dostępne w wersji mobilnej muratordom.pl na Facebooku muratordom.pl na Google+
Strona 5 z 6
Pokaż wyniki od 81 do 100 z 101
  1. #81

    Domyślnie

    Cytat Napisał michal30flash Zobacz post
    mamy (chyba) takie same piece ja palę pelletem fi 8 mm i u mnie podajnik podaje z prędkością 3,8g/s ale te różnice mogą wynikać z wielkości i rodzaju pelletu. dzisiejszej nocy przy temperaturze -16 stopni piec spalił mi 39kg/dobę...a u Ciebie jak to wygląda?jakimi średnicami rur masz przyłączony piec, masz zawór 3 bądź 4 drogowy? masz po izolowane rury w kotłowni?30% wentylatora to nie jest aż tak dużo, jak włączysz tryb PID to on CI sam będzie zmniejszał tą prędkość. Zresztą w trybie auto tez da rade modulować parametry, wchodzisz w opcje palnika i tam masz wszystkie ustawienia
    Witam dziś ponownie zwazylem pellet, tym razem, em przez 10min.i znowu wyszło 5,7grama na sek. Używam też fi 8 i po prostu tak podaję. Ustawiłem na PID i 7sek podawania 33przerwy ale na 8%nadmuch. Próbowalem na 30% ale temp spalania nie osiąga nawet 100st.zmienilem na 8% i pali się bardzo ładnie i równo. Temp podnosi się dość szybko. Mam też tryb PIDs ale to kontroluje spaliny, z kolei w kominie nie mam czujnika więc to wydaje mi się bezcelowe. Co do rur to niestety tak jak u ciebie, pieca wychodzi łączka 42mm redukując do 32mm a z boków 20kilka mm. Załączam zdj. Teraz spała ok 30kg na dobe.

  2. #82

    Domyślnie

    Że tak zapytam jak można tu wrzucić zdjęcia?

  3. #83

    Domyślnie

    Cytat Napisał Jarekmielniczuk147 Zobacz post
    Witam dziś ponownie zwazylem pellet, tym razem, em przez 10min.i znowu wyszło 5,7grama na sek. Używam też fi 8 i po prostu tak podaję. Ustawiłem na PID i 7sek podawania 33przerwy ale na 8%nadmuch. Próbowalem na 30% ale temp spalania nie osiąga nawet 100st.zmienilem na 8% i pali się bardzo ładnie i równo. Temp podnosi się dość szybko. Mam też tryb PIDs ale to kontroluje spaliny, z kolei w kominie nie mam czujnika więc to wydaje mi się bezcelowe. Co do rur to niestety tak jak u ciebie, pieca wychodzi łączka 42mm redukując do 32mm a z boków 20kilka mm. Załączam zdj. Teraz spała ok 30kg na dobe.
    Tak rury są zaizolowane, mam też zawór czterodrogowy. Daj jakieś namiary to ci wyślę zdj na priv. Nie mogę tutaj umieścić zdj.

  4. #84

    Domyślnie

    pisząc post linijka wyżej masz pasek narzędzi i tam jest mniej więcej w 3/4 odległości ikonka dodaj zdjęcie, warunek to wielkość poniżej 1Mb.
    moje usatwienia są w postach wyżej, poprzednia noc spalanie 40kg a tej nocy przy -16stopniach 35kg/dobe

  5. #85

  6. #86

    Domyślnie

    dołóż jeszcze izolacji na pozostałych rurkach, ogólnie izolacja rur powinna wynosić 20mm.

  7. #87

    Domyślnie

    michał30flash, jesli chcesz pocieszenia to u mnie w ostatnim tygodniu przy temperaturach w nocy -22 (raz było -17) w dzień od -10 do -14. pierwszy raz na tak niskich temp. piec był testowany (mam go od połowy lutego zeszłego roku) średnie spalanie wyszło 37 kg, ale jedną dobę, to o ile dobrze spojrzałem 43 kg zjadł. Mam termostaty pokojowe, rck, zawór 4 i3 drogowy, po prostu było zimno Mam dom 220 m po podłodze z czego 10 m to kotłownia (można odliczyć), dwójka dzieci, pale od 15 września i dzisiaj stukneło 3900 kg, nie mam bufora. Ale zeby Cie dalej pocieszyć w okolicy jest troche domów z kotłami na pellet różnej maści i przy podobnym metrażu domu spalanie u wszystkich jest bardzo podobne, może u jednego kolegi jest o tonę mniejsze, ale on z kolei sporo nadgania kominkiem. W sumie to jakiś strasznie tym spalaniem nie jestem przerażony, podpytując w okolicy, a zima poprzednia była długa i sroga kupiłem 6 ton pelletu, jak zostanie to przełoże stary na przód.
    Ogólnie przy pelettach trzeba przyjąć 5kg na m2 na miesiąc, żeby nie było rozczarowań, chwała tym którym pali mniej. Ogólnie w domu mam spore przeszklenia dla przykładu na dwóch ścianach długości ok. 20 m mam 12m okien o wysokości 2,30, nie oszukujmy się choć trzyszybowe, ciepło ucieka, Ucieka też przez okna dachowe, których mam po jednym w każdym pokoju i na kąpiele wannowe dzieci też troche cwu idzie.
    Niepokojące jest u Ciebie ta temperatura, którą dajesz na grzejniki, u mnie jest prawie zawsze 41 stopni, ostatnio dałem 44 to bardzo szybko gorąc się robi, może masz źle dobrane. Pozdrowienia

  8. #88

    Domyślnie

    ja już nie będę walczył z moim piecem, bo to i tak nie ma sensu, tyle będzie palił i już. Temperatura na grzejniki taka jest ustawiona bo to wychodzi z charakterystyki pogodowej która u mnie ustawiona jest na nr 5 i Tpok. 21 stopni.na parterze też mam przeszklenie jedno okno 3mx2.3m i 2,5x2.3m. na poddaszu mam pokoje po 25m^2 każdy i po 2 okna dachowe 160x78 i tam kamera termowizyjna wyłapała niedociągnięcia. Na każdym grzejniku mam ustawioną głowicę i nią steruje temperaturą w pokojach więc im cieplejsze grzejniki tym szybciej dogrzeje pokój,a fakt jest taki ze ciężko się je dogrzewa(możesz mieć racje ze grzejniki są źle dobrane) więc nadganiam wyższą temperaturą.na wiosnę ruszę z poprawą docieplenie i wszystko wyjdzie na następną zimę. do tej pory na pewno juz spaliłem ponad 4 tony pelletu(od września) w kotłowni mam jeszcze 29worków...więc dokupić trzeba.

  9. #89
    WITAJ, czytaj i pytaj... :)
    m_mlody

    Zarejestrowany
    Nov 2017
    Skąd
    Rybnik
    Kod pocztowy
    44-251
    Posty
    4

    Domyślnie

    wracając do wątku bo niebawem sezon się zaczyna


    w kwestiach ustawień, na co zwracać uwagę to powiem tak. Z doświadczenia widzę, iż jak pelet się nie dopala zbyt dobrze to znaczy, że za mało tlenu i trzeba nieco odchylić szyber na wentylatorze. Najczęściej robię to tak, że jak otwieram komorę spalania w trakcie pracy pieca, to nie powinna być ona za bardzo zadymiona. zbyt dużo dymu będzie powodować osadzanie się sadzy i utrudnianie przepływu spalin, oraz oddawanie ciepła.

    kwestia zużycia zależna jest od samego peletu

    LAVA czy OLIMP za 900 tona w porównaniu z peletem za 700 tona wychodzi tak, że przy tańszym pelecie częściej trzeba oczyścić, częściej dosypać, a ogólnie koszty palenia wyjdą takie same.

    co do ustawień jakie osiągnąłęm

    mój piec podaje jakie 3,4 g/sek. w ustawieniach mam teraz tak
    tryb AUTO
    podawanie 5 sek
    przerwa 27 (tutaj reguluje sobie ręcznie, im cieplej na dworze tym dłuższa przerwa
    przerwa na mocy zredukowanej - 90-100 sekund - zapewnia mi to w miarę duży skok spalania przy ograniczaniu procentowym przez automat. dzięki temu piec się nie wyłącza w ogóle w trakcie zimy.

    wnetylator 13%
    wentylator na mocy zredukowanej 6%

    szyber wentylatora mniej więcej na poziomie 25-35% otwarcia.

    teraz został mie jeden tylko problem do ogarnięcia. Mianowicie chodzi o to, iż w chwili włączenia obiegu ogrzewania cwu piec dostaje kopa i praktycznie te 25kW ma mało. dochodzi nawet do sytuacji że odcina ogrzewanie domu. Nie wiem czy to wina źle dobranej pompy czy też może starego bojlera (nie wiem nawet jak z jego wężownicą itp - wiem tylko, że piecem bojler do 55 stopni nagrzeję w 2,5 godziny, a grzałką chyba 2kW w 50 minut).

  10. #90

    Domyślnie

    Witam, temat trochę ucichł a sezon grzewczy się zbliża i klimosz wypuścił nowy soft to sterownika RT16p do pobrania na ich stronie.
    Po ile płaciliście za pellety w tym sezonie? Ja osobiście 700zł/tona za pellet zza wschodniej granicy.

  11. #91

    Domyślnie

    Sprawdzałeś co ciekawego zmieniło się w nowym oprogramowaniu? osobiście brakuje mi, żeby dało się ustawić pompę cyrkulacyjną na sobotę i niedzielę oddzielnie, tak jak cwu jest ustawienie. W tym roku za 910zł/tona barlineckiego kupiłem, gdzie w zeszłym roku ze względu na cenę nawet bym na niego nie spojrzał, wszystko od 100 do 180 zł skoczyło. Nawet z Ukrainy szło za 550 zł kupić, teraz chyba nierealne.

  12. #92

    Domyślnie

    Ze zmian, które zauważyłem to:
    - zwiększenie histerezy pieca do 30 st
    - można ustawić temperaturę startu pomp CO1 i CO2
    - można ustawić ręcznie temperaturę obiegu CO1 i CO2 poniżej 30 st.
    - funkcja włączania wszystkich pomp na 30s przy starcie pieca
    - jeżeli dobrze pamiętam jest też możliwość podłączenia pokojowego czujnika temperatury, i w piecu się określa temperaturę pomieszczenia
    pewnie są też inne zmiany

  13. #93

    Domyślnie

    Hello Gents,
    Hope that you can speak english as well
    Have several problems with my pellet burner Klimosz ZPP 25kw installed on Viadrus U22. Fire temperature is not stable and jumping up and down from 50DC till 370 DC all the time. Setting 9 sec feeder/ 28 sec break and ventilator on 38 %. Pellet consumption at present weather (around 0DC) is huge 45kg in day, house 220 m2
    Any adviceshttps://youtu.be/04-Z5O8xXuw
    Ostatnio edytowane przez Bumbis ; 22-11-2018 o 17:57

  14. #94

    Domyślnie

    Witam, jak tam u was spalanie w sezonie? pisałem dokładnie rok temu i wtedy miałem 3900 kg przy pellecie za 700 zł (z tym że teraz ten pellet za 850 zł niestety), teraz sezon 3100 kg przy pellecie za 910 zł, także cenowo wychodzi niemal identycznie, tak jak to pisał m_mlody, tylko wiadomo zima zimie nierówna, miejmy nadzieję, że wkrótce się skończy.

  15. #95

    Domyślnie

    Cytat Napisał mrozik10 Zobacz post
    Witam, jak tam u was spalanie w sezonie? pisałem dokładnie rok temu i wtedy miałem 3900 kg przy pellecie za 700 zł (z tym że teraz ten pellet za 850 zł niestety), teraz sezon 3100 kg przy pellecie za 910 zł, także cenowo wychodzi niemal identycznie, tak jak to pisał m_mlody, tylko wiadomo zima zimie nierówna, miejmy nadzieję, że wkrótce się skończy.
    U mnie od 15 listopada do dziś - 2300 kg. Pellet za 700zł ciemny i raczej nie za dobry. Trzeba jednak wziąć pod uwagę, iż zima w tym roku była naprawdę słabiutka.
    Pozdrawiam

  16. #96
    ELITA FORUM (min. 1000)
    eliks

    Zarejestrowany
    Feb 2016
    Skąd
    Lidzbark
    Kod pocztowy
    13-230
    Posty
    1.102

    Domyślnie

    Kolor pelletu nie ma znaczenia akurat.

  17. #97

    Domyślnie

    Witam.
    Od niedawna użytkuje piec Klimosz Duopellet eko 35kw.
    Od jakiegoś czasu pojawia mi się błąd 0040 ,,nieudane rozpalanie. Zmień nastawy serwisowe”.
    Na ruszcie tworzy się nagar który uniemożliwia dalsza pracę pieca.
    Co powoduje te spieki/nagary?
    Parametry mam ustawione od nowości 20 przerwa 20 praca. Moc wentylatora 40%. Temp. 65.
    Zanim błąd się pokazał piec sporadycznie był uruchamiany i nic się nie działo.
    Pewnie to wina parametrów lub pelletu.
    Nie wiem.
    Piec ma duża moc bo 35KW.
    co godzinę chodzę do pieca żeby błąd wyłączyć bo piec nie pracuje, a to bardzo uciążliwe. Co poradzicie. Od czego mam zacząć?

  18. #98
    WITAJ, czytaj i pytaj... :)
    Aaagnieszka888

    Zarejestrowany
    Dec 2020
    Skąd
    Wysokie Mazowieckie
    Kod pocztowy
    18-200
    Posty
    3

    Domyślnie

    Posiadam piec klimosz duopelet 15 kw przy powierzchni 130 metrów. Spała 50 kg na dobę przy obecnym ustawieniu. Może mi ktoś powiedzieć jakie ustawienia podstawowe powinnam ustawić ?

  19. #99
    ELITA FORUM (min. 1000)
    DUNIA.MD

    Zarejestrowany
    Oct 2020
    Skąd
    Radom
    Kod pocztowy
    26-600
    Posty
    1.271

    Domyślnie

    Spała 50 kg na dobę przy obecnym ustawieniu. Może mi ktoś powiedzieć jakie ustawienia podstawowe powinnam ustawić ?
    Kocioł pelletowy powinien pracować w pełnym automacie. Jaki sterownik i jaki tryb pracy.

  20. #100
    WITAJ, czytaj i pytaj... :)
    Aaagnieszka888

    Zarejestrowany
    Dec 2020
    Skąd
    Wysokie Mazowieckie
    Kod pocztowy
    18-200
    Posty
    3

    Domyślnie

    Cytat Napisał witalis123 Zobacz post
    Z piecem bawiłem się dosyć długo, zanim doszedłem do dobrych ustawień. Na dzień dzisiejszy przy takiej pogodzie spala około 15-20 kg na dobę. temperatura w domu 23-24 stopnie. Pozdrawiam

    Czy mógł byś mi powiedzieć jaki masz ustawiony ruszt praca i ruszt moc?

Strona 5 z 6

Tagi dla tego tematu

Zwiń / Rozwiń Uprawnienia

  • Nie możesz zakładać nowych tematów
  • Nie możesz pisać wiadomości
  • Nie możesz dodawać załączników
  • Nie możesz edytować swoich postów
  •  
  • BB Code jest aktywny(e)
  • Emotikonyaktywny(e)
  • [IMG] kod jest aktywny(e)
  • [VIDEO] code is aktywny(e)
  • HTML kod jest wyłączony