dostępne w wersji mobilnej muratordom.pl na Facebooku muratordom.pl na Google+
Strona 205 z 303
Pokaż wyniki od 4.081 do 4.100 z 6047
  1. #4081
    REKORDZISTA FORUM (10 tysięcy postów!) NAJLEPSZY DORADCA NA TYM FORUM!!! Avatar Kaizen
    Zarejestrowany
    Jun 2014
    Kod pocztowy
    05-540
    Posty
    24.156
    Wpisy w Dziennikach Budowy
    155

    Domyślnie

    Cytat Napisał rafalm81 Zobacz post
    Proponuję brać do obliczeń aktualne dane stąd, czyli to co widnieje w rozliczeniu na fakturze:
    Na fakturze mogę Ci pokazać - tego jeszcze nie ma. Będzie to, do czego linki wrzucałem. Masz tam daty od kiedy i do kiedy dane stawki obowiązują.

    Edyta. Jak już chcesz koniecznie ze strony, to masz
    https://www.gkpge.pl/Oferta/dla-domu...atne-dokumenty
    i tam
    Taryfa dla energii elektrycznej dla Odbiorców z grup taryfowych G
    Cennik taryfowy Sprzedawcy rezerwowego dla Odbiorców energii elektrycznej z grup taryfowych G
    Taryfa dla energii elektrycznej dla Odbiorców z grup taryfowych G 2022.pdf
    Wkładka do Taryfy G
    Wyciąg z taryfy dla usług dystrybucji energii elektrycznej PGE Dystrybucja S.A. obowiązującej od 1.02.2021 r.
    Wkładka do Taryfy OSD (stawki brutto)


    Moje wcześniejsze linki prowadziły do wkładek z tego menu - czyli to, co tak naprawdę istotne.
    Ostatnio edytowane przez Kaizen ; 02-01-2022 o 21:24

  2. #4082
    FORUMOWICZ to brzmi dumnie (min. 100)
    rafalm81

    Zarejestrowany
    Dec 2016
    Skąd
    Wołomin
    Kod pocztowy
    05-200
    Posty
    220

    Domyślnie

    Nie będę się sprzeczał, nie wiem dlaczego nie masz tego na fakturze. U mnie są i były wszystkie te pozycje na każdym rozliczeniu półrocznym.
    Za jednostkowy koszt kWh odpowiadają na fakturze:
    - za energię czynną
    - składnik jakościowy
    - opłata sieciowa
    Wszystko to znajduje się w przesłanych przeze mnie linkach i tabelach

    Na fakturze dochodzą jeszcze dwie opłaty za MWh (kogeneracyjna i OZE), ale w stopniu na tyle minimalnym, że można pominąć. Pozostałe pozycje na fakturze dotyczą opłat miesięcznych:
    - opłata przejściowa
    - opłata stała za przesył
    - opłata abonamentowa
    - opłata mocowa stała

    Wybacz, nie chce mi się robić skana faktury i wysyłać zdjęcia. Uwierz mi na słowo. U mnie od zawsze były te pozycję i zawsze zgadzały mi się z kwotami przesłanymi w linkach, stąd też pozwoliłem sobie przedstawić moje obliczenia

  3. #4083
    REKORDZISTA FORUM (10 tysięcy postów!) NAJLEPSZY DORADCA NA TYM FORUM!!! Avatar Kaizen
    Zarejestrowany
    Jun 2014
    Kod pocztowy
    05-540
    Posty
    24.156
    Wpisy w Dziennikach Budowy
    155

    Domyślnie

    Cytat Napisał rafalm81 Zobacz post
    Nie będę się sprzeczał, nie wiem dlaczego nie masz tego na fakturze.
    Cen które obowiązują drugi dzień?

  4. #4084
    FORUMOWICZ to brzmi dumnie (min. 100)
    rafalm81

    Zarejestrowany
    Dec 2016
    Skąd
    Wołomin
    Kod pocztowy
    05-200
    Posty
    220

    Domyślnie

    Nie, pozycji które wymieniłem. Stawki zgadzały się w poprzednich fakturach z cenami które wskazałem, dlaczego teraz miałyby się różnić? Ja akurat mam rozliczenie półroczne i przyjdzie do mnie gdzieś w marcu. Ceny z każdej z tych pozycji będą rozbite na do końca roku i od 1 stycznia.
    Mimo że nie dostałem jeszcze rozliczenia, wiem właściwie z dokładnością co do złotówki, ile zapłacę za prąd. Ja nie płacę tego co mi przesyłają w prognozie, tylko kwotę realnego zużycia które liczę sobie sam. I nie mam po pół roku rozliczenia z np. niedopłatą w wysokości 300 zł., tylko rozliczeniem zbliżonym do zera.
    Zacząłem tak robić od momentu pierwszego rozliczenia za gaz, też półrocznego. Prognoza za dwa miesiące była jakieś 200zł, a później wyrównanie z dopłatą 900zł. Stwierdziłem, że wolę płacić co miesiąc za realne zużycie i nie być zaskoczony przy rozliczeniu. Zrobiłem sobie w excelu narzędzie, do którego wpisuję tylko stan licznika, a on sam wylicza mi ile powinienem zapłacić. I robi to na podstawie cen, które wysłałem w linkach.

    Kaizen, tak swoją drogą, czy wg tego co wysłałeś wychodzi Ci że zapłacisz za prąd 25% więcej? Pytam bo nie chce mi się liczyć.

  5. #4085
    SYMPATYK FORUM (min. 10)
    Kajkomen

    Zarejestrowany
    Jul 2013
    Skąd
    Skoczów
    Kod pocztowy
    43-430
    Posty
    29
    Wpisy w Dziennikach Budowy
    2

    Domyślnie

    Witam wszystkich:
    Proszę o radę chce zamontować Klimatyzator głównie do grzania/dogrzewania celem zmniejszenia rachunków (mam podłogówkę wodną z buforem 1300 kozę w której palę dla klimatu /oszczędności)
    Klima będzie w otwartym salonie z kuchnią mam tylko jedno miejsce do montażu szerokość klimy do 90 cm.
    Co myślicie o Klimatyzator ścienny KAISAI ECO KEX 3,5kW, KAISAI FLY KWX-12HRBI 3,5kW
    Ogrzewanie elektryczne Bufor 1300 l Kolektory słoneczne 7,8 m2 Koza
    Fotowoltaika 5,5 KWp Sofar 1600 TL G3, Klimatyzator 3.50 KW do ogrzewania z okresach przejściowych.

  6. #4086

    Domyślnie

    Cytat Napisał Kajkomen Zobacz post
    (mam podłogówkę wodną z buforem 1300 kozę w której palę dla klimatu /oszczędności)
    Nie wierzę w to co czytam , większość nowoczesnych na tym forum twierdzi ze to całkowicie nieopłacalne, a Ty palisz w kozie dla oszczędności ?
    Regulamin paragraf 7pkt 2.6.f: Nie jest dozwolone zamieszanie (...) wypowiedzi które naruszają polskie lub międzynarodowe przepisy prawa, dobre obyczaje, normy moralne, obrażają godność lub naruszają dobra osobiste innych osób lub przedsiębiorstw, popierają radykalne postawy społeczne lub głoszą takie poglądy (dyskryminacja rasowa, etniczna, ze względu na płeć, wyznanie i inne).

  7. #4087
    SYMPATYK FORUM (min. 10)
    Kajkomen

    Zarejestrowany
    Jul 2013
    Skąd
    Skoczów
    Kod pocztowy
    43-430
    Posty
    29
    Wpisy w Dziennikach Budowy
    2

    Domyślnie

    Cytat Napisał lolson28 Zobacz post
    Nie wierzę w to co czytam , większość nowoczesnych na tym forum twierdzi ze to całkowicie nieopłacalne, a Ty palisz w kozie dla oszczędności ?
    Co ten komentarz wnosi do mojej sprawy PUSTE GADANIE
    Ogrzewanie elektryczne Bufor 1300 l Kolektory słoneczne 7,8 m2 Koza
    Fotowoltaika 5,5 KWp Sofar 1600 TL G3, Klimatyzator 3.50 KW do ogrzewania z okresach przejściowych.

  8. #4088
    OLIMP FORUM - oświecona góra rankingu...
    kulibob

    Zarejestrowany
    May 2015
    Skąd
    ble ble ble
    Posty
    6.355

    Domyślnie

    Cytat Napisał lolson28 Zobacz post
    Nie wierzę w to co czytam , większość nowoczesnych na tym forum twierdzi ze to całkowicie nieopłacalne, a Ty palisz w kozie dla oszczędności ?
    To kwestia tego po ile masz drewno
    Ok 150m2 ogrzewanej powierzchni(116 użytkowej ogrzewanej)+ nieogrzewany garaż45m2 + stryszek
    Temperatura 22,5-24*C
    U skosy i strop=0.14;U stryszek skosy =0,26 ściany=0.17; podłoga=0.23.
    CO Podłogówka 3KW DIY + 2x PC PP kaisai 2,6/2,9kW
    CWU 300l+ 2x1,5kW + Kolektor słoneczny 7,8m2 absorbera+wymiennik basenowy.
    1,88kWp + Solar Boster 3000 do CWU i CO
    4,55kWp qcells G8 + Fronius 3.7kW
    Koza 2-6kW,
    Reku+GGWC

    4,3kW 29 W/m2 wg ciepłowłaściwie.pl

  9. #4089
    OLIMP FORUM - oświecona góra rankingu...
    kulibob

    Zarejestrowany
    May 2015
    Skąd
    ble ble ble
    Posty
    6.355

    Domyślnie

    Cytat Napisał Kajkomen Zobacz post
    Witam wszystkich:
    Proszę o radę chce zamontować Klimatyzator głównie do grzania/dogrzewania celem zmniejszenia rachunków (mam podłogówkę wodną z buforem 1300 kozę w której palę dla klimatu /oszczędności)
    Klima będzie w otwartym salonie z kuchnią mam tylko jedno miejsce do montażu szerokość klimy do 90 cm.
    Co myślicie o Klimatyzator ścienny KAISAI ECO KEX 3,5kW, KAISAI FLY KWX-12HRBI 3,5kW
    Kaisaj nie porywa parametrami jednak stosunek jakości do ceny i czas zwrotu jest dość pozytywny
    Mam dwie sztuki Fly 2,5kW działa razem z podłogówką w taniej taryfie . Jest to główne ogrzewane a podłogówka służy do poprawy komfortu
    Ok 150m2 ogrzewanej powierzchni(116 użytkowej ogrzewanej)+ nieogrzewany garaż45m2 + stryszek
    Temperatura 22,5-24*C
    U skosy i strop=0.14;U stryszek skosy =0,26 ściany=0.17; podłoga=0.23.
    CO Podłogówka 3KW DIY + 2x PC PP kaisai 2,6/2,9kW
    CWU 300l+ 2x1,5kW + Kolektor słoneczny 7,8m2 absorbera+wymiennik basenowy.
    1,88kWp + Solar Boster 3000 do CWU i CO
    4,55kWp qcells G8 + Fronius 3.7kW
    Koza 2-6kW,
    Reku+GGWC

    4,3kW 29 W/m2 wg ciepłowłaściwie.pl

  10. #4090

    Domyślnie

    Cytat Napisał Kajkomen Zobacz post
    Co ten komentarz wnosi do mojej sprawy PUSTE GADANIE
    Kopcisz w kozie drewnem żeby było taniej , a chcesz klimatyzację zamontować ?
    Sam pomyśl kto tu pusto gada.
    Regulamin paragraf 7pkt 2.6.f: Nie jest dozwolone zamieszanie (...) wypowiedzi które naruszają polskie lub międzynarodowe przepisy prawa, dobre obyczaje, normy moralne, obrażają godność lub naruszają dobra osobiste innych osób lub przedsiębiorstw, popierają radykalne postawy społeczne lub głoszą takie poglądy (dyskryminacja rasowa, etniczna, ze względu na płeć, wyznanie i inne).

  11. #4091
    SYMPATYK FORUM (min. 10)
    Kajkomen

    Zarejestrowany
    Jul 2013
    Skąd
    Skoczów
    Kod pocztowy
    43-430
    Posty
    29
    Wpisy w Dziennikach Budowy
    2

    Domyślnie

    Cytat Napisał kulibob Zobacz post
    Kaisaj nie porywa parametrami jednak stosunek jakości do ceny i czas zwrotu jest dość pozytywny
    Mam dwie sztuki Fly 2,5kW działa razem z podłogówką w taniej taryfie . Jest to główne ogrzewane a podłogówka służy do poprawy komfortu
    Dziękuję
    Ogrzewanie elektryczne Bufor 1300 l Kolektory słoneczne 7,8 m2 Koza
    Fotowoltaika 5,5 KWp Sofar 1600 TL G3, Klimatyzator 3.50 KW do ogrzewania z okresach przejściowych.

  12. #4092

    Domyślnie

    Cześć wszystkim po latach

  13. #4093
    FORUMOWICZ to brzmi dumnie (min. 100)
    dlt7

    Zarejestrowany
    May 2012
    Skąd
    Lublin i okolice
    Posty
    149

    Domyślnie

    Cześć,
    I jak tam po latach kilku system działa?

    Cytat Napisał lwojtaszek Zobacz post
    Cześć wszystkim po latach

  14. #4094

    Domyślnie

    Po latach przypomniałem sobie dlaczego na tym forum trzeba zapisywać posta przed jego publikacją. Ucięło mi posta, którego pisałem 45 minut i krew mnie zalała. Jak mi przejdzie to usiądę do tego jeszcze raz, postaram się jeszcze w tym tygodniu

  15. #4095
    FORUMOWICZ to brzmi dumnie (min. 100)
    rafalm81

    Zarejestrowany
    Dec 2016
    Skąd
    Wołomin
    Kod pocztowy
    05-200
    Posty
    220

    Domyślnie

    No i dostałem rozliczenie za gaz. Od 1 stycznia jest droższy o 71%. Od kwietnia, jeśli nie przedłużą obniżki VAT i wróci do 23% - będzie drożej o 95%
    później sprawdzę ile będę do przodu zakładając klimę, ale tak na oko wychodzi mi co najmniej 35%

  16. #4096

    Domyślnie Jeszcze raz cześć wszystkim :)

    Pamiętam jak powstawał ten wątek oraz jak niewiele było wtedy informacji odnośnie ogrzewania klimatyzacją.
    Teraz ogrzewam już tak dom od 5 lat a dokładnie klimatyzacją split + grzejniki elektryczne.

    Jakie wnioski ? - buduje drugi dom i będzie tak samo.

    Aktualnie ogrzewam dom 100m2 parterówkę, na ścianach 20 cm styro , 30cm wełny na stropie, 15 cm styro w podłodze, wentylacja mechaniczna z rekuperatorem. Raczej sporo mostków cieplnych - dwa nieużywane kominy, balkon. Słabe okna dwuszybowe.

    Średni koszt za cały sezon grzewczy z ostanich 5 lat to 1500 zł za prąd na cele grzewcze.

    Instalacja wtedy kosztowała mnie 6 tyś zł.

    Nie ma tańszego ogrzewania w nowym domu i przy takich powierzchniach.

    Przy czym od razu mówię, że nie jest to ogrzewanie dla każdego: niektórym przeszkadza widok grzejników, innym szum z klimatyzacji.

    W nowym domu zrobię w sypialniach grzejniki, w kuchni i salonie elektryczne ogrzewanie podłogowe + klimatyzacja ( Haier Tundra?)

    U nas grzejniki chodzą cały czas na termostatach, klimatyzacja tylko w ciągu dnia.

    Generalnie polecam dla użytkowników, którzy wiedzą z czym się wiąże taki sposób ogrzewania, jeśli dla kogoś widok grzejników jest nie do przyjęcia to może się zastanowić nad matami grzewczymi. Jeżeli szum klimatyzacji w salonie będzie mu przeszkadzał to lepiej, żeby pomyślał o innym sposobie ogrzewania.

    W domu utrzymujemy w salonie 23 stopnie, w sypialni dziecka 21 , w naszej sypialni 20 , w łazience 21.

    Jak ktoś ma jakieś pytania to proszę zadawać. Sam wróciłem do tego wątku bo powoli szukam jednostki klimatyzacji do nowego domu. Teraz mam podstawowe LG z tamtych lat ale widać znaczny postęp na rynku. Sąsiad ma Haiera Tundre to na cichym trybie w ogóle go nie słychać.

    Ps. Błędy popełnione przy budowie pierwszego domu :
    - niepotrzebnie wybudowane dwa kominy.
    - zrobienie balkonu
    - jednostka zewnętrzna klimatyzacji jest na ścianie zamiast na fundamencie obok domu

  17. #4097

    Domyślnie

    Cytat Napisał lwojtaszek Zobacz post
    Pamiętam jak powstawał ten wątek oraz jak niewiele było wtedy informacji odnośnie ogrzewania klimatyzacją.
    Teraz ogrzewam już tak dom od 5 lat a dokładnie klimatyzacją split + grzejniki elektryczne.

    Jakie wnioski ? - buduje drugi dom i będzie tak samo.

    Aktualnie ogrzewam dom 100m2 parterówkę, na ścianach 20 cm styro , 30cm wełny na stropie, 15 cm styro w podłodze, wentylacja mechaniczna z rekuperatorem. Raczej sporo mostków cieplnych - dwa nieużywane kominy, balkon. Słabe okna dwuszybowe.

    Średni koszt za cały sezon grzewczy z ostanich 5 lat to 1500 zł za prąd na cele grzewcze.

    Instalacja wtedy kosztowała mnie 6 tyś zł.

    Nie ma tańszego ogrzewania w nowym domu i przy takich powierzchniach.

    Przy czym od razu mówię, że nie jest to ogrzewanie dla każdego: niektórym przeszkadza widok grzejników, innym szum z klimatyzacji.

    W nowym domu zrobię w sypialniach grzejniki, w kuchni i salonie elektryczne ogrzewanie podłogowe + klimatyzacja ( Haier Tundra?)

    U nas grzejniki chodzą cały czas na termostatach, klimatyzacja tylko w ciągu dnia.

    Generalnie polecam dla użytkowników, którzy wiedzą z czym się wiąże taki sposób ogrzewania, jeśli dla kogoś widok grzejników jest nie do przyjęcia to może się zastanowić nad matami grzewczymi. Jeżeli szum klimatyzacji w salonie będzie mu przeszkadzał to lepiej, żeby pomyślał o innym sposobie ogrzewania.

    W domu utrzymujemy w salonie 23 stopnie, w sypialni dziecka 21 , w naszej sypialni 20 , w łazience 21.

    Jak ktoś ma jakieś pytania to proszę zadawać. Sam wróciłem do tego wątku bo powoli szukam jednostki klimatyzacji do nowego domu. Teraz mam podstawowe LG z tamtych lat ale widać znaczny postęp na rynku. Sąsiad ma Haiera Tundre to na cichym trybie w ogóle go nie słychać.

    Ps. Błędy popełnione przy budowie pierwszego domu :
    - niepotrzebnie wybudowane dwa kominy.
    - zrobienie balkonu
    - jednostka zewnętrzna klimatyzacji jest na ścianie zamiast na fundamencie obok domu
    Witam. Ja od dłuższego czasu jestem w kropce jeżeli chodzi o ogrzewanie. Od kotła na pellet, po budżetową pompę ciepła po właśnie klimę. Ktoś pisał że dla mojego takki wariant styknie, co sądzisz? Domek - Sosenka 4 Wariant B. Domek nie będzie szkieletowy lecz murowany. Strop drewniany. Zamiast ładować hajs w ogrzewanie, nie lepiej jest właśnie jak piszesz? na górze do pokoi i łazienki , grzejniki na prąd. Na dole klima + grzejnik w łazience?

  18. #4098

    Domyślnie

    Cytat Napisał lwojtaszek Zobacz post
    Ps. Błędy popełnione przy budowie pierwszego domu :
    - niepotrzebnie wybudowane dwa kominy.
    - zrobienie balkonu
    - jednostka zewnętrzna klimatyzacji jest na ścianie zamiast na fundamencie obok domu
    Dlaczego na fundamencie a nie na ścianie?

  19. #4099
    STAŁY BYWALEC (min. 300)
    raxon

    Zarejestrowany
    Oct 2016
    Skąd
    Krosno
    Kod pocztowy
    38-400
    Posty
    332

    Domyślnie

    Cytat Napisał dam7 Zobacz post
    Dlaczego na fundamencie a nie na ścianie?
    Wibracje i halas sie przenosi. Sam mam na scianie ale na szczescie na kotlowni, potem jest lazienka wiec jest ok ale na scianie salonu lub pokoju to by bardzo draznilo.

  20. #4100
    SYMPATYK FORUM (min. 10)
    Nie ma końca

    Zarejestrowany
    Oct 2019
    Skąd
    okolice Gorzowa Wlkp.
    Kod pocztowy
    66-400
    Posty
    76

    Domyślnie

    @lwojtaszek, a dlaczego nie rozważasz kanałówki? Co mnie w niej zadziwia w tej do której mam dostęp, że z niej dmucha w zimie +26°C na poddaszu czyli tak jak podłogówka i COP jest większy niż w splicie co na parterze z +40°C daje ze splita w tym samym czasie.
    Rozumiem że grzejnikami elektrycznymi to jest tylko dogrzewanie tam gdzie klima nie dojdzie (poza łazienką). Klima jako główne żródło ciepła w salonie ogarnia kondygnację, a w oddalonych pokojach jest o 1°, lub 2° lub 3°C mniej i grzejniki elektryczne tylko podbijają temp. do właściwej, czyli nie biorą całego ciężaru ogrzewania pomieszczenia a tylko dogrzewają o parę °C.
    W sypialni mam grzejnik wodny i jak żona rano zakręciła kaloryfer, przewietrzyła pokój, wieczorem coś jakoś w sypialni chłodniej (drzwi cały czas otwarte) temperatura o 1,5°C mniejsza i kaloryfer zimny, no tak żona zapomniała rano jak zamykała okno odkręcić zawór termostatyczny na kaloryferze. I to dało mi do myślenia, że przez cały dzień spadło tylko o 1,5°C, czyli jak niewiele potrzeba na dogrzanie do zadanej temperatury/utrzymania tej zadanej temperatury.

Strona 205 z 303

Tagi dla tego tematu

Zwiń / Rozwiń Uprawnienia

  • Nie możesz zakładać nowych tematów
  • Nie możesz pisać wiadomości
  • Nie możesz dodawać załączników
  • Nie możesz edytować swoich postów
  •  
  • BB Code jest aktywny(e)
  • Emotikonyaktywny(e)
  • [IMG] kod jest aktywny(e)
  • [VIDEO] code is aktywny(e)
  • HTML kod jest wyłączony