dostępne w wersji mobilnej muratordom.pl na Facebooku muratordom.pl na Google+
Strona 2 z 3
Pokaż wyniki od 21 do 40 z 53
  1. #21
    FORUMOWICZ to brzmi dumnie (min. 100)
    kasy1

    Zarejestrowany
    Mar 2013
    Skąd
    Rybnik
    Kod pocztowy
    44-310
    Posty
    106

    Domyślnie

    Cytat Napisał codix Zobacz post
    Mają całkiem sporą ilość danych na temat swoich pomp tylko ich nie udostępniają.
    Po analizie danych (przynajmniej na papierze)wychodzi że są to pompy o bardzo dobrych parametrach napewno lepsze parametry niż podstawowe modele np.nibe,vailant,viessman itp. A nawet chyba lepsze niż lg i panasonic.
    Poprosze o dane z badan wg norm z uwzglednieniem odszraniania...tak z ciekawosci
    Panasonic 9 KW 3 faz.

  2. #22

    Domyślnie

    Cytat Napisał kasy1 Zobacz post
    Poprosze o dane z badan wg norm z uwzglednieniem odszraniania...tak z ciekawosci
    Np.sprawnosc z etykiet erp panasonic 5kw 130% lg 5kw 126% nimbus40s 135%
    Dla minus 7 odpowiednia kolejnosc panas cop 1,9. Lg 2,0 ariston 2,35
    Halas pan 65db ,lg 65db ,ari 56db
    Max temp pan 55 lg57 ari 60
    W kilku pozycjach panasonic lepszy ale te nibe valianty i viesmany to juz lipa.
    Ostatnio edytowane przez codix ; 16-03-2019 o 21:07

  3. #23

    Domyślnie

    Cytat Napisał codix Zobacz post
    Np.sprawnosc z etykiet erp panasonic 5kw 130% lg 5kw 126% nimbus40s 135%
    Dla minus 7 odpowiednia kolejnosc panas cop 1,9. Lg 2,0 ariston 2,35
    codix widzę ze znasz sie na PC. Jaka byś PC polecił?

  4. #24

    Domyślnie

    Cytat Napisał vvvv Zobacz post
    codix widzę ze znasz sie na PC. Jaka byś PC polecił?
    A gdzie ja sie tam znam na pompach.
    Szukam dla siebie to studiuje te wszystkie tabelki szukam po internecie dzwonie po dzialach technicznych próbuje realnie ocenic różne pompy w okolicach 5kw na zasadzie danych a nie moja mojsza.
    Wykluczam wszystkie poza panasonic,lg i aristonem oczywiscie chodzi o pompy w podobnej klasie i podobnych cenach tych raczej najnizszych
    Ostatnio edytowane przez codix ; 16-03-2019 o 21:16

  5. #25

    Domyślnie

    Cytat Napisał codix Zobacz post
    A gdzie ja sie tam znam na pompach.
    Szukam dla siebie to studiuje te wszystkie tabelki szukam po internecie dzwonie po dzialach technicznych próbuje realnie ocenic różne pompy w okolicach 5kw na zasadzie danych a nie moja mojsza.
    Wykluczam wszystkie poza panasonic,lg i aristonem oczywiscie chodzi o pompy w podobnej klasie i podobnych cenach tych raczej najnizszych
    Aha. No ale znasz sie. To widać. Patrzyłeś jeszcze na takie STIEBEL ELTRON.

  6. #26

    Domyślnie

    Cytat Napisał vvvv Zobacz post
    Aha. No ale znasz sie. To widać. Patrzyłeś jeszcze na takie STIEBEL ELTRON.
    Wyslalem Ci na priv
    Kliknij obrazek, aby uzyskać większą wersję

Nazwa:	tarnów 6kw.jpg
Wyświetleń:	438
Rozmiar:	41,2 KB
ID:	428128

    Tu masz taki wykresik dla Tarnowa zwróć uwagę ile tak naprawdę masz godzin poniżej -10 w stosunku do całego sezonu

    i stosunek kwh ile idzie w całym sezonie
    Kliknij obrazek, aby uzyskać większą wersję

Nazwa:	tarnów 6kw a.jpg
Wyświetleń:	395
Rozmiar:	42,3 KB
ID:	428129
    Załączone zdjęcia Załączone zdjęcia Kliknij obrazek, aby uzyskać większą wersję

Nazwa:	tarnów 6kw.jpg
Wyświetleń:	132
Rozmiar:	20,0 KB
ID:	428127  
    Ostatnio edytowane przez codix ; 16-03-2019 o 23:21

  7. #27
    FORUMOWICZ to brzmi dumnie (min. 100)
    kasy1

    Zarejestrowany
    Mar 2013
    Skąd
    Rybnik
    Kod pocztowy
    44-310
    Posty
    106

    Domyślnie

    Cytat Napisał codix Zobacz post
    Np.sprawnosc z etykiet erp panasonic 5kw 130% lg 5kw 126% nimbus40s 135%
    Dla minus 7 odpowiednia kolejnosc panas cop 1,9. Lg 2,0 ariston 2,35
    Halas pan 65db ,lg 65db ,ari 56db
    Max temp pan 55 lg57 ari 60
    W kilku pozycjach panasonic lepszy ale te nibe valianty i viesmany to juz lipa.
    Ten COP to przy jakiej temperaturze zasilania wody?Przy 35C 5 kw Panasonic ma 2,98.Podejrzane te COP-y,podeslij link, prosze
    Panasonic 9 KW 3 faz.

  8. #28
    FORUMOWICZ to brzmi dumnie (min. 100)
    kasy1

    Zarejestrowany
    Mar 2013
    Skąd
    Rybnik
    Kod pocztowy
    44-310
    Posty
    106

    Domyślnie

    Ten Ariston ma parametry z etykiety dla klimatu umiarkowanego.Czy LG i Panasonic tez?
    Panasonic 9 KW 3 faz.

  9. #29

    Domyślnie

    Chciałeś według norm z etykiet Erp panasonic podaje tylko etykietę dla klimatu sredniego i dla zastosowań sredniotemperaturowych nie znalazlem Erp dla niskotemperaturowych.Masz ten cop z etykiety czy z jakiejs tabelki?
    Dla Aristona mam sporo danych ale jedynie pospisywanych nie dam Ci linka jak pisalem nie udostępniają w internecie .

    Wedlug erp ariston dla minus 7 i 35 sredni klimat ma cop 3,34 lg 5kw ma 3,0
    Ostatnio edytowane przez codix ; 17-03-2019 o 19:32

  10. #30

    Domyślnie

    Cytat Napisał kasy1 Zobacz post
    Ten Ariston ma parametry z etykiety dla klimatu umiarkowanego.Czy LG i Panasonic tez?
    Pan i lg jak i ariston byl porównywany dla klimatu sredniego i zastosowan sredniotemperaturowych

  11. #31

    Domyślnie

    Cytat Napisał codix Zobacz post
    Wyslalem Ci na priv
    Kliknij obrazek, aby uzyskać większą wersję

Nazwa:	tarnów 6kw.jpg
Wyświetleń:	438
Rozmiar:	41,2 KB
ID:	428128

    Tu masz taki wykresik dla Tarnowa zwróć uwagę ile tak naprawdę masz godzin poniżej -10 w stosunku do całego sezonu

    i stosunek kwh ile idzie w całym sezonie
    Kliknij obrazek, aby uzyskać większą wersję

Nazwa:	tarnów 6kw a.jpg
Wyświetleń:	395
Rozmiar:	42,3 KB
ID:	428129
    Dzięki. Fajne do przemyślenia. Tak Tarnów to taki "biegun południa".

  12. #32
    FORUMOWICZ to brzmi dumnie (min. 100)
    Fugaz

    Zarejestrowany
    Dec 2017
    Skąd
    Tychy
    Kod pocztowy
    43-100
    Posty
    188

    Domyślnie

    @codix a porównywałeś monoblok LG ten co chodzi na czynniku R32? Ja też rozważam LG,Samsunga, panasa i aristona.
    COP dla A7W35 wynosi 4,5 grzeje wodę do 65 stopni (choć pewnie nie efektywnie) zakres pracy w tabeli do -25
    link do specyfikacji co prawda po włosku http://ecommerce.abs-one.com/photobo...hm051m_u43.pdf
    jak się zmieni w linku ....hm051m... na071 - to wtedy będą dane do pomy 7kW - 091 dla 9kW i tak dalej
    Takiej zmiany oczekiwałem w Panasie po przejściu na R32

  13. #33

    Domyślnie

    Cytat Napisał Fugaz Zobacz post
    @codix a porównywałeś monoblok LG ten co chodzi na czynniku R32? Ja też rozważam LG,Samsunga, panasa i aristona.
    COP dla A7W35 wynosi 4,5 grzeje wodę do 65 stopni (choć pewnie nie efektywnie) zakres pracy w tabeli do -25
    link do specyfikacji co prawda po włosku http://ecommerce.abs-one.com/photobo...hm051m_u43.pdf
    jak się zmieni w linku ....hm051m... na071 - to wtedy będą dane do pomy 7kW - 091 dla 9kW i tak dalej
    Takiej zmiany oczekiwałem w Panasie po przejściu na R32
    Cos tam kiedys patrzyłem tylko to monoblok to trzeba porownywac do monobloka a nie do splitów.
    Lg kiepsko wypada ten cop 4,5 co podales to jest dla +7 i 35 klimat sredni ale nie dla punktu wymaganego przez normy erp tylko dla mocy nominalnej to ariston dla tych samych warunkow ma cop 5,11 a panasonic chyba 5,0 i to na starych gazach

    Dla punktow z norm erp ten nowy monoblok wypada gorzej od lg splita na starym gazie.
    Lg wypada lepiej od panasonica i aristona w wyzszych temperaturach ale w nizszych jest gorszy i ogolna sprawnosc srednioroczna lg wypada sporo gorzej bo lg ma 175% a panas 195% lg split na starym gazie 178%
    Ostatnio edytowane przez codix ; 17-03-2019 o 20:57

  14. #34

    Domyślnie

    Witam,

    Rozważam zakup Aristona Nimbus Flex, ale niepokoi mnie poziom hałasu - w opisie 58dB(A). Do tego producent pisze, że to jest bardzo cicho, ale jak patrzę na Panasonica to tam jest 49dB(A) i są też*cichsze pompy.
    Czy ktoś*z użytkowników Aristona mógłby się wypowiedzieć*na temat hałasu? W odległości 8m od pompy zamierzam mieć*taras i nie chciałbym tam słyszeć*pompy.

    Z góry dziękuję za opinie.

  15. #35

    Domyślnie

    Panasoniki mają po 65db porównuj te same dane najlepiej z kart energetycznych według norm a nie z katalogów i ulotek reklamowych bo tam producenci podają co chcą.
    Niewiem jakiej mocy pompy potrzebujesz ale zwróć uwagę na odleglosc pomiędzy jednostkami bo chcesz 8m od tarasu plus ze 3m taras niewiadomo ile w domu np.5m to zrobi się 16m to np panasonic 5kw jest tylko do 15metrow.
    Przeważnie każda pompa powyzej 8m ma juz jakieś straty na wydajnosci.

  16. #36

    Domyślnie

    Porównywałem to co jest na ulotkach, bo nie znalazłem innych danych. Potrzebuję pompy 9kW. Na ulotce Panasonica KIT‑WC09H3E5-1 podają 50 db(A). Innych danych nie znalazłem. Mógłbyś podać źródło gdzie znalazłeś 65db dla Panasonica?

  17. #37

    Domyślnie

    No to masz z etykiety akurat dla tego modelu 69db
    Kliknij obrazek, aby uzyskać większą wersję

Nazwa:	Screenshot_2019-03-23-11-40-59.jpg
Wyświetleń:	251
Rozmiar:	8,5 KB
ID:	428381
    Masz tu linka bo te dodawanie grafik na tym forum to jakies nieporozumienie.
    https://www.panasonicproclub.com/PL_...-energy-label/
    Ostatnio edytowane przez codix ; 23-03-2019 o 10:53

  18. #38
    FORUMOWICZ to brzmi dumnie (min. 100)
    Fugaz

    Zarejestrowany
    Dec 2017
    Skąd
    Tychy
    Kod pocztowy
    43-100
    Posty
    188

    Domyślnie

    Odnosnie halasu to najcichsze sa z tego co znalazlem pompy bosha i buderusa. Przy okazji tez wygladaja fajnie tylko cena nie najmniejsza. Plus ze nie robisz fundamentu pod nie, bo maja wentylator wysoko. Musze w koncu sciagnac jakas oferte na nimbusa bo nie mam porownania

  19. #39

    Domyślnie

    Dzięki za informacje

  20. #40
    Lider FORUM (min. 2800)
    Pytajnick

    Zarejestrowany
    Jan 2018
    Skąd
    Lubuskie Lasy
    Posty
    2.927

    Domyślnie

    Patrząc na COP w tej publikacji, to Ariston najlepszy
    https://globenergia.pl/raport-2018-p...da-typu-split/

Strona 2 z 3

Tagi dla tego tematu

Zwiń / Rozwiń Uprawnienia

  • Nie możesz zakładać nowych tematów
  • Nie możesz pisać wiadomości
  • Nie możesz dodawać załączników
  • Nie możesz edytować swoich postów
  •  
  • BB Code jest aktywny(e)
  • Emotikonyaktywny(e)
  • [IMG] kod jest aktywny(e)
  • [VIDEO] code is aktywny(e)
  • HTML kod jest wyłączony