Kod pocztowy
    38-300
    Posty
    66

    Domyślnie

    Cytat Napisał Andrzej Wilhelmi Zobacz post
    Jak na dachu jest wykonane krycie docelowe a nawet wstępne to możliwe jest tylko wykonanie podbitki. Może ona być montowana poziomo lub po krokwiach. Pozdrawiam.
    Może się źle wyraziłem. To teraz po kolei. Nie jestem "człowiekiem technicznym" ale zawsze myślałem, że podbitka idąca po krokwiach to NABITKA, a podbitka pozioma to po prostu PODBITKA.
    Wykonawca dachu w tamtym roku, który to robił to stricte dekarz i niczym innym się chyba nie zajmuje. Teraz ma być robiona elewacja i ta podbitka. Gość, który ma to robić jest ogólnym budowlańcem tak bym to rzekł, ale to ja użyłem słowa nabitka i on nie słyszał takiego określenia. Wytłumaczyłem mu o co chodzi.
    A teraz Wam: w pierwszym poście zamieszczonym przez Adaxis jest zdjęcie - tak bym chciał, żeby to było u mnie, ale on twierdzi, że tylko i wyłącznie w poziomie. Po krokwiach nie da rady, dlatego zamieściłem zdjęcia powyżej. Ma to być robione z blachy trapezowej.

  16. #16
    SYMPATYK FORUM (min. 10)
    Ptaszniko

    Zarejestrowany
    Apr 2018
    Skąd
    Gorlice
    Kod pocztowy
    38-300
    Posty
    66

    Domyślnie

    Jeszcze lepiej obrazuje o co mi chodzi zdjęcie w poście #6

  17. #17
    REKORDZISTA FORUM (10 tysięcy postów!) NAJLEPSZY DORADCA NA TYM FORUM!!!FORUMOWICZ WIELKI SERCEM Avatar Andrzej Wilhelmi
    Zarejestrowany
    Jan 2006
    Skąd
    Łódź
    Kod pocztowy
    94-313
    Dzielnica
    Polesie
    Posty
    14.207

    Domyślnie

    Jest to oczywiście możliwe. Natomiast gdyby się okazało, że okap nie jest równoległy do ściany to wyjdą kliny. Pozdrawiam.
    miłego dnia
    mój nowy adres e-mail: [email protected]

Tagi dla tego tematu

Zwiń / Rozwiń Uprawnienia

  • Nie możesz zakładać nowych tematów
  • Nie możesz pisać wiadomości
  • Nie możesz dodawać załączników
  • Nie możesz edytować swoich postów
  •  
  • BB Code jest aktywny(e)
  • Emotikonyaktywny(e)
  • [IMG] kod jest aktywny(e)
  • [VIDEO] code is aktywny(e)
  • HTML kod jest wyłączony