dostępne w wersji mobilnej muratordom.pl na Facebooku muratordom.pl na Google+
Strona 1 z 4
Pokaż wyniki od 1 do 20 z 68
  1. #1

    Domyślnie Lodówka - jakiej marki najlepsza?

    Witajcie,

    temat pospolity, wątków dużo i mnóstwo w nich subiektywnych opinii (każdy swoje chwali lub nie chwali)a może ktoś ma rozeznanie na rynku i może mi konkretnie doradzić, na którego producenta lodówek warto postawić? i nie mam tu na myśli najbardziej znanych a naprawdę solidnych producentów. Wiadomo, że sprzęt ogólnie jest teraz tak robiony żeby długo nie przetrwał i niby nie ma co tak do końca sugerować się marką ale uważam, że są pewne wyznaczniki jakości i w jakieś mierze marka jest istotna. Bardzo więc proszę o konkretne opnie.

    Nastawiłam się na Boscha ale z tego co wiem skiepścili się bardzo (może mimo skiepszczenia nadal są dobrzy w porównaniu do innych marek?), sprzedawca w sklepie polecał LG i samsunga.

    Nie podaję co mnie interesuje w lodówce bo chodzi mi o obiektywne opinie na temat producentów.

    pozdrawiam

  2. #2
    DOMOWNIK FORUM (min. 500) Avatar forscher
    Zarejestrowany
    Sep 2015
    Skąd
    Jaworzno
    Kod pocztowy
    43-600
    Posty
    631

    Domyślnie

    jak dla mnie - osoby ktora kiedyś pracowala w fabryce pod Stuttgartem odpowiedź jest prosta




  3. #3

    Domyślnie

    a mogę prosić o argumenty za?

  4. #4

    Domyślnie

    my jesteśmy na etapie zakupu, z góry nie nastawialiśmy się na żadną markę, ale wybieramy bosha, bo najbardziej nam odpowiada wielkościowo, cenowo - i mimo wszystko wiele odbrych opinii znalazłam.
    Reszta marek to albo mamy znajomych, którym lodówki z tych firm się popsuły, albo znaleźliśmy sporo negatywnych opinii o konkretnej serii/modelu.

  5. #5
    DOMOWNIK FORUM (min. 500) Avatar forscher
    Zarejestrowany
    Sep 2015
    Skąd
    Jaworzno
    Kod pocztowy
    43-600
    Posty
    631

    Domyślnie

    Cytat Napisał Pola19 Zobacz post
    a mogę prosić o argumenty za?

    dla mnie argumentem za jest kilka miesiecy spedzonych przy produkcji tych urzadzeń od etapu zaopatrzenia poprzez skladanie, próby jakościowe na pakowaniu i składaniu skonczywszy.

    Argumentem za jest tak zwany LEB Leferanten Ergebnis Berwertung czyli spis norm, jakie musza spełniac firmy dostar4czajace cześci składowe Bosch'owskich urządzeń do ich zakładów w Badenii Winterbergii. A także kontrola spełniania tych norm.

    Argumentem za jest znajomośc zaangazowania i wiedzy kupców z działu PUE którzy zajmują sie zaopatrzeniem ich fabryk w elementy składowe lodówek, pralek, wiertarek i innych urządzeń.

    Argumentem za jest fakt posiadania urzadzeń Boscha i ich bezawaryjna praca przez ostatnie 6 lat - od momentu zakupu.

    Argumentem za jest histora urządzenia o nazwie IXO w jego wszystkich wersjach, rekordy sprzedazy jakie biło i bije to urzadzenie od momentu pojawienia sie na rynku.

    Argumentem za jest dla mnie fakt, że wiele firm próbuje naśladowąc IXO zalewając rynek badziewiem funta kłaków nie wartym.

    Argumentem za jest dla mnie... cena - a raczej świadomośc tego, że w przypadku Bosch'a płacąc za dany produkt dość wysoką cenę jestem pewien ze dany produkt jest tego wart. Czy to w przypadku posiadanej wierarki, lodówki czy tez zmywarki.



    .................................................. ............
    Osobiście śmiesza mnie opinie typu "skiepścili się bardzo". Co to właściwie znaczy? Na jakiej podstawie ktos pisze takie słowa? Na jakiejkolwiek odstawie? Czy tez po to by cokolwiek napisac?
    A moze jest to opinia wyciagnieta na podstawie słów sprzedawców sprzetu AGD, ktorzy jak wiadmo mówia to co im samym przynosi większy zysk... z reszta tak samo jak aptekarze i inni "spece od doradzania".


    NIe ma opcji by w domku ktory wybuduje był inny sprzęt niz przytocoznej powyżej marki.




    PS inne argumenty tu http://forum.muratordom.pl/showthrea...i-zdj%C4%99cia

    Pozdrav
    Ostatnio edytowane przez forscher ; 19-02-2016 o 15:23

  6. #6

    Domyślnie

    ja również jestem raczej za boschem natomiast chcę wybrac sprzęt świadomie a wiadomo, że często to o czym głośno to nie zawsze jest super dobre - akurat boscha nie mam tu na myśli choć nie wykluczam, że może miec gorszy sprzęt niż produkowali kilka lat temu. Nokia równiez kiedys była liderem wśród telefonów - teraz juz tak nie jest. Nie chcę, że tak powiem przeforsowac argumentu, że bosch na pewno się skiepścił a jedynie twierdze, że może tak być. Poza tym, nie jest już chyba składany w Niemczech?
    A w poście, do którego link mi podesłałeś wyczytałam, że bosch po połaczeniu z siemensem przyjął politykę iż maarka bosch ma byc bardziej marketowa. To nie musi o niczym świadczyc ale może, skądś biora się takie opnie, których wczesniej nie było. Jestem jednak otwarta na argumenty i jesli tylko ktoś jeszcze ma jakies sprawdzone informacje na temat boscha, siemensa to poproszę.

    A ma ktoś z Was boscha z komorą crisperbox i chiller box? - bo mnie to akurat w boschu nie przekonuje. Oglądałam kilkanaście lodówek boscha z tymi szufladami i zastanawiam się czy to działa bo na styku szuflady i półki jest niezły prześwit a szuflada generalnie lata. Nie wygląda to po prostu solidnie.

    W związku z komorą chiller box mam takie pytanie - czy można wyjac tę szufladę bez szwanku dla systemu chłodziarki? (w chłodziarce panuje inna temperatura niz w szufladzie chiller box - nie wiem natomiast jak to wygląda od strony technicznej). Tak kombinuję bo na tej funkcji mi akurat nie zalezy i większa widze wygodę w przestrzennej półce niż w formie szuflady a poza tym modele które mnie interesują wszystkie maja własnie funkcje chiller box i niektóre szuflady zamontowane są w górnej cześci lodówki co w ogóle jest dla mnie beznadziejne.


    Poza tym - może jeszcze oprócz boscha jakas marka jest warta uwagi? LG jest chwalone.
    Ostatnio edytowane przez Pola19 ; 20-02-2016 o 11:37

  7. #7

    Domyślnie

    Kiedyś to nie było problemu z wyborem lodówki jak tylko pojawiły się w sklepie to ustawiała się kolejka i w kilka godzin już ich nie było. Pamiętam jak mieliśmy lodówkę Mińsk po dwudziestu kilku latach rodzice oddali ja pewnej Pani pracuje u niej do dziś ma już prawie 40 lat nam się zepsuła raz zepsuł się termostat. Czy się jej psuła nie wiem ale wiem ze działa. Później mama kupiło sobie mastercook na owe czasy najdroższy model z jakimiś bajerami wyrównującymi temperaturę w lodówce pracuje u niej do dziś ma już prawie 20 lat i nie chce się zepsuć . Ja kupiłem sobie amice do zabudowy działa całkiem sprawnie od 3 lat mimo że na początku wydawała jakieś dziwne odgłosy teraz wszystko ucichło. Znajoma kupiła sobie 1,5 temu roku samsunga skusiła się tym że dawali gwarancję na agregat 10 lat, naprawiana już była 3 razy, więcej jej nie ma niż ma najśmieszniejsze jest to że musiała kupić sobie druga używana lodówkę gdyż jak swoją oddawała do naprawy to trzymali ja po 1,5-2 miesiące bo sprowadzali do niej jakieś części. Teraz zakup lodówki to loteria, wszystkie się psują czy to drogie czy tanie.

  8. #8

    Domyślnie

    zgadza się ale jednak są marki lepsze i gorsze

  9. #9

    Domyślnie

    Teraz są marki nie lepsze lub gorsze tylko te które wyrobiły sobie kiedyś jakąś renomę i teraz na niej bazują nie zawsze produkując dobre produkty. Jakoś produkowanych dziś sprzętów jest tragiczna większość to jednorazówki w pięknym opakowaniu. Chcesz dobrą lodówkę kup miele, i nie musisz się obawiać awarii, reszta to loteria. Wybierz lodówkę która będzie najbardziej pasowała do twojej kuchni obejrzyj je na żywo i zobaczysz jak są wykonane i czy spełniają twoje wymagania. Ja oglądając lodówki do zabudowy zrozumiałem ze popełniłem błąd chcąc mieć taka lodówkę, lodówki do zabudowy są dużo mniejsze w środku niż wolnostojące i są bardzo okrojone w funkcje. Gdybym nie miał już gotowych mebli kuchennych to bym wybrał lodówkę wolnostojącą wtedy bardzo podobały mi się właśnie samsungi jednak po przejściach znajomych chyba bym się nie zdecydował na lodówkę tej firmy.

  10. #10

    Domyślnie

    Czyli jak się zapasuje po gwarancji trzeba iść kupić drugą, bo nie będą chcieli jej naprawić.

  11. #11
    SYMPATYK FORUM (min. 10) Avatar vvinar
    Zarejestrowany
    Feb 2015
    Skąd
    Karpacz
    Kod pocztowy
    58-540
    Posty
    11

    Domyślnie

    Chciałem zapytać, czy lodówka posiadająca jeden kondensator powinna wydawać w czasie pracy jakiekolwiek dźwięki? Moja lodówka strasznie głośno pracuje i nie do końca wiem czy jest to zjawisko jakie powinno występować. Dodam, że często słyszę też trzaski z wewnątrz tak jakby lód pękał...

  12. #12

    Domyślnie

    Gdybyś słyszał jak moja lodówka przez rok od zakupu odgłosy wydawała szczególnie słyszalne były w nocy, spać nie dawała , teraz albo już odgłosów nie wydaje, albo do nich przywykłem.

  13. #13

    Domyślnie

    Mam lodówkę Boscha, model możliwie najprostszy 185cm wysokości - użytkuje ponad 3,5 roku - rzecz jasna, bezawaryjnie. Argumenty ZA: AAA+ (tylko średnio roczny pobór mocy mnie interesował), "lekka" budowa. Z sprzętem nic się nie dzieje, ani mechanicznie, ani wizualnie. W dużych sklepach, w momencie zakupu kosztowała 2200-2400zł, w małych sklepach AGD/ RTV u mnie w mieście 2500zł i więcej, a w sieci 1600zł z dowozem w cenie 50zł.
    Podsumowując,
    100% satysfakcji!

    Mam również zmywarkę tej marki, mniejszą - 45cm, również jeden z prostszych modeli, również mogę wyrażać się w samych superlatywach. Okres użytkowania podobny, podczas którego nastąpiła jedna mała awaria z mojej winy (jedno z naczyń w środku miało dobrych kilka kropli płynu do mycia naczyń - efekt - mnóstwo piany, która wydostawała się na zewnątrz). Serwis door to door, bez problemu stwierdził moją winę, ale serwisant przymknął oko, osuszył jakieś wewnętrzne elementy, gdzieś spuścił wodę i dodatkowo wymienił "górne śmigło" bo według niego coś kiepsko się kręciło. Jakby nie było, nie poniosłem żadnych kosztów z tytułu tej awarii i wizyty serwisanta.
    W tym również przypadku, w 100% polecam!

  14. #14

    Domyślnie

    Faktycznie dobra jakość, chociaż wcale nie w najatrakcyjniejszej cenie. Ale na pewno niższa półka niż Miele

  15. #15

    Domyślnie

    Chodziło mi o BOSH, którego zaproponował forscher

  16. #16

    Domyślnie

    Doradźcie proszę którą lodówkę wybrać

    ELECTROLUX ENN2853COW
    LIEBHERR ICUS 3314 Comfort
    BOSCH KIN86KF31
    -----------------------------------------------------------------------------------------------------------------------------------
    Dziennik budowy http://forum.muratordom.pl/showthrea...antresol%C4%85

    Komentarze do dziennika http://forum.muratordom.pl/showthrea...14#post6670414

  17. #17

    Domyślnie

    Cytat Napisał marcelix Zobacz post
    Doradźcie proszę którą lodówkę wybrać

    ELECTROLUX ENN2853COW
    LIEBHERR ICUS 3314 Comfort
    BOSCH KIN86KF31
    Od 13-tu lat w moim domu bezawaryjnie pracuje lodówka Bosch. Z uwagi na to - polecam.
    Dom E-143, 140 m2 użytk, (210 m2 po podłodze), Porotherm 25 P+W, podłogówka 100%, kocioł Immergas Victrix X TT 12 2 ERP, kominek z PW Unico Nemo 2 TopEco, klima LG ArtCool Slim 3,5 kW (na letnie upały), podłoga 20cm EPS-100, elewacja 16cm grafit 0,033, dach 15cm styro + 10 cm wełny, okna Winergetic Premium, dachowe Velux MK10 Standard Plus.

  18. #18
    STAŁY BYWALEC (min. 300)
    agao_83

    Zarejestrowany
    Jan 2016
    Skąd
    Wrocław
    Kod pocztowy
    52-234
    Posty
    386

    Domyślnie

    ja wszystkie sprzęty w mieszkaniu mam marki bosch/siemens - póki co po ponad 3 latach, wszystko hula - mieliśmy do tej pory jedną awarię - suszarki, naprawiona przez serwis w ciągu 30min. Poza tym awarii brak, a rachunki niziutkie. Wszystkie sprzęty w klasie A+ do A+++

  19. #19
    Lider FORUM (min. 2800) FORUMOWICZ WIELKI SERCEM
    kemot_p

    Zarejestrowany
    Jan 2014
    Skąd
    okolice Warszawy
    Posty
    4.358

    Domyślnie

    Cytat Napisał wg39070 Zobacz post
    Od 13-tu lat w moim domu bezawaryjnie pracuje lodówka Bosch. Z uwagi na to - polecam.
    W swoim mieszkaniu mam 16 letniego Liebherra, jeszcze po poprzednim wlascicielu, więc mogę śmiało polecić tą firmę.

  20. #20
    Banned
    crle

    Zarejestrowany
    May 2016
    Skąd
    Wielkie Gowino
    Kod pocztowy
    22-065
    Posty
    65

    Domyślnie

    My mamy lodówke marki Candy ale nie jstem w stanie napisąc jaki model bo już jakiś czas temu kupowaliśmy . Nie wiem czy na 100% jest to najlepsza marka ale jestem z niej zadowolona bo chodzi bardzo cicho ( w porównaniu do poprzedniej lodówki jest spora róznica) , jest pojemna. Oraz nie była droga. Zwykła lodówka na wysokość 180 cm w inoxie.
    Kupowaliśmy z uwagi na serwis ( w naszym mieście Candy ma swój autoryzowany salon napraw).

Strona 1 z 4

Tagi dla tego tematu

Zwiń / Rozwiń Uprawnienia

  • Nie możesz zakładać nowych tematów
  • Nie możesz pisać wiadomości
  • Nie możesz dodawać załączników
  • Nie możesz edytować swoich postów
  •  
  • BB Code jest aktywny(e)
  • Emotikonyaktywny(e)
  • [IMG] kod jest aktywny(e)
  • [VIDEO] code is aktywny(e)
  • HTML kod jest wyłączony