dostępne w wersji mobilnej muratordom.pl na Facebooku muratordom.pl na Google+
Strona 241 z 304
Pokaż wyniki od 4.801 do 4.820 z 6061
  1. #4801
    FORUMOWICZ to brzmi dumnie (min. 100)
    karloss

    Zarejestrowany
    Feb 2021
    Skąd
    Warszawa
    Posty
    100

    Domyślnie

    Cytat Napisał marvinetal Zobacz post
    To raczej błąd w opisie bo te rzekome 2.5kW nie schodzi wg danych poniżej 5kW mocy w żadnej temperaturze i ciągnie 2kW z sieci.
    Masz rację, wersja KMCB dla +7 stopni katalogowo ma 5,2 kW mocy grzewczej. Ponieważ nie jest ona praktycznie dostępna w PL (typowy model dla skandynawii), dlatego miałem na myśli modele z naszej części europy. I tak 09kmcdn ma przy +7 stopniach wydajność 3,2 kW i wtedy można byłoby go zestawić z Mitsubishi AP25, który katalogowo ma też 3,2 kW mocy na grzaniu.
    Proponuję do tego zestawienia dodać panasonica etherea i wyjdzie ciekawe porównanie.
    Np. Etherea, Fujitsu Nordic i KGTB (wysoka klasa dla grzania), Mitsubishi LN mają podwójne wymienniki (dwa rzędy w jednostce zewnętrznej).
    Etherea wiadomo sprężarki panasonic, Fujitsu/Fuji: sprężarki w nordic LG (dla wersji 09 i 12) a dla wyższych mocy mitsubishi.
    Toshiba np. używa sprężarek GMCC lub Panasonic, wiele komponentów 1:1 jak w Midea. Tylko, że wielu zauważa, że o ile części mechaniczne podobne to elektronika zupełnie inna i inne algorytmy sterowania - na plus dla Toshiba. Widać, że toshiba pomimo współpracy z midea zachowała podział w tym względzie.
    Jak widać większość modeli to tzw. "składaki", ale z bdb jakościowo komponentów, które będą pracować latami.
    Wybór jest przeogromny i tylko od nas zależy czego oczekujemy od klimatyzacji.

  2. #4802
    SYMPATYK FORUM (min. 10)
    Nie ma końca

    Zarejestrowany
    Oct 2019
    Skąd
    okolice Gorzowa Wlkp.
    Kod pocztowy
    66-400
    Posty
    76

    Domyślnie

    Porównując dane Fujitsu ASYG09KHCA na podstawie:
    https://aclimatconsulting.eu/wp-cont...n_tm_compr.pdf
    wychodzi, że wydajnościowo są takie same jak ta wersja na Norwegię ASHG09KHCA, która była pokazana stronę wcześniej

    screen ASYG09KHCA z podanego linku:
    Kliknij obrazek, aby uzyskać większą wersję

Nazwa:	ASYG09KHCA.jpg
Wyświetleń:	24
Rozmiar:	74,4 KB
ID:	464336

    to porównanie wydajności klim AP50 i 09KHCA, bo takie mam i nie jest to pojedynek, ale porównanie która ile mocy cieplnej może dać. Dla AP50 wartości które nie były podane przez producenta dopisałem z wykresów krzywych podanych przez Mitsu.
    Kliknij obrazek, aby uzyskać większą wersję

Nazwa:	porównanie.jpg
Wyświetleń:	40
Rozmiar:	60,7 KB
ID:	464337


    Wychodzi na to że Fuji/Fujitsu to co jest przed cyfrą czyli ASYG czy ASHG to marketing, a to co za marketingiem czyli 09KHCA to to samo i domyślam się że z 09KMCB jest podobnie
    Ostatnio edytowane przez Nie ma końca ; 22-03-2023 o 06:57
    Zapotrzebowanie domu 13kW. Parter: klima Mitsubishi AP50 (do -5°C daje radę) + kominek + piec na ekowęgiel. Poddasze: kanałówka Thosiba SDI (GP561ATP-E) 5,6kW (do -20°C daje radę, dla mnie grzanie i klimatyzowanie kanałówką to bajka). Pobór energii na standby za 30dni gdy nie były używane: AP50 = 0,22897kWh (średnio 0,32W), Thoshiba 5,1812kWh (średnio 7,20W). Na grzaniu z poborem schodzą do minimum AP50 = 157W, SDI = 120W.

  3. #4803

    Domyślnie

    No faktycznie te Fujitsu Nordic to niezła kobyła, prąd żre jak smok podwawelski. Patrząc na moc nominalną można się pomylić bo najsłabsze Fujitsu ma 3.2kW na grzaniu a mimo to Mitsu które ma niby 5.8kW zjada na śniadanie. Grzały pewnie topią śnieg w okolicy 2m

  4. #4804
    ELITA FORUM (min. 1000) Avatar swierol
    Zarejestrowany
    Jan 2017
    Skąd
    Zabrze
    Kod pocztowy
    41-819
    Posty
    1.552
    Wpisy w Dziennikach Budowy
    24

    Domyślnie

    Cytat Napisał marvinetal Zobacz post
    No faktycznie te Fujitsu Nordic to niezła kobyła, prąd żre jak smok podwawelski. Patrząc na moc nominalną można się pomylić bo najsłabsze Fujitsu ma 3.2kW na grzaniu a mimo to Mitsu które ma niby 5.8kW zjada na śniadanie. Grzały pewnie topią śnieg w okolicy 2m
    Grzałka topi to co ma topić i wtedy kiedy ma topić. Przez styczeń i luty POŻARŁA niecałe 300kWh utrzymując temperaturę 16* na ponad 210m3 (specjalnie nie piszę na 70m2 bo może to być nie w porządku wobec urządzenia) przy bardzo dobrej kulturze pracy. Ile wychodzi na dobę? Łatwo przeliczyć.

  5. #4805
    REKORDZISTA FORUM (10 tysięcy postów!) FORUMOWICZ WIELKI SERCEM
    gawel

    Zarejestrowany
    Feb 2003
    Posty
    10.265

    Domyślnie

    Cytat Napisał swierol Zobacz post
    Grzałka topi to co ma topić i wtedy kiedy ma topić. Przez styczeń i luty POŻARŁA niecałe 300kWh utrzymując temperaturę 16* na ponad 210m3 (specjalnie nie piszę na 70m2 bo może to być nie w porządku wobec urządzenia) przy bardzo dobrej kulturze pracy. Ile wychodzi na dobę? Łatwo przeliczyć.
    No ile bo się pogubiłem

  6. #4806

    Domyślnie

    Cytat Napisał swierol Zobacz post
    Grzałka topi to co ma topić i wtedy kiedy ma topić. Przez styczeń i luty POŻARŁA niecałe 300kWh utrzymując temperaturę 16* na ponad 210m3 (specjalnie nie piszę na 70m2 bo może to być nie w porządku wobec urządzenia) przy bardzo dobrej kulturze pracy. Ile wychodzi na dobę? Łatwo przeliczyć.
    Doprecyzowując - nie chodziło mi o to że jest mało wydajna tylko że ma olbrzymią moc jak na te znamionowe 2.5/3.2kW. Stąd to zdziwienie dlaczego jest porównanie z Mitsu 5.0/5.8kW. Wg tabelki dla 16C wewnątrz i 0C na zewnątrz ma pobór 2kWh prądu i generuje 6.4kW mocy. Starczy na cały dom, na jeden pokój zdecydowanie za dużo.

  7. #4807
    ELITA FORUM (min. 1000) Avatar swierol
    Zarejestrowany
    Jan 2017
    Skąd
    Zabrze
    Kod pocztowy
    41-819
    Posty
    1.552
    Wpisy w Dziennikach Budowy
    24

    Domyślnie

    Ja się żadnym porównaniom nie dziwie . Wiedziałem jakie urządzenia są w tym zestawieniu i służyło to tylko do zobrazowania. Dane, które podałeś to maksymalny pobór energii dla maksymalnej wydajności.

  8. #4808
    FORUMOWICZ to brzmi dumnie (min. 100)
    karloss

    Zarejestrowany
    Feb 2021
    Skąd
    Warszawa
    Posty
    100

    Domyślnie

    Cytat Napisał Nie ma końca Zobacz post
    Porównując dane Fujitsu ASYG09KHCA na podstawie:
    https://aclimatconsulting.eu/wp-cont...n_tm_compr.pdf
    wychodzi, że wydajnościowo są takie same jak ta wersja na Norwegię ASHG09KHCA, która była pokazana stronę wcześniej

    screen ASYG09KHCA z podanego linku:
    Kliknij obrazek, aby uzyskać większą wersję

Nazwa:	ASYG09KHCA.jpg
Wyświetleń:	24
Rozmiar:	74,4 KB
ID:	464336

    to porównanie wydajności klim AP50 i 09KHCA, bo takie mam i nie jest to pojedynek, ale porównanie która ile mocy cieplnej może dać. Dla AP50 wartości które nie były podane przez producenta dopisałem z wykresów krzywych podanych przez Mitsu.
    Kliknij obrazek, aby uzyskać większą wersję

Nazwa:	porównanie.jpg
Wyświetleń:	40
Rozmiar:	60,7 KB
ID:	464337


    Wychodzi na to że Fuji/Fujitsu to co jest przed cyfrą czyli ASYG czy ASHG to marketing, a to co za marketingiem czyli 09KHCA to to samo i domyślam się że z 09KMCB jest podobnie
    Przyznam, że nie wiem skąd masz wartości COP dla mitsubishi AP, ale przy - 25 stopniach COP ok. 3 jest nierealny.
    Zajrzyj do kilku postów wyżej gdzie podałem link do wiarygodnych badań laboratoryjnych dla msz-ap25vgh i tam przy -25 COP wynosi ok. 1.7 przy poborze prądu ok. 1kW.
    Seria AP do -15 daje rade, ale nie nadaje się do typowego grzania.
    Gdybym miał więcej kasy osobiście brałbym do grzania tylko daikin perfera albo toshiba daiseikai, a tak pozostaje kompromis.
    Że względu na defrosty to już panasonic lepiej wypada od mitsubishi.
    Jak komuś zależy na cichej jednostce w sypialni to praktycznie mitsubishi jest bezkonkurencyjne. Tutaj fujitsu dostaje baty.

  9. #4809
    SYMPATYK FORUM (min. 10)
    Nie ma końca

    Zarejestrowany
    Oct 2019
    Skąd
    okolice Gorzowa Wlkp.
    Kod pocztowy
    66-400
    Posty
    76

    Domyślnie

    Ale w mojej tabelce nie ma -25*C dla AP. Dane dla AP wziąłem z krzywych na wykresie, nie jest to wykres zbyt precyzyjny:

    Kliknij obrazek, aby uzyskać większą wersję

Nazwa:	krzywa grzewcza.jpg
Wyświetleń:	14
Rozmiar:	87,9 KB
ID:	464382

    A odnośnie cichości to może Mitsu jest bezkonkurencyjne, ale problem jest z osiągami mocy cieplnej w tej cichości. Podane przez producentów wydajności cieplne są dla max prędkości wentylatora jedn. wewn. Akurat dla AP50 na max nastawie wentylatora (SUPER HIGH) to komfortowo nie jest i nie da się z tym żyć, ale już na nastawie HIGH da się funkcjonować i barwa szumu nie jest uciążliwa, jak gra TV, to nie słychać klimy.
    Jeśli przyjąć że moc cieplna z klimy jest liniowo zależna od wydatku m3 powietrza to poniżej porównanie trzech klim, jakie moce można z nich otrzymać na której nastawie nadmuchu. Niestety do AP50 nie mam info jaki jest wydatek m3 na biegu MED i QUIET.

    Kliknij obrazek, aby uzyskać większą wersję

Nazwa:	m3 a moc grzewcza.jpg
Wyświetleń:	23
Rozmiar:	70,7 KB
ID:	464383
    Zapotrzebowanie domu 13kW. Parter: klima Mitsubishi AP50 (do -5°C daje radę) + kominek + piec na ekowęgiel. Poddasze: kanałówka Thosiba SDI (GP561ATP-E) 5,6kW (do -20°C daje radę, dla mnie grzanie i klimatyzowanie kanałówką to bajka). Pobór energii na standby za 30dni gdy nie były używane: AP50 = 0,22897kWh (średnio 0,32W), Thoshiba 5,1812kWh (średnio 7,20W). Na grzaniu z poborem schodzą do minimum AP50 = 157W, SDI = 120W.

  10. #4810
    FORUMOWICZ to brzmi dumnie (min. 100)
    karloss

    Zarejestrowany
    Feb 2021
    Skąd
    Warszawa
    Posty
    100

    Domyślnie

    Z tego wykresu nie odczytasz COP dla AP. Z niego co najwyżej możesz odczytać jak się zmienia moc cieplna nominalna względem temperatury zewnetrznej.
    Ponadto potwierdziles to co inny użytkownicy zauważyli, że w niskich temperaturach otoczenia msz-ap wydmuchuje cieple powietrze o niewysokiej temperaturze i to jeszcze trzeba podkręcić wentylator, aby klima była w stanie przemielic powietrze. W domach o bardzo małych stratach cieplnych może i by to jeszcze jakoś działało, ale tam gdzie straty są większe ta klima nie poradzi sobie z ogrzaniem.

  11. #4811
    SYMPATYK FORUM (min. 10)
    Nie ma końca

    Zarejestrowany
    Oct 2019
    Skąd
    okolice Gorzowa Wlkp.
    Kod pocztowy
    66-400
    Posty
    76

    Domyślnie

    Mitsu podaje krzywe grzania i krzywe poboru energii:
    Kliknij obrazek, aby uzyskać większą wersję

Nazwa:	AP50 wykres grzania i poboru.jpg
Wyświetleń:	9
Rozmiar:	90,7 KB
ID:	464402
    wspominane przez Ciebie niskie COP dla AP25 w testach wynikać może z małej powierzchni wymiennika zewnętrznego. AP50 ma fajne COP i widać, że poniżej -5*C spada pobierana moc, czyli ma za mały wymiennik zewn, gdyby miał podwójny wymiennik to byłoby ciekawie. Poniżej zaktualizowana tabelka, na żółto zaznaczone poprawione wartości dla AP50 wg wykresów zamieszczonych w tym poscie. W tabelce do porównania parametry Fujitsu 09KHCA i 09KMCDN
    Kliknij obrazek, aby uzyskać większą wersję

Nazwa:	AP50-09KHCA-09KMCDN.jpg
Wyświetleń:	27
Rozmiar:	78,3 KB
ID:	464404
    I takie spostrzeżenie dla tych co szukają super cichych splitów podbudowani marketingowym obrazkiem zadowolonej paniusi siedzącej pod jednostką wewnętrzną pracującą w trybie silent. Jak nie sprawdzi się jaką moc grzewczą zapewnia dany model w trybie silent, to może się okazać, że będzie to tylko ekskluzywny wentylator.
    Ostatnio edytowane przez Nie ma końca ; 27-03-2023 o 20:20
    Zapotrzebowanie domu 13kW. Parter: klima Mitsubishi AP50 (do -5°C daje radę) + kominek + piec na ekowęgiel. Poddasze: kanałówka Thosiba SDI (GP561ATP-E) 5,6kW (do -20°C daje radę, dla mnie grzanie i klimatyzowanie kanałówką to bajka). Pobór energii na standby za 30dni gdy nie były używane: AP50 = 0,22897kWh (średnio 0,32W), Thoshiba 5,1812kWh (średnio 7,20W). Na grzaniu z poborem schodzą do minimum AP50 = 157W, SDI = 120W.

  12. #4812

    Domyślnie

    Trochę nie do konca rozumiem COPy podane w tabeli. W katalogu fujitsu ASYG09KHCA podają COP 5.52, SCOP 5.21 (prawd. dla umiarkowanego) co daje klasę A+++. Wg tabeli to się nawet nie zbliża do 5 przy +15C. Skąd ta rozbieżność?
    Ostatnio edytowane przez marvinetal ; 28-03-2023 o 00:34

  13. #4813
    SYMPATYK FORUM (min. 10)
    Nie ma końca

    Zarejestrowany
    Oct 2019
    Skąd
    okolice Gorzowa Wlkp.
    Kod pocztowy
    66-400
    Posty
    76

    Domyślnie

    Na tej stronie kilka postów wyżej jest link do pliku z danymi technicznymi i na stronie 4 są podane parametry pomiarów:
    Kliknij obrazek, aby uzyskać większą wersję

Nazwa:	lot10 Fujitsu.jpg
Wyświetleń:	15
Rozmiar:	63,5 KB
ID:	464413
    czyli rozumiem to tak, że przy -10*C dla deklarowanenego oznaczenia jednostki "09" znaczy się klasa 2,5kW, klima wygeneruje moc cieplną o wartości deklarowanej z oznaczeniem 2,5kW z COP 5,21.
    I widać tutaj pole do manipulacji marketingowej. Zastanawiałem się dlaczego 09KHCA ma tak niską wydajność na chłodzeniu 2,5kW, widać jest softwerowo ograniczona by była zaliczona do klasy 09, czyli 2,5kW a tym samym na grzaniu móc się wykazać A+++, bo gdyby ta jednostka miała podobną moc na chłodzeniu, czyli klasa 5kW, to już nie kwalifikowałaby się na A+++ bo COP dla 5kW byłby tylko 3,92

    Jak UE wymusiła że nie mogą byc już sprzedawane klimy A+, to producent w prosty sposób może to obejść, to co schodziło z taśmy jako 3,5kW zamieni w oznaczeniu na 2,5kW i wykaże że przy mocy 2,5kW ma A++ i kwalifikuje się na rynek EU, a ta jednostka dla mocy 3,5kW nadal będzie miała A+ lub mniej. Widać z tego że marketing obszedł prawo unijne.
    Ostatnio edytowane przez Nie ma końca ; 28-03-2023 o 09:30
    Zapotrzebowanie domu 13kW. Parter: klima Mitsubishi AP50 (do -5°C daje radę) + kominek + piec na ekowęgiel. Poddasze: kanałówka Thosiba SDI (GP561ATP-E) 5,6kW (do -20°C daje radę, dla mnie grzanie i klimatyzowanie kanałówką to bajka). Pobór energii na standby za 30dni gdy nie były używane: AP50 = 0,22897kWh (średnio 0,32W), Thoshiba 5,1812kWh (średnio 7,20W). Na grzaniu z poborem schodzą do minimum AP50 = 157W, SDI = 120W.

  14. #4814
    REKORDZISTA FORUM (10 tysięcy postów!) NAJLEPSZY DORADCA NA TYM FORUM!!! Avatar Kaizen
    Zarejestrowany
    Jun 2014
    Kod pocztowy
    05-540
    Posty
    24.289
    Wpisy w Dziennikach Budowy
    155

    Domyślnie

    Cytat Napisał Nie ma końca Zobacz post
    czyli rozumiem to tak, że przy -10*C dla deklarowanenego oznaczenia jednostki "09" znaczy się klasa 2,5kW, klima wygeneruje moc cieplną o wartości deklarowanej z oznaczeniem 2,5kW z COP 5,21.
    W tej tabelce nie masz COP. Masz SCOP nie dla naszego klimatu.
    Tak, moc @-10* będzie 2,5kW tylko nie napisali przy jakiej temperaturze wewnętrznej.

  15. #4815

    Domyślnie

    Czyli przewymiarowuja moc sprezarki, nastepnie ograniczaja ja na 70% softwarowo i w ten sposób osiągają wysoki COP, tak?
    Ostatnio edytowane przez marvinetal ; 28-03-2023 o 15:27

  16. #4816
    FORUMOWICZ to brzmi dumnie (min. 100)
    karloss

    Zarejestrowany
    Feb 2021
    Skąd
    Warszawa
    Posty
    100

    Domyślnie

    Cytat Napisał marvinetal Zobacz post
    Czyli przewymiarowuja moc sprezarki, nastepnie ograniczaja ja na 70% softwarowo i w ten sposób osiągają wysoki COP, tak?
    Poniekąd masz rację, ale nie do końca tak to wygląda.
    Trzeba wziąć pod uwagę również kwestie ekonomiczne dla producenta. Nie ma sensu dla każdego typoszeregu mocy cieplnej pomp stosować np. różnej mocy sprężarki. Czy klient kupi wersję 2,5 kW czy 3,5 kW to i tak finansowo producent sobie to odbije.
    Łatwiej jest ograniczyć moc elektryczną taką samą sprężarkę oprogramowaniem sterownika równolegle zmieniając wewnętrzną konstrukcję - np. zamiast podwójnego wymiennika, stosuję się jego zmniejszona wersję. I w takim przypadku nie do końca da się "powalczyć" o lepszy COP.
    Robi się to po to, aby dostosować urządzenie do określonej wydajności cieplnej, której też oczekują użytkownicy - nawet kosztem ogólnego zapotrzebowania energetycznego - czyli COP'u.
    Aby osiągnąć wysoki COP nie wystarczy mieć dobrą sprężarkę, jeszcze musi być dobra konstrukcja wymiennika (jak największa jego powierzchnia) oraz algorytm sterowania. Pamiętać trzeba, że np. częste defrosty zaniżają wartość tego współczynnika. I tak mi się zdaje, że wielu producentów (brandów) podaje te wartości bez uwzględnienia energii traconej na defrosty.
    W skandynawskich warunkach dobra klima grzejąca przy -15 ma COP na poziomie 2,5, natomiast jedne z najlepszych mają COP przy -25 na poziomie 3 (jak mnie pamięć nie myli mitsu MSZ-RW).

  17. #4817
    SYMPATYK FORUM (min. 10)
    Nie ma końca

    Zarejestrowany
    Oct 2019
    Skąd
    okolice Gorzowa Wlkp.
    Kod pocztowy
    66-400
    Posty
    76

    Domyślnie

    @ marvinetal
    wychodzi m.in na to, że sprężarka im wyciskasz z niej więcej mocy to jej COP naturalnie spada, czyli jak ograniczy się moc maksymalną oprogramowaniem, to marketing ma żer, może wykazać produktem z lepszym COP. Problem jak sprężarka jest większa, ale elektronika nie wyrabia ze sterowaniem na niższych mocach i potem zdziwienia że schodzi tylko do 300W na poborze i taktuje.
    To jak zmienia się COP w Toshsibie w zależności od stopnia obciążenia przy 0*C na zewn.:

    Kliknij obrazek, aby uzyskać większą wersję

Nazwa:	Thoshiba.jpg
Wyświetleń:	16
Rozmiar:	23,6 KB
ID:	464435

    Wiem, że zaraz Kaizen powie, że COP zależy też od Hz sprężarki (tabelka PC Mitsubishi publikowana nie raz), ale Toshiba podała moc pobraną i moc grzewczą w zależności od stopnia obciążenia sprężarki i w zależności od temp na zewn i to wszystko. Ja uprościłem to do tabelki z COP.
    Ostatnio edytowane przez Nie ma końca ; 28-03-2023 o 20:12
    Zapotrzebowanie domu 13kW. Parter: klima Mitsubishi AP50 (do -5°C daje radę) + kominek + piec na ekowęgiel. Poddasze: kanałówka Thosiba SDI (GP561ATP-E) 5,6kW (do -20°C daje radę, dla mnie grzanie i klimatyzowanie kanałówką to bajka). Pobór energii na standby za 30dni gdy nie były używane: AP50 = 0,22897kWh (średnio 0,32W), Thoshiba 5,1812kWh (średnio 7,20W). Na grzaniu z poborem schodzą do minimum AP50 = 157W, SDI = 120W.

  18. #4818
    REKORDZISTA FORUM (10 tysięcy postów!) NAJLEPSZY DORADCA NA TYM FORUM!!! Avatar Kaizen
    Zarejestrowany
    Jun 2014
    Kod pocztowy
    05-540
    Posty
    24.289
    Wpisy w Dziennikach Budowy
    155

    Domyślnie

    Cytat Napisał Nie ma końca Zobacz post
    Ja uprościłem to do tabelki z COP.
    Dziwne są tu dwie rzeczy - że potrafi zejść do 10% mocy maksymalnej (jak rozumiem) i że wtedy ma najwyższy COP. Wrzucisz źródło tych danych?

  19. #4819
    SYMPATYK FORUM (min. 10)
    Nie ma końca

    Zarejestrowany
    Oct 2019
    Skąd
    okolice Gorzowa Wlkp.
    Kod pocztowy
    66-400
    Posty
    76

    Domyślnie

    to screen z tabelki wklejonej do maila jak kiedyś z działem technicznym korespondowałem.

    Kliknij obrazek, aby uzyskać większą wersję

Nazwa:	tabelka z @.jpg
Wyświetleń:	26
Rozmiar:	70,8 KB
ID:	464436

    Q = Capacity [W]
    W = Power consumption [W]
    Load(%) = obciążenie sprężarki

    edycja:
    pobór minimalny:
    - w katalogu jest 160W,
    - w tej tabelce dla +15*C i 10% obciążenia wykazane jest 150W
    - w stopce podałem 120W, bo to info od sąsiada, bo też ma taką kanałówkę i tyle zarejestrował, nie pytałem się w jakich warunkach, możliwe że w temp otoczenia pow. +15*C, gdzie tabelka nie podaje danych
    Ostatnio edytowane przez Nie ma końca ; 28-03-2023 o 20:50
    Zapotrzebowanie domu 13kW. Parter: klima Mitsubishi AP50 (do -5°C daje radę) + kominek + piec na ekowęgiel. Poddasze: kanałówka Thosiba SDI (GP561ATP-E) 5,6kW (do -20°C daje radę, dla mnie grzanie i klimatyzowanie kanałówką to bajka). Pobór energii na standby za 30dni gdy nie były używane: AP50 = 0,22897kWh (średnio 0,32W), Thoshiba 5,1812kWh (średnio 7,20W). Na grzaniu z poborem schodzą do minimum AP50 = 157W, SDI = 120W.

  20. #4820
    REKORDZISTA FORUM (10 tysięcy postów!) NAJLEPSZY DORADCA NA TYM FORUM!!! Avatar Kaizen
    Zarejestrowany
    Jun 2014
    Kod pocztowy
    05-540
    Posty
    24.289
    Wpisy w Dziennikach Budowy
    155

    Domyślnie

    Cytat Napisał Nie ma końca Zobacz post
    to screen z tabelki wklejonej do maila jak kiedyś z działem technicznym korespondowałem.

    Kliknij obrazek, aby uzyskać większą wersję

Nazwa:	tabelka z @.jpg
Wyświetleń:	26
Rozmiar:	70,8 KB
ID:	464436

    Q = Capacity [W]
    W = Power consumption [W]
    Load(%) = obciążenie sprężarki
    Dla przykładu:
    - pierwszy wiersz - 1230W to nie jest 10% z 6620W.
    - ostatni wiersz - 240 to nie jest 10% z 1380W.
    Sporadycznie wartość z ostatniej kolumny to 10% z pierwszej.

    Kolejna niespójność - COP@10% przy +2* to 4,05 a przy 0* znacznie wyższy, bo 4,58?
    Kolejna - ostatni wiersz 10% i 20% ma taką samą wartość i mocy, i poboru energii.... To co to są za procenty?

    Ale nawet ten zakres 1230W do 6620W (czyli minimum na poziomie 19% maksa) jest nieprawdopodobnym wynikiem. Dla przykładu Mitsubishi PW 8kW przy A20W35 ma moc w zakresie 10,11kW-16,60kW czyli minimum to 61% mocy maksymalnej.

Strona 241 z 304

Tagi dla tego tematu

Zwiń / Rozwiń Uprawnienia

  • Nie możesz zakładać nowych tematów
  • Nie możesz pisać wiadomości
  • Nie możesz dodawać załączników
  • Nie możesz edytować swoich postów
  •  
  • BB Code jest aktywny(e)
  • Emotikonyaktywny(e)
  • [IMG] kod jest aktywny(e)
  • [VIDEO] code is aktywny(e)
  • HTML kod jest wyłączony