dostępne w wersji mobilnej muratordom.pl na Facebooku muratordom.pl na Google+
Strona 151 z 304
Pokaż wyniki od 3.001 do 3.020 z 6062
  1. #3001
    ELITA FORUM (min. 1000) Avatar 1igor1
    Zarejestrowany
    Sep 2005
    Skąd
    Pszczyna
    Posty
    1.335
    Wpisy w Dziennikach Budowy
    1

    Domyślnie

    Cytat Napisał gawel Zobacz post
    Co za różnica to i tak dużo za dużo. No w sumie może być hujowo a jeżeli to sama PC to masakrycznie.
    jeżeli to na cały dom i firmę to wcale nie tak dużo, CWU też mi nie pasuje, pisze że grzeje tylko przez godzinę, 2kWh na dzień na CWU to trochę mało realne

    u mnie za cały grudzień 571kWh pompa, 190kWh bojler CWU, 327kWh cała reszta domu
    Ostatnio edytowane przez 1igor1 ; 19-01-2020 o 18:01
    Dziennik + komentarze mój komfort-owy
    136m2 , ogrzewanie nadmuchowe oparte na powietrznej PC
    Ściany: szkieletowe 15 wełny +5 styropianu, Podłoga: 12cm wełny, Poddasze 20cm wełny,
    Zużycie na cele CO średnia z 10 sezonów 2090kWh oraz około 0,5m3 drzewa na sezon
    PV 9,9kWp południe 30st

  2. #3002

    Domyślnie

    Cytat Napisał 1igor1 Zobacz post
    jeżeli to na cały dom i firmę to wcale nie tak dużo, CWU też mi nie pasuje, pisze że grzeje tylko przez godzinę, 2kWh na dzień na CWU to trochę mało realne

    u mnie za cały grudzień 571kWh pompa, 190kWh bojler CWU, 327kWh cała reszta domu
    Przepraszam przesadziłem, boiler chodzi rano od 7-8 przez godzine i wieczorem od 19-20 tez przez godzine ( ma mozliwosc ustawiania co do dnia i godziny pracy ) .

    Firma = oświetlenie ledowe w sumie 175w chodzi cały czas przez średnio 10 godzin tak samo ogrzewanie. Latem oświetlenia mniej bo brama otwarta.

    Do tego różne maszyny zapewne około 2 kw z dnia się uzbiera. Opalarka , kompresor itd.

    Dom = gotowanie na indukcji , oświetlenie ledowe.

    Konstrukcja domu to szkielet , w ścianach 20 cm wełny i 10 styro na zewnątrz. Okna trzyszybowe w dachu 30 cm wełny. Dane znam dokładnie ponieważ dom od znajomego który go budował i odkupiłem od niego rok po skończeniu robót. Wyjechał z cała rodzina do pracy za granicą. W płycie fundamentowej 10 styro i do tego 15 pod wylewka na parterze.

    Te 42-46 kwh dziennie to srednie gdy firma działa.

  3. #3003
    ELITA FORUM (min. 1000) Avatar 1igor1
    Zarejestrowany
    Sep 2005
    Skąd
    Pszczyna
    Posty
    1.335
    Wpisy w Dziennikach Budowy
    1

    Domyślnie

    Cytat Napisał Panniewiadomo Zobacz post
    Przepraszam przesadziłem, boiler chodzi rano od 7-8 przez godzine i wieczorem od 19-20 tez przez godzine ( ma mozliwosc ustawiania co do dnia i godziny pracy ) .

    Firma = oświetlenie ledowe w sumie 175w chodzi cały czas przez średnio 10 godzin tak samo ogrzewanie. Latem oświetlenia mniej bo brama otwarta.

    Do tego różne maszyny zapewne około 2 kw z dnia się uzbiera. Opalarka , kompresor itd.

    Dom = gotowanie na indukcji , oświetlenie ledowe.

    Konstrukcja domu to szkielet , w ścianach 20 cm wełny i 10 styro na zewnątrz. Okna trzyszybowe w dachu 30 cm wełny. Dane znam dokładnie ponieważ dom od znajomego który go budował i odkupiłem od niego rok po skończeniu robót. Wyjechał z cała rodzina do pracy za granicą. W płycie fundamentowej 10 styro i do tego 15 pod wylewka na parterze.

    Te 42-46 kwh dziennie to srednie gdy firma działa.
    załóż podlicznik na klimatyzator, wtedy będziesz wiedział ile dokładnie schodzi na ogrzewanie a ile na pozostałe cele
    bo inaczej to wróżenie z fusów, ja mam 2 podliczniki, na bojler i na pompę

    Bo na "za pewne" czy "wydaje mi się" to ciężko stwierdzić ile dokładnie bierze ogrzewanie, a ile maszyny w firmie, a ile indukcja i reszta domu ...

    jeżeli chodzi o bojler, to dalej albo masz zimną wodę albo zużywasz jej naprawdę bardzo mało, 2 godziny po 2kWh daje 4kWh, to wychodzi 120kWh na miesiąc, to dalej bardzo mało, zwłaszcza że zazwyczaj ok 1,5kWh to straty samego zbiornika

    jeżeli klimatyzator jest poprawnie założony to zużycie powinieneś mieć niższe od mojego bo masz dużo lepiej ocieplony dom, i mniejszy metraż
    Ostatnio edytowane przez 1igor1 ; 20-01-2020 o 09:20
    Dziennik + komentarze mój komfort-owy
    136m2 , ogrzewanie nadmuchowe oparte na powietrznej PC
    Ściany: szkieletowe 15 wełny +5 styropianu, Podłoga: 12cm wełny, Poddasze 20cm wełny,
    Zużycie na cele CO średnia z 10 sezonów 2090kWh oraz około 0,5m3 drzewa na sezon
    PV 9,9kWp południe 30st

  4. #3004

    Domyślnie

    Ja sie zastanawiam czy 12kw to nie jest za duzy jak na taki dom

  5. #3005
    ELITA FORUM (min. 1000) Avatar 1igor1
    Zarejestrowany
    Sep 2005
    Skąd
    Pszczyna
    Posty
    1.335
    Wpisy w Dziennikach Budowy
    1

    Domyślnie

    Cytat Napisał Panniewiadomo Zobacz post
    Ja sie zastanawiam czy 12kw to nie jest za duzy jak na taki dom
    Ale za duży klimatyzator nie spowoduje ci zwiększenia zużycia prądu, komfort to i pogorszy, będzie bardziej taktować, ale zużycie będzie podobne.
    jeżeli dom potrzebuje 40 kWh to tyle potrzebuje, nie ważne czy masz urządzenie 3,5kW czy 25kW zużycie będzie zbliżone
    Dziennik + komentarze mój komfort-owy
    136m2 , ogrzewanie nadmuchowe oparte na powietrznej PC
    Ściany: szkieletowe 15 wełny +5 styropianu, Podłoga: 12cm wełny, Poddasze 20cm wełny,
    Zużycie na cele CO średnia z 10 sezonów 2090kWh oraz około 0,5m3 drzewa na sezon
    PV 9,9kWp południe 30st

  6. #3006

    Domyślnie

    Trochę nie ogarniam tych pomp ciepła czasami

    Z jednej strony są pompy za 17-20k

    a z innej strony widzę takie za 5-6k

    https://allegro.pl/oferta/pompa-ciep...4kw-8650848381

    wiem, że jest tylko do CWU

    ale rodzi się pytanie: czy nie mogę mieć dwóch takich, jedna do CWU a druga podobna CO i wydzie taniej niż te zestawy po 20k? Pewne czegoś nie łapię bo laik jestem.

    chyba że to nie jest pompa ciepła brew temu co piszą?
    Ostatnio edytowane przez zergeling ; 24-01-2020 o 20:36

  7. #3007
    Banned
    kryzys

    Zarejestrowany
    Oct 2018
    Skąd
    K-K
    Kod pocztowy
    47-253
    Dzielnica
    Wieś
    Posty
    1.757

    Domyślnie

    To co podałeś w linku to jest bojler do ciepłej wody z pompą ciepła zamiast grzałek elektrycznych on powietrze czerpie z pomieszczenia , są tańsze np ariston hybrid , ale nawet z tego co w linku spokojnie można ogrzać jakąś kawalerkę przy odrobinie ogarnięcia , najtaniej jak na razie opłaca sie jako nową pc przerobienie z klimatyzatora i są firmy co to robią (klimatyzacja Katowice) a drugi wariant to zakup pompy ciepła typu monoblok w którym wszystko już jest a wystarczy tylko wpiąć dwie rur dopływ i odpływ z CO i grzeje .

  8. #3008

    Domyślnie

    Cytat Napisał kryzys Zobacz post
    To co podałeś w linku to jest bojler do ciepłej wody z pompą ciepła zamiast grzałek elektrycznych on powietrze czerpie z pomieszczenia , są tańsze np ariston hybrid , ale nawet z tego co w linku spokojnie można ogrzać jakąś kawalerkę przy odrobinie ogarnięcia , najtaniej jak na razie opłaca sie jako nową pc przerobienie z klimatyzatora i są firmy co to robią (klimatyzacja Katowice) a drugi wariant to zakup pompy ciepła typu monoblok w którym wszystko już jest a wystarczy tylko wpiąć dwie rur dopływ i odpływ z CO i grzeje .
    ten ariston hybrid to chyba trochę mały bo z tego co widzę w internecie do 100L, ile to czasu potrzebuje żeby ponownie zagrzać 100L pompą ciepła wbudowaną?

    są jakieś wady przeróbek klimatyzatora (klimatyzacja Katowice) o których się nie mówi? Ile to kosztuje?

  9. #3009

    Domyślnie



    Nie wiem nic o subskrypcjach i tych pozytywnych opiniach, nawet jeśli takowe są to nie siedzę w temacie, zamiast atakować to możesz ewentualnie podesłać jakieś referencje, aczkolwiek oglądalność na youtube to nie jest dla mnie referencja.

    Doświadczenie zerowe, dopiero zbieram informacje.

    Aczkolwiek na tyle co poczytałem to 100L zbiornik to jeden prysznic może większość z tego zużyć ciekawi mnie co w sytuacji jak dwie osoby po sobie wezmą prysznic? A ja zapotrzebowanie mam na 2+2 (aktualnie +1 ale będzie 2) .

    No i pamiętaj nie ma głupich pytań są natomiast głupie odpowiedzi.

  10. #3010
    STAŁY BYWALEC (min. 300) Avatar Pitrekkk
    Zarejestrowany
    Nov 2015
    Kod pocztowy
    42-200
    Posty
    337

    Domyślnie

    Przekleje z innego, bo nie chca odpowiedziec, a ze tu sie ost. udzielalem to moze akurat.

    "Od wtorku chodzi rekuperator Theesla Green 200 HP. W rurach zapewne jest/byla woda bo bylo grzane, a anemostaty nie zamkniete. Rury docieplone 20cm dobrej welny(dopiero w te srode) samo reku stoi w pomieszczeniu gdzie jest 15 stopni. Poki co od wtorku do teraz temperatura na nawiewie wzrosla o 2 stopnie(od wczoraj specjalnie nie drgnelo). Normalne, ma to trwac z tydzien, dwa zanim nie bedzie dmuchac zimnem?(nawiew 11.3, wywiew 14)"

    Ps. Dzis rano na nawiewie z 10 stopni. Co klima nagrzeje, to reku wyciaga i wdmuchuje zimne.

    Jak u was to wyglądało.

  11. #3011
    SYMPATYK FORUM (min. 10)
    klew

    Zarejestrowany
    Jan 2017
    Skąd
    Wrocław
    Kod pocztowy
    54-110
    Posty
    96

    Domyślnie

    Cytat Napisał Pitrekkk Zobacz post
    Przekleje z innego, bo nie chca odpowiedziec, a ze tu sie ost. udzielalem to moze akurat.

    "Od wtorku chodzi rekuperator Theesla Green 200 HP. W rurach zapewne jest/byla woda bo bylo grzane, a anemostaty nie zamkniete. Rury docieplone 20cm dobrej welny(dopiero w te srode) samo reku stoi w pomieszczeniu gdzie jest 15 stopni. Poki co od wtorku do teraz temperatura na nawiewie wzrosla o 2 stopnie(od wczoraj specjalnie nie drgnelo). Normalne, ma to trwac z tydzien, dwa zanim nie bedzie dmuchac zimnem?(nawiew 11.3, wywiew 14)"

    Ps. Dzis rano na nawiewie z 10 stopni. Co klima nagrzeje, to reku wyciaga i wdmuchuje zimne.

    Jak u was to wyglądało.
    U mnie tak to wygląda: link

  12. #3012
    ELITA FORUM (min. 1000) Avatar 1igor1
    Zarejestrowany
    Sep 2005
    Skąd
    Pszczyna
    Posty
    1.335
    Wpisy w Dziennikach Budowy
    1

    Domyślnie

    Cytat Napisał Pitrekkk Zobacz post
    Przekleje z innego, bo nie chca odpowiedziec, a ze tu sie ost. udzielalem to moze akurat.

    "Od wtorku chodzi rekuperator Theesla Green 200 HP. W rurach zapewne jest/byla woda bo bylo grzane, a anemostaty nie zamkniete. Rury docieplone 20cm dobrej welny(dopiero w te srode) samo reku stoi w pomieszczeniu gdzie jest 15 stopni. Poki co od wtorku do teraz temperatura na nawiewie wzrosla o 2 stopnie(od wczoraj specjalnie nie drgnelo). Normalne, ma to trwac z tydzien, dwa zanim nie bedzie dmuchac zimnem?(nawiew 11.3, wywiew 14)"

    Ps. Dzis rano na nawiewie z 10 stopni. Co klima nagrzeje, to reku wyciaga i wdmuchuje zimne.

    Jak u was to wyglądało.
    sprawdź czy nie masz brudnych filtrów ( w rekuperatorze, na czerpni ta siateczka), bo też dają taki objaw
    Dziennik + komentarze mój komfort-owy
    136m2 , ogrzewanie nadmuchowe oparte na powietrznej PC
    Ściany: szkieletowe 15 wełny +5 styropianu, Podłoga: 12cm wełny, Poddasze 20cm wełny,
    Zużycie na cele CO średnia z 10 sezonów 2090kWh oraz około 0,5m3 drzewa na sezon
    PV 9,9kWp południe 30st

  13. #3013
    STAŁY BYWALEC (min. 300) Avatar Pitrekkk
    Zarejestrowany
    Nov 2015
    Kod pocztowy
    42-200
    Posty
    337

    Domyślnie

    Sprawdzone, są czyste.

    Dziś kolejny dzień grzeje mocniej i wentylatory w reku na 80%. Zobaczymy na ile sie zatrzyma.

  14. #3014
    STAŁY BYWALEC (min. 300) Avatar Pitrekkk
    Zarejestrowany
    Nov 2015
    Kod pocztowy
    42-200
    Posty
    337

    Domyślnie

    Póki co:

    Wywiew:16,9
    Nawiew:14,6
    Czerpnia:4,1

    Wentylatory na 30%

    W pomieszczeniach gdzie wyciąga około 19,5 stopnia.

  15. #3015
    SYMPATYK FORUM (min. 10)
    klew

    Zarejestrowany
    Jan 2017
    Skąd
    Wrocław
    Kod pocztowy
    54-110
    Posty
    96

    Domyślnie

    Cytat Napisał Pitrekkk Zobacz post
    Póki co:

    Wywiew:16,9
    Nawiew:14,6
    Czerpnia:4,1

    Wentylatory na 30%

    W pomieszczeniach gdzie wyciąga około 19,5 stopnia.
    Odzysk ciepła w reku jest ok. Natomiast masz 2,5 stopnia strat na dojściu do rekuperatora. Wg mnie to bardzo dużo.

  16. #3016
    STAŁY BYWALEC (min. 300) Avatar Pitrekkk
    Zarejestrowany
    Nov 2015
    Kod pocztowy
    42-200
    Posty
    337

    Domyślnie

    No wiem, duzo za dużo. Kanały na wyciągach nie są dlugie, bo w przedziale 3-4 metry. Welna jest ciepła jak i beton jak wsadziłem rękę by sprawdzić.

  17. #3017
    STAŁY BYWALEC (min. 300) Avatar Pitrekkk
    Zarejestrowany
    Nov 2015
    Kod pocztowy
    42-200
    Posty
    337

    Domyślnie

    Ps. Podbilem na 2h wentylatory w reku do 85%.

    Wywiew:18,8
    Nawiew:16,1
    Czerpnia:5,7

    1h stało j/w, no moze 0,1 stopien góra -dół.

    Po godzinie:

    Wywiew:17,6
    Nawiew:15,6
    Czerpnia:5,8

    Dzwoniłem do serwisanta z TG i bez mrugnięcia stwierdził ze słaba izolacja nad rurami.
    Z tym że czytałem inne tematy i przy podobnym ociepleniu lepsze wyniki uzyskiwali użytkownicy.

    No i sam już nie wiem.

  18. #3018
    SYMPATYK FORUM (min. 10)
    klew

    Zarejestrowany
    Jan 2017
    Skąd
    Wrocław
    Kod pocztowy
    54-110
    Posty
    96

    Domyślnie

    Cytat Napisał Pitrekkk Zobacz post
    Ps. Podbilem na 2h wentylatory w reku do 85%.
    Dzwoniłem do serwisanta z TG i bez mrugnięcia stwierdził ze słaba izolacja nad rurami.
    Z tym że czytałem inne tematy i przy podobnym ociepleniu lepsze wyniki uzyskiwali użytkownicy.

    No i sam już nie wiem.
    Tu nie ma co do TG dzwonić, bo rekuperator na wejściu dostaje już wychłodzone powietrze.

    A sprawdzałeś temperaturę powietrza pod sufitem we wszystkich pomieszczeniach gdzie masz wyciąg? Może masz jakieś pomieszczenie, które jest chłodne?
    Mierzyłęś temperaturę powietrza przy anemostatach wywiewnych?

  19. #3019
    STAŁY BYWALEC (min. 300) Avatar Pitrekkk
    Zarejestrowany
    Nov 2015
    Kod pocztowy
    42-200
    Posty
    337

    Domyślnie

    Jest jedno pomieszczenie ktore jest chłodne(wiatrołap) dlatego przykrecilem anemostat zeby plus-minus we wszystkch była zbliżona temperatura

    Tak mierzyłem temp pod sufitem:
    Kuchnia i spiżarnia w granicach 20.5, łazienka 19.5. W tym wiatrołapie jest 16.

  20. #3020
    SYMPATYK FORUM (min. 10)
    Iros91

    Zarejestrowany
    Jun 2019
    Skąd
    Kiełpino
    Kod pocztowy
    83-307
    Posty
    94

    Domyślnie

    Witam, widzę tu jakaś przerwę.
    Jak tam sprawdzają się klimatyzacje do ogrzewania?
    Warto brać pod uwagę produkty firmy Haier z serii Duct?

Strona 151 z 304

Tagi dla tego tematu

Zwiń / Rozwiń Uprawnienia

  • Nie możesz zakładać nowych tematów
  • Nie możesz pisać wiadomości
  • Nie możesz dodawać załączników
  • Nie możesz edytować swoich postów
  •  
  • BB Code jest aktywny(e)
  • Emotikonyaktywny(e)
  • [IMG] kod jest aktywny(e)
  • [VIDEO] code is aktywny(e)
  • HTML kod jest wyłączony