dostępne w wersji mobilnej muratordom.pl na Facebooku muratordom.pl na Google+
Strona 303 z 303
Pokaż wyniki od 6.041 do 6.047 z 6047
  1. #6041

    Domyślnie

    Witam szanowne grono.
    Planuję modyfikację CO i CWU poprzez dodanie klimatyzatora.
    Stan obecny to:
    Kocioł Vaillant 20 kW
    55 m2 parter podłogówka
    55 m2 piętro grzejniki
    garaż, piwnica 90m2 grzejniki (grzane do 15 stopni)
    Założeniem jest równoległe podłączenie klimatyzatora (multi split) poprzez wymiennik płytowy/?? do obecnego kotła i ogrzewanie domu w trybie biwalentnym klimatyzator >0*> kocioł gazowy (temperatura przełączania do ustalenia)
    Dodatkowo podłączenie dwóch wymienników ściennych na parterze i piętrze do chłodzenia/grzania lato zima.
    I pojawia się kilka pytań do bardziej doświadczonych w temacie.
    1. Jak najlepiej się podłączyć ( przez sprzęgło czy bufor? zapotrzebowanie przy 0 stopni mniej niż 3 kW )
    2. Czy da się wysterować z obecną elektroniką Vaillanta calomatic 460 i VR 61 do podłogówki jeśli nie to czym zastąpić i spiąć ze sobą żeby działało w automacie.
    3. Jaką jednostkę polecacie jakiej mocy (chłodzenie latem) 5 kW wystarczy? (Jest jeszcze rekuperacja i czekający na podłączenie ggwc )
    Wynik
    https://cieplo.app/wynik/1coeg
    Pozdrawiam Bartek

  2. #6042
    REKORDZISTA FORUM (10 tysięcy postów!) FORUMOWICZ WIELKI SERCEM
    gawel

    Zarejestrowany
    Feb 2003
    Posty
    10.260

    Domyślnie

    Cytat Napisał Bartek535 Zobacz post
    Witam szanowne grono.
    Planuję modyfikację CO i CWU poprzez dodanie klimatyzatora.
    Stan obecny to:
    Kocioł Vaillant 20 kW
    55 m2 parter podłogówka
    55 m2 piętro grzejniki
    garaż, piwnica 90m2 grzejniki (grzane do 15 stopni)
    Założeniem jest równoległe podłączenie klimatyzatora (multi split) poprzez wymiennik płytowy/?? do obecnego kotła i ogrzewanie domu w trybie biwalentnym klimatyzator >0*> kocioł gazowy (temperatura przełączania do ustalenia)
    Dodatkowo podłączenie dwóch wymienników ściennych na parterze i piętrze do chłodzenia/grzania lato zima.
    I pojawia się kilka pytań do bardziej doświadczonych w temacie.
    1. Jak najlepiej się podłączyć ( przez sprzęgło czy bufor? zapotrzebowanie przy 0 stopni mniej niż 3 kW )
    2. Czy da się wysterować z obecną elektroniką Vaillanta calomatic 460 i VR 61 do podłogówki jeśli nie to czym zastąpić i spiąć ze sobą żeby działało w automacie.
    3. Jaką jednostkę polecacie jakiej mocy (chłodzenie latem) 5 kW wystarczy? (Jest jeszcze rekuperacja i czekający na podłączenie ggwc )
    Wynik
    https://cieplo.app/wynik/1coeg
    Pozdrawiam Bartek
    A co taka komplikacja ma na celu ? Jakie są załozenia tej modernizacji?

    To wątek ogrzewających dom klimatyzatorem a nie przerobionymi klimatyzatorami na nie wiadomo co

  3. #6043
    ELITA FORUM (min. 1000)
    goguś

    Zarejestrowany
    Aug 2021
    Skąd
    k-k
    Kod pocztowy
    47-253
    Posty
    1.660

    Domyślnie

    Cytat Napisał Bartek535 Zobacz post
    Witam szanowne grono.
    Planuję modyfikację CO i CWU poprzez dodanie klimatyzatora.
    Stan obecny to:
    Kocioł Vaillant 20 kW
    55 m2 parter podłogówka
    55 m2 piętro grzejniki
    garaż, piwnica 90m2 grzejniki (grzane do 15 stopni)
    Założeniem jest równoległe podłączenie klimatyzatora (multi split) poprzez wymiennik płytowy/?? do obecnego kotła i ogrzewanie domu w trybie biwalentnym klimatyzator >0*> kocioł gazowy (temperatura przełączania do ustalenia)
    Dodatkowo podłączenie dwóch wymienników ściennych na parterze i piętrze do chłodzenia/grzania lato zima.
    I pojawia się kilka pytań do bardziej doświadczonych w temacie.
    1. Jak najlepiej się podłączyć ( przez sprzęgło czy bufor? zapotrzebowanie przy 0 stopni mniej niż 3 kW )
    2. Czy da się wysterować z obecną elektroniką Vaillanta calomatic 460 i VR 61 do podłogówki jeśli nie to czym zastąpić i spiąć ze sobą żeby działało w automacie.
    3. Jaką jednostkę polecacie jakiej mocy (chłodzenie latem) 5 kW wystarczy? (Jest jeszcze rekuperacja i czekający na podłączenie ggwc )
    Wynik
    https://cieplo.app/wynik/1coeg
    Pozdrawiam Bartek
    Ze swojego doświadczenia ci powiem że 3,5 kw może być za duży-mocny jak to będzie pompa z klimy np gree amber prestige i jak byś taką miał to uwierz miże gazu nie będziesz odpalał wcale , ten klimatyzator ma 80 procent mocy przy minus 30 stopniach fakt kosztuje trochę bo to ok 4,5 patola ale robotę robi , ja mam 7kw przerobioną i nawet w silne mrozy minus 19 potrafi taktować bo akurat moja nie zejdzie niżej z poborem jak 700 watt bo tak ją ustawili ,ale jest koleś który robi zajebiste sterowniki i tam nie trzeba płyty sterowniczej z jednostki wewnętrznej wcale bo ten sterownik robi wszystko od krzywej do obniżenia częstotliwości sprężarki itp itd , więc przerabiaj bez namysłu nie zawiedziesz się na bank a frajerzy niech bulą po 50 patli za prawie to samo.

  4. #6044

    Domyślnie

    Cytat Napisał gawel Zobacz post
    A co taka komplikacja ma na celu ? Jakie są załozenia tej modernizacji?
    Komplikacji?
    Założenie jest takie żeby wykorzystać nadwyżki z PV i obniżyć koszty ogrzewania zimą.
    Cytat Napisał gawel Zobacz post
    To wątek ogrzewających dom klimatyzatorem a nie przerobionymi klimatyzatorami na nie wiadomo co
    No i będzie ogrzewane klimatyzatorem. Ma być po 1 JW na piętro celem grzania/chłodzenia.
    Wymiennik gaz/woda to tylko kolejna JW.

  5. #6045

    Domyślnie

    Cytat Napisał goguś Zobacz post
    Ze swojego doświadczenia ci powiem że 3,5 kw może być za duży-mocny jak to będzie pompa z klimy np gree amber prestige i jak byś taką miał to uwierz miże gazu nie będziesz odpalał wcale , ten klimatyzator ma 80 procent mocy przy minus 30 stopniach fakt kosztuje trochę bo to ok 4,5 patola ale robotę robi , ja mam 7kw przerobioną i nawet w silne mrozy minus 19 potrafi taktować bo akurat moja nie zejdzie niżej z poborem jak 700 watt bo tak ją ustawili ,ale jest koleś który robi zajebiste sterowniki i tam nie trzeba płyty sterowniczej z jednostki wewnętrznej wcale bo ten sterownik robi wszystko od krzywej do obniżenia częstotliwości sprężarki itp itd , więc przerabiaj bez namysłu nie zawiedziesz się na bank a frajerzy niech bulą po 50 patli za prawie to samo.
    Jaki wymiennik zastosowałeś? Tylko wymiennik czy masz jeszcze jednostki wewnętrzne?
    Masz namiar do gościa od sterowników?

  6. #6046
    REKORDZISTA FORUM (10 tysięcy postów!) FORUMOWICZ WIELKI SERCEM
    gawel

    Zarejestrowany
    Feb 2003
    Posty
    10.260

    Domyślnie

    Cytat Napisał Bartek535 Zobacz post
    Komplikacji?
    Założenie jest takie żeby wykorzystać nadwyżki z PV i obniżyć koszty ogrzewania zimą.

    No i będzie ogrzewane klimatyzatorem. Ma być po 1 JW na piętro celem grzania/chłodzenia.
    Wymiennik gaz/woda to tylko kolejna JW.
    Rozumiem . Ale po co psuc klimatyzator? Po zo ogrzewać powietrze za pośrednictwem wody prądem ? Tego nie rozumiem. Mam dom od 21 lat bez zabytku pod tytułem ogzrewanie centralne wodne i na prawdę nigdy mi tego nie brakowało

  7. #6047
    ELITA FORUM (min. 1000)
    goguś

    Zarejestrowany
    Aug 2021
    Skąd
    k-k
    Kod pocztowy
    47-253
    Posty
    1.660

    Domyślnie

    Cytat Napisał Bartek535 Zobacz post
    Jaki wymiennik zastosowałeś? Tylko wymiennik czy masz jeszcze jednostki wewnętrzne?
    Masz namiar do gościa od sterowników?
    Jako pierwszy był wymiennik robiony rura w rurze czyli 5/8 w rurze pe 32 dodatkowo rurę miedzianą 5/8 owinąłem drutem 4mm2 potem mi się zachciało wymiennika płytkowego i padło na promag 1,6m2 wymiany ciepła czyli 62 płytkowy woda/gaz koszt 940zł , narazie mam płytkę sterującą z jednostki wewnętrznej ale w następnym tygodniu mam dostać ten wypasiony sterownik więc czekam na niego , tak mam namiar na gościa ja dojdzie ster to dam ci znać ok .

    ale aby nie było to ja grzeję podłogówkę tylko i wyłącznie czyli 880 metrów bierzących PEX-a

Strona 303 z 303

Tagi dla tego tematu

Zwiń / Rozwiń Uprawnienia

  • Nie możesz zakładać nowych tematów
  • Nie możesz pisać wiadomości
  • Nie możesz dodawać załączników
  • Nie możesz edytować swoich postów
  •  
  • BB Code jest aktywny(e)
  • Emotikonyaktywny(e)
  • [IMG] kod jest aktywny(e)
  • [VIDEO] code is aktywny(e)
  • HTML kod jest wyłączony