dostępne w wersji mobilnej muratordom.pl na Facebooku muratordom.pl na Google+
Pokaż wyniki od 1 do 17 z 17
  1. #1

    Domyślnie Kiedy protokół odbioru przyłącza?

    Cześć

    Jestem w trakcie realizacji przyłacza gazu do domu - fizycznie zostało już zrobione wszystko i pozostały "tylko" formalności. No własnie, ponieważ była to jednocześnie rozbudowa sieci gazowej, to było to na PNB i wg wykonawcy protokół zobaczę dopiero za kilka miesięcy, bo geodeta bo to , bo tamto.... Z kolei ja protokół potrzebuję "na już" bo jest to ostatni papier potrzebny do złożenia zawiadomienia o zakończeniu budowy więc nie uśmiecha mi się czekać tyle z przeprowadzką. Macie jakiś pomysł czy to się da jakoś szybciej załatwić, może jest jakiś sposób zeby protokół wystawić wcześniej? Co ciekawsze podobno żeby zamontować licznik i puścić gaz nie potrzebują się te formalności przetoczyć, jak to jest naprawdę? Na razie nie udało mi się dodzwonić do odpowiedniego działu w gazowni, wiec jeszcze nie znam ich stanowiska ale spodziewam się oporu materii..,

  2. #2
    OLIMP FORUM - oświecona góra rankingu... Avatar Mareks77
    Zarejestrowany
    Jun 2011
    Skąd
    Zielona Góra
    Kod pocztowy
    65-001
    Posty
    6.298

    Domyślnie

    Aby zamontować licznik i puścić gaz musisz mieć protokół odbioru instalacji i protokół kominiarski jeśli jakieś urządzenie zostało podłaczone.
    Jeśli to była rozbudowa to na pewno potrzebny był teś projekt uzgodniony z gazownią i z ZUD-em.
    Sam geodeta nie jest na razie tobie potrzebny do zgłoszenia i puszczenia gazu ale do zakończenia budowy to już potrzebujesz go aby zrobił mapkę powykonawczą z naniesionymi wszystkimi zmianami w czasie budowy.
    Dom Opałek 1G z poddaszem użytkowym. 145m2 powierzchni użytkowej. Podłogówka 90m2, reszta to 9 grzejników.
    Piec Vaillant 206/5-5 + Moduł mieszacza VR61/4 + Regulator CM470/4 + VIH R120 + Grupa pompowa z siłownikiem do ogrzewania podłogowego Thermix MEIBES.

    Jeśli pomogłem kliknij......to nic nie kosztuje.

  3. #3

    Domyślnie

    Mam już geodezyjną inwentaryzację powykonawczą budowy, i naniesione na niej są WLZ gazu i prądu oraz przyłącze wody. Rozumiem że inwnetaryzacji przyłacza gazu i gazociągu dokonuje inwestor czyli PSG. Z mojej "check-listy" załaczników do zgłoszenia zakończenia budowy brakuje mi tylko protokołu odbioru przyłacza gazowego - i tutaj zastanawiam się czy da się to jakoś przyspieszyć. Protokoły instalacji gazowej i kominiarskiej mam.

  4. #4
    OLIMP FORUM - oświecona góra rankingu... Avatar Mareks77
    Zarejestrowany
    Jun 2011
    Skąd
    Zielona Góra
    Kod pocztowy
    65-001
    Posty
    6.298

    Domyślnie

    Gdzie jest umieszczona skrzynka gazowa...... na granicy działki czy na budynku, kto robił przyłącze na działce i gdzie przebiega rura gazowa nie ta od przyłącza tylko główna średniego ciśnienia....w drodze? Protokół odbioru przyłącza daje ci jego wykonawca ten któremu zleciłeś, a jeśli się ociąga to trzeba było mu nie płacić to by się starał.
    Ostatnio edytowane przez Mareks77 ; 16-02-2016 o 14:04
    Dom Opałek 1G z poddaszem użytkowym. 145m2 powierzchni użytkowej. Podłogówka 90m2, reszta to 9 grzejników.
    Piec Vaillant 206/5-5 + Moduł mieszacza VR61/4 + Regulator CM470/4 + VIH R120 + Grupa pompowa z siłownikiem do ogrzewania podłogowego Thermix MEIBES.

    Jeśli pomogłem kliknij......to nic nie kosztuje.

  5. #5

    Domyślnie

    Skrzynka gazowa jest w granicy działki, przyłącze czyli odcinek rury od gazociągu do skrzynki zrobił wykonawca któremu to zleciła gazownia, i to ona jemu płaci a ja gazowni (jak wystawi fakturę). Ja zlecąłem swojemu hydraulikowi wykonanie instalacji wewnętrznej wwraz z WLZ - czyli rurą z domu do skrzynki. i na to mam wszystkie papiery. Problem polega na tym że wykonawca przyłącza twierdzi że protokół przekaże gazowni jak wszystkie formalności związane z przyłączem i gazociągiem się zakończą, i wtedy gazownia mi go da razem z fakturą za przyłącze, a ja chciałbym dostać protokół wcześniej niż za te kilka miesięcy.

  6. #6
    OLIMP FORUM - oświecona góra rankingu... Avatar Mareks77
    Zarejestrowany
    Jun 2011
    Skąd
    Zielona Góra
    Kod pocztowy
    65-001
    Posty
    6.298

    Domyślnie

    Cytat Napisał rgal Zobacz post
    Skrzynka gazowa jest w granicy działki, przyłącze czyli odcinek rury od gazociągu do skrzynki zrobił wykonawca któremu to zleciła gazownia, i to ona jemu płaci a ja gazowni (jak wystawi fakturę). Ja zlecąłem swojemu hydraulikowi wykonanie instalacji wewnętrznej wwraz z WLZ - czyli rurą z domu do skrzynki. i na to mam wszystkie papiery. Problem polega na tym że wykonawca przyłącza twierdzi że protokół przekaże gazowni jak wszystkie formalności związane z przyłączem i gazociągiem się zakończą, i wtedy gazownia mi go da razem z fakturą za przyłącze, a ja chciałbym dostać protokół wcześniej niż za te kilka miesięcy.
    Co on pie....li, przecież Twoja umowa z gazownią o uzbrojenie działki i postawienie skrzynki na granicy to jedna para kaloszy a umowa z nim o przyłacze gazowe od skrzynki do domu to drugie.
    To tobie jest potrzebny protokół aby przedstawić go wnioskując o pozwolenie na zakończenie budowy
    We do wniosku o zagazowanie i o gotowości instalacji gazowej do napełnienia jest jasno napisane ze to Ty masz dołączyć załączniki w postaci protokołów szczelności instalacji wewnętrznej i innych załączników.
    To powinieneś zanieść do gazowni i oni puszczą gaz i będziesz mógł ogrzewać dom itp.
    Aby zako0ńczyć budowe musisz zgłosić jej zakończenie do urzędu i tam załączyć odpowiednie papierki których jednym jest także protokół szczelności przyłącza gazowego i innych.
    To tobie powinien on go dać bo to ty go potrzebujesz a nie gazownia.
    Gazownia potrzebuje tylko protokołu szczelności przyłącza od swojej rury do skrzynki.
    No chyba ze to jest jeden i ten sam wykonawca i się nie zrozumieliście.
    Dom Opałek 1G z poddaszem użytkowym. 145m2 powierzchni użytkowej. Podłogówka 90m2, reszta to 9 grzejników.
    Piec Vaillant 206/5-5 + Moduł mieszacza VR61/4 + Regulator CM470/4 + VIH R120 + Grupa pompowa z siłownikiem do ogrzewania podłogowego Thermix MEIBES.

    Jeśli pomogłem kliknij......to nic nie kosztuje.

  7. #7

    Domyślnie

    Cytat Napisał Mareks77 Zobacz post
    Co on pie....li, przecież Twoja umowa z gazownią o uzbrojenie działki i postawienie skrzynki na granicy to jedna para kaloszy a umowa z nim o przyłacze gazowe od skrzynki do domu to drugie.
    Tylko że uzbrojenie działki i postawienie skrzynki to jest własnie realizacja przyłącza. a odcinek od skrzynki do domu nie jest juz przyłaczem tylko WLZ. Mój problem dotyczy tego pierwszego.

  8. #8
    ELITA FORUM (min. 1000) Avatar piotrek0m
    Zarejestrowany
    Oct 2012
    Skąd
    Wrocław
    Posty
    2.222
    Wpisy w Dziennikach Budowy
    148

    Domyślnie

    Cytat Napisał rgal Zobacz post
    Problem polega na tym że wykonawca przyłącza twierdzi że protokół przekaże gazowni jak wszystkie formalności związane z przyłączem i gazociągiem się zakończą, i wtedy gazownia mi go da razem z fakturą za przyłącze, a ja chciałbym dostać protokół wcześniej niż za te kilka miesięcy.
    Ale o jaki protokół chodzi?
    Wykonawca przyłącza nie ma obowiązku przekazywania czegokolwiek inwestorowi, po zakończeniu prac dokumentację przekaże zleceniodawcy czyli gazowni. Czas jaki ma gazownia na wykonanie przyłącza jest w umowie. A tak dla ciekawości gazownia nawet nie ogląda protokołów kominiarskich i szczelności instalacji wewnętrznej, do wniosku wpisuje się tylko ich numery.
    PLANETA 2 - dziennik budowy
    Projekt Planeta 2 / użytkowa 170 m2 + garaż 40 m2 / porotherm 24 P+W / ściany wełna 20 / podłoga styropian 14 / poddasze wełna 20 / kocioł Vitodens-222F / 100% ogrzewanie podłogowe

  9. #9

    Domyślnie

    Chodzi o ten protokół który musze dołączyć do zgłoszenia zakończenia budowy domu. Wiem że wykonawca nie ma obowiazku mi czegokolwiek dawać, a owy papier dostanę z gazowni. Liczyłem tylko że jest szansa że dostanę to wcześniej. (np protokół z przyłacza elektrycznego dostąłem od wykonawcy zaraz po postawieniu skrzynki). Tutaj jednak okazuje się że tak się nie da - co zresztą dziś mi potwierdził pracownik gazowni - i musze poczekać aż wszystkie formalności się zakończą co moze potrwać kilka miesięcy. Niestety po raz kolejny okazuje się że postawienie skrzynki to jedno a zamknięcie sprawy to drugie...

  10. #10
    OLIMP FORUM - oświecona góra rankingu... Avatar Mareks77
    Zarejestrowany
    Jun 2011
    Skąd
    Zielona Góra
    Kod pocztowy
    65-001
    Posty
    6.298

    Domyślnie

    Cytat Napisał rgal Zobacz post
    Tylko że uzbrojenie działki i postawienie skrzynki to jest własnie realizacja przyłącza. a odcinek od skrzynki do domu nie jest juz przyłaczem tylko WLZ. Mój problem dotyczy tego pierwszego.
    Już teraz się rozumiemy.

    Do wniosku o pozwolenie na użytkowanie obiektu należy załączyć następujące dokumenty:

    1 – oryginał dziennika budowy (wraz z wpisem zamykającym budowę)
    2 – odpowiednie oświadczenia kierownika budowy i projektanta (jeśli wprowadzał nieistotne zmiany w czasie budowy)
    3 – protokoły odbioru przyłączy lub umowy o dostarczanie mediów (ksero)
    4 – protokół kontroli szczelności wewnętrznej instalacji gazowej (ksero)
    5 – protokół kontroli przewodów kominowych (ksero)
    6 – geodezyjna mapa inwentaryzacyjna (sporządza ją uprawiony geodeta) – oryginał mapy
    7 – świadectwo energetyczne budynku (ksero)
    8 – prawomocna decyzja pozwolenia na budowę (ksero)
    9 – rysunki uzupełniające projekt o zmiany nieistotne (ksero)

    w punkcie 3 jest mowa o przyłączach o gazowych od rury do skrzynki i niestety musisz odczekać swoje aż podwykonawca z gazowni da im papierek.
    Ostatnio edytowane przez Mareks77 ; 17-02-2016 o 13:40
    Dom Opałek 1G z poddaszem użytkowym. 145m2 powierzchni użytkowej. Podłogówka 90m2, reszta to 9 grzejników.
    Piec Vaillant 206/5-5 + Moduł mieszacza VR61/4 + Regulator CM470/4 + VIH R120 + Grupa pompowa z siłownikiem do ogrzewania podłogowego Thermix MEIBES.

    Jeśli pomogłem kliknij......to nic nie kosztuje.

  11. #11

    Domyślnie

    No cóż, zobaczymy kiedy to zrobią, ja obstawiam że za jakies 3-4 miesiące. Inna sprawa - czy lista którą predstawiasz jest aktualna? wydaje mi się że punkt 7 już nie jest potrzebny. Natomiast punkt 3 w tym brzmienu oznaczałby że nie potrzebuję tego protokołu tylko wystarczy mi umowa kompleksowa z gazownią.

  12. #12
    OLIMP FORUM - oświecona góra rankingu... Avatar Mareks77
    Zarejestrowany
    Jun 2011
    Skąd
    Zielona Góra
    Kod pocztowy
    65-001
    Posty
    6.298

    Domyślnie

    Cytat Napisał rgal Zobacz post
    No cóż, zobaczymy kiedy to zrobią, ja obstawiam że za jakies 3-4 miesiące. Inna sprawa - czy lista którą predstawiasz jest aktualna? wydaje mi się że punkt 7 już nie jest potrzebny. Natomiast punkt 3 w tym brzmienu oznaczałby że nie potrzebuję tego protokołu tylko wystarczy mi umowa kompleksowa z gazownią.
    Lista dokumentów jest poglądowa a kompletność dokumentów w każdym przypadku jest inna gdyż inne są warunki zabudowy itp.
    Punkt 7 to masz rację w tym roku już nie ma potrzeby składania świadectwa energetycznego.
    A co do punktu 3 to radzę się zoriętować w swoim urzędzie czy przystaną na samą umowę.
    Powinno być to samo gdyż gazownia nie powinna wydać umowy kompleksowej bez przyłącza.
    Ja rozumiem że ono jest i tylko w papierach jego nie ma ale czyżbyś miał już umowę na dostawy gazu.?
    Chyba jej także jeszcze nie masz bowe wcześniejszym poście pisałeś o zamontowaniu licznika . Swoją drogą jak ja załatwiałem niedawno swoje przyłacze to na protokoły nawet nie spojrzeli ale uznałem to za moją jednostkową specyfikę ponieważ mi przyłącze z kolei skracali do granicy działki.
    Nie chcieli tego zrobić jako gazownia i kazali mi zrobić projekt, uzyskać pozwolenie na przebudowę, nająć sobie firmę i im zapłacić oraz przedstawić protokoły szczelności i odpowietrzenia instalacji średniego ciśnienia a gazownia ze swojej strony tylko będzie nadzorować.
    Walczyłem trochę z nimi i pisałem pisma ale poległem więc musiałem odczekać prawie rok aby sprawa ucichła i nająłem znajomego z pogotowia gazowego aby to zrobili kompleksowo i któregoś dnia przed Bożym Narodzeniem przyjechało trzech znajomków z firmy, dwóch robiło swoje a trzeci siedział w rozdzielni gazu i utrzymywał ciśnienie na takim poziomie aby całej okolicy nie wywaliły zabezpieczenia.
    Wszędzie śmierdziało jak cholera ale po pół godzinie miałem wszystko jak należy bez żadnego projektu badania itp pierdół a podpisanie umowy odbyło się z udziałem fachowca który wykonywał tą fuszkę.
    Myślę że powinieneś udać się do urzędu i zrobić rekonesans jakiego rodzaju dokument oni preferują i jakie są ewentualne odstępstwa i po tym będziesz już wiedział czy udać się do gazowni i spróbować załatwiać umowę i zamontowanie licznika czy też czekać na protokół.
    Dom Opałek 1G z poddaszem użytkowym. 145m2 powierzchni użytkowej. Podłogówka 90m2, reszta to 9 grzejników.
    Piec Vaillant 206/5-5 + Moduł mieszacza VR61/4 + Regulator CM470/4 + VIH R120 + Grupa pompowa z siłownikiem do ogrzewania podłogowego Thermix MEIBES.

    Jeśli pomogłem kliknij......to nic nie kosztuje.

  13. #13
    ELITA FORUM (min. 1000) Avatar piotrek0m
    Zarejestrowany
    Oct 2012
    Skąd
    Wrocław
    Posty
    2.222
    Wpisy w Dziennikach Budowy
    148

    Domyślnie

    Cytat Napisał rgal Zobacz post
    Tutaj jednak okazuje się że tak się nie da - co zresztą dziś mi potwierdził pracownik gazowni - i musze poczekać aż wszystkie formalności się zakończą co moze potrwać kilka miesięcy.
    Dlaczego kilka miesięcy, nie masz terminu określonego w umowie o przyłączenie?
    Zresztą gazownie od razu jak już mogą wysyłają fakturę i umowę o dostarczanie gazu lub umowę kompleksową. W umowie o przyłączenie jest termin w którym zobowiązujemy się odbierać paliwo gazowe inaczej płaci się opłatę - byłoby to 100 zł miesięcznie "kary" za nie odbieranie gazu. Po podpisaniu umowy przyjeżdża ekipa z gazowni na drugi dzień i puszcza gaz. Trzeba mieć co najmniej jeden odbiornik. Wydaje mi się, że do odbiorów budynku wystarczą umowy na dostarczanie mediów, ale nie wiem, jeszcze nie odbierałem domu...
    PLANETA 2 - dziennik budowy
    Projekt Planeta 2 / użytkowa 170 m2 + garaż 40 m2 / porotherm 24 P+W / ściany wełna 20 / podłoga styropian 14 / poddasze wełna 20 / kocioł Vitodens-222F / 100% ogrzewanie podłogowe

  14. #14
    OLIMP FORUM - oświecona góra rankingu... Avatar Mareks77
    Zarejestrowany
    Jun 2011
    Skąd
    Zielona Góra
    Kod pocztowy
    65-001
    Posty
    6.298

    Domyślnie

    Przejdź się do gazowni i podpisz umowę. Na założenie licznika i zagazowanie i tak czeka się ok tygodnia więc jak da się podpisać umowa i zoriętują się że nie będą mogli podłączyć licznika to coś przyspieszą u swojego podwykonawcy.
    Dom Opałek 1G z poddaszem użytkowym. 145m2 powierzchni użytkowej. Podłogówka 90m2, reszta to 9 grzejników.
    Piec Vaillant 206/5-5 + Moduł mieszacza VR61/4 + Regulator CM470/4 + VIH R120 + Grupa pompowa z siłownikiem do ogrzewania podłogowego Thermix MEIBES.

    Jeśli pomogłem kliknij......to nic nie kosztuje.

  15. #15

    Domyślnie

    Dzięki za porady, myślę ze w przyszłym tygodniu się przejdę i spróbuję podpisać umowę o dostawę gazu, a jednocześnie dowiem się czy to w nadzorze wystarczy. Kilka miesięcy obstawiam nauczony doświadczeniem - ponad pół roku zeszło wykonawcy z załatwieniem formalności gdzie sam przyniosłem wszystkie zgody właścicieli gruntów. Papier lubi u nich "poleżeć". Nie pamiętam co jest na umowie ale chyba do maja mają czas jeszcze.

  16. #16

    Domyślnie

    rgal, możesz napisać jak temat się u Ciebie zakończył? Aktualnie mamy dokładnie tą samą sytuację tj.

    1. Mamy założony licznik i puszczony gaz od kilku miesięcy.
    2. Umowę kompleksową mamy podpisaną (z Tauronem)
    3. Ciąglę nie dostaliśmy faktury i protokołu odbioru przyłącza od PSG i nie są nam w stanie powiedzieć na czym temat stanął i kiedy się zakończy.

  17. #17

    Domyślnie

    Z tego co pamietam to dość szybko się to zakończyło - ale wybitnie pomógł w tym (nie pamiętam kto dokładnie, hydraulik czy kieownik budowy) który jak się osobiście odezwał do gazowni to dzień później papiery były gotowe. Nie wiem ile bez tego by się to toczyło.

Tagi dla tego tematu

Zwiń / Rozwiń Uprawnienia

  • Nie możesz zakładać nowych tematów
  • Nie możesz pisać wiadomości
  • Nie możesz dodawać załączników
  • Nie możesz edytować swoich postów
  •  
  • BB Code jest aktywny(e)
  • Emotikonyaktywny(e)
  • [IMG] kod jest aktywny(e)
  • [VIDEO] code is aktywny(e)
  • HTML kod jest wyłączony