dostępne w wersji mobilnej muratordom.pl na Facebooku muratordom.pl na Google+
Strona 167 z 304
Pokaż wyniki od 3.321 do 3.340 z 6061
  1. #3321
    REKORDZISTA FORUM (10 tysięcy postów!) FORUMOWICZ WIELKI SERCEM
    gawel

    Zarejestrowany
    Feb 2003
    Posty
    10.265

    Domyślnie

    no aż ciepło i zimno się robi i zielono

  2. #3322
    OLIMP FORUM - oświecona góra rankingu... Avatar SUSPENSER
    Zarejestrowany
    Sep 2006
    Skąd
    Miłoszyce
    Kod pocztowy
    55-220
    Posty
    7.106

    Domyślnie

    Chętnie przyłączę się do dyskusji bo z racji tego, że zamontowałem 5,6 kWp PV co załatwia mi sprawę prądu bytowego i planuję dołożenie kolejnych 5 kWp paneli [koszt ok. 13500 zł] jako źródło prądu do ogrzewania klimatyzatorami [i wykorzystanie ulgi termomodernizacyjnej], planuję montaż drugiego klimatyzatora do ogrzewania parteru.

    Obecnie mam na górze klatki schodowej taki o mocy grzewczej do 7,1 kW

    http://klima-sklep.pl/klimatyzacja/5...0c-rxb60c.html

    ale jest za głośny by go używać w nocy więc zastanawiam się czy nie byłoby dobrze przenieść go na dół [tam nocą może sobie szumieć] a na górze w jego miejsce wstawić mniejszy z 3,5 kW jak najcichszy.

    Czy da się wykorzystać obecną instalację od tego na górze i przenieść tylko jednostki zewn. i wewn. i jaki zastosować na górze - podpowiedzcie proszę co wybrać.
    Jeśli się ze mną nie zgodzisz i przekonasz mnie argumentami do zmiany poglądu będę Ci wdzięczny za wyprowadzenie z błędu

  3. #3323
    REKORDZISTA FORUM (10 tysięcy postów!) NAJLEPSZY DORADCA NA TYM FORUM!!! Avatar Kaizen
    Zarejestrowany
    Jun 2014
    Kod pocztowy
    05-540
    Posty
    24.276
    Wpisy w Dziennikach Budowy
    155

    Domyślnie

    Cytat Napisał SUSPENSER Zobacz post
    Czy da się wykorzystać obecną instalację od tego na górze i przenieść tylko jednostki zewn. i wewn. i jaki zastosować na górze - podpowiedzcie proszę co wybrać.
    Sprawdź w specyfikacji grubość rur.Możliwe, że w tej mocniejszej będą grubsze.
    Sprawdziłeś, czy na mniejszych obrotach wentylatora nie jest ciszej i wydajniej niż przy mniejszej klimie chodzącej na wyższych obrotach? W dzień pewnie większa moc przyda się wyżej (łatwiej chłód spłynie na dół, niż się uniesie).

  4. #3324
    REKORDZISTA FORUM (10 tysięcy postów!) FORUMOWICZ WIELKI SERCEM
    gawel

    Zarejestrowany
    Feb 2003
    Posty
    10.265

    Domyślnie

    Niezłe efektywność, ale głośność nie do przyjęcia, te 7 kw mocy grzewczej to dla jakiej temperatury zewnętrznej?

  5. #3325

    Domyślnie

    Panowie, co sądzicie o urządzeniach Sinclair? Mam okazję kupic w cenie Kaisai model Vision ASH-12BIV? Warto ?

    Kliknij obrazek, aby uzyskać większą wersję

Nazwa:	sinclair.jpg
Wyświetleń:	34
Rozmiar:	94,9 KB
ID:	445973
    Projekt Nugat4, p.u. 150m2, Podłoga-14cm EPS100, ściany-20cm 0.031, strop-36cm EPS80, Okna: U=0,7-1,2, skosy betonowe - 22cm EPS, 100% podłogówki + 2 drabinki, WM Kinetic 250, GZ50-Immergas Victrix 12 TT

  6. #3326
    ELITA FORUM (min. 1000) Avatar vr5
    Zarejestrowany
    Nov 2017
    Skąd
    Sosnowiec
    Kod pocztowy
    41-200
    Posty
    2.491

    Domyślnie

    Cytat Napisał SUSPENSER Zobacz post
    Chętnie przyłączę się do dyskusji bo z racji tego, że zamontowałem 5,6 kWp PV co załatwia mi sprawę prądu bytowego i planuję dołożenie kolejnych 5 kWp paneli [koszt ok. 13500 zł] jako źródło prądu do ogrzewania klimatyzatorami [i wykorzystanie ulgi termomodernizacyjnej], planuję montaż drugiego klimatyzatora do ogrzewania parteru.

    Obecnie mam na górze klatki schodowej taki o mocy grzewczej do 7,1 kW

    http://klima-sklep.pl/klimatyzacja/5...0c-rxb60c.html

    ale jest za głośny by go używać w nocy więc zastanawiam się czy nie byłoby dobrze przenieść go na dół [tam nocą może sobie szumieć] a na górze w jego miejsce wstawić mniejszy z 3,5 kW jak najcichszy.

    Czy da się wykorzystać obecną instalację od tego na górze i przenieść tylko jednostki zewn. i wewn. i jaki zastosować na górze - podpowiedzcie proszę co wybrać.
    Jeśli dokładać PV - to do 10 kWp, czyli u Ciebie 4,4 kW.

    Klimatyzatory o mocy około 3,5 kW mają prawie zawsze rurki 1/4 i 3/8 cala. Te o mocy około 7 kW grubszą rurę 5/8 cala.
    Obie jednostki da się przenieść bez problemu, fachowiec będzie wiedział "co i jak".
    Ogrzewanie: Bez węgla. Gaz z rury, 4 klimy. PC PW 8,0 kW (Daikin Altherma na R32).

  7. #3327
    OLIMP FORUM - oświecona góra rankingu... Avatar SUSPENSER
    Zarejestrowany
    Sep 2006
    Skąd
    Miłoszyce
    Kod pocztowy
    55-220
    Posty
    7.106

    Domyślnie

    Cytat Napisał Kaizen Zobacz post
    Sprawdź w specyfikacji grubość rur.Możliwe, że w tej mocniejszej będą grubsze.
    Sprawdziłeś, czy na mniejszych obrotach wentylatora nie jest ciszej i wydajniej niż przy mniejszej klimie chodzącej na wyższych obrotach? W dzień pewnie większa moc przyda się wyżej (łatwiej chłód spłynie na dół, niż się uniesie).
    To pewnie zależy od marki i modelu.

    Nawet w trybie silent jest za głośno, a są dużo cichsze z nieco wyższej półki cenowej dostępne.
    Jeśli się ze mną nie zgodzisz i przekonasz mnie argumentami do zmiany poglądu będę Ci wdzięczny za wyprowadzenie z błędu

  8. #3328
    OLIMP FORUM - oświecona góra rankingu... Avatar SUSPENSER
    Zarejestrowany
    Sep 2006
    Skąd
    Miłoszyce
    Kod pocztowy
    55-220
    Posty
    7.106

    Domyślnie

    Cytat Napisał vr5 Zobacz post
    Jeśli dokładać PV - to do 10 kWp, czyli u Ciebie 4,4 kW.

    Klimatyzatory o mocy około 3,5 kW mają prawie zawsze rurki 1/4 i 3/8 cala. Te o mocy około 7 kW grubszą rurę 5/8 cala.
    Obie jednostki da się przenieść bez problemu, fachowiec będzie wiedział "co i jak".

    Dzięki za info, wiem, że oficjalnie 4,4 kWp to max

    Co do klimy pewnie grubszą podłączyć to nie problem gorzej byłoby w drugą stronę.

    Poszukam fachowca i zobaczę co na to powie.

    Zastanawiam się nad sensem tego wszystkiego bo na grzanie spalam niecałe 2 tony węgla co kosztuje z prądem do kotła <2000 zł rocznie, a tu koszt na wejściu to 13500 + klima z 5 tys zł więc nawet jakby całkowicie mi to zastąpiło kocioł to zwrot będzie po ok. 9 latach.

    Z drugiej strony za rok panele mogą kosztować mnie znacznie więcej a pieniądze w banku tylko tracą na wartości.
    Jeśli się ze mną nie zgodzisz i przekonasz mnie argumentami do zmiany poglądu będę Ci wdzięczny za wyprowadzenie z błędu

  9. #3329
    REKORDZISTA FORUM (10 tysięcy postów!) FORUMOWICZ WIELKI SERCEM
    gawel

    Zarejestrowany
    Feb 2003
    Posty
    10.265

    Domyślnie

    Cytat Napisał SUSPENSER Zobacz post
    Dzięki za info, wiem, że oficjalnie 4,4 kWp to max

    Co do klimy pewnie grubszą podłączyć to nie problem gorzej byłoby w drugą stronę.

    Poszukam fachowca i zobaczę co na to powie.

    Zastanawiam się nad sensem tego wszystkiego bo na grzanie spalam niecałe 2 tony węgla co kosztuje z prądem do kotła <2000 zł rocznie, a tu koszt na wejściu to 13500 + klima z 5 tys zł więc nawet jakby całkowicie mi to zastąpiło kocioł to zwrot będzie po ok. 9 latach.

    Z drugiej strony za rok panele mogą kosztować mnie znacznie więcej a pieniądze w banku tylko tracą na wartości.
    Panele raczej nie zdrożeją a stanieją jak wszystkie wynalazki, natomiast możesz na razie pozostawić kocioł na węgiel jednakże to rozwiązanie będzie coraz droższe w utrzymaniu bo w sposób administracyjny i ekonomiczny będzie wygaszane, żeby nie było krzyku wprowadzana jest obecnie baza kotłow i kominiarzy, wiadomo zgodnie z przepisami komin dla takich urz grz powinien byc czyszczony 4 razy w roku a to kosztuje potem dojdzie opłata emisyjna do węgla i nagle okarze się że to nie ogrzewający prądem są łosiami tylko ogrzewający węglem.

    BTW jeżeli na razie wszytko działa i jest sprawne to to zostaw w spokoju i nie psuj, masz spore PV , załóż cichą tanią klimę i pogrzej trochę i przetestuj zobaczysz jak ci się zużycie prądu zepnie, moze okazać się że nie tzreba nic zminiać a pieca na węgiel nie używać i nie rujnowac zostawić jako źródło awaryjne.

    Polecam Ci klimę kaisai, ja korzystając z dobrych doświadczeń Kuliboba założyłem i jestem na razie zadowolony koszt 1 splita z montażem pod Warszawą 2870 brutto. Moc grzewcza 2,9 kw. Co najważniejsze głośność wewnętrzna tylko 21 do 38 dB
    Ostatnio edytowane przez gawel ; 12-07-2020 o 05:25

  10. #3330
    OLIMP FORUM - oświecona góra rankingu... Avatar SUSPENSER
    Zarejestrowany
    Sep 2006
    Skąd
    Miłoszyce
    Kod pocztowy
    55-220
    Posty
    7.106

    Domyślnie

    Dzięki za odpowiedź.

    Panele może potanieją, ale robocizna wzrośnie i odpis od podatku może być mniejszy, a do chodzenia po dachu nie czuję powołania

    Kaisai jak widzę najcichsze 4,1 kW są

    http://klima-sklep.pl/klimatyzacja/2...fu-12hrdo.html

    http://klima-sklep.pl/klimatyzacja/9...wf-12hrdo.html

    Poszukam jeszcze najcichszych ale jak słusznie Kaizen zauważył porównać trzeba głośność jednostek przy np. 3-4 kW mocy grzewczej i nie ważne czy znamionowo ma 3,5 kW czy 7 kW tylko by przy około 3-4 kW było najciszej - możliwe, że ze względu na większą dmuchawę większy będzie cichszy.
    Co więcej średnica przyłączy pod większy by była identyczna więc przełożenie byłoby bez kombinowania.

    PS w moim obecnym poza głośnością problemem jest to, że strzela w nim co jakiś czas plastik obudowy - nie wiem czy ten typ tak ma czy w montażu coś jest spieprzone.
    Przy ok. 3 kW najcichsze klimatyzatory z tego co widzę mają ok. 33 dB więc powinno być ok byle nie strzelały.
    Ostatnio edytowane przez SUSPENSER ; 12-07-2020 o 09:23
    Jeśli się ze mną nie zgodzisz i przekonasz mnie argumentami do zmiany poglądu będę Ci wdzięczny za wyprowadzenie z błędu

  11. #3331
    ELITA FORUM (min. 1000) Avatar vr5
    Zarejestrowany
    Nov 2017
    Skąd
    Sosnowiec
    Kod pocztowy
    41-200
    Posty
    2.491

    Domyślnie

    Cytat Napisał SUSPENSER Zobacz post
    Poszukam fachowca i zobaczę co na to powie.

    Zastanawiam się nad sensem tego wszystkiego bo na grzanie spalam niecałe 2 tony węgla co kosztuje z prądem do kotła <2000 zł rocznie, a tu koszt na wejściu to 13500 + klima z 5 tys zł więc nawet jakby całkowicie mi to zastąpiło kocioł to zwrot będzie po ok. 9 latach.

    Z drugiej strony za rok panele mogą kosztować mnie znacznie więcej a pieniądze w banku tylko tracą na wartości.
    Kaisai Fokus to pewnie "leżak magazynowy" - na R410A. Teraz sprzedają na R32 i nie warto kupować na R410A.
    Owszem wymieniłem jednostkę zewnętrzną Daikin`a z 2008 roku na nowszą z 2018 roku też na R410A ale po bardzo atrakcyjnej cenie (mimo że ta stara jest w 100 % sprawna). Jak by Fokus z montażem był w cenie do 2 tys. to może warto. Kup lepiej np. Fly lub ECO KEX albo inny na R32.

    Ja wymieniłem na nowszą j. zewnętrzną z tego samego powodu o którym piszesz - "pieniądze w banku tylko tracą na wartości". Historia pokazuje, że inflacja to młodsza siostra hiperinflacji.

    Co do rury 5/8 "obsłuży" klimę gdzie powinna być 3/8, ale wymaga redukcji z obu stron. W zasadzie chyba lepiej wymienić tą 5/8 na oryginalną, bo z lutowaniem (twardym) w miejscu redukcji może być system mniej pewny jeśli chodzi o szczelność oraz po lutowaniu mogą być jakieś "brudy".

    Rura 5/8 jest sporo droższa od 3/8 cala, więc jeśli da się ją wykorzystać do tego "starego" o większej mocy - czysty zysk".
    Ogrzewanie: Bez węgla. Gaz z rury, 4 klimy. PC PW 8,0 kW (Daikin Altherma na R32).

  12. #3332

    Domyślnie

    Mam pytanko.
    Czy takie cudo można podpiąć pod pc pw i używać do chłodzenia? Zamiast klimatyzatora?
    Wygląda jak grzejnik.
    Klimatyzatory mają trochę inną budowę.
    Stąd pytam.
    https://www.olx.pl/oferta/nowe-klima...8-IDERLvq.html
    CO:Kocioł elektryczny 6kW + tania PC PW 8kW
    PV 9kWp na gruncie na starych zasadach.
    Ściany: protherma z perlitem+silikat drążony 24cm + 20cm eps 033 Piwnica bloczki betonowe+styrodur 10cm pod ziemią i 10cm eps 033 nad. Podłoga parter: 20cm eps 035+anhydrytowe wylewki parter z poddaszem 125m2.
    Poddasze skosy 35cm 037, jętki 15cm 039.

  13. #3333

    Domyślnie

    Tak można.
    I działa jak klimatyzator.
    Trzeba jedynie mieć, odpowiednio zaizolowaną instalację i odpływ wody z każdej jednostki.

  14. #3334
    OLIMP FORUM - oświecona góra rankingu...
    kulibob

    Zarejestrowany
    May 2015
    Skąd
    ble ble ble
    Posty
    6.357

    Domyślnie

    Cytat Napisał klaudiusz_x Zobacz post
    Mam pytanko.
    Czy takie cudo można podpiąć pod pc pw i używać do chłodzenia? Zamiast klimatyzatora?
    Wygląda jak grzejnik.
    Klimatyzatory mają trochę inną budowę.
    Stąd pytam.
    https://www.olx.pl/oferta/nowe-klima...8-IDERLvq.html
    A chłodnica w kanał wentylacyjny? I wentylacja na jakimś sensownym przewiewie
    Ok 150m2 ogrzewanej powierzchni(116 użytkowej ogrzewanej)+ nieogrzewany garaż45m2 + stryszek
    Temperatura 22,5-24*C
    U skosy i strop=0.14;U stryszek skosy =0,26 ściany=0.17; podłoga=0.23.
    CO Podłogówka 3KW DIY + 2x PC PP kaisai 2,6/2,9kW
    CWU 300l+ 2x1,5kW + Kolektor słoneczny 7,8m2 absorbera+wymiennik basenowy.
    1,88kWp + Solar Boster 3000 do CWU i CO
    4,55kWp qcells G8 + Fronius 3.7kW
    Koza 2-6kW,
    Reku+GGWC

    4,3kW 29 W/m2 wg ciepłowłaściwie.pl

  15. #3335

    Domyślnie

    Cytat Napisał _John Zobacz post
    Tak można.
    I działa jak klimatyzator.
    Trzeba jedynie mieć, odpowiednio zaizolowaną instalację i odpływ wody z każdej jednostki.
    Z dodatkowymi przewodami miałbym trochę zachodu.
    Mam za to wolne po jednym obiegu w rozdzielaczach.
    Czy ma sens puszczenie tego razem z podłogówką?
    Tak by nie przekraczać punktu rosy? Wtedy nie musiałbym kombinować z dodatkowymi rurkami.
    Klimakonwektor w przedpokoju bym powiesił, przy otwartych drzwiach teoretycznie powinno dać radę.
    Ewentualnie, która izolacja najlepsza? Jakim przewodem puścić?
    CO:Kocioł elektryczny 6kW + tania PC PW 8kW
    PV 9kWp na gruncie na starych zasadach.
    Ściany: protherma z perlitem+silikat drążony 24cm + 20cm eps 033 Piwnica bloczki betonowe+styrodur 10cm pod ziemią i 10cm eps 033 nad. Podłoga parter: 20cm eps 035+anhydrytowe wylewki parter z poddaszem 125m2.
    Poddasze skosy 35cm 037, jętki 15cm 039.

  16. #3336

    Domyślnie

    Razem z podłogówką nie ma sensu.
    To ma oprócz chłodzenia osuszać.
    Dlatego musi być dobra izolacja (kauczuk spieniony) i niski parametr zasilania
    Oraz odpływ wody z urządzenia

  17. #3337

    Domyślnie

    Pex 16 wystarczy? Czy to będzie za mały przepływ?
    Kanałem wentylacyjnym z piwnicy mogę zasilić bez problemu.
    CO:Kocioł elektryczny 6kW + tania PC PW 8kW
    PV 9kWp na gruncie na starych zasadach.
    Ściany: protherma z perlitem+silikat drążony 24cm + 20cm eps 033 Piwnica bloczki betonowe+styrodur 10cm pod ziemią i 10cm eps 033 nad. Podłoga parter: 20cm eps 035+anhydrytowe wylewki parter z poddaszem 125m2.
    Poddasze skosy 35cm 037, jętki 15cm 039.

  18. #3338
    OLIMP FORUM - oświecona góra rankingu... Avatar SUSPENSER
    Zarejestrowany
    Sep 2006
    Skąd
    Miłoszyce
    Kod pocztowy
    55-220
    Posty
    7.106

    Domyślnie

    Cytat Napisał vr5 Zobacz post
    Kaisai Fokus to pewnie "leżak magazynowy" - na R410A. Teraz sprzedają na R32 i nie warto kupować na R410A.
    Owszem wymieniłem jednostkę zewnętrzną Daikin`a z 2008 roku na nowszą z 2018 roku też na R410A ale po bardzo atrakcyjnej cenie (mimo że ta stara jest w 100 % sprawna). Jak by Fokus z montażem był w cenie do 2 tys. to może warto. Kup lepiej np. Fly lub ECO KEX albo inny na R32.

    Ja wymieniłem na nowszą j. zewnętrzną z tego samego powodu o którym piszesz - "pieniądze w banku tylko tracą na wartości". Historia pokazuje, że inflacja to młodsza siostra hiperinflacji.

    Co do rury 5/8 "obsłuży" klimę gdzie powinna być 3/8, ale wymaga redukcji z obu stron. W zasadzie chyba lepiej wymienić tą 5/8 na oryginalną, bo z lutowaniem (twardym) w miejscu redukcji może być system mniej pewny jeśli chodzi o szczelność oraz po lutowaniu mogą być jakieś "brudy".

    Rura 5/8 jest sporo droższa od 3/8 cala, więc jeśli da się ją wykorzystać do tego "starego" o większej mocy - czysty zysk".
    Masz rację nastawiam się na Fly, poczekam jednak z tym do końca sezonu chłodniczego to będzie taniej i szybciej niż teraz w szczycie.

    Na razie zacznę od tego bo firmy od PV też mają taki boom, że nie chce im się jak widzę do mnie znowu jechać montować 5 kWp, przejadę więc sezon grzewczy z tym co mam i zobaczę ile prądu mi zabraknie.

    PS jeszcze może ktoś mi wyjaśni "tajemnicę poliszynela" dlaczego podane są 4 poziomy ciśnienia akustycznego skoro są 3 "biegi" i 3 wartości przepływów powietrza ?

    Z danych technicznych wynika, że większy będzie cichszy bo np. ten przy 4,2 kW grzania w trybie turbo ma 40,5 dB

    http://klima-sklep.pl/klimatyzacja/1...wx-12hrbo.html

    a ten ma przy 5,6 kW tylko 37 dB w trybie normalnym - dobrze to odczytałem ?

    http://klima-sklep.pl/klimatyzacja/1...wx-18hrbo.html
    Ostatnio edytowane przez SUSPENSER ; 13-07-2020 o 21:20
    Jeśli się ze mną nie zgodzisz i przekonasz mnie argumentami do zmiany poglądu będę Ci wdzięczny za wyprowadzenie z błędu

  19. #3339
    OLIMP FORUM - oświecona góra rankingu...
    kulibob

    Zarejestrowany
    May 2015
    Skąd
    ble ble ble
    Posty
    6.357

    Domyślnie

    Cytat Napisał SUSPENSER Zobacz post
    Masz rację nastawiam się na Fly, poczekam jednak z tym do końca sezonu chłodniczego to będzie taniej i szybciej niż teraz w szczycie.

    Na razie zacznę od tego bo firmy od PV też mają taki boom, że nie chce im się jak widzę do mnie znowu jechać montować 5 kWp, przejadę więc sezon grzewczy z tym co mam i zobaczę ile prądu mi zabraknie.

    PS jeszcze może ktoś mi wyjaśni "tajemnicę poliszynela" dlaczego podane są 4 poziomy ciśnienia akustycznego skoro są 3 "biegi" i 3 wartości przepływów powietrza ?

    Z danych technicznych wynika, że większy będzie cichszy bo np. ten przy 4,2 kW grzania w trybie turbo ma 40,5 dB

    http://klima-sklep.pl/klimatyzacja/1...wx-12hrbo.html

    a ten ma przy 5,6 kW tylko 37 dB w trybie normalnym - dobrze to odczytałem ?

    http://klima-sklep.pl/klimatyzacja/1...wx-18hrbo.html
    Biegów ma więcej: cichy/niski/auto/średni/wysoki/turbo
    Jeśli rozważasz zakup 3,5kW. To lepiej 2,6 w różnica w osiągach jest tylko jak jest ciepło. W mrozy są praktycznie takie same
    Przy -10
    2,6=2,67kW
    3,5=2,70kw

    przy -15
    2,6=2,39
    3,5=2,4

    A fly 2,6 ma większy potencjał modulacji w dół jak jest ciepło
    Copy też mają w zasadzie identyczne chłodzenie nie analizowałem bo nie ma to dla mnie większego znaczenia
    Ok 150m2 ogrzewanej powierzchni(116 użytkowej ogrzewanej)+ nieogrzewany garaż45m2 + stryszek
    Temperatura 22,5-24*C
    U skosy i strop=0.14;U stryszek skosy =0,26 ściany=0.17; podłoga=0.23.
    CO Podłogówka 3KW DIY + 2x PC PP kaisai 2,6/2,9kW
    CWU 300l+ 2x1,5kW + Kolektor słoneczny 7,8m2 absorbera+wymiennik basenowy.
    1,88kWp + Solar Boster 3000 do CWU i CO
    4,55kWp qcells G8 + Fronius 3.7kW
    Koza 2-6kW,
    Reku+GGWC

    4,3kW 29 W/m2 wg ciepłowłaściwie.pl

  20. #3340
    OLIMP FORUM - oświecona góra rankingu... Avatar SUSPENSER
    Zarejestrowany
    Sep 2006
    Skąd
    Miłoszyce
    Kod pocztowy
    55-220
    Posty
    7.106

    Domyślnie

    Dzięki, faktycznie nawet obudowy mają tej samej wielkości i w tej 3,5 kW jest tylko 50 g czynnika więcej.

    Ta 2,6/2,9 kW powinna wystarczyć na samą górę skoro przy -15 mam zapotrzebowanie średniodobowe <8 kW na ogrzanie całego domu + CWU a tak jak piszesz większe jednostki schodzą do 25 dB a ta do 21 a to jest różnica [moje obecne "bydle" do 32 schodzi to już w ogóle różnica ogromna].
    Jeśli się ze mną nie zgodzisz i przekonasz mnie argumentami do zmiany poglądu będę Ci wdzięczny za wyprowadzenie z błędu

Strona 167 z 304

Tagi dla tego tematu

Zwiń / Rozwiń Uprawnienia

  • Nie możesz zakładać nowych tematów
  • Nie możesz pisać wiadomości
  • Nie możesz dodawać załączników
  • Nie możesz edytować swoich postów
  •  
  • BB Code jest aktywny(e)
  • Emotikonyaktywny(e)
  • [IMG] kod jest aktywny(e)
  • [VIDEO] code is aktywny(e)
  • HTML kod jest wyłączony