dostępne w wersji mobilnej muratordom.pl na Facebooku muratordom.pl na Google+
Strona 198 z 304
Pokaż wyniki od 3.941 do 3.960 z 6061
  1. #3941

    Domyślnie

    Cytat Napisał rafalm81 Zobacz post
    Kaszpir, budynek stosunkowo nowy bo 2014 rok. deweloperka więc i grawitacja
    No to zwróć uwagę, że Twoja ma 120W mocy przy wydajności 600W. Teoretycznie moja przy takiej mocy daje wyraźnie więcej ciepła, tyle że nie chce chodzić na takich obrotach
    Ja bym do końca nie ufał w to co ludzie piszą , bo często okazuje się że ten któremu klima dużo zużywa ma w domu 24 stopnie a ten któremu mało ma 20 stopni

    U nas domu mamy około 23 stopnie. Jak działała klima to też ustawiona na 23 stopnie .
    Czym wyższa temp w domu tym wyższe zużycie energii ...

    Moja klima była kupiona do chłodzenia . Grzanie mnie nie interesowało bo wolę ogrzewanie podłogowe, ale z ciekawości chwilę grzałem , a że mam opomiarowaną pompę więc widziałem ile zużywa
    Nowoczesna stodoła w leśnej dziczy + komentarze
    Zużycie prądu LG Therma V 9KW

    Dom parterowy 117 m2 pow. użytkowej . Powierzchnia ogrzewana w całości podłogówką. 117 m2, . Ściany silikat 18 - 22 cm grafit , płyta fundamentowa z (15cm EPS200 + 10cm EPS100) ,duże przeszklenia, strop ocieplony celuoza Termofloc 40cm . Pompa LG Therma V 9KW.

  2. #3942

    Domyślnie

    Moja pc, przy obecnych temperaturach, schodzi do lekko ponad 1000W (później taktuje, nie schodząc z poborem prądu), mimo, że moc minimalną ma chyba 650 lub 700W.
    Ustawiona na auto.
    Jeśli się trochę ochłodzi, to wtedy jest to te 800W, a nawet lekko ponad 700, choć rzadko.
    A widziałem nawet poniżej 700.
    Mogę ustawić prędkość wentylatora jednostki zewnętrznej na małą, wtedy idzie na minimum, ale ma w okienku południowym problem z dojściem do zadanej na wyjściu.
    Więc lecę na auto i się nie przejmuję.
    Z klimą, pewnie jest podobnie.
    Ostatnio edytowane przez klaudiusz_x ; 18-11-2021 o 21:34
    CO:Kocioł elektryczny 6kW + tania PC PW 8kW
    PV 9kWp na gruncie na starych zasadach.
    Ściany: protherma z perlitem+silikat drążony 24cm + 20cm eps 033 Piwnica bloczki betonowe+styrodur 10cm pod ziemią i 10cm eps 033 nad. Podłoga parter: 20cm eps 035+anhydrytowe wylewki parter z poddaszem 125m2.
    Poddasze skosy 35cm 037, jętki 15cm 039.

  3. #3943
    FORUMOWICZ to brzmi dumnie (min. 100)
    rafalm81

    Zarejestrowany
    Dec 2016
    Skąd
    Wołomin
    Kod pocztowy
    05-200
    Posty
    220

    Domyślnie

    Barlinek
    Przy temperaturach 6-8* startuje w trybie grzanie tak:
    auto - 1400-1600W
    1 bieg - ok 1200W
    nastawa na klimie 21*, dla mnie w zupełności wystarczająca (obok położyłem rtęciowy i pokazuje 22*)

    kaszpir
    Ja również zakładałem klimę z myślą o chłodzeniu. Mam 6m2 okien na stronie południowej i po tym lecie stwierdziłem że dłużej tak być nie może. Dochodziło u mnie do 32* wewnątrz. Nie dało się spać ani żyć normalnie, tym bardziej że należę do osób raczej zimnolubnych. A przy okazji stwierdziłem, że dołożę drugie tyle żeby sobie pogrzać klimą, bo słyszałem właśnie że jest opłacalne i w ogóle chciałem sprawdzić na własnej skórze. Dlatego wziąłem coś podobno dobrego, a sprawdzając parametry konkurencyjnych, uznałem że ten Gree ma najlepszy stosunek ceny do parametrów w klasie A+++. Znajomy monter stwierdził, iż mimo że to chińczyk to daje na Prestige 7 lat gwarancji, a on sam długo już je zakłada i nie ma z nimi żadnych problemów. To mnie przekonało
    W domu mam grzejniki oraz podłogówkę w kuchni, przedpokoju i łazience. Przy klimie brakuje mi tak naprawdę tylko podłogi w łazience (w zasadzie to żonie). Teraz tak naprawdę nie ma jeszcze zimy więc pozwalam sobie na testowanie różnych kombinacji, ale już widzę że zmienię taryfę na G12 i w tanich godzinach będzie latała klima, w drogich temperatury będzie pilnował piec. Sterowniki są do wszystkiego więc wystarczy tylko odpowiednio zsynchronizować temperatury na nich i wszyscy w domu powinni być zadowoleni

    klaudiusz
    To moja 3,5 kW A+++ bierze obecnie minimalnie mniej niż Twoja 7kW)))


    Ale do rzeczy, dalej walczę z klimą i chyba zaczyna iść w dobrą stronę. Zaczynam zauważać racjonalną modulację. Po 22 godzinach w sumie ciągłego grzania, komfort jest już naprawdę przyzwoity. Widać miejsce pilota jest mega istotne
    - Nastawa 21*
    - grzanie
    - minimalny bieg (auto zapewne jeszcze będę szerzej sobie testował)
    - stosunkowo ciepły dzień 6-8*
    Przez pierwsze 12 godzin leciała z mocą ok 1,1kW. Później zaczęła schodzić na 800-900W i od jakichś 6 godzin utrzymuje 600-620W. WOW, pobiła tygodniowy rekord)) Przylukałem w pewnym momencie nawet poniżej 590W, ale temperatura zaczęła się obniżać (o 0,2*) i wróciła do poziomu 620W. Nie wiem kiedy skończy i ile zajmie jej jeszcze to dogrzanie, ale i tak przypuszczam że dużo niżej nie zejdzie. Jeśli nie, spróbuję na auto, może tam będzie jakoś sprawniej modulowało. Pożyjemy, zobaczymy

    Acha, przez te 22 godziny zeżarła 19,5kW
    Ostatnio edytowane przez rafalm81 ; 19-11-2021 o 00:08

  4. #3944

    Domyślnie

    Cytat Napisał rafalm81 Zobacz post

    kaszpir
    Ja również zakładałem klimę z myślą o chłodzeniu. Mam 6m2 okien na stronie południowej i po tym lecie stwierdziłem że dłużej tak być nie może. Dochodziło u mnie do 32* wewnątrz. Nie dało się spać ani żyć normalnie, tym bardziej że należę do osób raczej zimnolubnych. A przy okazji stwierdziłem, że dołożę drugie tyle żeby sobie pogrzać klimą, bo słyszałem właśnie że jest opłacalne i w ogóle chciałem sprawdzić na własnej skórze. Dlatego wziąłem coś podobno dobrego, a sprawdzając parametry konkurencyjnych, uznałem że ten Gree ma najlepszy stosunek ceny do parametrów w klasie A+++. Znajomy monter stwierdził, iż mimo że to chińczyk to daje na Prestige 7 lat gwarancji, a on sam długo już je zakłada i nie ma z nimi żadnych problemów. To mnie przekonało
    W domu mam grzejniki oraz podłogówkę w kuchni, przedpokoju i łazience. Przy klimie brakuje mi tak naprawdę tylko podłogi w łazience (w zasadzie to żonie). Teraz tak naprawdę nie ma jeszcze zimy więc pozwalam sobie na testowanie różnych kombinacji, ale już widzę że zmienię taryfę na G12 i w tanich godzinach będzie latała klima, w drogich temperatury będzie pilnował piec. Sterowniki są do wszystkiego więc wystarczy tylko odpowiednio zsynchronizować temperatury na nich i wszyscy w domu powinni być zadowoleni

    klaudiusz
    To moja 3,5 kW A+++ bierze obecnie minimalnie mniej niż Twoja 7kW)))


    Ale do rzeczy, dalej walczę z klimą i chyba zaczyna iść w dobrą stronę. Zaczynam zauważać racjonalną modulację. Po 22 godzinach w sumie ciągłego grzania, komfort jest już naprawdę przyzwoity. Widać miejsce pilota jest mega istotne
    - Nastawa 21*
    - grzanie
    - minimalny bieg (auto zapewne jeszcze będę szerzej sobie testował)
    - stosunkowo ciepły dzień 6-8*
    Przez pierwsze 12 godzin leciała z mocą ok 1,1kW. Później zaczęła schodzić na 800-900W i od jakichś 6 godzin utrzymuje 600-620W. WOW, pobiła tygodniowy rekord)) Przylukałem w pewnym momencie nawet poniżej 590W, ale temperatura zaczęła się obniżać (o 0,2*) i wróciła do poziomu 620W. Nie wiem kiedy skończy i ile zajmie jej jeszcze to dogrzanie, ale i tak przypuszczam że dużo niżej nie zejdzie. Jeśli nie, spróbuję na auto, może tam będzie jakoś sprawniej modulowało. Pożyjemy, zobaczymy

    Acha, przez te 22 godziny zeżarła 19,5kW

    Nie wiem jaki masz dokładnie dom , ale jak testowałem w październiku klimę to zużywała mi około 5-8KW na dzień grzejąc do około 23 stopni.
    W większości działała nonstop i brała około 300W.

    W domu mam ponad 30m2 przeszkleń , prawie wszystko od południa. W salonie około 18m2 na samo południe.
    Tyle że ja jestem ciepłolubny , więc i grzeje do wyższych temp.

    Grzenie czasowe klimą to niezbyt dobry pomysł, bo klima nie zakulmuluje ci ciepła , bo grzeje samo powietrze. Jak wyłączysz grzanie to szybko to ciepło zniknie.
    Takie "uroki" ogrzeewania nadmuchwego , że szybko się nagrzewa i .. szybko wychładza.

    Ja wyłączyłem grzanie klimą , bo stwierdziłem że zbliżone zużycie energii mam przy pompie ciepła PW a komfort termicznie nieporównywalnie lepszy (dogrzane 100% całego domu do jednakowej temp i ciepłe podłogi).
    Pompa PW 9KW schodzi mi do 600W i tyle przez większość czasu pobiera , tyle że przy pompie PW mam akumulację i nie ma potrzeby grzania cały czas.

  5. #3945
    FORUMOWICZ to brzmi dumnie (min. 100)
    rafalm81

    Zarejestrowany
    Dec 2016
    Skąd
    Wołomin
    Kod pocztowy
    05-200
    Posty
    220

    Domyślnie

    Przyznam szczerze że i mnie przeraża, ale widzę światełko w tunelu
    Nie wyłączyła się przez całą noc, biorąc średnio ok 620W (wczoraj było to ponad 1,1kW) a temperatura ścian zaczyna zbliżać się do zadanej. Wyraźnie poprawiła się sytuacja w sąsiednich pokojach. Nie wiem ile jeszcze będzie ładował w te mury, ale mam nadzieję że dzisiaj zakończy. Bardziej interesuje mnie późniejsza modulacja i minimalny pobór
    Przez niecałe 8 godzin pobrała 4,8kW
    Z drugiej strony, te mury to zajeb..ty magazyn. Ładuje drugą dobę niemałą mocą, a ściany podniosły się o jakieś 0,7*C. Może powinienem zrobić to gazem, może byłoby szybciej, choć nie wiem czy taniej. Ale nie spieszy mi się, dam jej popracować

  6. #3946
    FORUMOWICZ to brzmi dumnie (min. 100)
    rafalm81

    Zarejestrowany
    Dec 2016
    Skąd
    Wołomin
    Kod pocztowy
    05-200
    Posty
    220

    Domyślnie

    kaszpir
    to jest budynek 4-ro mieszkaniowy. Na dole sąsiad i z boku sąsiad przez ścianę 5,5m.
    85m2
    Porotherm 25cm
    styropian 15cm
    betonowy strop z wełną 25cm
    przeszklenia to prawie 24m2
    Na sam koszt ogrzewania również nie narzekam. Gazem wychodzi mi jakieś 1200 zł za cały rok. No ale jak już założyłem klimę do ogrzewania, to przynajmniej sprawdzę czy da sobie radę i za ile

  7. #3947
    DOMOWNIK FORUM (min. 500) Avatar Barliniak
    Zarejestrowany
    Jun 2015
    Skąd
    Barlinek
    Kod pocztowy
    74-320
    Posty
    539

    Domyślnie

    Wczoraj tak sobie "klikłem" na sprawdzenie klimy 5kW która jest na pierwszym piętrze (75m2) zamontowana .W pomieszczeniach było 22,5.Nastawiłem więc nadmuch w trybie auto a agregat w trybie grzania na 27st.Na dworze 6-7stopni dosyć wietrznie.Klima startuje po chwili z mocą poboru1900watt aby po kilku minutach zjechać do 1000w.Po około20 minutach obniżam temp. do 22 i klima zjeżdża do 16watt (szesnastu)tak to nie pomyłka.Z pompami ciepła monoblok z dwiema sprężarkami już się spotkałem ,ale to pompy o mocach rzędu 15kW ale czy w klimie gree o mocy 3,5kW jest podwójna sprężarka która by usprawiedliwiała tak duży pobór i czemu to ma służyć?Gdzie ta oszczedność?Raz ,że trzeba wydać kilka tyś na start przy klimie tej samej mocy ,dwa późniejsze większe zużycie choć trochę w to wątpię.Coś tam jest nie tak.Ciężko to stwierdzić online
    Ostatnio edytowane przez Barliniak ; 19-11-2021 o 09:42
    Defro bio slim 10 kw do ogrzania 150m . Klimy Rotenso Imoto 2,6/ 3,5 /5,3kW .PC do CWU Gorenje 300litrów.Dom czerwona cegła 44cm +10 styro/Poddasze 30cm wełny 0,33 /okna 3szybowe /grzejniki Purmo

  8. #3948

    Domyślnie

    Nie wiem co napisać ...

    W pomieszczeniu masz 22,5 stopnia. Ustawiasz klimę na 27 stopni , klima wchodzi na max moc aby jak najszybciej nagrzać a ty nagle zmieniasz nastawę na 5 stopni niższą i .... dziwisz się że sprężarka sie wyłączyła i klima weszła w stan czuwania i ... pobiera 16W.

    U mnie Gree w takim "stanie" pobiera 11W ..

    Nie wiem co to miało udowodnić ? Że twoja pompa w trybie czuwania z wyłączoną sprężarką pobiera 16W ?

    Bo jak czytam takie "testy" i podawane takie zużucia to nie dziwię się irytacji niektórych którzy myślą że klima będzie im pobierała 50-100W podczas pracy ...
    Nowoczesna stodoła w leśnej dziczy + komentarze
    Zużycie prądu LG Therma V 9KW

    Dom parterowy 117 m2 pow. użytkowej . Powierzchnia ogrzewana w całości podłogówką. 117 m2, . Ściany silikat 18 - 22 cm grafit , płyta fundamentowa z (15cm EPS200 + 10cm EPS100) ,duże przeszklenia, strop ocieplony celuoza Termofloc 40cm . Pompa LG Therma V 9KW.

  9. #3949
    DOMOWNIK FORUM (min. 500) Avatar Barliniak
    Zarejestrowany
    Jun 2015
    Skąd
    Barlinek
    Kod pocztowy
    74-320
    Posty
    539

    Domyślnie

    Cytat Napisał kaszpir007 Zobacz post
    Nie wiem co napisać ...

    W pomieszczeniu masz 22,5 stopnia. Ustawiasz klimę na 27 stopni , klima wchodzi na max moc aby jak najszybciej nagrzać a ty nagle zmieniasz nastawę na 5 stopni niższą i .... dziwisz się że sprężarka sie wyłączyła i klima weszła w stan czuwania i ... pobiera 16W.

    U mnie Gree w takim "stanie" pobiera 11W ..

    Nie wiem co to miało udowodnić ? Że twoja pompa w trybie czuwania z wyłączoną sprężarką pobiera 16W ?

    Bo jak czytam takie "testy" i podawane takie zużucia to nie dziwię się irytacji niektórych którzy myślą że klima będzie im pobierała 50-100W podczas pracy ...
    Nie mam nic do roboty tylko siedzieć w domu i testować klimę bo pan Kaszpir twierdzi ,że jak wyłączy klimę to mu w domciu szybko zimno się robi.Ściany domu w którym nie ma ogrzewania podłogowego też akumulują ciepło chyba ,że masz dom z kartonu albo pod klima siedzisz z której wydmuchuje 50 stopni i po wyłączeniu można odnieść takie wrażenie chłodu.Średnie zużycie przy nastawie 22 takiej 5kW wychodzi 350watt/h.Dużo???Większe znaczenie ma ile prądu łyknie całościowo na godzinę niż do ilu zmoduluje.Nie płacisz za prąd od modulacji tylko za zużyte kilowaty.Jeśli nie wiesz co napisać to nie pisz. Nie musisz produkować kolejnego kilkutysięcznego bezproduktywnego postu no chyba ,że od tego masz płacone.
    Defro bio slim 10 kw do ogrzania 150m . Klimy Rotenso Imoto 2,6/ 3,5 /5,3kW .PC do CWU Gorenje 300litrów.Dom czerwona cegła 44cm +10 styro/Poddasze 30cm wełny 0,33 /okna 3szybowe /grzejniki Purmo

  10. #3950
    FORUMOWICZ to brzmi dumnie (min. 100)
    rafalm81

    Zarejestrowany
    Dec 2016
    Skąd
    Wołomin
    Kod pocztowy
    05-200
    Posty
    220

    Domyślnie

    Barliniak
    Kaszpir ma rację. Wartość 16W jaką osiągasz to normalna rzecz przy nie działającej klimie. U mnie również jest 16. Grzana taca, kartel itp.

    Również co do modulacji nie mogę się z Tobą zgodzić. Jest to wbrew pozorom bardzo istotna rzecz, która w przypadku mojej klimy jak na razie mi się nie podoba i odbiega bardzo od parametrów technicznych z karty. Za bardzo. Poczekam jak dogrzeje bo nadal walczy - to już 37 godzin na minimalnych obrotach przy 600-650W.
    Oczywiście nie ma się co spuszczać przy różnicach rzędu 50 czy 100W, ale w moim przypadku to 300-400W w porównaniu do innych, tym bardziej że włożyłem nie małe pieniądze chcąc mieć sprzęt o bardzo dobrych parametrach grzejnych.

    Spróbuje wytłumaczyć o co mi chodzi w prosty sposób.
    1. Jeżeli nie będzie modulowała nisko, szybko przegrzeje pomieszczenie i wyłączy się, nie tworząc komfortu cieplnego. Szybko nastąpi ponowne uruchomienie biorące dużo W i cykl będzie się powtarzał tak bez przerwy. W ten właśnie sposób przez tydzień wychłodziłem sobie chałupę, przede wszystkim pomieszczenia poboczne, do których nie zdążyło dolecieć ciepłe powietrze (możliwe że to przyczyna źle umieszczonego pilota)
    2. Im niższy pobór (zbliżony jak najbardziej do zapotrzebowania chwilowego budynku), tym lepszy komfort i oszczędność energii. Podam Ci na przykładzie grzania mojej klimy :
    - wydajność kW (min/nom/max) - 0,88/4,2/7,2
    - pobór mocy kW (min/nom/max) - 0,13/0,95/2,6

    Jak łatwo policzyć, wydajność z 1 kW prądu przedstawia się następująco:
    - min - 6,77 kW
    - nom - 4,42 kW
    - max - 2,76 kW

    Tak więc grzejąc powoli, ale stale, uzyskasz niższe koszty użytkowania, czyli dzięki odpowiedniej modulacji płacisz mniej. Druga rzecz to komfort cieplny, który jest stały i brak skoków temperatury

  11. #3951
    ELITA FORUM (min. 1000) Avatar swierol
    Zarejestrowany
    Jan 2017
    Skąd
    Zabrze
    Kod pocztowy
    41-819
    Posty
    1.552
    Wpisy w Dziennikach Budowy
    24

    Domyślnie

    Cytat Napisał rafalm81 Zobacz post
    Barliniak
    Kaszpir ma rację. Wartość 16W jaką osiągasz to normalna rzecz przy nie działającej klimie. U mnie również jest 16. Grzana taca, kartel itp.

    Również co do modulacji nie mogę się z Tobą zgodzić. Jest to wbrew pozorom bardzo istotna rzecz, która w przypadku mojej klimy jak na razie mi się nie podoba i odbiega bardzo od parametrów technicznych z karty. Za bardzo. Poczekam jak dogrzeje bo nadal walczy - to już 37 godzin na minimalnych obrotach przy 600-650W.
    Oczywiście nie ma się co spuszczać przy różnicach rzędu 50 czy 100W, ale w moim przypadku to 300-400W w porównaniu do innych, tym bardziej że włożyłem nie małe pieniądze chcąc mieć sprzęt o bardzo dobrych parametrach grzejnych.

    Spróbuje wytłumaczyć o co mi chodzi w prosty sposób.
    1. Jeżeli nie będzie modulowała nisko, szybko przegrzeje pomieszczenie i wyłączy się, nie tworząc komfortu cieplnego. Szybko nastąpi ponowne uruchomienie biorące dużo W i cykl będzie się powtarzał tak bez przerwy. W ten właśnie sposób przez tydzień wychłodziłem sobie chałupę, przede wszystkim pomieszczenia poboczne, do których nie zdążyło dolecieć ciepłe powietrze (możliwe że to przyczyna źle umieszczonego pilota)
    2. Im niższy pobór (zbliżony jak najbardziej do zapotrzebowania chwilowego budynku), tym lepszy komfort i oszczędność energii. Podam Ci na przykładzie grzania mojej klimy :
    - wydajność kW (min/nom/max) - 0,88/4,2/7,2
    - pobór mocy kW (min/nom/max) - 0,13/0,95/2,6

    Jak łatwo policzyć, wydajność z 1 kW prądu przedstawia się następująco:
    - min - 6,77 kW
    - nom - 4,42 kW
    - max - 2,76 kW

    Tak więc grzejąc powoli, ale stale, uzyskasz niższe koszty użytkowania, czyli dzięki odpowiedniej modulacji płacisz mniej. Druga rzecz to komfort cieplny, który jest stały i brak skoków temperatury
    Sprawdź jeszcze kiedy włączają się grzałki tacy i karteru i ile w sumie pobierają prądu. Np w Gree włączają się przy temperaturze chyba 3* i pobierają ok 150W

    Przepraszam, teraz doczytałem, że masz właśnie Gree
    Ostatnio edytowane przez swierol ; 19-11-2021 o 19:46

  12. #3952
    ELITA FORUM (min. 1000) Avatar swierol
    Zarejestrowany
    Jan 2017
    Skąd
    Zabrze
    Kod pocztowy
    41-819
    Posty
    1.552
    Wpisy w Dziennikach Budowy
    24

    Domyślnie

    Cytat Napisał gawel Zobacz post
    może lepiej coś z XXI wieku bez grzałek tacy i karteru.
    Ma Gree Amber Prestige 3,6kW (co samo co Twój ulubieniec z youtube) i one mają dwie grzałki

  13. #3953
    REKORDZISTA FORUM (10 tysięcy postów!) NAJLEPSZY DORADCA NA TYM FORUM!!! Avatar Kaizen
    Zarejestrowany
    Jun 2014
    Kod pocztowy
    05-540
    Posty
    24.288
    Wpisy w Dziennikach Budowy
    155

    Domyślnie

    Cytat Napisał rafalm81 Zobacz post
    2. Im niższy pobór (zbliżony jak najbardziej do zapotrzebowania chwilowego budynku), tym lepszy komfort i oszczędność energii. Podam Ci na przykładzie grzania mojej klimy :
    - wydajność kW (min/nom/max) - 0,88/4,2/7,2
    - pobór mocy kW (min/nom/max) - 0,13/0,95/2,6

    Jak łatwo policzyć, wydajność z 1 kW prądu przedstawia się następująco:
    - min - 6,77 kW
    - nom - 4,42 kW
    - max - 2,76 kW
    Nie możesz tych danych łączyć w pary - bo nie występują w tych samych warunkach. Trzeba przyjąć, że jest sytuacja, gdy wydajność klimy wynosi 0,88kW - ale nie masz podstaw by przyjąć, że pobór wtedy będzie 0,13. Podobnie 7,2kW pewnie będzie miała przy dużym plusie za oknem chodząc na średnich obrotach, bo więcej sterownik nie pozwoli kręcić się sprężarce.

    Producenci klim chyba się takimi danymi nie chwalą - tu masz tabele dla PC PW. Przy PC PP można zawęzić do kolumny 45 czy 50*.

  14. #3954
    FORUMOWICZ to brzmi dumnie (min. 100)
    rafalm81

    Zarejestrowany
    Dec 2016
    Skąd
    Wołomin
    Kod pocztowy
    05-200
    Posty
    220

    Domyślnie

    Ogrzewam 40m2 bezpośrednio oraz dodatkowe 40m2 - korytarz i pokoje.
    Mówisz że trzymanie min obrotów zmniejsza COP?? Lepiej będzie przestawić na prędkość wentylatora auto?
    W sumie i tak miałem to przetestować
    Ja domyślam się że nie uzyska parametrów pokazanych w katalogu, warunki pogodowe itd. Ale u mnie widzisz nie chce zejść poniżej 600W. Czytając posty innych forumowiczów, zaczynam się martwić że coś z nią jest nie tak

  15. #3955
    FORUMOWICZ to brzmi dumnie (min. 100)
    rafalm81

    Zarejestrowany
    Dec 2016
    Skąd
    Wołomin
    Kod pocztowy
    05-200
    Posty
    220

    Domyślnie

    Cytat Napisał gawel Zobacz post
    a jaka moc klimy ?
    3,5kW

  16. #3956
    FORUMOWICZ to brzmi dumnie (min. 100)
    rafalm81

    Zarejestrowany
    Dec 2016
    Skąd
    Wołomin
    Kod pocztowy
    05-200
    Posty
    220

    Domyślnie

    Cytat Napisał Kaizen Zobacz post
    Nie możesz tych danych łączyć w pary - bo nie występują w tych samych warunkach. Trzeba przyjąć, że jest sytuacja, gdy wydajność klimy wynosi 0,88kW - ale nie masz podstaw by przyjąć, że pobór wtedy będzie 0,13. Podobnie 7,2kW pewnie będzie miała przy dużym plusie za oknem chodząc na średnich obrotach, bo więcej sterownik nie pozwoli kręcić się sprężarce.

    Producenci klim chyba się takimi danymi nie chwalą - tu masz tabele dla PC PW. Przy PC PP można zawęzić do kolumny 45 czy 50*.
    No widzisz, jako laik użyłem zbyt prostej matematyki Można powiedzieć że dopiero teraz po założeniu i sprawdzaniu jak to ustrojstwo działa, zaczynam poznawać temat. Nie wszystko jeszcze rozumiem, tym bardziej jak ona może mieć klasę A+++ biorąc minimalnie 600W. No chyba że tak jak to ktoś juz powyżej napisał, jest to potwór i nie ma prawa wziąć mniej a ja sam przesadziłem z parametrami wybierając ją do siebie

  17. #3957
    REKORDZISTA FORUM (10 tysięcy postów!) NAJLEPSZY DORADCA NA TYM FORUM!!! Avatar Kaizen
    Zarejestrowany
    Jun 2014
    Kod pocztowy
    05-540
    Posty
    24.288
    Wpisy w Dziennikach Budowy
    155

    Domyślnie

    Cytat Napisał rafalm81 Zobacz post
    No widzisz, jako laik użyłem zbyt prostej matematyki Można powiedzieć że dopiero teraz po założeniu i sprawdzaniu jak to ustrojstwo działa, zaczynam poznawać temat. Nie wszystko jeszcze rozumiem, tym bardziej jak ona może mieć klasę A+++ biorąc minimalnie 600W. No chyba że tak jak to ktoś juz powyżej napisał, jest to potwór i nie ma prawa wziąć mniej a ja sam przesadziłem z parametrami wybierając ją do siebie
    Aktualnie nie może mieć żadnego A, bo nie ma już takiej klasy (to znaczy jest przewidywana - ale żadne współczesne urządzenie nie wyciąga tyle).

    A klasa energetyczna zależy od EFEKTYWNOŚCI - nie od poboru mocy. Może być przemysłowa pompa ciepła na CO2 co bierze minimum 10kW - ale jak daje przy tym 40kW ciepła, to jest bardzo efektywna.

    Chodząc na minimum (podobnie jak maksimum) masz niski COP jak na dane warunki. Najwyższe jest gdzieś po środku - patrz tabele. Owszem, od innych urządzeń, ale zasada ta sama.

  18. #3958
    FORUMOWICZ to brzmi dumnie (min. 100)
    rafalm81

    Zarejestrowany
    Dec 2016
    Skąd
    Wołomin
    Kod pocztowy
    05-200
    Posty
    220

    Domyślnie

    Cytat Napisał Kaizen Zobacz post
    Aktualnie nie może mieć żadnego A, bo nie ma już takiej klasy (to znaczy jest przewidywana - ale żadne współczesne urządzenie nie wyciąga tyle).

    A klasa energetyczna zależy od EFEKTYWNOŚCI - nie od poboru mocy. Może być przemysłowa pompa ciepła na CO2 co bierze minimum 10kW - ale jak daje przy tym 40kW ciepła, to jest bardzo efektywna.

    Chodząc na minimum (podobnie jak maksimum) masz niski COP jak na dane warunki. Najwyższe jest gdzieś po środku - patrz tabele. Owszem, od innych urządzeń, ale zasada ta sama.
    Czyli wnioskuje na podstawie jej działania i tego co mówisz, że powinna być przeznaczona na małą hale a nie do mieszkania, ponieważ jest bardzo efektywna, tylko moc minimalna przewyższa zapotrzebowanie przeciętnego domu
    Dobra, przełączę ja na auto. Starczy dwa dni latania na 1 biegu. Zobaczę czy będzie jakakolwiek różnica w działaniu

  19. #3959

    Domyślnie

    Cytat Napisał rafalm81 Zobacz post
    Czyli wnioskuje na podstawie jej działania i tego co mówisz, że powinna być przeznaczona na małą hale a nie do mieszkania, ponieważ jest bardzo efektywna, tylko moc minimalna przewyższa zapotrzebowanie przeciętnego domu
    Dobra, przełączę ja na auto. Starczy dwa dni latania na 1 biegu. Zobaczę czy będzie jakakolwiek różnica w działaniu
    Z tego co napisałeś, masz gaz w mieszkaniu.
    Mieszkanie w środku budynku, nie pamiętam, ale za większością ścian masz sąsiadów.
    Co Cię skusiło, by wybrać klimę strikte do grzania?
    Prąd w G11 masz pewnie około 70gr.
    Patrząc nawet na cenę gazu od 1 stycznia 2022r, to grzanie klimą, nadal jest mocno wątpliwym działaniem.
    Szczególnie tak duża jednostką.
    Zaznaczę, że nie mam klimy w domu, tylko jakaś tam pc dobraną pod grzanie w mrozy tylko w taniej taryfie.
    Wcześniej grzałem kotłem elektrycznym 6kW w taniej, więc mniej więcej wiem, ile mi dom zjada.
    Ty masz gaz, więc także powinieneś miec jakiś odnośnik, czyli realne zapotrzebowanie.
    CO:Kocioł elektryczny 6kW + tania PC PW 8kW
    PV 9kWp na gruncie na starych zasadach.
    Ściany: protherma z perlitem+silikat drążony 24cm + 20cm eps 033 Piwnica bloczki betonowe+styrodur 10cm pod ziemią i 10cm eps 033 nad. Podłoga parter: 20cm eps 035+anhydrytowe wylewki parter z poddaszem 125m2.
    Poddasze skosy 35cm 037, jętki 15cm 039.

  20. #3960

    Domyślnie

    Cytat Napisał gawel Zobacz post
    To coś jest nie tak ten klimatyzator powinien pobierać zdecydowanie mniej.
    Moja pc pracuje od 7 rano.
    Teraz bierze lekko ponad 1000W, zasilanie podłogówki 26 stopni, bo cały dzień tania.
    Wcześniej pracowała wczoraj w okienku południowym i na 15 minut przed wyłączeniem, brała 1600W z 30 stopni na zasilaniu..
    Może ma za mało gazu?
    Ostatnio edytowane przez klaudiusz_x ; 20-11-2021 o 07:59
    CO:Kocioł elektryczny 6kW + tania PC PW 8kW
    PV 9kWp na gruncie na starych zasadach.
    Ściany: protherma z perlitem+silikat drążony 24cm + 20cm eps 033 Piwnica bloczki betonowe+styrodur 10cm pod ziemią i 10cm eps 033 nad. Podłoga parter: 20cm eps 035+anhydrytowe wylewki parter z poddaszem 125m2.
    Poddasze skosy 35cm 037, jętki 15cm 039.

Strona 198 z 304

Tagi dla tego tematu

Zwiń / Rozwiń Uprawnienia

  • Nie możesz zakładać nowych tematów
  • Nie możesz pisać wiadomości
  • Nie możesz dodawać załączników
  • Nie możesz edytować swoich postów
  •  
  • BB Code jest aktywny(e)
  • Emotikonyaktywny(e)
  • [IMG] kod jest aktywny(e)
  • [VIDEO] code is aktywny(e)
  • HTML kod jest wyłączony