dostępne w wersji mobilnej muratordom.pl na Facebooku muratordom.pl na Google+
Strona 1 z 3
Pokaż wyniki od 1 do 20 z 53
  1. #1
    FORUMOWICZ to brzmi dumnie (min. 100)
    szukaj

    Zarejestrowany
    Feb 2014
    Skąd
    internet
    Posty
    149

    Domyślnie Pompa ciepła Ariston Nimbus Flex opinie

    Jestem na etapie zbierania ofert na pompy ciepła do budynku biurowo-usługowego o powierzchni 84m2 OGRZEWANIEJ - budynek 96m2
    Dostałem bardzo ciekawą ofertę na pompę Aristona Nimbus Flex 6kW.
    Czy ktoś miał z nimi doświadczenie? Użytkuje je?
    Z góry dziękuję za odpowiedź.
    Ostatnio edytowane przez szukaj ; 21-02-2016 o 17:55

  2. #2
    FORUMOWICZ to brzmi dumnie (min. 100)
    szukaj

    Zarejestrowany
    Feb 2014
    Skąd
    internet
    Posty
    149

    Domyślnie

    Czas nagli więc poszło zamówienie na taką pompę.
    Decyzja wynikła przede wszystkim z tego:
    - jednostka wewnętrzna zintegrowana ze zbiornikiem;
    - cena za komplet ( pompa, podłączenie w kotłowni, uruchomienie itp. ) 17900zł brutto.
    Montaż w ostatnim tygodniu marca.
    Na pewno wrzucę zdjęcia z montażu.
    I po roku będę mógł porównać Viessmann vs. Ariston

  3. #3
    SYMPATYK FORUM (min. 10)
    kubaSZ

    Zarejestrowany
    Dec 2016
    Skąd
    poznań
    Kod pocztowy
    61-008
    Posty
    17

    Domyślnie

    Witam. Jak się sprawuje pompa. Jakie koszty eksploatacyjne, poboru prądu? Czy może Pan polecić firmę Ariston.
    Z góry dziękuje za odpowiedź
    Pozdrawiam

    Cytat Napisał szukaj Zobacz post
    Czas nagli więc poszło zamówienie na taką pompę.
    Decyzja wynikła przede wszystkim z tego:
    - jednostka wewnętrzna zintegrowana ze zbiornikiem;
    - cena za komplet ( pompa, podłączenie w kotłowni, uruchomienie itp. ) 17900zł brutto.
    Montaż w ostatnim tygodniu marca.
    Na pewno wrzucę zdjęcia z montażu.
    I po roku będę mógł porównać Viessmann vs. Ariston

  4. #4
    FORUMOWICZ to brzmi dumnie (min. 100)
    szukaj

    Zarejestrowany
    Feb 2014
    Skąd
    internet
    Posty
    149

    Domyślnie

    Jak na razie ok. Ale po jednym sezonie trudno wyrokować coś więcej.

  5. #5

    Domyślnie

    Witam, jaki roczny koszt użytkowania? Ile osób, podłogowa instalacja? Sam się nad takim modelem zastanawiam.

  6. #6

    Domyślnie

    Witam.
    Czy ktoś może napisać coś więcej o pompach Aristona. Mają dość atrakcyjną cenę w porównaniu do Lg, Panasonica. Jestem zainteresowany montażem pompy i na ten model też mam ofertę od instalatora.

  7. #7
    FORUMOWICZ to brzmi dumnie (min. 100)
    manwithnoname

    Zarejestrowany
    Jul 2017
    Skąd
    Bydgoszcz
    Kod pocztowy
    85-368
    Posty
    199

    Domyślnie

    też jestem bardzo ciekawy ale najwyraźniej mało użytkowników
    Dom parterowy, pow. całkowita: 105,12m2, pow. zabudowy: 133,48m2, ściany zewnętrzne: gazobeton 24cm + styropian 15cm, strop drewniany, sufit podwieszany, ocieplenie: na suficie 35cm wełny mineralnej 0,035 (W/mK), w podłodze 10cm grafitowego styropianu 0,030 (W/mK), ogrzewanie podłogowe po całości, Pompa Ciepła LG THERMA-V III GEN 9kW, brak rekuperacji

  8. #8
    WITAJ, czytaj i pytaj... :)
    dafi_11

    Zarejestrowany
    Aug 2018
    Skąd
    Łódź
    Kod pocztowy
    92-703
    Posty
    1

    Domyślnie Użytkownik Ariston Flex 40

    Cytat Napisał manwithnoname Zobacz post
    też jestem bardzo ciekawy ale najwyraźniej mało użytkowników
    Używam Ariston Flex 40 od stycznia 2018. Jak na razie ok.
    Przy temperaturach poniżej -3 st. słychać z jednostki wewnętrznej oszranianie jedn. zewnętrznej.
    Koszty luty - marzec 2018 około 650 zł/mc (ogrzewanie i prąd/ 4 osoby).

    Dom 100 m2 parter, ocieplenie dach 25 cm, ściany 20.

    DK

  9. #9
    WITAJ, czytaj i pytaj... :)
    alldevourer

    Zarejestrowany
    Feb 2019
    Skąd
    Konstantynów Łódzki
    Kod pocztowy
    95-050
    Posty
    4

    Domyślnie

    Rozważam PC Ariston Flex 70 oraz Daikin Altherma 11kW w nowo budowanym budynku. Różnica w cenie kotłowni to ok 8000zł na korzyść Aristona. Daikina ma mój szwagier od ponad 2 lat i sobie chwali (poza tym że trzeba ją czasem zrestartować). Mimo polecenia zastanawiam się czy warto dokładać do Daikina, bo patrząc na parametry to w obydwu przypadkach podobne (wręcz na korzyść Aristona). Czy ktoś jest w stanie porównać te 2 urządzenia, szczególnie jeśli chodzi o pracę przy niskich temperaturach zewnętrznych? Czy różnica w cenie przekłada się na trwałość urządzenia?

  10. #10

    Domyślnie

    Ciężko tu coś porównywać bo nie udostępniają danych przynajmniej ja nie moglem nic znaleźć podaja tylko dla dwóch temperatur(widocznie nie mają się czym pochwalić).Wątpię że są lepsze niż Daikin.Ciekawe jakie moce uzyskuja przy np.min 15 i jakim kosztem.

  11. #11
    WITAJ, czytaj i pytaj... :)
    alldevourer

    Zarejestrowany
    Feb 2019
    Skąd
    Konstantynów Łódzki
    Kod pocztowy
    95-050
    Posty
    4

    Domyślnie

    Ja również nie mogę znaleźć żadnych parametrów poniżej -7°

  12. #12
    WITAJ, czytaj i pytaj... :)
    alldevourer

    Zarejestrowany
    Feb 2019
    Skąd
    Konstantynów Łódzki
    Kod pocztowy
    95-050
    Posty
    4

    Domyślnie

    Szwagier nie jest w stanie zmierzyć zużycia u Daikina tylko w mrozy, ale mówi że nie zauważył wtedy wzmożonej pracy pompy. Też wątpię aby Ariston był lepszy od Daikina, ale jeśli okazałoby się że jest taki sam to po co przepłacać, i to próbuje ustalić.

  13. #13

    Domyślnie

    Jeszcze zależy o jakich kwotach mowa bo nieraz mozna sie zdziwić jak ja zaczynałem szukac to pompa z montażem na przezemnie przyszykowanym fundamencie i kablach bez cwu czyli z podlaczeniem freonowym do pradu i do hydrauliki u vallianta 40 tys potem kilka panasonikow za 30 tys potem ariston na super promocji za 24tys a skonczy sie na panasonicu za 20tys w cenie jeszcze buforek 50l ,dodatkowa pompa i wszystkie gadzety do podpiecia do istniejacej inst.grzejnikowej mowa wszystko o jedn 9kw

  14. #14

    Domyślnie

    Jak można firmę na priv.

  15. #15
    FORUMOWICZ to brzmi dumnie (min. 100)
    Fugaz

    Zarejestrowany
    Dec 2017
    Skąd
    Tychy
    Kod pocztowy
    43-100
    Posty
    188

    Domyślnie

    Na 9 kW miałem oferty na całą kotłownie ze zbiornikiem i innymi paskudztwami LG, Samsung ok.21 tys. Panas 9kW (nie t cap) z montażem jak widzę na stronce 17 400

  16. #16

    Domyślnie

    To podaj ta stronke na panasonica z kompletnym montazem freonowym na odleglosc 10metrow ,elektrycznym i hydraulicznym z buforem bo ja juz ponizej 20 nie moge znaleźć sama jednostka to i 14500 kosztuje ale bez montazu

  17. #17
    WITAJ, czytaj i pytaj... :)
    alldevourer

    Zarejestrowany
    Feb 2019
    Skąd
    Konstantynów Łódzki
    Kod pocztowy
    95-050
    Posty
    4

    Domyślnie

    Jeśli to komuś pomoże w wyborze między Daikin Altherma i Ariston Nimbus Flex: od przedstawiciela Daikina dostałem wyjaśnienie, że mimo podobnych parametrów to podzespoły japońskich producentów są lepsze, bardziej sprawdzone i automatyk oraz hydraulika działają tam pewniej. Pompy z poza kraju kwitnącej wiśni mogą nie radzić sobie z niskimi temperaturami oraz dogrzewać się często grzałkami. Nie wiem tylko na ile to wyjaśnienie jest stronnicze...

  18. #18

    Domyślnie

    Dzisiaj drążyłem temat sprawnosci i osiaganej mocy przy minus 15 i poniżej w pompach Aristona czułem się jak ufoludek .
    Nikt nic nie wie konsultanci dział techniczny itp.
    Zdziwieni wogóle byli i chyba lekko obóżeni że wogóle o takie żeczy pytam powinienem normalnie zadzwonić i nie wnikając w nic poprostu kupić ������.
    Po całym dniu uzyskałem jakieś namiary na gościa ktory podobno jest w posiadaniu tej tajemnej wiedzy napisałem do niego i czekam pytanie czy będzie chciał się nią podzielić.
    A jeśli tak to czy to będą faktyczne dane czy moze gość teraz przerabia wykresy z innych firm ������.
    Jak podesle coś godnego uwagi w co wątpię to może wyślę do Aristona beda mieli wreszcie co w katalogach zamieszczać.
    Swoją drogą ciekawy jestem jak oni dobieraja pompę do budynku znajac dane tylko dla minus 7.

  19. #19
    FORUMOWICZ to brzmi dumnie (min. 100)
    OTTO123

    Zarejestrowany
    Jan 2019
    Skąd
    Katowice
    Posty
    111

    Domyślnie

    Nadal cisza ?
    Czyli Aristona można wykreślić z listy godnych uwagi (zaufania)

  20. #20

    Domyślnie

    Mają całkiem sporą ilość danych na temat swoich pomp tylko ich nie udostępniają.
    Po analizie danych (przynajmniej na papierze)wychodzi że są to pompy o bardzo dobrych parametrach napewno lepsze parametry niż podstawowe modele np.nibe,vailant,viessman itp. A nawet chyba lepsze niż lg i panasonic.

Strona 1 z 3

Tagi dla tego tematu

Zwiń / Rozwiń Uprawnienia

  • Nie możesz zakładać nowych tematów
  • Nie możesz pisać wiadomości
  • Nie możesz dodawać załączników
  • Nie możesz edytować swoich postów
  •  
  • BB Code jest aktywny(e)
  • Emotikonyaktywny(e)
  • [IMG] kod jest aktywny(e)
  • [VIDEO] code is aktywny(e)
  • HTML kod jest wyłączony