dostępne w wersji mobilnej muratordom.pl na Facebooku muratordom.pl na Google+
Strona 160 z 304
Pokaż wyniki od 3.181 do 3.200 z 6061
  1. #3181

    Domyślnie

    Cytat Napisał kulibob Zobacz post
    To fajnie. Opomiarowałeś go? Ja prawie cały maj niestety grzeje. Siedzenie na gatkach kosztuje. Jak narazie za cały maj z małą dozą chłodzenia wciągną prawie 60kWh. Sprawdz czy działa wifi bo mi pierdolnika nie założyli i musiałem reklamować.
    Ja włączam moją, by nie zardzewiała.
    Czasem zapomnę wyłączyć, no bo grzeje podłogówkę.
    Stąd mi licznik nabija. Ze 2-3 kWh niepotrzebnie.
    Za maj 11,6kWh.
    Większość z tego, no bo było jednak zimno.
    Ostatnio edytowane przez klaudiusz_x ; 24-05-2020 o 19:58
    CO:Kocioł elektryczny 6kW + tania PC PW 8kW
    PV 9kWp na gruncie na starych zasadach.
    Ściany: protherma z perlitem+silikat drążony 24cm + 20cm eps 033 Piwnica bloczki betonowe+styrodur 10cm pod ziemią i 10cm eps 033 nad. Podłoga parter: 20cm eps 035+anhydrytowe wylewki parter z poddaszem 125m2.
    Poddasze skosy 35cm 037, jętki 15cm 039.

  2. #3182
    REKORDZISTA FORUM (10 tysięcy postów!) FORUMOWICZ WIELKI SERCEM
    gawel

    Zarejestrowany
    Feb 2003
    Posty
    10.265

    Domyślnie

    Cytat Napisał klaudiusz_x Zobacz post
    Tak, możesz.
    Wrzuć w googla emulator android na windowsa.
    Jest kilka w miarę sensownych.
    PS.
    Nie wiem, którą wersję andka emulują obecnie.
    Miej to na uwadze.
    zrobiłem i sory ale na zkomunikowaniu splita z aplikacją poleglem, bo zeskanowac kodu się nie dało a inne sposoby zawiodły

  3. #3183

    Domyślnie

    Cytat Napisał gawel Zobacz post
    zrobiłem i sory ale na zkomunikowaniu splita z aplikacją poleglem, bo zeskanowac kodu się nie dało a inne sposoby zawiodły
    W mojej jest dedykowana aplikacja.
    Można pobrać ze strony google play.
    Nie jest potrzebny kod QR, normalnie ją wyszukuje po nazwie.
    Tak sprawdź. Po nazwie.
    Tej samej, co masz w telefonie.
    Można wejść z pc na sklep googla i ściągnąć apkę z rozszerzeniem apk.
    Wtedy w symulatorze, wskazujesz tę apkę.apk, którą pobrałeś na komputer z ich sklepu.
    Ostatnio edytowane przez klaudiusz_x ; 24-05-2020 o 21:19
    CO:Kocioł elektryczny 6kW + tania PC PW 8kW
    PV 9kWp na gruncie na starych zasadach.
    Ściany: protherma z perlitem+silikat drążony 24cm + 20cm eps 033 Piwnica bloczki betonowe+styrodur 10cm pod ziemią i 10cm eps 033 nad. Podłoga parter: 20cm eps 035+anhydrytowe wylewki parter z poddaszem 125m2.
    Poddasze skosy 35cm 037, jętki 15cm 039.

  4. #3184
    REKORDZISTA FORUM (10 tysięcy postów!) FORUMOWICZ WIELKI SERCEM
    gawel

    Zarejestrowany
    Feb 2003
    Posty
    10.265

    Domyślnie

    Cytat Napisał klaudiusz_x Zobacz post
    W mojej jest dedykowana aplikacja.
    Można pobrać ze strony google play.
    Nie jest potrzebny kod QR, normalnie ją wyszukuje po nazwie.
    Tak sprawdź. Po nazwie.
    Tej samej, co masz w telefonie.
    Można wejść z pc na sklep googla i ściągnąć apkę z rozszerzeniem apk.
    Wtedy w symulatorze, wskazujesz tę apkę.apk, którą pobrałeś na komputer z ich sklepu.
    możesz wziąć ogrzewanie elektryczne + niedrogą fotowoltaikę wtedy ep wyjdzie korzystne, nie mówię tu o 100% bilansowania zuzycia prądu PV ale np 60% tyle finansowo jest jak najbardziej ok przy obecnym dofinansowaniu.

    Załącznik 444456

  5. #3185

    Domyślnie

    Cytat Napisał gawel Zobacz post
    możesz wziąć ogrzewanie elektryczne + niedrogą fotowoltaikę wtedy ep wyjdzie korzystne, nie mówię tu o 100% bilansowania zuzycia prądu PV ale np 60% tyle finansowo jest jak najbardziej ok przy obecnym dofinansowaniu.

    Załącznik 444456
    To do mnie?
    Mi się pv nie opłaca, bo Tauron rozlicza proporcjonalnie.
    9k kWh za 2900zł z faktur.
    Później drożej o 20%, ale nadal nieopłacalne.
    Mogę zmienić dostawcę, będę miał jeszcze taniej niż obecnie.
    CO:Kocioł elektryczny 6kW + tania PC PW 8kW
    PV 9kWp na gruncie na starych zasadach.
    Ściany: protherma z perlitem+silikat drążony 24cm + 20cm eps 033 Piwnica bloczki betonowe+styrodur 10cm pod ziemią i 10cm eps 033 nad. Podłoga parter: 20cm eps 035+anhydrytowe wylewki parter z poddaszem 125m2.
    Poddasze skosy 35cm 037, jętki 15cm 039.

  6. #3186
    ELITA FORUM (min. 1000) Avatar vr5
    Zarejestrowany
    Nov 2017
    Skąd
    Sosnowiec
    Kod pocztowy
    41-200
    Posty
    2.492

    Domyślnie

    Cytat Napisał klaudiusz_x Zobacz post
    To do mnie?
    Mi się pv nie opłaca, bo Tauron rozlicza proporcjonalnie.
    9k kWh za 2900zł z faktur.
    Później drożej o 20%, ale nadal nieopłacalne.
    Mogę zmienić dostawcę, będę miał jeszcze taniej niż obecnie.
    Może kiedyś to się zmieni. Podobno mają być wszyscy w kraju rozliczani jednakowo. Ministerstwo Klimatu opublikowało projekty rozporządzeń mających doprecyzować zasady współpracy prosumentów z zakładami energetycznymi. Jak na razie jest "pod górkę".
    Ogrzewanie: Bez węgla. Gaz z rury, 4 klimy. PC PW 8,0 kW (Daikin Altherma na R32).

  7. #3187
    REKORDZISTA FORUM (10 tysięcy postów!) FORUMOWICZ WIELKI SERCEM
    gawel

    Zarejestrowany
    Feb 2003
    Posty
    10.265

    Domyślnie

    Cytat Napisał vr5 Zobacz post
    Może kiedyś to się zmieni. Podobno mają być wszyscy w kraju rozliczani jednakowo. Ministerstwo Klimatu opublikowało projekty rozporządzeń mających doprecyzować zasady współpracy prosumentów z zakładami energetycznymi. Jak na razie jest "pod górkę".
    Kuźwa ministerstwo klimatu nie wiem czemu ale kojarzy mi się z ministerstwem magii ...

  8. #3188
    OLIMP FORUM - oświecona góra rankingu... Avatar SUSPENSER
    Zarejestrowany
    Sep 2006
    Skąd
    Miłoszyce
    Kod pocztowy
    55-220
    Posty
    7.106

    Domyślnie

    Cytat Napisał Marek.M Zobacz post
    Ale w domu to raczej wilgotność wiele się nie zmienia, maks 10%, a to niewiele zmienia w temp. odczuwalnej
    Zimą miałem 20-30% w gabinecie, obecnie 48% więc jednak bardziej się zmienia niż o 10%.
    Jeśli się ze mną nie zgodzisz i przekonasz mnie argumentami do zmiany poglądu będę Ci wdzięczny za wyprowadzenie z błędu

  9. #3189

    Domyślnie

    Cytat Napisał SUSPENSER Zobacz post
    Zimą miałem 20-30% w gabinecie, obecnie 48% więc jednak bardziej się zmienia niż o 10%.
    No u mnie aż tyle się nie zmienia. Bardziej chodziło mi o krótki okres czasu, ale może rzeczywiście w nowszych domach, gdzie jest najczęściej sucho, to może wahania są większe.

  10. #3190

    Domyślnie

    Jakieś jaja są...
    Były u mnie już dwie ekipy wycenić montażu 2 klimatyzatorów, każda z nich mówiła że to oni montowali klimatyzator w sklepie w mojej miejscowości (sklep znajduje się dwa domy dalej).

  11. #3191
    ELITA FORUM (min. 1000) Avatar 1igor1
    Zarejestrowany
    Sep 2005
    Skąd
    Pszczyna
    Posty
    1.335
    Wpisy w Dziennikach Budowy
    1

    Domyślnie

    Uczciwi wykonawcy nie ma co, ciekawe czy chociaż jedna z tych ekip faktycznie go montowała
    Dziennik + komentarze mój komfort-owy
    136m2 , ogrzewanie nadmuchowe oparte na powietrznej PC
    Ściany: szkieletowe 15 wełny +5 styropianu, Podłoga: 12cm wełny, Poddasze 20cm wełny,
    Zużycie na cele CO średnia z 10 sezonów 2090kWh oraz około 0,5m3 drzewa na sezon
    PV 9,9kWp południe 30st

  12. #3192
    REKORDZISTA FORUM (10 tysięcy postów!) NAJLEPSZY DORADCA NA TYM FORUM!!! Avatar Kaizen
    Zarejestrowany
    Jun 2014
    Kod pocztowy
    05-540
    Posty
    24.289
    Wpisy w Dziennikach Budowy
    155

    Domyślnie

    Cytat Napisał oriong Zobacz post
    Były u mnie już dwie ekipy wycenić montażu 2 klimatyzatorów, każda z nich mówiła że to oni montowali klimatyzator w sklepie w mojej miejscowości (sklep znajduje się dwa domy dalej).
    A tylko jedna klima jest w tym sklepie?

  13. #3193

    Domyślnie

    W sklepie znajduje się jeden klimatyzator.
    Już wiem.
    1. Najpierw przyjechał gość. Bez ceregieli powiedział montujemy tu i tu za tyle (5 500 zł - 2 sztuki). Zero pytań. Jak zapytałem jakie klimatyzatory, jakie modele?, to lekko się zaciął i powiedział że wyśle mi SMS. Do tej pory czekam na SMS. - to on montował w sklepie (jest naklejka na klimatyzatorze).
    2. Następna ekipa wydawała się ok, ale niestety oni właśnie się podszyli pod czyjąś pracę. Nie wystawiają faktury, cena atrakcyjna. Zdziwili się że chcę aby długość łącza między jednostkami wewnętrzną, a zewnętrzną była przynajmniej 3 m i aby użyli kleju do montażu kielichów (była o tym mowa w tym wątku). - skreśliłem ich ze względu na to że się podszywają pod czyjąś pracę.
    Kurcze, gdyby nie problem z kupnem klimatyzatorów to chyba bym sam zamontował. Pompę próżniową mam dwustopniową - wykorzystywałem ją w innym projekcie z żywicą epoksydową (zrobiłem sobie stół).

  14. #3194
    Banned
    kryzys

    Zarejestrowany
    Oct 2018
    Skąd
    K-K
    Kod pocztowy
    47-253
    Dzielnica
    Wieś
    Posty
    1.757

    Domyślnie

    Ale przecież możesz sobie kupić , sporo jest ogłoszeń z klimami do samodzielnego podłączenia , tam już jest próżnia czynnik i tylko po skręceniu wszystkiego do kupy otwierasz zaworki i tyle , jedni żądają świstka niby od tego co miałby to łączyć inni to olewają i na 8 % WAT ci to sprzeda .

  15. #3195
    ELITA FORUM (min. 1000) Avatar 1igor1
    Zarejestrowany
    Sep 2005
    Skąd
    Pszczyna
    Posty
    1.335
    Wpisy w Dziennikach Budowy
    1

    Domyślnie

    Cytat Napisał oriong Zobacz post
    W sklepie znajduje się jeden klimatyzator.
    i aby użyli kleju do montażu kielichów (była o tym mowa w tym wątku). - ł).
    odradzam używanie kleju, klej używają tylko ci co się nie znają na robocie lub nie umieją zrobić dobrze kielichów,
    Dziennik + komentarze mój komfort-owy
    136m2 , ogrzewanie nadmuchowe oparte na powietrznej PC
    Ściany: szkieletowe 15 wełny +5 styropianu, Podłoga: 12cm wełny, Poddasze 20cm wełny,
    Zużycie na cele CO średnia z 10 sezonów 2090kWh oraz około 0,5m3 drzewa na sezon
    PV 9,9kWp południe 30st

  16. #3196
    REKORDZISTA FORUM (10 tysięcy postów!) FORUMOWICZ WIELKI SERCEM
    gawel

    Zarejestrowany
    Feb 2003
    Posty
    10.265

    Domyślnie

    No powoli dochodzę że tak powiem do ładu z ustawieniami i jak na razie takie wnioski, niektórzy już o nich wspominali więc to jest potwierdzenie a niektóre nie:
    1) precyzyjnie jest używać termostatu z pilota, po różnych ustawieniach jest na wysokości 80cm w rogu salonu ok pół metra od fixa balkonowego.
    2) rozkrok temperaturowy pomiędzy termometrem elektronicznym a pilotem kaisai jest 1,5 st C w momencie odpalenia klimy ustawionej na 21 st na pilocie było 20, na termometrze obok 21,5 na zewnątrz czyli tzw. polu +8,9.
    3) testowałem z ustawieniem temperatury na 22 st C i grzeje do 24,5 to jst dla mnie za gorąco, można zdechnąć oczy wysychają i skrzypią.
    4) jestem pozytywnie zaskoczony równomiernością rozchodzenia sie ciepła jest tyle samo co w salonie może o jakieś 0,4 st mniej'
    5) Generalnie mam cieplej o co najmniej stopień niż miałem i komfort jest niezaprzeczalny.Zobaczymy co będzie przy niższych temperaturach na jesieni i zimą.

  17. #3197
    REKORDZISTA FORUM (10 tysięcy postów!) FORUMOWICZ WIELKI SERCEM
    gawel

    Zarejestrowany
    Feb 2003
    Posty
    10.265

    Domyślnie

    Cytat Napisał 1igor1 Zobacz post
    odradzam używanie kleju, klej używają tylko ci co się nie znają na robocie lub nie umieją zrobić dobrze kielichów,
    też mi się tak wydaje, jaki sens ma robie połączeń kielichowych czy stożkowych skoro nie ma tam ani uszczelek ani kleju tym bardziej , to byłby przerost formy nad treścią.

  18. #3198
    Banned
    kryzys

    Zarejestrowany
    Oct 2018
    Skąd
    K-K
    Kod pocztowy
    47-253
    Dzielnica
    Wieś
    Posty
    1.757

    Domyślnie

    Ale o tych kielichach już było dawno gadane że czynnik ucieka ale latami a nie tygodniami czy dniami , on potrafi 5 lat powoli schodzić dlatego dodatkowo daje się klej i spokój raz na zawsze ale to też furtka dla instalatorów aby tego kleju nie dawać bo go trzeba kiedyś będzie wezwać no bo przecież słabo grzeje czy tam schładza .

  19. #3199
    OLIMP FORUM - oświecona góra rankingu... Avatar SUSPENSER
    Zarejestrowany
    Sep 2006
    Skąd
    Miłoszyce
    Kod pocztowy
    55-220
    Posty
    7.106

    Domyślnie

    Ja tu widzę sens bo kiedyś zajmowałem się klejami i uszczelniaczami - zresztą poczytaj tu:

    https://www.otech.pl/ciemna-strona-branzy-klimatyzacji/
    Jeśli się ze mną nie zgodzisz i przekonasz mnie argumentami do zmiany poglądu będę Ci wdzięczny za wyprowadzenie z błędu

  20. #3200
    REKORDZISTA FORUM (10 tysięcy postów!) NAJLEPSZY DORADCA NA TYM FORUM!!! Avatar Kaizen
    Zarejestrowany
    Jun 2014
    Kod pocztowy
    05-540
    Posty
    24.289
    Wpisy w Dziennikach Budowy
    155

    Domyślnie

    Cytat Napisał kryzys Zobacz post
    Ale o tych kielichach już było dawno gadane że czynnik ucieka ale latami a nie tygodniami czy dniami , on potrafi 5 lat powoli schodzić dlatego dodatkowo daje się klej i spokój raz na zawsze ale to też furtka dla instalatorów aby tego kleju nie dawać bo go trzeba kiedyś będzie wezwać no bo przecież słabo grzeje czy tam schładza .
    Dziwne. Jedna klima chodzi mi bez dobijania 9 czy 10 lat. Druga 7. Bez kleju.

Strona 160 z 304

Tagi dla tego tematu

Zwiń / Rozwiń Uprawnienia

  • Nie możesz zakładać nowych tematów
  • Nie możesz pisać wiadomości
  • Nie możesz dodawać załączników
  • Nie możesz edytować swoich postów
  •  
  • BB Code jest aktywny(e)
  • Emotikonyaktywny(e)
  • [IMG] kod jest aktywny(e)
  • [VIDEO] code is aktywny(e)
  • HTML kod jest wyłączony