dostępne w wersji mobilnej muratordom.pl na Facebooku muratordom.pl na Google+
Strona 250 z 304
Pokaż wyniki od 4.981 do 5.000 z 6062
  1. #4981
    ELITA FORUM (min. 1000)
    goguś

    Zarejestrowany
    Aug 2021
    Skąd
    k-k
    Kod pocztowy
    47-253
    Posty
    1.766

    Domyślnie

    Cytat Napisał MKM2700 Zobacz post
    hej pytanie, bo sam sie zastanawiam czym grzac, dlaczego zamieniles monobloka na klimatyzator? więcej zuzywa pradu?
    Haiera podarowałem synowi bo akurat kończył budowę i nie miał czym grzać a ja sobie skleciłem z klimatyzatora ale jak bym to zrobił z klimy haier tayga byłbym bardziej zadowolony niż z gree amber prestige, bo haier tayga możesz spokojnie 2 krotnie przewymiarować bo ona idealnie moduluje natomiast gree powinien być 2 rozmiary niższy niż chcesz czy musisz mieć ale zanim zadasz kolejne pytanie odpowiem że haier monoblok lepiej działał niż przeróbka tzn szybsza reakcja np na zapotrzebowanie cwu momentalnie ładował na max a gree potrzebuje czasu nawet 10 minut aby zrównać się z temp w bojlerze i dopiero potem pokazuje pazór ale jednak o czas chodzi haier był oszczędniejszy w prądzie.

  2. #4982

    Domyślnie

    Cytat Napisał goguś Zobacz post
    Haiera podarowałem synowi bo akurat kończył budowę i nie miał czym grzać a ja sobie skleciłem z klimatyzatora ale jak bym to zrobił z klimy haier tayga byłbym bardziej zadowolony niż z gree amber prestige, bo haier tayga możesz spokojnie 2 krotnie przewymiarować bo ona idealnie moduluje natomiast gree powinien być 2 rozmiary niższy niż chcesz czy musisz mieć ale zanim zadasz kolejne pytanie odpowiem że haier monoblok lepiej działał niż przeróbka tzn szybsza reakcja np na zapotrzebowanie cwu momentalnie ładował na max a gree potrzebuje czasu nawet 10 minut aby zrównać się z temp w bojlerze i dopiero potem pokazuje pazór ale jednak o czas chodzi haier był oszczędniejszy w prądzie.
    zadaje wiec pytanie w jaki sposob przerobic klime tayge 5kw? czy jest jakis material w sieci? lub posiadasz instrukcje jak to wykonac?

  3. #4983
    ELITA FORUM (min. 1000)
    goguś

    Zarejestrowany
    Aug 2021
    Skąd
    k-k
    Kod pocztowy
    47-253
    Posty
    1.766

    Domyślnie

    Cytat Napisał MKM2700 Zobacz post
    zadaje wiec pytanie w jaki sposob przerobic klime tayge 5kw? czy jest jakis material w sieci? lub posiadasz instrukcje jak to wykonac?
    NA fejsboku masz grupy co najmniej dwie tam wszystkiego się dowiesz a jak byś czegoś nie wiedział to wal do mnie też pomogę tylko nie jestem pewny czy tayga 5kw ma zawór eev bo 7,8 kw ma go na bank , zresztą haier może być i przewymiarowany ze względu na idealną modulację .

  4. #4984

    Domyślnie

    Hej, ktoś tu pisał że sprężarka w Gree nie moduluje nisko bo zabezpieczenie przed niskimi obrotami albo Hz rezonans itp. A tym czasem od kilku dni gdy używam właśnie Gree Amber Prestige 3.5KW do chłodzenia widzę jak klima schodzi do 150W, słychać pracę sprężarki i wszystko elegancko śmiga..... Szkoda, że w grzaniu ten sprzęt potrafi modulować tylko do 500W i taktuje.....
    Ostatnio edytowane przez Matiszyna ; 12-06-2023 o 15:38

  5. #4985
    ELITA FORUM (min. 1000)
    goguś

    Zarejestrowany
    Aug 2021
    Skąd
    k-k
    Kod pocztowy
    47-253
    Posty
    1.766

    Domyślnie

    Cytat Napisał Matiszyna Zobacz post
    Hej, ktoś tu pisał że sprężarka w Gree nie moduluje nisko bo zabezpieczenie przed niskimi obrotami albo Hz rezonans itp. A tym czasem od kilku dni gdy używam właśnie Gree Amber Prestige do chłodzenia widzę jak klima schodzi do 150W, słychać pracę sprężarki i wszystko elegancko śmiga..... Szkoda, że w grzaniu ten sprzęt potrafi modulować tylko do 500W i taktuje.....
    A ja mam 7-kę jako pompę ciepła i poniżej 700w nie zejdzie na grzaniu oczywiście bo chłodzenia nie używam.

  6. #4986

    Domyślnie

    chyba zaplanuje jednak montaz 2 klimatyzatorow 3.5kw. pytanie czy poza fuji i gree możecie polecić klimatyzatory w okolicach 3-4k zl ktore mialyby dobry cop i ogólnie macie dobre doświadczenia w ogrzewaniu domów? z gory dzięki za pomoc.

  7. #4987

    Domyślnie

    czesc czy mozesz polecic modele kaisai ktorych uzywasz?

  8. #4988

    Domyślnie

    Witam,

    Dom w budowie parterowy 94m², podwieszany sufit. Bardzo dobre ocieplenie. Instalacje możliwe na strychu nieużytkowym.

    Zastanawiam się nad rozwiązaniem klimatyzator kanałowy 5kW i nawiewy do wszystkich pomieszczeń lub klimatyzator split w salonie 3,5kW i może dodatkowo multisplit w 2 pokojach (jeden pokój, korytarz, wiatrołap i lazienka byłaby bez klimy) a w reszcie awaryjnie przewody grzewcze.

    Którą z tych opcji wolelibyście? Dom dodatkowo musi posiadać rekuperację.
    Myślę że rekuperacja również by pomogła w rozsyle po wszystkich pokojach ciepłego powietrza?

    Zamieszczam schemat rekuperacji oraz klimatyzatorów w wersji split w salonie i multisplit 2 pokoje:
    Kliknij obrazek, aby uzyskać większą wersję

Nazwa:	Screenshot_20230820_075004_OneDrive.jpg
Wyświetleń:	37
Rozmiar:	101,1 KB
ID:	465998

  9. #4989
    REKORDZISTA FORUM (10 tysięcy postów!) FORUMOWICZ WIELKI SERCEM
    gawel

    Zarejestrowany
    Feb 2003
    Posty
    10.265

    Domyślnie

    Cytat Napisał przemolinko Zobacz post
    Witam,

    Dom w budowie parterowy 94m², podwieszany sufit. Bardzo dobre ocieplenie. Instalacje możliwe na strychu nieużytkowym.

    Zastanawiam się nad rozwiązaniem klimatyzator kanałowy 5kW i nawiewy do wszystkich pomieszczeń lub klimatyzator split w salonie 3,5kW i może dodatkowo multisplit w 2 pokojach (jeden pokój, korytarz, wiatrołap i lazienka byłaby bez klimy) a w reszcie awaryjnie przewody grzewcze.

    Którą z tych opcji wolelibyście? Dom dodatkowo musi posiadać rekuperację.
    Myślę że rekuperacja również by pomogła w rozsyle po wszystkich pokojach ciepłego powietrza?

    Zamieszczam schemat rekuperacji oraz klimatyzatorów w wersji split w salonie i multisplit 2 pokoje:
    Kliknij obrazek, aby uzyskać większą wersję

Nazwa:	Screenshot_20230820_075004_OneDrive.jpg
Wyświetleń:	37
Rozmiar:	101,1 KB
ID:	465998
    Pomysł dobry i jak najbardziej realny , rysunek super . Wybrałbym opcję ze splitem. Co rozumiesz przez bardzo dobre ocieplenie?

    Wybierając klimatyzator do ogrzewania domu miałem łatwiej niż ty bo:
    skorzystałem z doświadczeń Kuliboba na tym wątku i ściągnąłem dosłownie jego rozwiązanie wybierając identyczny model klimatyzatora, wybór okazał się bardzo dobry
    ogrzewałem dom prądem kilkanaście lat i miałem świetne rozeznanie ile prądu potrzebuje do ogrzania mój dom i jakie mam pole manewru do obniżenia zużycia i podwyższenia komfortu. W tym względzie ważne jest przeciętne zzucie prądu przez klimatyzator podczas ogrzewania oraz jego wydajność grzewcza w przedziale temp zewnętrznych jakie u ciebie występują w sezonie najczęściej np: +5 do -2..Producenci podają moc przy +10 np 3,5 kw podczas gdy mój dom ma zapotrzebowanie ok 0,3 kw przy takiej temperaturze.
    Reasumując aby dobrać klimatyzator trzeba znać przybliżone zapotrzebowanie na prąd do grzania na godzinę i sprawdzić czy klimatyzator jest w stanie zejść z mocą tak nisko.
    Przewymiarowanie powoduje marnowanie prądu, nierównomierną pracę klimatyzatora i jego przedwczesne zużycie.
    Zwróć uwagę na głośność jednostki wewnętrznej, wszelkie luxyry powyżej 20dB w trybie cichym sobie odpuść, od razu powiem że jednostki 5 kw i większe sa hałaśliwe bo nie so przeznaczone do pomieszczeń mieszkalnych ale do sklepów itp w których nikt nie przebywa na stałe i nie śpi.

  10. #4990

    Domyślnie

    Cytat Napisał gawel Zobacz post
    Pomysł dobry i jak najbardziej realny , rysunek super . Wybrałbym opcję ze splitem. Co rozumiesz przez bardzo dobre ocieplenie?

    Wybierając klimatyzator do ogrzewania domu miałem łatwiej niż ty bo:
    skorzystałem z doświadczeń Kuliboba na tym wątku i ściągnąłem dosłownie jego rozwiązanie wybierając identyczny model klimatyzatora, wybór okazał się bardzo dobry
    ogrzewałem dom prądem kilkanaście lat i miałem świetne rozeznanie ile prądu potrzebuje do ogrzania mój dom i jakie mam pole manewru do obniżenia zużycia i podwyższenia komfortu. W tym względzie ważne jest przeciętne zzucie prądu przez klimatyzator podczas ogrzewania oraz jego wydajność grzewcza w przedziale temp zewnętrznych jakie u ciebie występują w sezonie najczęściej np: +5 do -2..Producenci podają moc przy +10 np 3,5 kw podczas gdy mój dom ma zapotrzebowanie ok 0,3 kw przy takiej temperaturze.
    Reasumując aby dobrać klimatyzator trzeba znać przybliżone zapotrzebowanie na prąd do grzania na godzinę i sprawdzić czy klimatyzator jest w stanie zejść z mocą tak nisko.
    Przewymiarowanie powoduje marnowanie prądu, nierównomierną pracę klimatyzatora i jego przedwczesne zużycie.
    Zwróć uwagę na głośność jednostki wewnętrznej, wszelkie luxyry powyżej 20dB w trybie cichym sobie odpuść, od razu powiem że jednostki 5 kw i większe sa hałaśliwe bo nie so przeznaczone do pomieszczeń mieszkalnych ale do sklepów itp w których nikt nie przebywa na stałe i nie śpi.
    napiszę tak - aktualnie spore upały, dom to parterówka do ogrzania/ochłodzenia około 120m2. Mam klimatyzację w domu 7,5 kw - od paru ładnych dni chodzi 24h. Klimatyzacja topowej firmy, wszystkie "bajery" na pokładzie w tym tryb działania super cichy tzw. "nocny".
    I teraz podsumowanie - nie mam słuchu jak nietoperz ale w domu jest słyszalny cały czas szum pracy klimatyzatorów ( mam w salonie 5 kw drugi w sypialni 2,5 kw) i w mojej opinii może to być uciążliwie w dłuższym czasie, jeżeli jeszcze ktoś ma zainstalowane pompki do skroplin to porażka, hałas w nocy jest bardzo słyszalny - wiem bo miałem i wywaliłem (było trochę kucia w ścianach ale przeniosłem odpływy do kanalizacji). Oczywiście pompki działają tylko w chłodzeniu.
    Do ogrzewania mam PC i podłogówkę - zupełna cisza.... do tego jakoś bardziej ufam mojej PC vs klimatyzator czy też przerobiony klimatyzator pod względem funkcjonalności, jakości, bezpieczeństwa gdy np. temperatura na dworze ponad -20 ...etc. PC oczywiście zabezpiecza mi też ciepłą wodę w domu (CWU).
    Rozpatrywałem tez ogrzewanie/chłodzenie kanałowe - super rozwiązania ale niestety koszt powala, instalacja dobrej markowej firmy zapewniająca pełen komfort np. autonomiczne sterowanie temperaturą w każdym pomieszczeniu to niestety koszt kilkadziesiąt tysięcy stąd niestety/stety pojawiła sie klimatyzacja z wiszącymi jednostkami wewnetrznymi co nie bardzo mi się podoba ale...
    Ostatnio edytowane przez MiroMirek ; 20-08-2023 o 13:43

  11. #4991
    REKORDZISTA FORUM (10 tysięcy postów!) FORUMOWICZ WIELKI SERCEM
    gawel

    Zarejestrowany
    Feb 2003
    Posty
    10.265

    Domyślnie

    Cytat Napisał MiroMirek Zobacz post
    napiszę tak - aktualnie spore upały, dom to parterówka do ogrzania/ochłodzenia około 120m2. Mam klimatyzację w domu 7,5 kw - od paru ładnych dni chodzi 24h. Klimatyzacja topowej firmy, wszystkie "bajery" na pokładzie w tym tryb działania super cichy tzw. "nocny".
    I teraz podsumowanie - nie mam słuchu jak nietoperz ale w domu jest słyszalny cały czas szum pracy klimatyzatorów ( mam w salonie 5 kw drugi w sypialni 2,5 kw) i w mojej opinii może to być uciążliwie w dłuższym czasie, jeżeli jeszcze ktoś ma zainstalowane pompki do skroplin to porażka, hałas w nocy jest bardzo słyszalny - wiem bo miałem i wywaliłem (było trochę kucia w ścianach ale przeniosłem odpływy do kanalizacji). Oczywiście pompki działają tylko w chłodzeniu.
    Do ogrzewania mam PC i podłogówkę - zupełna cisza.... do tego jakoś bardziej ufam mojej PC vs klimatyzator czy też przerobiony klimatyzator pod względem funkcjonalności, jakości, bezpieczeństwa gdy np. temperatura na dworze ponad -20 ...etc. PC oczywiście zabezpiecza mi też ciepłą wodę w domu (CWU).
    Rozpatrywałem tez ogrzewanie/chłodzenie kanałowe - super rozwiązania ale niestety koszt powala, instalacja dobrej markowej firmy zapewniająca pełen komfort np. autonomiczne sterowanie temperaturą w każdym pomieszczeniu to niestety koszt kilkadziesiąt tysięcy stąd niestety/stety pojawiła sie klimatyzacja z wiszącymi jednostkami wewnetrznymi co nie bardzo mi się podoba ale...
    Ciekawe dlaczego aż tak duże straty energii , u mnie jeden maly klimatyzator pracuje 2-4 h i w domu jest ok 21 i trzeba wyłączać. Może masz jakieś przeszklenia od południa i zachodu ?

  12. #4992

    Domyślnie

    Cytat Napisał gawel Zobacz post
    Ciekawe dlaczego aż tak duże straty energii , u mnie jeden maly klimatyzator pracuje 2-4 h i w domu jest ok 21 i trzeba wyłączać. Może masz jakieś przeszklenia od południa i zachodu ?
    tak, mam spore przeszklenia (duże okna od podłogi po sufit) od wschodu, południa i zachodu. Z jednej strony super bo przyroda "wchodzi" mi do domu (mam spory ogród) z drugiej niestety obecnie słońce operuje cały czas - coś za coś . Na podłogach wszędzie płytki a one też potrafią się nieźle nagrzać. Wiedziałem, że tak może być stąd w momencie budowy domu np. zadbałem o dość duży okap dachu,sporo osłania.
    Należy być bardzo ostrożnym w podejmowaniu decyzji na podstawie zdalnych rad z internetu ). Każdy dom ma swoją specyfikę, co dla jednego będzie super rozwiązaniem to dla innego może się okazać przekleństwem...

  13. #4993
    ELITA FORUM (min. 1000)
    goguś

    Zarejestrowany
    Aug 2021
    Skąd
    k-k
    Kod pocztowy
    47-253
    Posty
    1.766

    Domyślnie

    Taka mała ciekawostka kupując klimatyzator gree amber prestige 2,5 kw lub innova titanium 2,5 kw w sekundę można zrobić z nich 3,5 kw a cena jednak mniejsza więc do rozważenia. po co wydawać kasę na 3,5kw skoro mniej wydasz na 2,5 a i tak zrobisz 3,5 kw bo to tylko przestawienie zworki ,jednostki te same są.

  14. #4994

    Domyślnie

    A czy można w drugą stronę? Z 3.5kw zrobić 2.5kw? Może to by zredukowalo moc sprężarki i poprawiło modulacja hmm?

  15. #4995
    ELITA FORUM (min. 1000)
    goguś

    Zarejestrowany
    Aug 2021
    Skąd
    k-k
    Kod pocztowy
    47-253
    Posty
    1.766

    Domyślnie

    Cytat Napisał Matiszyna Zobacz post
    A czy można w drugą stronę? Z 3.5kw zrobić 2.5kw? Może to by zredukowalo moc sprężarki i poprawiło modulacja hmm?
    Z gree i innovą tak się da ale nie wiem czy innymi markami jest podobnie.

  16. #4996

    Domyślnie

    Cytat Napisał goguś Zobacz post
    Z gree i innovą tak się da ale nie wiem czy innymi markami jest podobnie.
    Posiadam Gree Amber Prestige 3.5kw i trochę wkurza mnie taktowanie podczas naszych jesieniozim w związku z tym chętnie spróbowałbym zredukować moc klimy w celu przetestowania jej modulacji gdy będzie posiadała niższą moc. W rozdzielni mam podlicznik WiFi do klimy i widzę na bieżąco jej pobór prądu. Czy w związku z tym podzielisz się informacjami jak dokonać redukcji czyli gdzie przełożyć zworke?

  17. #4997
    FORUMOWICZ to brzmi dumnie (min. 100) Avatar a.gwozdz
    Zarejestrowany
    Jan 2006
    Posty
    261
    Wpisy w Dziennikach Budowy
    11

    Domyślnie

    Podejrzewam że ograniczenie nic nie da, w 2,5 kW jednostce jest pewnie sprężarka z 3,5 kW więc poziom modulacji będzie ten sam, natomiast w 2,5 przycięta jest moc MAX sztucznie.
    Pozdrawiam
    Dom ~130m2 (160m2 netto) - konstrukcja szkieletowa, szacowane OZC przy -20st ~6 kW, grzejniki Kermi v22 45/35 - 5,5 kW
    Panasonic Aquarea J 7KW - WH-SDC0709J3E5 / WH-UD07JE5. Krzywa -18/41 -+2/32 Delta = 6
    MOD 2024.03.01 Krzywa -18/41 -4/35 Delta = 6 + Salus 091FLRFv2

    Pompa obiegowa na grzejniki ALPHA1 L 25-60 180, CWU Termica WW 300 PCE - wężownica 3,2 m^2
    Zład wody : ~230 litrów
    Temp ~23 stopni / garaż ~20 stopni

  18. #4998
    STAŁY BYWALEC (min. 300)
    maxus79

    Zarejestrowany
    Jul 2011
    Kod pocztowy
    43-430
    Posty
    309

    Domyślnie

    Witam wszystkich planuje zakup klimatyzatora duzo tu piszecie o takich jak kaisai,gree,rotenso
    Dostalem propozycje zaklupu klimatyzatora aux freedom 3.5 kw w cenie 3600 z montażem czy warto czy moze lepiej jakiegos kaisai lub inna? prosze o opinie na ten temat z gory dziekuje

  19. #4999
    ELITA FORUM (min. 1000) Avatar swierol
    Zarejestrowany
    Jan 2017
    Skąd
    Zabrze
    Kod pocztowy
    41-819
    Posty
    1.554
    Wpisy w Dziennikach Budowy
    24

    Domyślnie

    Cytat Napisał maxus79 Zobacz post
    Witam wszystkich planuje zakup klimatyzatora duzo tu piszecie o takich jak kaisai,gree,rotenso
    Dostalem propozycje zaklupu klimatyzatora aux freedom 3.5 kw w cenie 3600 z montażem czy warto czy moze lepiej jakiegos kaisai lub inna? prosze o opinie na ten temat z gory dziekuje
    Jesteś ze ślaska? Jak prosty montaż to mój znajomy zamontuje Ci Haier Tayga 3,5kw za 3200.

  20. #5000
    STAŁY BYWALEC (min. 300)
    maxus79

    Zarejestrowany
    Jul 2011
    Kod pocztowy
    43-430
    Posty
    309

    Domyślnie

    Tak ze slaska okoloce bielska bialej mozesz podac namiary na tego znajomego ? Ma te uprawnienia f gaz ? Pozdrawiam

Strona 250 z 304

Tagi dla tego tematu

Zwiń / Rozwiń Uprawnienia

  • Nie możesz zakładać nowych tematów
  • Nie możesz pisać wiadomości
  • Nie możesz dodawać załączników
  • Nie możesz edytować swoich postów
  •  
  • BB Code jest aktywny(e)
  • Emotikonyaktywny(e)
  • [IMG] kod jest aktywny(e)
  • [VIDEO] code is aktywny(e)
  • HTML kod jest wyłączony