dostępne w wersji mobilnej muratordom.pl na Facebooku muratordom.pl na Google+
Strona 1 z 303
Pokaż wyniki od 1 do 20 z 6047
  1. #1

    Domyślnie Tanie ogrzewanie domu klimatyzatorem od splita po kanałówkę

    Postanowiłem założyć ten temat ze względu na coraz to większe zaintersowanie wykorzystaniem klimatyzatorów nie tylko do chłodzenia ale i do ogrzewania budynków. Prawda jest taka, że wiele osób nie wie iż klimatyzator potrafi również grzać i to bardzo efektywnie przez większą część sezonu grzewczego. Jest też wiele pytań na temat samych instalacji a na forum ciężko to wyłapywac w różnych wątkach gdzie pojawiają się odpowiedzi, dobrze będzie to wszystko zebrać w jednym miejscu.

    Do ogrzewania klimatyzatorami przymierzałem się już kiedyś ale cały czas obawiałem się jak będą one sobie radziły zimą. Mając dobry kontakt z instalatorami i użytkownikami z USA, Kanady, Nowej Zelandi, Japoni czy Szwecji postanowiłem te rozwiązania lepiej przetestować również u siebie celem zweryfikowania działania tego typu urządzeń przed proponowaniem tych rozwiązań innym. Szalę decyzyjną przeważyły 2 ostre zimy w Ameryce północnej gdzie kanałówki i splity radziły sobie świetnie. Zakupiłem więc najtańszy z możliwych klimatyzator kanałowy, który przez gości zza atlantyku nazywany jest kanałową pompą ciepła Ducted Heat Pump.

    Chłopaki z innych krajów w większośći mają tendencję to przewymiarowywania urządzeń (podobnie jak i u nas) co powoduje większe koszty zakupu urządzenia ora jego eksploatacji. Sprężarka bardzo często działą na zasadzie on off co nie jest dla niej dobre. Urządzenia pomimo, że są inwerterami nie są w stanie zejść do bardzo małych poborów energii w przypadku mocy nominalnych na poziomie 6,7,8 czy 12kW... Postanowiłem do tematu podejść inaczej i zrobić instalacje w tandemie. Czyli mała kanałówka plus dogrzewanie elektryczne (w formie możliwej do zrealizowania pod względem komfort/cena/wymagania) w przypadku większych mrozów. Oczywiście każdy dom należy traktować indywidualnie celem dobrania optymalnych rozwiązań.

    Dlaczego tandem?
    1. Kanałówka przez większą część sezonu działa bardzo efektywnie i daje sobie w zasadzie sama radę.
    2. Grzejniki czy kable czy maty czy też folie mamy na większe mrozy jeśli jest potrzeba a i stanowią też rodzaj awaryjnego 2 źródła ciepła...
    3. No właśnie gdyby tak nam coś walnęło w sprężarce to jeszcze są te grzejniki czy inne formy elektrycznego grzania.
    4. Mniejsze urządzenia są tańsze to raz a w razie zakupu części to również ma znaczenie nie wspomnę o samej instalacji gdzie wchodzi nam mniej materiału.

    Niebawem stopniowo będę dorzucał materiały jakie zbierałem i zbieram obserwując działanie mojej pompy czy mając dane od inwestorów oraz innych użytkowników. Przy swojej kanałówce przesiedziałem długie godziny zmieniając parametry, obserwując pobór, zmieniając klika razy rozprowadzenie itd. Wiem, że każdy szczegół może mieć ogromne znaczenie. Dla przykładu moja pierwsza instalacja w pobierała 300W-400W więcej niż obecnie po testach i przeróbkach...
    W każdym domu można zrobić wiele by praktycznie za wszystko (ogrzewanie, cwu, prąd, woda etc.) płacić znacznie mniej. Ważne jest poznanie technologi, chęć do eksperymentów i nauka na własnych błędach. Potem i innym można pomóc. W tym celu testowane słabo izolowane 100 m2. Wszystko na prąd (pompa p-p Panasonic + grzejniki+podłogówka, bojler 200 L, rekuperacja Airpack Home 200 Prototype). Pozdrawiam, Grzegorz

  2. #2
    OLIMP FORUM - oświecona góra rankingu... FORUMOWICZ WIELKI SERCEM
    boguslaw

    Zarejestrowany
    Dec 2004
    Skąd
    Bielsko- Biała
    Kod pocztowy
    43-300
    Dzielnica
    Mikuszowice
    Posty
    6.080
    GRZEJNIKI C.O. KANAŁOWE- ŚCIENNE- DEKORACYJNE PRODUCENT SYSTEMÓW GRZEJNIKOWYCH Grzejniki PODŁOGOWE KANAŁOWE. Grzejniki: Ścienne REGULLUS i SOLLARIUS; Dekoracyjne - DECOR; Wewnątrzścienne - INSIDE; Niskotemperaturowe E-VENT www.regulus.com.pl Ogólnopolska sieć sprzedaży. Eksport UE + WNP

    Domyślnie

    Wszelki formy grzania hybrydowego są jak najbardziej uzasadnione przy tak bardzo zmiennych potrzebach grzewczych, z jakimi mamy do czynienia w naszym klimacie z ogromną przewagą sezonu przjściowego...

    Pozdrawiam
    Bogusław
    Wyobraźnia jest ważniejsza od wiedzy, ponieważ wiedza jest ograniczona - Albert Einstein
    Multi multa sciunt, nemo omnia - Wielu wie dużo, nikt wszystkiego.

  3. #3

    Domyślnie

    Cytat Napisał boguslaw Zobacz post
    Wszelki formy grzania hybrydowego są jak najbardziej uzasadnione przy tak bardzo zmiennych potrzebach grzewczych, z jakimi mamy do czynienia w naszym klimacie z ogromną przewagą sezonu przjściowego...

    Pozdrawiam
    Bogusław
    A jednak mało kto się że mną zgadza w tym temacie. Tymbardziej że taka hybryda może być stosunkowo tania w instalacji. O utrzymaniu nie wspominając.

  4. #4

    Domyślnie

    Ogrzewania splitem sobie nie wyobrażam.
    Grzeję tak biuro i mi wystarczy przeciągów i hałasu.
    A klima mitsubishi, więc nie byle co.

    Z kanałówką się zgodzę.
    To dobre rozwiązanie, bo jest ciche.

    All nawet umieszczając nawiewniki bardzo nisko nie uniknie się pionowego gradientu temperatury rzędu 2 st. C
    Nie każdy uzna to za komfortowe, zwłaszcza przy chłodnej (kafelki) słabo izolowanej podłodze.

  5. #5

    Domyślnie

    Cytat Napisał _John Zobacz post
    Ogrzewania splitem sobie nie wyobrażam.
    Grzeję tak biuro i mi wystarczy przeciągów i hałasu.
    A klima mitsubishi, więc nie byle co.

    Z kanałówką się zgodzę.
    To dobre rozwiązanie, bo jest ciche.

    All nawet umieszczając nawiewniki bardzo nisko nie uniknie się pionowego gradientu temperatury rzędu 2 st. C
    Nie każdy uzna to za komfortowe, zwłaszcza przy chłodnej (kafelki) słabo izolowanej podłodze.
    Splity w zasadzie wykluczam ponieważ nie opłaca robić się ich w każdym pomieszczeniu. Komfort znacznie gorszy niż kanałówka. Co do grzania z kanałówki/powietrzem prawda jest taka że jak chcemy mieć ciepłą podłogę to trzeba zadbać o to inaczej. Chociaż mam przypadki gdzie ludzie mają tylko podłogówki w kuchniach i łazienkach a w pokojach brak i w skarpetkach można chodzić i podłoga naprawdę OK, tyle że mają wrzucone 20 - 30 cm styropianu .

    Jeszcze raz splity... takie miejsca jak biura jak najbardziej. Kiedyś zwróciłem uwagę szefowi stacji benzynowej dlaczego nie grzeje klimą (daikina miał) tylko grzejnikami... zdziwił się że można Potem mi dziękował bo rachunki spadły mu za ogrzewanie 3 razy!
    W każdym domu można zrobić wiele by praktycznie za wszystko (ogrzewanie, cwu, prąd, woda etc.) płacić znacznie mniej. Ważne jest poznanie technologi, chęć do eksperymentów i nauka na własnych błędach. Potem i innym można pomóc. W tym celu testowane słabo izolowane 100 m2. Wszystko na prąd (pompa p-p Panasonic + grzejniki+podłogówka, bojler 200 L, rekuperacja Airpack Home 200 Prototype). Pozdrawiam, Grzegorz

  6. #6
    Konto usunięte_1*
    Guest
    Konto usunięte_1*

    Domyślnie

    a ja jednak kupię sobie splita teraz chodzi ton w promocjach po 2 tys zł , i wydaje się to wystarczające do ogrzania kuchniosalonu 37m2 w okresach takiej byle pogody

  7. #7

    Domyślnie

    Tymczasem załączam przykład rozdzielacza i kanałówki z takim własnie rozdzielaczem i rozprowadzeniem.

    Kliknij obrazek, aby uzyskać większą wersję

Nazwa:	rozdzielacz_kanalowka_1.jpg
Wyświetleń:	1660
Rozmiar:	51,6 KB
ID:	345565Kliknij obrazek, aby uzyskać większą wersję

Nazwa:	kanalowka.jpg
Wyświetleń:	1815
Rozmiar:	97,1 KB
ID:	345566
    W każdym domu można zrobić wiele by praktycznie za wszystko (ogrzewanie, cwu, prąd, woda etc.) płacić znacznie mniej. Ważne jest poznanie technologi, chęć do eksperymentów i nauka na własnych błędach. Potem i innym można pomóc. W tym celu testowane słabo izolowane 100 m2. Wszystko na prąd (pompa p-p Panasonic + grzejniki+podłogówka, bojler 200 L, rekuperacja Airpack Home 200 Prototype). Pozdrawiam, Grzegorz

  8. #8

    Domyślnie

    Cytat Napisał berthold61 Zobacz post
    a ja jednak kupię sobie splita teraz chodzi ton w promocjach po 2 tys zł , i wydaje się to wystarczające do ogrzania kuchniosalonu 37m2 w okresach takiej byle pogody
    Do dogrzewania czemu nie ale jakby miało to chodzić bez przerwy i stanowić jedno z głównych źródeł ciepła to nie będzie to za bardzo komfortowe w tradycyjnym rozwiązaniu. Splity po 2 tys... co chcesz kupić konkretnie? Ja radzę uważać na te typowo bardziej hipermarketowe czy inne mniej markowe.
    W każdym domu można zrobić wiele by praktycznie za wszystko (ogrzewanie, cwu, prąd, woda etc.) płacić znacznie mniej. Ważne jest poznanie technologi, chęć do eksperymentów i nauka na własnych błędach. Potem i innym można pomóc. W tym celu testowane słabo izolowane 100 m2. Wszystko na prąd (pompa p-p Panasonic + grzejniki+podłogówka, bojler 200 L, rekuperacja Airpack Home 200 Prototype). Pozdrawiam, Grzegorz

  9. #9

    Domyślnie

    Cytat Napisał oszczednyGrześ Zobacz post
    Tymczasem załączam przykład rozdzielacza i kanałówki z takim własnie rozdzielaczem i rozprowadzeniem.
    Nawiew z sufitu?

  10. #10

    Domyślnie

    Cytat Napisał _John Zobacz post
    Nawiew z sufitu?
    Czasem jak się nie da w termomodernizacjach to robi się w suficie. W tym przypadku część w od góry będzie a część od dołu (gdzie się da) od dołu tzn. nie od podłogi ale na wysokości 30-90 cm .
    W każdym domu można zrobić wiele by praktycznie za wszystko (ogrzewanie, cwu, prąd, woda etc.) płacić znacznie mniej. Ważne jest poznanie technologi, chęć do eksperymentów i nauka na własnych błędach. Potem i innym można pomóc. W tym celu testowane słabo izolowane 100 m2. Wszystko na prąd (pompa p-p Panasonic + grzejniki+podłogówka, bojler 200 L, rekuperacja Airpack Home 200 Prototype). Pozdrawiam, Grzegorz

  11. #11
    REKORDZISTA FORUM (10 tysięcy postów!) NAJLEPSZY DORADCA NA TYM FORUM!!! Avatar fotohobby
    Zarejestrowany
    Aug 2011
    Skąd
    Rybnik
    Posty
    18.579
    Wpisy w Dziennikach Budowy
    4

    Domyślnie

    Skoro masz taki temat, to zapytam tutaj.

    Dom, taki jak mój. Parterówka, 106 m2, obciążenie cieplne 4kW przy -20C
    Jakie będzie sumaryczny koszt:
    kanałówki i instalacji
    mat, kabli
    Pompy ciepła do CWU.

    fajnie tez, gdybyś podał, jaka moc grzewczą i COP ma kanalowka przy +2, -7 i -10C
    parterówka, płyta fundamentowa, 10cm XPS pod i 10cm EPS na płycie, silikat 18cm, 20 cm grafitowego EPS na ścianach, 5cm wełny i 30 cm celulozy na stropie. Rekuperator Kinetic 250, kocioł kondensacyjny Immergas Victrix 12kW, PV 4,27kWp na SolarEdge

  12. #12
    ELITA FORUM (min. 1000)
    cezary.pl

    Zarejestrowany
    Jan 2015
    Skąd
    Puszcza Stromecka
    Posty
    2.100

    Domyślnie

    Cytat Napisał oszczednyGrześ Zobacz post
    Do dogrzewania czemu nie ale jakby miało to chodzić bez przerwy i stanowić jedno z głównych źródeł ciepła to nie będzie to za bardzo komfortowe w tradycyjnym rozwiązaniu.
    Pisałem już w innym wątku. Świetnie się sprawdza split z japońską sprężarką, nawet przy -20*C firmy niebieska kropka 2,5 kW. Domek drewniany 40m2 dobrze ocieplony, można porównać do szkieletora. Wewnętrzne urządzenie posiada zapewne wentylator z silnikiem inwerterowym (bo płynna zmiana obrotów) Urządzenie bardzo cicho pracuje nawet przy silnych mrozach. Klimy używałem przez 5 min. tylko jak zewnętrzna jednostka bardzo się zalodziła. Jeśli chodzi o komfort to daję piątkę.
    Dodam że to domek babci, która lubi ciepło i klimatyzatora latem nie używa, a jest to w tej chwili podstawowe źródło ciepła. Oczywiście koza stoi w rezerwie na wypadek W. Wiadomo że do większego domu lepsza kanałówka, ale 90 m2 można śmiało ogrzać dwoma takimi urządzeniami.
    Swoje biuro w okresach przejściowych też dogrzewam splitem, lecz jest to starsze urządzenie i na najniższym biegu wentylatora słychać wyraźnie szum. Tu zazdroszczę babci.

    Pozdrawiam
    Cezary
    Mieszkam w parterówce bez kominów, 123 m2
    Dach: płyta warstwowa PIR 160/200, więźba dachowa z betonu i stali.
    Ściany: BK H+H i 200mm grafitu Etixx.
    Podłoga: 140mm płyty PIR, jastrych anhydrytowy.
    Rekuperator o3ozon 400m3/h
    Ogrzewanie 100% podłogowe i CWU zasilane z bufora 1000l
    Gruntowa PC Konceptus 7 kW zasila bufor.
    Poziome dolne źródło 150 mb PE32 w kurzawce.
    Awaryjnie w buforze grzałki elektr. 8 kW + 2 kW.
    Biokominek na etanol.
    PV 7,3 kWp na gruncie.

  13. #13

    Domyślnie

    Cytat Napisał fotohobby Zobacz post
    Skoro masz taki temat, to zapytam tutaj.

    Dom, taki jak mój. Parterówka, 106 m2, obciążenie cieplne 4kW przy -20C
    Jakie będzie sumaryczny koszt:
    kanałówki i instalacji
    mat, kabli
    Pompy ciepła do CWU.

    fajnie tez, gdybyś podał, jaka moc grzewczą i COP ma kanalowka przy +2, -7 i -10C
    Odpowiedziałem na to pytanie już w innym miejscu. Co do COP w takich temperaturach jak podajesz to cię zasmucę bo nie mam funduszy na badania... A w warunkach domowych łatwo nie sprawdzisz... Pobór zmienia się w zależności od zapotrzebowania. Co więcej im mniej pobiera tym stosunkowo więcej daje. Były mrozy po -10'C i brał w okolicach 480-530W. W większy mróz wyjeżdżał pod 940W a potem znów schodził do 500-570 W.
    W każdym domu można zrobić wiele by praktycznie za wszystko (ogrzewanie, cwu, prąd, woda etc.) płacić znacznie mniej. Ważne jest poznanie technologi, chęć do eksperymentów i nauka na własnych błędach. Potem i innym można pomóc. W tym celu testowane słabo izolowane 100 m2. Wszystko na prąd (pompa p-p Panasonic + grzejniki+podłogówka, bojler 200 L, rekuperacja Airpack Home 200 Prototype). Pozdrawiam, Grzegorz

  14. #14

    Domyślnie

    Cytat Napisał cezary.pl Zobacz post
    Pisałem już w innym wątku. Świetnie się sprawdza split z japońską sprężarką, nawet przy -20*C firmy niebieska kropka 2,5 kW. Domek drewniany 40m2 dobrze ocieplony, można porównać do szkieletora. Wewnętrzne urządzenie posiada zapewne wentylator z silnikiem inwerterowym (bo płynna zmiana obrotów) Urządzenie bardzo cicho pracuje nawet przy silnych mrozach. Klimy używałem przez 5 min. tylko jak zewnętrzna jednostka bardzo się zalodziła. Jeśli chodzi o komfort to daję piątkę.
    Dodam że to domek babci, która lubi ciepło i klimatyzatora latem nie używa, a jest to w tej chwili podstawowe źródło ciepła. Oczywiście koza stoi w rezerwie na wypadek W. Wiadomo że do większego domu lepsza kanałówka, ale 90 m2 można śmiało ogrzać dwoma takimi urządzeniami.
    Swoje biuro w okresach przejściowych też dogrzewam splitem, lecz jest to starsze urządzenie i na najniższym biegu wentylatora słychać wyraźnie szum. Tu zazdroszczę babci.

    Pozdrawiam
    Cezary
    A jak koszty ile za prąd wychodzi?
    W każdym domu można zrobić wiele by praktycznie za wszystko (ogrzewanie, cwu, prąd, woda etc.) płacić znacznie mniej. Ważne jest poznanie technologi, chęć do eksperymentów i nauka na własnych błędach. Potem i innym można pomóc. W tym celu testowane słabo izolowane 100 m2. Wszystko na prąd (pompa p-p Panasonic + grzejniki+podłogówka, bojler 200 L, rekuperacja Airpack Home 200 Prototype). Pozdrawiam, Grzegorz

  15. #15
    REKORDZISTA FORUM (10 tysięcy postów!) NAJLEPSZY DORADCA NA TYM FORUM!!! Avatar fotohobby
    Zarejestrowany
    Aug 2011
    Skąd
    Rybnik
    Posty
    18.579
    Wpisy w Dziennikach Budowy
    4

    Domyślnie

    Cytat Napisał oszczednyGrześ Zobacz post
    Odpowiedziałem na to pytanie już w innym miejscu. Co do COP w takich temperaturach jak podajesz to cię zasmucę bo nie mam funduszy na badania... A w warunkach domowych łatwo nie sprawdzisz... Pobór zmienia się w zależności od zapotrzebowania. Co więcej im mniej pobiera tym stosunkowo więcej daje. Były mrozy po -10'C i brał w okolicach 480-530W. W większy mróz wyjeżdżał pod 940W a potem znów schodził do 500-570 W.
    Żaden producent nie przedstawia tych danych, tak, jak to robią producenci PC PW ?
    parterówka, płyta fundamentowa, 10cm XPS pod i 10cm EPS na płycie, silikat 18cm, 20 cm grafitowego EPS na ścianach, 5cm wełny i 30 cm celulozy na stropie. Rekuperator Kinetic 250, kocioł kondensacyjny Immergas Victrix 12kW, PV 4,27kWp na SolarEdge

  16. #16
    Lider FORUM (min. 2800)
    fachman19

    Zarejestrowany
    Nov 2013
    Skąd
    warszawa
    Kod pocztowy
    03-641
    Posty
    3.192

    Domyślnie

    Zamontowałem klimatyzator firmy M . Ogrzewam budynek 230m2 .utrzymuje 20 *C od jesieni .Budynek w czasie budowy .

    Ogrzewam też hale o wymiarach 30x16x6 m dwoma klimami KAJSAJ po 5 kW mocy grzewczej .Od jesieni w hali temperatura nie spadła poniżej 15 *C.
    A były chłodne noce. Koszt inwestycji 6000 zł

    TO DZIAŁA i jest oszczędne
    Ostatnio edytowane przez fachman19 ; 02-02-2016 o 19:54

  17. #17
    REKORDZISTA FORUM (10 tysięcy postów!) NAJLEPSZY DORADCA NA TYM FORUM!!! Avatar fotohobby
    Zarejestrowany
    Aug 2011
    Skąd
    Rybnik
    Posty
    18.579
    Wpisy w Dziennikach Budowy
    4

    Domyślnie

    Nie mam wątpliwości, że działa, pytam o to z jaką sprawnością, żeby oszacować koszt eksploatacji.
    parterówka, płyta fundamentowa, 10cm XPS pod i 10cm EPS na płycie, silikat 18cm, 20 cm grafitowego EPS na ścianach, 5cm wełny i 30 cm celulozy na stropie. Rekuperator Kinetic 250, kocioł kondensacyjny Immergas Victrix 12kW, PV 4,27kWp na SolarEdge

  18. #18

    Domyślnie

    Cytat Napisał fotohobby Zobacz post
    Żaden producent nie przedstawia tych danych, tak, jak to robią producenci PC PW ?
    Przedstawiają ale dla mocy nominalnych i tutaj jest problem.
    W każdym domu można zrobić wiele by praktycznie za wszystko (ogrzewanie, cwu, prąd, woda etc.) płacić znacznie mniej. Ważne jest poznanie technologi, chęć do eksperymentów i nauka na własnych błędach. Potem i innym można pomóc. W tym celu testowane słabo izolowane 100 m2. Wszystko na prąd (pompa p-p Panasonic + grzejniki+podłogówka, bojler 200 L, rekuperacja Airpack Home 200 Prototype). Pozdrawiam, Grzegorz

  19. #19

    Domyślnie

    Cytat Napisał fotohobby Zobacz post
    Nie mam wątpliwości, że działa, pytam o to z jaką sprawnością, żeby oszacować koszt eksploatacji.
    Odkąd mam kanałówkę grzeję 2 razy taniej niż samym gazem. Dla mnie prosta weryfikacja sprawności i kosztów eksploatacji.
    W każdym domu można zrobić wiele by praktycznie za wszystko (ogrzewanie, cwu, prąd, woda etc.) płacić znacznie mniej. Ważne jest poznanie technologi, chęć do eksperymentów i nauka na własnych błędach. Potem i innym można pomóc. W tym celu testowane słabo izolowane 100 m2. Wszystko na prąd (pompa p-p Panasonic + grzejniki+podłogówka, bojler 200 L, rekuperacja Airpack Home 200 Prototype). Pozdrawiam, Grzegorz

  20. #20
    ELITA FORUM (min. 1000)
    cezary.pl

    Zarejestrowany
    Jan 2015
    Skąd
    Puszcza Stromecka
    Posty
    2.100

    Domyślnie

    Cytat Napisał oszczednyGrześ Zobacz post
    A jak koszty ile za prąd wychodzi?
    Nie wiem, bo nie jest to opomiarowane. Nawet jak bym u babci zamontował gniazdkowy licznik zużycia energii na to urządzenie, to i tak COP-u się nie doliczę.

    Pozdrawiam
    Cezary
    Mieszkam w parterówce bez kominów, 123 m2
    Dach: płyta warstwowa PIR 160/200, więźba dachowa z betonu i stali.
    Ściany: BK H+H i 200mm grafitu Etixx.
    Podłoga: 140mm płyty PIR, jastrych anhydrytowy.
    Rekuperator o3ozon 400m3/h
    Ogrzewanie 100% podłogowe i CWU zasilane z bufora 1000l
    Gruntowa PC Konceptus 7 kW zasila bufor.
    Poziome dolne źródło 150 mb PE32 w kurzawce.
    Awaryjnie w buforze grzałki elektr. 8 kW + 2 kW.
    Biokominek na etanol.
    PV 7,3 kWp na gruncie.

Strona 1 z 303

Tagi dla tego tematu

Zwiń / Rozwiń Uprawnienia

  • Nie możesz zakładać nowych tematów
  • Nie możesz pisać wiadomości
  • Nie możesz dodawać załączników
  • Nie możesz edytować swoich postów
  •  
  • BB Code jest aktywny(e)
  • Emotikonyaktywny(e)
  • [IMG] kod jest aktywny(e)
  • [VIDEO] code is aktywny(e)
  • HTML kod jest wyłączony