dostępne w wersji mobilnej muratordom.pl na Facebooku muratordom.pl na Google+
Strona 1 z 3
Pokaż wyniki od 1 do 20 z 44
  1. #1

    Domyślnie Proszę o opinie na temat kotła na pellet SAS BIO SOLID 14kW

    Proszę o poradę użytkowników/instalatorów tych pieców. Chcę kupić kocioł SAS BIO SOLID 14kW. Oglądałem też kotły metal fach sokół ale w sklepie polecili mi ten kociołek. Wygląda bardzo masywnie ale chciałbym się dowiedzieć od forumowiczów jak w praktyce to się sprawuje i czy warto zainwestować w ten piec. Widziałem trochę wątków o dużej ilości spalanego pelletu przez piece tego producenta i boję się żeby i z tym nie było podobnie.
    Ostatnio edytowane przez bogus1 ; 05-02-2016 o 14:43

  2. #2
    SYMPATYK FORUM (min. 10)
    krzysieek

    Zarejestrowany
    Sep 2015
    Skąd
    Rybnik
    Kod pocztowy
    44-200
    Posty
    72

    Domyślnie

    będzie u mnie zamontowany w tym tygodniu też 14 kw, więc w kolejnym tygodniu coś już będę mógł powiedzieć.........

  3. #3

    Domyślnie

    Cytat Napisał krzysieek Zobacz post
    będzie u mnie zamontowany w tym tygodniu też 14 kw, więc w kolejnym tygodniu coś już będę mógł powiedzieć.........
    oo to bede wdzieczny za wszelkie informacje a na który ze sterowników sie zdecydowałeś? ja mysle wlasnie o sterowniku Recalart. a no i mam pytanie czy razem z kotłem jest sonda lambda czy to jako opcja jest?

  4. #4
    SYMPATYK FORUM (min. 10)
    krzysieek

    Zarejestrowany
    Sep 2015
    Skąd
    Rybnik
    Kod pocztowy
    44-200
    Posty
    72

    Domyślnie

    Recalart a o sondzie nic niestety nie wiem, szczerze nawet się nią specjalnie nie interesowałem, podejrzewam ze nie ma. Kociołek juz u mnie w piwnicy stoi prawdopodobnie we wtorek zacznie się montaż całej kotłowni. Trzy tony pelletu olczyk czekają w pogotowiu

  5. #5

    Domyślnie

    ja mysle jeszcze o zbiorniku 300l na wode i nie wiem czy nie bedzie potrzebny bufor dodatkowo zeby piecyk za czesto sie nie wygaszal i rozpalal

  6. #6
    SYMPATYK FORUM (min. 10)
    krzysieek

    Zarejestrowany
    Sep 2015
    Skąd
    Rybnik
    Kod pocztowy
    44-200
    Posty
    72

    Domyślnie

    Ja mam na chwilę obecną 150 l i czas pokaże co będzie dalej. Jeśli trzeba będzie to będę eksperymentował.

  7. #7

    Domyślnie

    niestety u mnie w gminie nie ma dofinansowania do kociołkow ale i tak chyba zostane przy solidzie bo cena podobna jak multi i slim a masywniejszy i nowszy (lepsza sprawnosc itp itd). W drugim domu mam 300l na wode to na dzien czasu latem spokojnie styka dla 3 os rodziny (raz dziennie zagrzac), na dwa dni to troszke za malo. z tym buforem na wode to zobacze co hydraulicy powiedza... pojutrze sie z nimi zobacze i maja obejrzec dom. Pozdrawiam

  8. #8

    Domyślnie

    i jak tam solid? prosiłbym o info bo dziś juz z hydraulikami sie dogadałem o rozpoczęciu prac i na dniach bede kupował kociołek

  9. #9
    SYMPATYK FORUM (min. 10)
    krzysieek

    Zarejestrowany
    Sep 2015
    Skąd
    Rybnik
    Kod pocztowy
    44-200
    Posty
    72

    Domyślnie

    wczoraj zaczął instalację troszkę pokombinowaliśmy jak go ustawić w stosunku do komina a uruchomienie planujemy dopiero na sobotę, musi podłączyć pod niego całą instalację podłogówkę grzejniki pompy, sprzegło bojler itd itd.....

  10. #10

    Domyślnie

    i jak tam uruchomienie było ?

  11. #11
    SYMPATYK FORUM (min. 10)
    krzysieek

    Zarejestrowany
    Sep 2015
    Skąd
    Rybnik
    Kod pocztowy
    44-200
    Posty
    72

    Domyślnie

    niestety nie...... wyskoczyły instalatorowi dwa dni no i sie przesuwa termin....... dziś dopiero bojler przyszedł ....... jutro rano go ustawimy .......rano jak byłem to pompy sprzęgło juz były zamontowane plus zawór trójdrożny ... nie wiem ile dziś zrobił..... jak wrócę jutro wieczorem po pracy to wkleje jakąś fotkę

  12. #12
    SYMPATYK FORUM (min. 10)
    krzysieek

    Zarejestrowany
    Sep 2015
    Skąd
    Rybnik
    Kod pocztowy
    44-200
    Posty
    72

    Domyślnie

    tak to wyglądało dziś rano

    Kliknij obrazek, aby uzyskać większą wersję

Nazwa:	DSC_0075.jpg
Wyświetleń:	6401
Rozmiar:	49,5 KB
ID:	347022
    Ostatnio edytowane przez krzysieek ; 16-02-2016 o 21:16

  13. #13

    Domyślnie

    bedziesz mial miejsce zeby slimak czyscic? moi hydraulicy dzis zamowili solida, a w poniedzialek zaczynaja brac sie do roboty i robic cala instalacje

  14. #14
    SYMPATYK FORUM (min. 10)
    krzysieek

    Zarejestrowany
    Sep 2015
    Skąd
    Rybnik
    Kod pocztowy
    44-200
    Posty
    72

    Domyślnie

    piec odpalony ....załadowałem 90 kg peletu (wejdzie około 120 do pojemnika) i zostawiłem na noc zobaczymy jutro co będzie......

  15. #15
    SYMPATYK FORUM (min. 10)
    krzysieek

    Zarejestrowany
    Sep 2015
    Skąd
    Rybnik
    Kod pocztowy
    44-200
    Posty
    72

    Domyślnie

    i nic nie było......... piec zgasł .........palił różnie czasem jakieś spieki ...czasem lepiej... czasem gorzej....przez poprzednie dni na zmianę kolejno bawiłem sie ustawieniami ale coś było nie tak ....... koniec końców w sobotę zadzwoniłem po serwis .....wentylator cały czas buczał i chodził miejscami na 100 % a powinien na 20....Tak czy owak producent podszedł poważnie do tematu ... jeden dzień i przyjechał serwisant wymienił wentylator wgrał nowe oprogramowanie .. coś tam jeszcze powymieniał..poustawiał.... instalator mówi że teraz juz wszystko ok.....mam nadzieje....A jak Twój zakup?

  16. #16

    Domyślnie

    kociołek przyszedł wczoraj, instalatorzy pracują nad całą instalacją, kominem itp itd więc troche czasu minie zanim go uruchomie . uruchomimy go to dam znac

  17. #17

    Domyślnie

    a jak tam u Ciebie? serwisant dobrze ogarnal?

  18. #18

    Domyślnie

    Jak już coś więcej popalicie to prosze o jakies spostrzezenia, opinie - bo wlasnie tez sie przymierzam to tego pieca, a ciezko gdziekolwiek jakies opinie o tym piecu znaleźć. Także jak cos to piszcie

  19. #19
    SYMPATYK FORUM (min. 10)
    krzysieek

    Zarejestrowany
    Sep 2015
    Skąd
    Rybnik
    Kod pocztowy
    44-200
    Posty
    72

    Domyślnie

    od zamontowania przez kilka dni spalił około 200 kg)))))).....w poniedziałek był serwisant po południu ....w środę przed południem zasypałem go w całości około 100 kg do dzisiejszego południa spalił około 30 kg, plus minus, ciężko wyczuć ile dokładnie ....... wygląda to rewelacyjnie w domu od 25 stopni na początku od środy około 16 nastawione. Najlepsze w tym wszystkim ze dom nieocieplony jeszcze domyślam się ze spalił na początku te 200 kg zeby ogrzać a potem zwolnił.... jak ocieplę dom na jesień bedzie dobrze... na chwilę obecną piec pochodzi jeszcze dwa trzy dni i tyle sprawdzony... z kilkudniowego doświadczenia już wiem że i tak jesienią spędzę przy nim "kilka" wieczorów ustawiając maksymalne parametry ...chyba ze internetowo się to ogarnie...

  20. #20

    Domyślnie

    uff a juz sie wystraszylem ze moga byc z tym piecykiem problemy u mnie w ponidzialek maja montowac komin , podlaczac cwu i reszte wiec jeszcze troche zejdzie zanim bede cos mogl o nim napisac. regulator pokojowy wstawiales czy regulujesz temperaturke na piecu?

Strona 1 z 3

Tagi dla tego tematu

Zwiń / Rozwiń Uprawnienia

  • Nie możesz zakładać nowych tematów
  • Nie możesz pisać wiadomości
  • Nie możesz dodawać załączników
  • Nie możesz edytować swoich postów
  •  
  • BB Code jest aktywny(e)
  • Emotikonyaktywny(e)
  • [IMG] kod jest aktywny(e)
  • [VIDEO] code is aktywny(e)
  • HTML kod jest wyłączony